Atari 2600

Atari Jaguar, NEC PC Engine, SNK Neo Geo i inne
Damjen
Wsparcie sprzętowe
Wsparcie sprzętowe
Posty: 1481
Rejestracja: 2005-12-21, 02:50
Lokalizacja: Miasto Smoka
Kontakt:

Atari 2600

Post autor: Damjen » 2006-01-14, 18:18

Ostatnio nie moge przestac myslec o tej konsoli (czy ze mna az tak zle...? :wink: ). Zwlaszcza po tym jak trafilem na stronke Atariage.com. Ten sprzet ma cos w sobie...cos co nie pozwala mi przejsc obok tego obojetnie. Nie wiem - moze to gry, ktore byly moimi pierwszymi gierkami w ktore przycinalem w domu a moze fakt ze to jeden z najstarszych tego typu sprzetow (na dodatek wykonczony drewnem) :) Kropla ktora przepelnila kielich byla wiadomosc ze kumpel chce mi sprezentowac ten sprzet...az mi glupio, za darmo chyba nie powinienem brac :wink: Choc za symboliczna kwote... :wink:
Tak sie podjaralem ze na allegro kupilem sobie juz pierwsza gierke na Atari 2600 - Super Football (wiem, maniakiem jestem). Podobno gierka daje rade, dostala calkiem niezle oceny, poza tym jest pseudo-3D i miodna.
W zwiazku z powyzszymi mam pytanie: czy ktos ma jakies typy co do must-have'ow na Atari 2600, czy ktos moze polecic jakies ciekawe, faje gierki na ten sprzet? :)
GBC, TV POKER, BSS-01, C64, CDTV, A800XE, A2600 Jr, FC, SMS 2, GEN 2+32X, SNESx2+SGB, SATURN, PSX, N64x2, DC, NGC+AGP, PS2, XBOX, WII :roll:

"Two things that kill videogaming: piracy and TASes"

Awatar użytkownika
setezer
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 654
Rejestracja: 2005-12-22, 13:59
Lokalizacja: Borzymin
Kontakt:

Re: Atari 2600

Post autor: setezer » 2006-05-07, 14:37

Nie ma watpliwosci, ze Pitfall wymiata:). 255screenow, super grafika, fajny pomysl... Moja ulubiona gra z 2600, jest jeszcze genialny sequel, jeszcze lepszy!

Moon Patrol, tez wymiata, trzeba zagrac.

Klasyczny space shooter (no moze nie do konca) Asteroids, super konwersja z automatow. Podobnie jak Defender, tez zarabiscie sie gra. Montezuma's Revenge :shock: , grac! Uwielbiam tez Warlords, pomysl wymiata, jedna z moich ulubionych gier.

Adventure, lazisz kwadratem i czeka cie wielka przygoda:), ekstremalnie wciaga. Breakout - nie trzeba chyba wyjasniac, warto, naprawde warto zagrac. Podobnie w Mario Bros., Donkey Kong, Frogger, Mini Golf, Pac-Mana, Q*bert, River Raid (!!!), Space Invaders... i jeszcze wiele innych. Jak sie odpowiednio zabierzesz za atari 2600 to masz kilka dobrych miechow z glowy. Odstraszyc moze przede wszystkim oprawa i prostota gier, ale mozna w nich sie doszukac duzo zabawy.

Damjen
Wsparcie sprzętowe
Wsparcie sprzętowe
Posty: 1481
Rejestracja: 2005-12-21, 02:50
Lokalizacja: Miasto Smoka
Kontakt:

Re: Atari 2600

Post autor: Damjen » 2006-06-27, 18:12

Juz sobie zrobilem wishlist na Atari2600- raptem kilka tytulow ale sama pierwsza liga :evil:
GBC, TV POKER, BSS-01, C64, CDTV, A800XE, A2600 Jr, FC, SMS 2, GEN 2+32X, SNESx2+SGB, SATURN, PSX, N64x2, DC, NGC+AGP, PS2, XBOX, WII :roll:

"Two things that kill videogaming: piracy and TASes"

Awatar użytkownika
maximus
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 22
Rejestracja: 2007-09-22, 15:13

Re: Atari 2600

Post autor: maximus » 2007-09-22, 15:40

Ja tylko ogladam filmy z grami na atari 2600 .Na Youtube .A przypadkiem wiecie gdzie mozna emulowac Atari2600 za darmo ?

Morden
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1231
Rejestracja: 2006-08-11, 12:06
Lokalizacja: ŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡ŠŠŠ‡ƒƒƒ‡ƒŠƒƒƒŠŠƒ‡Š║║█│││█│║│││║║│█║
Kontakt:

Re: Atari 2600

Post autor: Morden » 2007-09-22, 15:47

maximus pisze:wiecie gdzie mozna emulowac Atari2600 za darmo ?
Na pewno nie tutaj, stary. Osobiscie stawiam na Meksyk.
Obrazek

siudym
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 332
Rejestracja: 2006-05-05, 23:20

Re: Atari 2600

Post autor: siudym » 2008-01-24, 15:16


Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Atari 2600

Post autor: Axi0maT » 2008-01-25, 07:19

Temat bardzo stary, ale prawde powiedziawszy nigdy go nie widzialem, wiec dorzuce swoje 3 grosze.

Z absolutnych must havow na Atari (nie tylko 2600) to polecam oczywiscie river raid - moja ulubiona pozycja. Do tego napewno dorzucilbym obowiazkowo Boluder Dash :D

siudym
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 332
Rejestracja: 2006-05-05, 23:20

Re: Atari 2600

Post autor: siudym » 2008-03-07, 17:49

Naprawde swietne byly jeszcze - DRAGON FIRE i SEAQUEST. I jeszcze gra, niby platformowa, gdzie policjantem gonilo sie zlodzieja, byly windy i ruchome schody. Zapomnialem nazwy...

Awatar użytkownika
tbxx
Administrator serwisu
Administrator serwisu
Posty: 731
Rejestracja: 2007-10-09, 17:16
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Atari 2600

Post autor: tbxx » 2008-05-15, 06:47

KEYSTONE KAPERS

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Atari 2600

Post autor: Axi0maT » 2008-05-15, 13:47

KEYSTONE KAPERS
Ta zabawa w policjanta i zlodzieja zawsze wydawala mi sie monotonna... chociaz szczerze powiedziawszy to nie wiem czemu. Ma jedak jeden spory atut - graficznie wyglada bardzo fajnie jak na mozliwosci Atarynki wiec spedzilem przy niej pare godzin :)

Awatar użytkownika
ZiQ
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 308
Rejestracja: 2009-01-31, 17:50

Re: Atari 2600

Post autor: ZiQ » 2009-03-23, 14:10

Hej! tutaj tym razem Ania, ze znowu nie działającą konsolą :). Dostałam od mamy ( haha) w końcu swoje Atari 2600 i wiadomo, radość, euforia, ekstaza... do czasu aż okazało się że nie działa dźwięk, nie tak że wystarczy zmienić ustawienia, tylko poważniej. Dostałam kontakt do sprzedawcy ( jako że bardziej się orientuje i sprawa mnie dotyczy) no i teraz żmudnie się z nim kontaktuję.

Wkleję fragment maila który wysłałam z opisem wszystkich opcji które sprawdzałam, bo może ktoś miał podobny przypadek i już wiadomo co się da zrobić.

Kod: Zaznacz cały

Przez ostatnie dwa miesiące używałam innego Atai 2600 jr podłączonego do starszego, kineskopowego telewizora sony, gdzie znajdowanie kanału odbywało się automatycznie, a następnie ręcznie należało wybrać jeden z dwóch typów ustawień dźwięków ( gdzie na jednym oprócz dźwięków z gry buczało, a dugi był prawidłowy).  Po podłączeniu konsoli zakupionej u Pana na obu rodzajach ustawień oprócz dźwięków z gry występuje intensywne buczenie i trzaski.

Dla upewnienia się podłączyłam konsolę do innego telewizora, również kineskopowego, marki grundig, gdzie znajdowanie wszystkich ustawień odbywa się automatycznie. Do podłączenia wykorzystałam okablowanie dołączone do konsoli. W tym przypadku dźwięk nie występował w ogóle. Dla pewności sprawdziłam również wszystkie inne ustawienia dźwięku wybierając je ręcznie, na żadnym dźwięk nie funkcjonował prawidłowo.

Pomyślałam że problem leży w kablu antenowym. Jak pisałam wcześniej mam już Atari 2600 jr z oryginalnym okablowaniem, więc konsolę zakupioną u Pana podłączyłam za pomocą oryginalnego kabla. Niestety nic to nie zmieniło.

Na wszelki wypadek, korzystając z atari które już posiadałam, odnalazłam  ustawienia gdzie wszystko funkcjonuje prawidłowo i podmieniłam konsolę, jednak znów nic to nie dało.
Dostałam odpowiedź że nie nie nie możliwe - wszystko działa i:

Kod: Zaznacz cały

Watpie,zeby byla uszkodzona,gdyz za obsluge cartridga odpowiedzialny jest jeden uklad TIA.
Jest on odpowiedzialny za obraz i dzwiek,ktory bezposrednio przesyla na mmodulator.
Niemozliwoscia jest to,ze konsola buczy i trzeszczy a obsluguje obraz w grze.
Gdyby byl uszkodzony uklad TIA,(obraz lub dzwiek)to konsola w ogole nie uruchomilaby sie.
Szczerze mówiąc nie wiem teraz czy ja popełniam gdzieś błąd czy sprzedawca uznaje transakcje za już zakończoną i olewa sprawę.

Konsola rzecz jasna była zakupiona jako 100% sprawna, może ktoś ma jakiś pomysł - gdzie i ko popełnia błąd?

Keitaro
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 785
Rejestracja: 2007-11-13, 20:22

Re: Atari 2600

Post autor: Keitaro » 2009-03-23, 16:40

Możliwe iż to co pisze jest prawdą. Ja polecam popytać fachowców tutaj http://atariarea.krap.pl/forum/index.php Ew. zerknąć na stronę starionline.pl np. o podobnym układzie GTIA http://atarionline.pl/v01/index.phtml?s ... ct=nowinki

urborg
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 3
Rejestracja: 2009-12-05, 12:32

Re: Atari 2600

Post autor: urborg » 2009-12-09, 15:57

Uszkodzenie układu TIA może się objawiać różnie, nie jest powiedziane ze skoro jest obraz to i dźwięk musi być! Zresztą kto powiedział że uszkodzony jest TIA, może pada modulator, albo coś jeszcze innego. Przyczyn może być wiele, może jakiś kondensator traci swoje parametry ze starości, i to powoduje zakłócenia. Bo jakiś tam dźwięk jest tylko że z trzaskami. Tak czy siak konsola nie odtwarza dźwięku poprawnie a on sprzedał ją jako sprawną i tego się trzymaj.

Awatar użytkownika
Zanette
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 74
Rejestracja: 2010-12-22, 21:32
Kontakt:

Re: Atari 2600

Post autor: Zanette » 2010-12-31, 12:49

Ta konsola sprzedawana u nas to się chyba Rambo&Terminator nazywała. Chodziłam jeszcze do podstawówki jak mi ją tata kupił na bazarku pod zamkiem. Z gier pamiętam latanie samolotami i tankowanie, chyba to się Riwer Raid nazywało. Była też taka fajna gra gdzie gracz sterował ludzikiem skaczącym nad przeciwnikami i przepaściami by na końcu dojść do domku.
Z tego co też pamiętam w tej konsoli były strasznie słabe dżojstiki, łamały sie przy mocniejszym nacisku. Jakiś tam plastik pękał w środku. Ile mi razy tata sklejał te dżoje to nie policzę. Gdzieś mam tą grę ale leży pewnie z innymi gratami na strychu.
Obrazek

Awatar użytkownika
Candy
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 124
Rejestracja: 2010-01-19, 15:41
Kontakt:

Re: Atari 2600

Post autor: Candy » 2010-12-31, 14:59

Zanette pisze:Ta konsola sprzedawana u nas to się chyba Rambo&Terminator nazywała. Chodziłam jeszcze do podstawówki jak mi ją tata kupił na bazarku pod zamkiem. Z gier pamiętam latanie samolotami i tankowanie, chyba to się Riwer Raid nazywało. Była też taka fajna gra gdzie gracz sterował ludzikiem skaczącym nad przeciwnikami i przepaściami by na końcu dojść do domku.
Z tego co też pamiętam w tej konsoli były strasznie słabe dżojstiki, łamały sie przy mocniejszym nacisku. Jakiś tam plastik pękał w środku. Ile mi razy tata sklejał te dżoje to nie policzę. Gdzieś mam tą grę ale leży pewnie z innymi gratami na strychu.
sprzedaj mi river raida 8)

ODPOWIEDZ