Jaguar

Atari Jaguar, NEC PC Engine, SNK Neo Geo i inne
Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Jaguar

Post autor: Axi0maT » 2010-09-17, 22:38

Nie, to byl jakis sklep (i nie chodzi o R2Pol). Poza tym te produkty mial noweczki w pudelkach nieuzywane. Ale to bylo z dobre pol roku temu. Pamietam tylko ze user mial nazwe zaczynajaca sie na "v". To pewnie nic nie pomoze, ale warto patrzec na allegro - czasem sie tam takie rzeczy pojawiaja.

Awatar użytkownika
Lord Epson
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 42
Rejestracja: 2010-07-24, 19:49

Re: Jaguar

Post autor: Lord Epson » 2011-02-15, 10:24

Jednym z podstawowych błędów jakie popełniło na starcie Atari, było reklamownie Jaguara jako konsoli 3d, co napędzało wymagania klientów oczekujących kosmosów. Tymczasem sprzęt oferował ogromne możliwości popisu w środowisku dwuwymiarowym, co nie zostało wykorzystane - choć takie gry jak Rayman, Atari Karts, Super Burnout czy Ultra Vortek pokazały w pewnym stopniu potencjał :smile: Świetnie zapowiadający się "Conan","Deathwatch" MK3 i wiele innych nie zostało wydanych, spychając tym samym jaga grubo poniżej marginesu, za co w pełni odpowiada ówczesny zarząd Atari na czele z Samem Tramielem. Szkooooda, bo możliwości były spore i nie było wiekszych tehnicznych przeszkód by wydać gierki poziomu np. Neo Geo zamiast średniaków i badziewia z snesa/md jak "Double Dragon V"

micnow
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 5
Rejestracja: 2011-01-31, 13:51

Re: Jaguar

Post autor: micnow » 2011-02-15, 19:40

Lord Epson pisze:Jednym z podstawowych błędów jakie popełniło na starcie Atari, było reklamownie Jaguara jako konsoli 3d, co napędzało wymagania klientów oczekujących kosmosów. Tymczasem sprzęt oferował ogromne możliwości popisu w środowisku dwuwymiarowym, co nie zostało wykorzystane - choć takie gry jak Rayman, Atari Karts, Super Burnout czy Ultra Vortek pokazały w pewnym stopniu potencjał :smile: Świetnie zapowiadający się "Conan","Deathwatch" MK3 i wiele innych nie zostało wydanych, spychając tym samym jaga grubo poniżej marginesu, za co w pełni odpowiada ówczesny zarząd Atari na czele z Samem Tramielem. Szkooooda, bo możliwości były spore i nie było wiekszych tehnicznych przeszkód by wydać gierki poziomu np. Neo Geo zamiast średniaków i badziewia z snesa/md jak "Double Dragon V"
chyba masz racje, tutaj był niezły tekst o Jaguarze: http://retrogames.pl/index.php?mod=txt&id=7136

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Jaguar

Post autor: Axi0maT » 2011-02-15, 22:17

micnow pisze:chyba masz racje, tutaj był niezły tekst o Jaguarze: http://retrogames.pl/index.php?mod=txt&id=7136
Na retroage tez jest w sumie moze nawet i lepszy:
http://www.retroage.net/index.php?optio ... Itemid=209

Awatar użytkownika
emde
Wsparcie sprzętowe
Wsparcie sprzętowe
Posty: 1336
Rejestracja: 2007-06-25, 10:36
Kontakt:

Re: Jaguar

Post autor: emde » 2011-02-15, 23:35

Łał, nie wiedziałem, że retroage ma w polskim internecie jakiegoś konkurenta. Jak dla mnie stronka wygląda całkiem nieźle i teksty trzymają poziom. Za to ten dział z romami to kompromitacja na całej linii, aż oczy bolą.

Coby offtopa nie było, polecam odcinek AVGN'a na temat Jaguara. Poza znęcaniem się nad paroma crapami, ciekawie (jak to ma zresztą w zwyczaju) zaprezentował historię konsoli:
http://www.youtube.com/watch?v=CGEGon-Qc_Q

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Jaguar

Post autor: Axi0maT » 2011-02-16, 06:32

emde pisze:Łał, nie wiedziałem, że retroage ma w polskim internecie jakiegoś konkurenta.
Przede wszystkim nie jest to konkurencja, bo serwisy sa bardziej zaprzyjaznione niz konkurujace. retrogames.pl prowadzony jest przez mac'a (nie wiem czy kogos jeszcze), ktory to jest organizatorem imprez w klimatach retro, znanych m.in z PGA 2009, On/Off 2010 oraz Pixel Party 2010 (na ktorym to bylismy wspolnie - relacja tu: http://www.retroage.net/index.php?optio ... Itemid=156 ). Utrzymujemy staly kontakt i zapewniam ze nikt nikomu nie rzuca sie do gardel, a wrecz przeciwnie - atmosfera jest bardzo przyjacielska, bo w sumie zainteresowania podobne, wiec zawsze znajdujemy wspolny jezyk.

Jesli chodzi o zawartosc strony to rowniez nie konkurujemy ze soba - strony wg mnie wzajemnie bardzo mocno sie uzupelniaja. U nas sa bardzo obszerne recenzje i dominuja konsole V i VI generacji + handheldy. Tego na retrogames kompletnie nie ma, za to maja komputery 8 i 16 bit + troche konsol 8 -16 bit (czyli w zasadzie to co bylo popularne w Polsce do polowy lat 90tych). Do tego troche zajawek z roznych gierek flashowych w retrostylu i pare innych rzeczy. Z pewnoscia w obu serwisach kazdy znajdzie cos dla siebie i tak jak wspomnialem - wg mnie doskonale sie uzupelniaja.

Lampros
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 107
Rejestracja: 2012-01-17, 21:48

Re: Jaguar

Post autor: Lampros » 2012-02-05, 23:04

Tak sobie wędrując po forum, tu zajrzałem, i mi się coś przypomniało.
Otóż fenomen Wolfensteina 3D na Jaguara...
Wychowałem się na jego wersji pod DOSem praktycznie ;] I co prawda wiedziałem, że wyszły wersje na różne konsole... (tylko nigdy się nimi jakoś specjalnie nie przejmowałem)
Ale jakiś czas temu zobaczyłem jak wyglądają jego adaptacje na snesa, xboxa 360, ps3... i wszystko cacy... no ale to mnie rozwaliło: http://www.youtube.com/watch?v=dJPZOPutBT8
Jakim cudem wersja na jaguara wygląda graficznie o wiele lepiej, od tych na PCta, czy PS3 :

No jedyny minus to tylko te zmiany w oprawie audio na snesa czy jaguarka... jak dla mnie lepsze w oryginale :)
Pozdrawiam,
Lampros

Baieros
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2976
Rejestracja: 2010-07-10, 10:23
Kontakt:

Re: Jaguar

Post autor: Baieros » 2012-02-05, 23:16

Jedynym minusem jest brak chodzenia na boki bo brakuje trigerów :P Bardzo lubię ten port mimo wszystko.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Jaguar

Post autor: Axi0maT » 2012-02-06, 07:10

Lampros pisze:Jakim cudem wersja na jaguara wygl�da graficznie o wiele lepiej, od tych na PCta, czy PS3 :
Wyszedl ponad 2 lata pozniej i na sprzet o calkiem innych mozliwosciach. Pamietajmy ze wersja na PC dzialac miala w zalozeniu na starym 286 i 0,5 MB ramu. Mozliwosci Jaguara sa jednak znacznie wieksze.
Lampros pisze:No jedyny minus to tylko te zmiany w oprawie audio na snesa czy jaguarka... jak dla mnie lepsze w oryginale :)
Ej... no bez jaj... :angry:

Awatar użytkownika
Lord Epson
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 42
Rejestracja: 2010-07-24, 19:49

Re: Jaguar

Post autor: Lord Epson » 2012-02-06, 16:24

Baieros pisze:Jedynym minusem jest brak chodzenia na boki bo brakuje trigerów :P Bardzo lubię ten port mimo wszystko.
Problem rozwiązuję pad wyposażony w triggery (+ 3 dodatkowe przyciski). Wydany u schyłku "życia" Jaguara w niewielkiej ilości, niestety obecnie osiąga stosunkowo wysokie ceny.


Obrazek

Baieros
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2976
Rejestracja: 2010-07-10, 10:23
Kontakt:

Re: Jaguar

Post autor: Baieros » 2012-02-07, 00:59

Popatrz popatrz nie widziałem nigdy takiego cudeńka :) O ja niedoinformowany, dzięki wielkie. Jednak prawie 100$ za padzika to chyba nie dla mnie :D Droższe od arcade sticka do ukochanego NEO GEO w boxie.

emet96
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1084
Rejestracja: 2011-05-23, 19:30
Lokalizacja: Płońsk

Re: Jaguar

Post autor: emet96 » 2012-02-07, 21:17

http://www.youtube.com/watch?v=UTZwXZ_KUhQ 5:26

Nie wiedziałem że na tą konsolkę wydano normalne shmupy :). Z resztą po obejrzeniu tego filmiku nabrałem smaka na "Dżaga" tylko niestety to będzie daleka przyszłość...
/PSX/N64/X360/

Lampros
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 107
Rejestracja: 2012-01-17, 21:48

Re: Jaguar

Post autor: Lampros » 2012-02-07, 21:45

ja w zasadzie chciałbym ją mieć jedynie dla Dooma, Wolf3d, AvP i Zool2 reszta mnie mało rusza ;]
Pozdrawiam,
Lampros

Awatar użytkownika
marek7_ak
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 245
Rejestracja: 2011-07-26, 20:19

Re: Jaguar

Post autor: marek7_ak » 2012-02-07, 22:02

emet96 pisze:http://www.youtube.com/watch?v=UTZwXZ_KUhQ 5:26

Nie wiedziałem że na tą konsolkę wydano normalne shmupy :). Z resztą po obejrzeniu tego filmiku nabrałem smaka na "Dżaga" tylko niestety to będzie daleka przyszłość...
Tylko nie zapomnij że niektóre z tych gier są na jag'a CD

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Jaguar

Post autor: Ukukuki » 2012-02-07, 23:02

Nie jara mnie ta konsola, jak dla mnie zero klimatu. Te pady są dobijające. Jedyne na czym oko zwiesiłem to na dobrej jakości plastiku i prockach :grin: Pięknie wyglądają:P
Famicom!

ODPOWIEDZ