Jaguar

Atari Jaguar, NEC PC Engine, SNK Neo Geo i inne
wolny
Sponsor
Sponsor
Posty: 227
Rejestracja: 2010-12-11, 22:45

Re: Jaguar

Post autor: wolny » 2012-02-08, 21:52

Swojego Jaguara kupiłem 3 lata temu w wersji NTSC. Działa bez problemu. Kabel jest bardzo łatwo zrobić, wystarczy kawałek slotu na karty jak w Pegasusie.
Pady rzeczywiście ma ciekawe, takie inne rozwiązanie.
Gry na nie są kompletnie nieciekawe dla mnie. Nie urzekła mnie wektorowa grafika. Jedynie Tempest było jako tako grywalny... na 20 minut:P
Gier 2D nie lubię. Strzelaniny były nawet ciekawe. Nie odpowiada mi za to sterowanie, ale przyzwyczaiłem się do obecnych standardów. Ale i tak lepszy pad niż w GC (o N64 nie wspominając) jak dla mnie.
W każdym razie wolę o wiele bardziej niż GameCube'a.
Na pewno ciekawa konsola.
Ostatnio zmieniony 2012-07-09, 11:17 przez wolny, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dred
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1051
Rejestracja: 2010-01-06, 19:11
Lokalizacja: Gniezno:]

Re: Jaguar

Post autor: Dred » 2012-02-09, 15:31

Jeszcze jedna rzecz, która wymaga sprostowania: ten nowy model pada za wiele nie pomoże w przypadku Dooma, bo dodatkowe przyciski są jedynie zdublowanymi guzikami z klawirki numerycznej. A z tego co kojarzę, to niestety numpad odpowiada jedynie za zmianę broni podczas rozgrywki i nie było opcji chodzenia na boki. Ale w Dooma na Jagu ostatnim razem grałem pół roku temu podczas FamiCONu, także mogę się mylić.

Aha, jeszcze taka ciekawostka: http://dannygalaga.com/shop.html Świetna sprawa, podobno zarąbiście się sprawdza przy okazji grania w Tempest 2000.

frodo666
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1386
Rejestracja: 2011-03-03, 15:01

Re: Jaguar

Post autor: frodo666 » 2012-09-08, 16:00

Pisałem na poprzedniej stronie, że mam Jaguara od dwóch lat zalegającego w szafie i w końcu udało mi się skompletować zestaw ;)
Mam dwa pady, kabel RGB, zasilacz od Segi, Cybermorpha i Tempesta. Konsola okazała się w 100% działająca, a zebranie kompletu wyniosło mnie łącznie 110zł :D
Cóż mogę o niej rzec? Pad to porażka, gra mi się na nim strasznie niewygodnie, sam design konsoli podoba mi się bardzo. Podłączyłem ją przez kabel RGB do kineskopowca i daje bardzo ładny obraz, dźwięk stereo niczym szczególnym się nie wyróżnia. Cybermorph mnie nie porwał zbytnio, wyłączyłem po 10 minutach gry, natomiast Tempest jest genialny :D wciągnął mnie na dobre 2 godziny. Kojarzy mi się z moim ulubionym Rez ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Dred
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1051
Rejestracja: 2010-01-06, 19:11
Lokalizacja: Gniezno:]

Re: Jaguar

Post autor: Dred » 2012-09-08, 17:52

Cybermorph mnie nie porwał zbytnio, wyłączyłem po 10 minutach gry
Cybermorph to gra szczególna. Jej potęgę poznaje się dopiero wtedy, gdy człowiek jest ostro nawalony/naćpany:P

faaaaaaaaazaaaaaaaaa

frodo666
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1386
Rejestracja: 2011-03-03, 15:01

Re: Jaguar

Post autor: frodo666 » 2012-09-09, 12:22

Dred pisze:Cybermorph to gra szczególna. Jej potęgę poznaje się dopiero wtedy, gdy człowiek jest ostro nawalony/naćpany:P

faaaaaaaaazaaaaaaaaa
Zapamiętam :) Na popijawy zawsze będę nosił Jaga z Cyberem w plecaczku :)
Obrazek

frabi
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 561
Rejestracja: 2012-03-10, 11:08
Lokalizacja: Wrocław

Jaguar

Post autor: frabi » 2014-02-10, 21:54

Help
Kupiłem Jaguara z kabelkiem RF i psychodelicznym Cybermorphem. Wszystko byłoby pięknie gdyby nie brak dźwięku. Nie mam dostępu do moich normalnych TV więc ciężko mi zweryfikować czy to nie problem z TV (bo na tym konsol po RF jeszcze nie używalem), ale nie sądzę - jak ustawię fonię na DG to na początku dźwięk się na moment pojawia, ale zanika zaraz po starcie misji (a w menu jest jakby przerywany). Potem nic. Slynnego where did you learn to fly nie udalo mi sie uslyszec :(
Jakiś pomysł ? Walnięta konsola, czy możliwe że kabel AV pomoże ?
edit: sprawdzilem snesa na tym tv po rf. gra pieknie na foni BG. Czyli chyba jagowi nie wrozy to dobrze :(
C64C&G, A500, A2600, A7800, Videopac, Saba Channel F, SMS, SMD, NES, SNES, N64, PSX, Vectrex, PS3, 3DO, GB Classic, Color, Pocket, Advance & SP, NDS Lite, Sega GG, 3DO
wish list: Entex Adventure Vision, Magnavox Oddysey, A2600 Heavy Sixer, Metal Slug Arcade

frabi
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 561
Rejestracja: 2012-03-10, 11:08
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jaguar

Post autor: frabi » 2014-02-20, 22:23

No to sam sobie odpowiem, może komuś się przyda :)
Wygląda na to, że miałem bardzo dziwny przypadek niedostrojenia telewizora. Po ręcznym strojeniu obraz się pogorszył, ale dźwięk jest, tylko czasem zanika, głównie przy wypowiedziach zielonej twarzy.
Tylko dziwne, że wcześniej dźwięk tak zawsze znikał w 100% na czas misji, przez to nie wpadłem na to, że to kwestia strojenia.
C64C&G, A500, A2600, A7800, Videopac, Saba Channel F, SMS, SMD, NES, SNES, N64, PSX, Vectrex, PS3, 3DO, GB Classic, Color, Pocket, Advance & SP, NDS Lite, Sega GG, 3DO
wish list: Entex Adventure Vision, Magnavox Oddysey, A2600 Heavy Sixer, Metal Slug Arcade

Awatar użytkownika
PapaHerbal
Moderator
Moderator
Posty: 1557
Rejestracja: 2011-12-15, 14:15
Lokalizacja: Solny Gród

Re: Jaguar

Post autor: PapaHerbal » 2014-02-21, 21:59

Nikczemny pisze:Hej!

slot na carty z A2600 pasuje do "wyjścia" sygnałowego Jaga albo ucięty kawałek slotu z pegazusa :)
O, nie wiedziałem. Sam kabel RCA potrafi kosztować więcej niż Ataryna w dobrym stanie, więc tym bardziej cenna informacja. :)
Obrazek

frabi
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 561
Rejestracja: 2012-03-10, 11:08
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jaguar

Post autor: frabi » 2014-02-24, 21:43

Nikczemny pisze:Hej!

Sam miałem problem u siebie z dostrojeniem Jaguara po kablu antenowym. Podobnie jak Ty, miałem albo w miarę dobry obraz, albo jakiśtam obraz i szumiący dźwięk. Dodam, że z żadną inną konsolą nie miałem nigdy problemu przy kablu RF. Wiadomo, czasem ciut gorzej, ale przeważnie czyściutko. Za to Jaguar wybitnie odmawia współpracy z RF przy płaskich telewizorach... Czy ktoś miał podobne przygody z Jagiem? Spróbuj dorobić sobie kabelek, slot na carty z A2600 pasuje do "wyjścia" sygnałowego Jaga albo ucięty kawałek slotu z pegazusa :) Najprostszy jest RCA i wystarczający jak na tę maszynkę ;)
Dzisiaj na testy Wolfenstein3d na szczęście udało mi się jako tako dostroić Jaga - znośny obraz i tylko lekko trzaskający dźwięk, ale to na CRT. Za jakiś czas sprawdzę na płaskich to dam znać.
Ale jakby udało się Ci zrobić kabelek to byłbym wdzięczny jakbyś mógł za jakiś drobny dowód wdzięczności zrobić też drugi :). Jedna ze starszych atarynek z przyjemnością odda życie dla dobra młodszego brata :evil:

Swoją drogą bardzo polecam Wolfa w wydaniu na tą maszynkę - w zasadzie to inna gra niż powszechnie znana wersja - więcej przeciwników i przede wszystkim nowe bronie - miotacz ognia, minigun, rakietnica - chyba już wzorowane na DOOMie, który chyba wyszedł przed Jaguarowy Wolfem.
I świetna grafika. Szkoda tylko, że podobnie jak na 3DO schrzanili dźwięk - jest mniej krzyków, brakuje pięknego AGRHHH i MEINE LIEBE :((
C64C&G, A500, A2600, A7800, Videopac, Saba Channel F, SMS, SMD, NES, SNES, N64, PSX, Vectrex, PS3, 3DO, GB Classic, Color, Pocket, Advance & SP, NDS Lite, Sega GG, 3DO
wish list: Entex Adventure Vision, Magnavox Oddysey, A2600 Heavy Sixer, Metal Slug Arcade

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Jaguar

Post autor: Axi0maT » 2014-03-01, 06:29

Te kable RCA wcale nie sa az takie drogie. Po 50pln lezaly na allegro jakis czas temu:
http://archiwumallegro.pl/kabel_rca_do_ ... 69333.html
Popytajcie na forum atari online, pewnie ktos ma na sprzedaz a jak nie to poleca wam jakis atarowy sklepik online gdzie kupicie jakis niedrogi homemade (niestety z doswiadczenia wiem ze trafic na nie z google niesposob). Zabawy na antenowce to chybiony pomysl... Lepiej zainwestowac pare zlociszy a miec problem z glowy, a i jakosc obrazu jest o niebo lepsza.

Awatar użytkownika
PapaHerbal
Moderator
Moderator
Posty: 1557
Rejestracja: 2011-12-15, 14:15
Lokalizacja: Solny Gród

Re: Jaguar

Post autor: PapaHerbal » 2014-03-01, 11:29

Axi0maT pisze:Te kable RCA wcale nie sa az takie drogie. Po 50pln lezaly na allegro jakis czas temu
Nie zmienia to faktu, że taniej można wyrwać Atarynę. :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Jaguar

Post autor: Axi0maT » 2014-03-01, 14:18

No, no... Mozesz miec albo gotowy kabelek ze sklepu, albo mozesz dzialac z pila i lutownica przez pol dnia zabijajac przy tym niewinne male Atari... Co kto lubi.

Awatar użytkownika
PapaHerbal
Moderator
Moderator
Posty: 1557
Rejestracja: 2011-12-15, 14:15
Lokalizacja: Solny Gród

Re: Jaguar

Post autor: PapaHerbal » 2014-03-01, 14:41

Fakt, szkoda niewinnych małych Atarek 8)
Obrazek

Awatar użytkownika
PapaHerbal
Moderator
Moderator
Posty: 1557
Rejestracja: 2011-12-15, 14:15
Lokalizacja: Solny Gród

Re: Jaguar

Post autor: PapaHerbal » 2016-11-28, 21:53

Minęło sporo ponad dwa lata od mojego ostatniego wpisu w tym temacie i wyobraźcie sobie, że udało mi się nabyć rzeczony kabelek do Jaga (domowej roboty) dopiero teraz.
Niestety na "dzień dobry" pojawił się problem; obraz przesyłany przez ten kabel wygląda tak:

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

Na moje oko brakuje tu koloru żółtego.
Czy usterka może tkwić gdzieś na złączach Jaga, czy na bank kabelek rąbnięty?
Obrazek

Awatar użytkownika
adrek_zxc
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 170
Rejestracja: 2013-02-04, 22:53

Re: Jaguar

Post autor: adrek_zxc » 2016-12-12, 15:12

Może poniższy schemat z opisem sygnałów okaże się pomocny.
Obrazek

ODPOWIEDZ