Blackpoint, Radofin, Acetronic i1cart 003 Skill Cycle

Atari Jaguar, NEC PC Engine, SNK Neo Geo i inne
ODPOWIEDZ
frabi
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 561
Rejestracja: 2012-03-10, 11:08
Lokalizacja: Wrocław

Blackpoint, Radofin, Acetronic i1cart 003 Skill Cycle

Post autor: frabi » 2013-05-28, 19:33

Kupiłem takiego dziwnego carta
http://allegro.pl/1003-skill-cycle-swit ... 77007.html
Miałem nadzieję, że pójdzie na moim SHG Black Point bo znalazłem informację że działa na Acetronic i Prinztronic a z fotek jakie dla tych sprzętów były, wyglądały na inne wcielenia mojej konsoli.

Cart w Black Point działa - ale cokolwiek da się zrobić tylko po podłączeniu kontrolera bezpośrednio pod carta. Jednak sterowanie jest dziwne i chyba niekompletne - machnięcie gałką do oporu w prawo uruchamia motor, wychylanie w lewo zwiększa szybkość. Wydaje się że jeszcze gdzieś powinien być skok, ale przycisk nic nie daje.
Trochę więcej informacji znalazłem tutaj
http://www.pong-picture-page.de/catalog ... ts_id=2178
Wychodzi na to, że to cart do Radofin tele-sports III & IV.
Z broszurki, której skan jest podlinkowany na dole strony wynika, że były w planach kontrolery do różnych gier, w tym Motor Cycle controler.

Czy ktokolwiek z Was widział te specjalne kontrolery i może powiedzieć jakie były możliwości sterowania motorem z ich pomocą ? Czy one w ogóle kiedykolwiek się ukazały ?
Macie pomysł po co porty kontrolerów na kartach ? Dokładnie to samo złącze jest w konsoli
Znacie może jakieś strony dokładnie omawiające pongi na carty zawierające chipa z grą ? Szczególnie interesowałaby mnie lista kompatybilnych konsol działających na te same carty.
C64C&G, A500, A2600, A7800, Videopac, Saba Channel F, SMS, SMD, NES, SNES, N64, PSX, Vectrex, PS3, 3DO, GB Classic, Color, Pocket, Advance & SP, NDS Lite, Sega GG, 3DO
wish list: Entex Adventure Vision, Magnavox Oddysey, A2600 Heavy Sixer, Metal Slug Arcade

Awatar użytkownika
PapaHerbal
Moderator
Moderator
Posty: 1557
Rejestracja: 2011-12-15, 14:15
Lokalizacja: Solny Gród

Re: Blackpoint, Radofin, Acetronic i1cart 003 Skill Cycle

Post autor: PapaHerbal » 2013-05-29, 22:30

frabi pisze:Macie pomysł po co porty kontrolerów na kartach ? Dokładnie to samo złącze jest w konsoli.
Może to rodzaj multitapa jak np:
Obrazek
Obrazek

frabi
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 561
Rejestracja: 2012-03-10, 11:08
Lokalizacja: Wrocław

Re: Blackpoint, Radofin, Acetronic i1cart 003 Skill Cycle

Post autor: frabi » 2013-05-31, 07:18

Jak zobaczyłem. że odpowiedź jest od takiego fana wykopalisk growych jak Ty to liczyłem na więcej ;)
Też najpierw myślałem, że to wczesny multitap. Ale gra jest na jednego gracza. Więc żeby ją odpalić, trzeba przełączyć kontroler z konsoli do carta.
Podobnie wg zdjęć, gra z lightgunem ma dwa złącza i dwa lightguny.
C64C&G, A500, A2600, A7800, Videopac, Saba Channel F, SMS, SMD, NES, SNES, N64, PSX, Vectrex, PS3, 3DO, GB Classic, Color, Pocket, Advance & SP, NDS Lite, Sega GG, 3DO
wish list: Entex Adventure Vision, Magnavox Oddysey, A2600 Heavy Sixer, Metal Slug Arcade

ODPOWIEDZ