Systemy z nośnikiem VHS

Atari Jaguar, NEC PC Engine, SNK Neo Geo i inne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
PapaHerbal
Moderator
Moderator
Posty: 1557
Rejestracja: 2011-12-15, 14:15
Lokalizacja: Solny Gród

Systemy z nośnikiem VHS

Post autor: PapaHerbal » 2013-08-27, 17:08

Kilkakrotnie na forum pojawiały się wzmianki na temat sprzętów, w których nośnikiem jest kaseta VHS i posiadaczy takiej egzotyki tutaj mamy. Ja niedawno wszedłem w posiadanie Video Challengera, który de facto jest zabawką, wypuszczoną na rynek w 1987 roku przez firmę Takara. Mój egzemplarz pochodzi z UK, gdzie dystrybuowany był przez Bandai. Cały system składa się z dość pokaźnych rozmiarów guna (przypominającego suszarkę do włosów :) ) o nazwie Challenge Blaster z wbudowanym licznikiem punktów (ciekłokrystaliczny wyświetlacz alfanumeryczny) oraz gier na kasetach wideo. Tyle. Żadnych czujników, żadnych "skrzyneczek" pod TV. Gry o dziwo, po tylu latach zachowały się nieźle na nośniku magnetycznym i grać można śmiało, oczywiście na odbiornikach CRT. Jeśli dobrze pamiętam frabi jest w posiadaniu pokrewnego systemu o nazwie Action Max. Macie w swoich kolekcjach takie wynalazki? Jak Wam to działa?

Oto mój Video Challenger:
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

Tak wygląda gameplay gry Space Challenge:
http://www.youtube.com/watch?v=BMiSxNpY6CU

A tak reklama systemu z końca lat 80-tych:
http://www.gametrailers.com/videos/gj95 ... ame--1987-
Obrazek

Awatar użytkownika
PapaHerbal
Moderator
Moderator
Posty: 1557
Rejestracja: 2011-12-15, 14:15
Lokalizacja: Solny Gród

Re: Systemy z nośnikiem VHS

Post autor: PapaHerbal » 2013-08-27, 18:16

Obawiam się, że ja zdążyłem na koniec tej właśnie aukcji. :angel:
Wybacz Nikczemny, nic osobistego! :wink:
Obrazek

bono
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1273
Rejestracja: 2011-01-23, 21:05

Re: Systemy z nośnikiem VHS

Post autor: bono » 2013-08-27, 19:03

Xbox one?

Awatar użytkownika
PapaHerbal
Moderator
Moderator
Posty: 1557
Rejestracja: 2011-12-15, 14:15
Lokalizacja: Solny Gród

Re: Systemy z nośnikiem VHS

Post autor: PapaHerbal » 2013-08-27, 20:58

bono pisze:Xbox one?
+1 :)
Obrazek

frabi
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 561
Rejestracja: 2012-03-10, 11:08
Lokalizacja: Wrocław

Re: Systemy z nośnikiem VHS

Post autor: frabi » 2013-09-09, 16:40

PapaHerbal pisze: Gry o dziwo, po tylu latach zachowały się nieźle na nośniku magnetycznym i grać można śmiało, oczywiście na odbiornikach CRT. Jeśli dobrze pamiętam frabi jest w posiadaniu pokrewnego systemu o nazwie Action Max. Macie w swoich kolekcjach takie wynalazki? Jak Wam to działa?
Ja tez mam tylko takiego jak twoj i to z nieczytelna kaseta. Nawet mialem pytac tutaj czy ktos z forum nie kupil i nie przegra kaset :).
Juz pisze na priva.
C64C&G, A500, A2600, A7800, Videopac, Saba Channel F, SMS, SMD, NES, SNES, N64, PSX, Vectrex, PS3, 3DO, GB Classic, Color, Pocket, Advance & SP, NDS Lite, Sega GG, 3DO
wish list: Entex Adventure Vision, Magnavox Oddysey, A2600 Heavy Sixer, Metal Slug Arcade

ODPOWIEDZ