Podłączenie Atari 2600 jr.

Atari Jaguar, NEC PC Engine, SNK Neo Geo i inne
ODPOWIEDZ
Gracel
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 8
Rejestracja: 2015-03-31, 20:55

Podłączenie Atari 2600 jr.

Post autor: Gracel » 2015-08-04, 15:50

Witam,
W moje ręcę trafiła konsola Atari 2600 jr. wraz z padem, zasilaczem i cartridgem 32 in 1. Jedyne co potrzebuję to kabel, żeby podłączyć konsolę do telewizora. Próbowałem ją podłączyć do mojego telewizora CRT za pomocą takiego kabla: http://tinyurl.com/oex9c42 ale to nic nie dało :cry:
Na zagranicznych stronach wyczytałem, że potrzebuję adapter Coaxial to RCA ale nigdzie takiego nie mogę znaleźć, pytałem w sklepach z elektroniką, szukałem na allegro i nic. Więc szukam pomocy tutaj na forum, czy znajdzie się ktoś tak miły i wytłumaczy mi to krok po kroku jak to podłączyć? Może potrzebuje inny kabel?
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
PapaHerbal
Moderator
Moderator
Posty: 1557
Rejestracja: 2011-12-15, 14:15
Lokalizacja: Solny Gród

Re: Podłączenie Atari 2600 jr.

Post autor: PapaHerbal » 2015-08-04, 18:03

Kabel jest właściwy. Sprzęt powinien na nim działać bez problemu. Jeśli nie jest to nowy kabel, to może być gdzieś walnięty. jak masz możliwość sprawdź na innym tego typu kablu. Generalnie schemat działania jest taki:
1. łączysz konsolę z TV za pomocą wspomnianego kabla
2. podłączasz zasilacz do Ataryny
3. wkładasz cart w slota (możesz go dla pewności porządnie przeczyścić patyczkami do uszu zwilżonymi izopropanolem ew. zwykłym czystym etanolem)
3. włączasz konsolę i TV
4. w TV uruchamiasz wyszukiwanie kanału (najlepiej automatyczne -później dostroisz manualnie)
5. kiedy TV odnajdzie wyszukiwany kanał -GRASZ!

Jeśli nadal będzie pojawiał się problem, po lewej stronie (patrząc od przodu) na tyłach Juniora znajdziesz przełącznik "CHANNEL 2-3". Zmień kanał tym przełącznikiem i ponownie rozpocznij wyszukiwanie kanału na TV.
Powodzenia!
Obrazek

Awatar użytkownika
tbxx
Administrator serwisu
Administrator serwisu
Posty: 731
Rejestracja: 2007-10-09, 17:16
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Podłączenie Atari 2600 jr.

Post autor: tbxx » 2015-08-04, 20:47

Jeśli jednak kabelek jest uszkodzony, to w sklepie z elektroniką/RTV kupujesz:
- tyle co ci potrzeba kabla antenowego
- wtyk antenowy
- wtyk "chinch"
i łączysz to wszystko w całość

Gracel
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 8
Rejestracja: 2015-03-31, 20:55

Re: Podłączenie Atari 2600 jr.

Post autor: Gracel » 2015-08-04, 21:53

Dziękuję za odpowiedź PapaHerbal i tbxx.
Na telewizorze CRT dalej nie działa. Na telewizorze LCD obraz pojawił się na kanale 57 (channel 3) ale nie słychać dźwięku. Jutro rano do tego przysiądę, dostroję kanał i napiszę czy wszystko działa. Dziękuję za pomoc i pozdrawiam :)

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Witam,
Przepraszam, że tyle dni minęło ale dopiero znalazłem czas by do tego przysiąść. Nie mogę znaleźć dobrej częstotliwości dla konsoli, a także nie ma dźwięku. Robię to na telewizorze LCD może to jest powód dla którego jest problem z dostrojeniem? Wszystko wskazuje na to, że wejście w telewizorze CRT jest uszkodzone. Spróbuje dostać w okolicy inny kineskop i wtedy może się uda.
Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ