Atari VCS

Atari Jaguar, NEC PC Engine, SNK Neo Geo i inne
Aris
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 95
Rejestracja: 2017-02-23, 08:48

Atari Box

Post autor: Aris » 2017-06-19, 21:07

http://www.antyradio.pl/Technologia/Gry ... sola-15672

Słyszeliście o tym? Jak myślicie co takiego szykują?

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Atari Box

Post autor: Axi0maT » 2017-06-20, 07:20

Raczej nie bedzie to cos w stylu NES Classic Mini, bo na rynku juz jest kilka wersji Atari Flashbacka. Spodziewalbym sie raczej czegos pokroju Spectrum Vega. Na nowa konsole konkurujaca z obecna generacja to raczej bym nie liczyl bo Atari nie ma takich funduszy. Warto w tym miejscu przypomniec ze to Atari ktore jest obecnie to procz logo i nazwy to nie ma nic wspolnego z Atari z lat 80 i 90 ubieglego wieku. Obecne Atari to stare francuskie Infogrames o czym wielu zapomina. Obstawiam ze nie bedzie to nic spektakularnego. Pewnie cos tam wydadza ale znajac zycie i mozliwosci tego nowego Atari to nie nastawialbym sie na nic innego niz na sprzecik zerujacy na sentymencie graczy... co by zarobic jeszcze raz na tym za co zaplacili gruby hajs niemal dekade temu.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Atari Box

Post autor: Axi0maT » 2017-07-18, 07:24

Sprawa AtariBox nabiera tempa. Pokazano konsole... Moim zdaniem prezentuje sie zacnie. Konsolka zdaje sie zmierzac w kierunku wytyczonym przez miniNESa ale tworcy najwyrazniej planuja wsluchac sie w glosy krytyki tego sprzetu. Zapowiada sie wiec konsola otwarta na nowy soft. Oprocz mozliwosci odpalenia starych gier bedzie mozna tez pisac nowe oprogramowanie. Zapowiada sie czadersko. Ciekawe jakie sa mozliwosci nowej konsolki, jakie beda ograniczenia przy pisaniu nowych gier. Z pewnoscia mozna liczyc na jakies nowe narzedzia developerskie zeby nie meczyc sie w Assemblerze. No zapowiada sie coraz lepiej.

Ogolnie moje krytyczne nastawienie mocno opadlo i AtariBox coraz bardziej mnie intryguje. Do tego stopnia ze napisalem do Atari w sprawie developingu dla AtariBox. Zobaczymy co odpisza i czy uda sie zdobyc jakis soft do robienia gierek na nowa konsolke :)

Sorki za post po sobie ale tak jakos wyszlo :)
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

jelcynek
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 16
Rejestracja: 2016-09-19, 13:18

Re: Atari Box

Post autor: jelcynek » 2017-07-18, 13:34

Rendery są piękne. Konsola wygląda cudnie.

Najwięcej ciekawości wzbudza ten 'current gaming content', czy jak oni to w mailu opisali i to co za tym sformułowaniem się kryje. Bo nie oszukujmy się, gry z Atari2600 nie są już grywalne i sam bym nie wydał kilku stówek (cena rzucona z kosmosu), żeby pograć w żaby, czy keystone kapers.

Kaspar84
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 619
Rejestracja: 2013-10-28, 11:52

Re: Atari Box

Post autor: Kaspar84 » 2017-07-18, 14:06

Zwłaszcza, że na największym rynku retro - stanach gry na ataraka chodzą bo kilka dolków maks.
To nie są xx$ gry jak te które mogliśmy zobaczyć na Mini Nesie i zobaczymy na Mini Snesie.
To mogłaby być usługa na zasadach netflixa gdzie mielibyśmy dostęp do gier ze wszystkich platform Atari. Brałbym wiadrami.
Obrazek

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Atari Box

Post autor: Axi0maT » 2017-07-18, 17:48

Kaspar84 pisze:
To mogłaby być usługa na zasadach netflixa gdzie mielibyśmy dostęp do gier ze wszystkich platform Atari. Brałbym wiadrami.
Ciekawa koncepcja. Zamiast abonamentu wolalbym jednak te gry w jakims cyfrowym sklepie po 0,25-1$. Doskonala opcja bylaby tez kompatybilnosc z czyms wiecej niz Atari 2600 ktorym rynek jest juz nasycony za sprawa wszelkich Flashbackow. Fajnje jakby bylo Atari XL/XE bo emulatory tych maszynek sa obecnie juz bardzo zaawansowane, ale nikt do tej pory chyba nie probowal podjac tego tematu na powaznie (pomijam twory typu MiSt na ukladach reprogramowalnych). Mnie jednak najbardziej interesuje ten nowy content na ktory bedzie otwarty AtariBox. Licze po kryjomu na to ze to bedzie jakas forma tworzenia gier na stare platformy przy pomocy nowych wydajnych narzedzi... Ale to chyba tylko moje marzenia. Male szanse ze pojda w tym kierunku. Na pewno nie ma jednak co liczyc na gry mogace konkurowac z najnowszymi konsolami a nawet z grami z nowych telefonow komorkowych.

Kiriki-kun
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1042
Rejestracja: 2014-11-21, 01:48

Re: Atari Box

Post autor: Kiriki-kun » 2017-07-18, 20:20

gry po dolarze wątpię, bo nie zapewni utrzymania. Trochę ludzie na początku kupią, i potem będzie posucha. Z abonamentem podobnie, ale myślę że trochę więcej by ugrali.
Akurat wydajne narzędzie do Atari 2600, to w tych czasach nic trudnego. Kalkulatory są bardziej złożone, więc myślę że zrobienie/zaadaptowanie czegoś byłoby realne. Czy opłacalne, to inna kwestia.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Atari Box

Post autor: Axi0maT » 2017-07-18, 20:46

Tak, masz racje ze zrobienie sprzetu do Atari 2600 to pikus, ale ja uwazam ze jak ktos chce miec te gry z Ataryny 2600 to juz ma (albo moze kupic) ktoregos z Flashbackow. Dla mnie temat Atari 2600 jest juz totalnie wyeksploatowany. Moze znalezc sie w kolejnym urzadzeniu ale jako dodatek - z pewnoscia nie jako podstawowa funkcjonalnosc. Najlepszym rozwiazaniem byloby wrzucenie kilku emulatorow roznych Ataryn (na zasadzie MAME z RetroPi), a odpalanie gier z romow na karcie SD. Pewnie watpliwa kwestia legalnosci, ale zrzuciliby z siebie problem zasilenia konsoli oprogramowaniem. Mogliby sie skupic na tworzeniu nowego oprogramowania. Czy mi sie taka wizja podoba? Nie. Czy jest logiczna i ma potencjal - zdecydowanie tak. Takie swoiste przerzucenie kwestii softu na uzytkownika - niech sie sam martwi.
Kiriki-kun pisze:gry po dolarze wątpię, bo nie zapewni utrzymania.
Jakos w Google shopie jakos jest mnostwo takich aplikacji i jakos sobie radza. Moim zdaniem to kwestia liczby uzytkownikow. Przy 20-30 milionach userow to nawet jakby jakas mala gierka byla po dolarze to jest potencjalna zyla zlota. Priorytetem jest pierwszy strzal i zdobycie duzej bazy uzytkownikow, podobnie jak to zrobilo Nintendo ze Switchem.

Kiriki-kun
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1042
Rejestracja: 2014-11-21, 01:48

Re: Atari Box

Post autor: Kiriki-kun » 2017-07-18, 23:58

Chodziło mi o softa pod programowanie nowych gier dla Atari 2600.

Koszty utrzymania sklepu play z tego co się orientuje, ponosi google. Oczywiście opłaca to z haraczy ściąganych od producentów, ale będą one zależne od sprzedaży (pewnie procent konkretny).
Atari samo musiałoby opłacić opracowanie takiego serwisu, utrzymanie serwerów itp. To są większe koszty, które łatwiej może być uzyskać z abonamentu (większość ludzi będzie grałaby w 4-5 gier max, a będzie płaciła miesięcznie jak za 10). Zamiast jednorazowo 4-5 dolarów, mają 10 dolarów miesięcznie, a 10$ za dostęp do wszystkich gier to przecież wcale nie tak dużo :)

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Atari Box

Post autor: Axi0maT » 2017-09-26, 13:39

No i mamy wiecej info o Atari Box. Ni to PeCet ni konsola, ni to pies ni wydra...

Podzespoly typowo PeCetowe, procesor AMD, grafika - Radeon. System ma byc otwarty wiec zakladam ze kazdy bedzie mogl sobie otworzyc i wstawic albo wiecej ramu, badz tez inny dysk twardy. Cena 250-300$. System ma bazowac na Linuxie.

Calosc ma byc oparta na zebrackiej akcji w celu zgromadzenia funduszy na produkcje sprzetu za posrednictwem indiegogo. Tak samo maja byc finansowane gry na te platforme... Wyglada to troche jak konsola ze swoistym steam greenlight, gdzie gracze zadecyduja do czego chca sie dorzucic i tym samym sfinansuja prace developerow.

Akcja croftfundingowa ma sie zaczac jeszcze w tym roku a sprzet bedzie dostepny na rynku na wiosne 2018. Wyglada na to ze panowie z Infogrames (vel nowe Atari), przechytrzyli wszystkich i zaproponowali cos czego nikt sie chyba nie spodziewal. Ja w sumie jestem mile zaskoczony ze to jednak nie kolejny sprzet z ARMem i Androidem na pokladzie, wypchany emulatorami po brzegi. Sceptycznie jednak nastawia mnie ten otwarty system i sam Linux jako taki, bo wiem ze pojawi sie od razu pelno modow a pozniej bedzie placz "dlaczego mi gra nie dziala... przeciez ten mod tylko podmienia tapetke w menu".

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2740
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Atari Box

Post autor: kolo » 2017-09-26, 14:25

Czyli w sumie postanowili zrobić swoje własne Steam Machine, z ewentualną domieszką Ouya? Oj coś mi mówi że ich zaboli, nawet poduszka w postaci Indiegogo im nie pomoże.
Sega, Sega über alles
Obrazek

Kiriki-kun
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1042
Rejestracja: 2014-11-21, 01:48

Re: Atari Box

Post autor: Kiriki-kun » 2017-09-26, 19:02

w sumie nie byłbym taki pewny. Otwarta architektura potrafi sporo dać.
Owszem, historia setek "super konsol" z kickstartera/indiegogo nie wróży dobrze, ale może oni odrobili pracę domową?
Bo otwarta architektura to nie tylko mody do gier. To homebrew, to tysiące ludzi kombinujących co jeszcze fajnego można z konsoli wycisnąć. Jeżeli uda im się uzyskać spory hype na początku, to morze wyjdzie z tego coś więcej niż kolejna Ouyo podobna porażka.
Trochę optymizmu! Switch też miał być beznadziejną konsolą, a jednak okazało się że da się zrobić fajne gry na mniejszy sprzęt

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2740
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Atari Box

Post autor: kolo » 2017-09-26, 20:06

To co napisał Axiomat brzmi bardziej jak coś w stylu Steam Machine, czyli w zasadzie zwykłego komputera w ładnej obudowie z specjalnym systemem operacyjnym spreparowanym w taki sposób żeby nie dało się go tak łatwo popsuć i było łatwo obsłużyć bez myszki. Pomysł Valve okazał się klapą i sobie spokojnie dogorywa, jeśli Atari faktycznie pójdzie tą samą drogą, to cóż... Niektórzy po prostu nie uczą się na błędach poprzedników.
Ewentualnie zdanie zweryfikuję jak o sprzęcie będzie wiadomo więcej, ale nawet jak okaże się och i ach to pewnie i tak nie kupię bo wolę skupiać się na starszych konsolach.
Sega, Sega über alles
Obrazek

Kiriki-kun
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1042
Rejestracja: 2014-11-21, 01:48

Re: Atari Box

Post autor: Kiriki-kun » 2017-09-26, 23:55

W sumie to tak. Brzmi też jak xbox one, tylko że z otwartą architekturą :) PS 4 i Xbox to też aktualnie pc w ładnej obudowie. wiadomo, jest to konsola jak każda inna, ale skoro xbox i ps4 potrafią przekonać ludzi do siebie, to dlaczego nie inni? Steam machine chyba trochę pady zabiły i byly dosyć drogie z tego co kojarzę.
Wszystko zależy jaki mają pomysł na siebie i jak to sprzedadzą. MiniNES to było szaleństwo, a to byl przecież tylko prosty emulator z ograniczoną liczbą gier

Awatar użytkownika
cissic
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 923
Rejestracja: 2016-03-16, 09:58

Re: Atari Box

Post autor: cissic » 2017-09-27, 16:31

"Było szaleństwo" a mogło by być ciągle gdyby była opcja pobierania gier online

ODPOWIEDZ