Kolekcjonowanie gier na PSX i PS2

PS, PS2, PS3, PS4, PS5
Awatar użytkownika
mentor93
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1201
Rejestracja: 2012-02-12, 15:20

Re: Kolekcjonowanie gier na PSX i PS2

Post autor: mentor93 » 2013-07-27, 20:23

Tak, wiem o tym :) Nigdzie nigdy nie twierdziłem, że jest inaczej. Ale co w związku z tym? Znaczy się, ja nadal marzę o wszystkich grach na PSX-a na moich półkach.
Obrazek
PSX | PS2 | PS3 | PS4 | Gamecube

Manifesto
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 417
Rejestracja: 2013-06-18, 11:22
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Kolekcjonowanie gier na PSX i PS2

Post autor: Manifesto » 2013-07-27, 20:31

mentor93 pisze:Tak, wiem o tym :) Nigdzie nigdy nie twierdziłem, że jest inaczej. Ale co w związku z tym?
Ano nic - przecież marzenia nic nie kosztują ;) A tak na poważnie to ciężko to będzie Ci raczej zrealizować, choć oczywiście życzę powodzenia. Ja nie bardzo widzę sens w wydawaniu pieniędzy na słabe gry ale to nie moja forsa ;) Co innego gry dobre ale niedoceniane - te jak najbardziej warto mieć w swojej kolekcji.

Awatar użytkownika
mentor93
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1201
Rejestracja: 2012-02-12, 15:20

Re: Kolekcjonowanie gier na PSX i PS2

Post autor: mentor93 » 2013-07-27, 20:34

Dzięki :) Nie będzie to ciężkie zajęcie, ale na pewno bardzo czasochłonne.
Obrazek
PSX | PS2 | PS3 | PS4 | Gamecube

Manifesto
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 417
Rejestracja: 2013-06-18, 11:22
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Kolekcjonowanie gier na PSX i PS2

Post autor: Manifesto » 2013-08-16, 18:53

Nawiązując do dyskusji na temat kolekcjonowania reedycji muszę potwierdzić, że dwie moje ulubione gry na PSX (Xenogears i FF Tactics) mam już w wersji black label (stan obu praktycznie idealny) więc z "green labelów" zostało mi już tylko w kolekcji FF Chronicles, ale tej gry już nie będę wymieniał (zresztą możliwe, że jakieś gry jeszcze w wersji green label kiedyś kupię). No i nabyłem grę którą szukałem bardzo długo - Warhammer: Shadow of the Horned Rat (klasyk!) w świetnie wydanej (nieporównywalnie lepszej niż PALowska) wersji ntsc.

Awatar użytkownika
ufix
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 267
Rejestracja: 2012-08-12, 21:51
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kolekcjonowanie gier na PSX i PS2

Post autor: ufix » 2013-09-14, 19:22

Chyba nie ma takiej listy, od siebie dorzucę Alien Trilogy (co ciekawe już w nowym typie opakowania, ale nadal bez czarnego paska), Tomb Raidera 1 i 2 (co do dwójki mam wątpliwości, ale jestem prawie pewny, że widziałem edycję w big boxie) i Dooma.

Reedycje ze zmienioną okładką, ale z czarnymi bokami się zdarzają, seria EA Classics i Best of Infogramers na pewno tak mają.

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2740
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Kolekcjonowanie gier na PSX i PS2

Post autor: kolo » 2013-09-14, 19:34

ufix pisze:Reedycje ze zmienioną okładką, ale z czarnymi bokami się zdarzają, seria EA Classics i Best of Infogramers na pewno tak mają.
Ale to są reedycje wewnętrzne konkretnych firm, nie mogą mieć srebrnego paska bo ten jest zarezerwowany dla Platinum, czyli reedycji z pewną selekcją ze strony Sony (musiały się odpowiednio dobrze sprzedać zanim trafiły do serii).
Sega, Sega über alles
Obrazek

Awatar użytkownika
Bodzio
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1645
Rejestracja: 2010-09-22, 16:43
Kontakt:

Re: Kolekcjonowanie gier na PSX i PS2

Post autor: Bodzio » 2013-09-15, 13:26

Sporo z tych pierwszych gier na PSXa miało takie okładki, co widać dobrze tu http://www.playstationcollecting.com/fo ... adid=89291

Manifesto
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 417
Rejestracja: 2013-06-18, 11:22
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Kolekcjonowanie gier na PSX i PS2

Post autor: Manifesto » 2013-09-16, 08:19

Alone in the Dark: Jack is Back posiadam właśnie z okładką bez loga PS :)

Przepraszam, że uzurpuję sobie tutaj rolę moderatora ;), ale proponuję, aby o okładkach dyskutować w tym wątku w dziale Playstation, gdzie dyskutujemy o wizualnej stronie gier: pudełek, instrukcji, okładek ect. Tutaj zaś lepiej będzie prowadzić dyskusje ogólne. Szkoda jednak, że tak niewiele osób póki co wypowiedziało się tutaj na temat kolekcjonowania gier na PSX i PS2.

Don
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 285
Rejestracja: 2013-04-20, 11:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kolekcjonowanie gier na PSX i PS2

Post autor: Don » 2013-09-17, 06:25

To ja puszczę chamską reklamę, choć myślę, że bardzo pomocną dla ludzi kolekcjonujących gry na PSX. Organizuję dostawę nowych gier-crapów w folii w celu uzyskania idealnych PAL'owskich pudełek do gier na PSX. Szczegóły tutaj klik.

Manifesto
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 417
Rejestracja: 2013-06-18, 11:22
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Kolekcjonowanie gier na PSX i PS2

Post autor: Manifesto » 2013-09-27, 18:11

Po wielu poszukiwaniach udało mi się zdobyć wspominane w tym temacie obydwie części Suikodena, szczegóły tu.

Don
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 285
Rejestracja: 2013-04-20, 11:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kolekcjonowanie gier na PSX i PS2

Post autor: Don » 2013-09-28, 11:01

Rozumiem gdyby obie gry były w PAL. Wtedy by to coś znaczyło... Ale jedna w NTSC, a druga w PAL? Nie mógłbym spać po nocach mając gry z jednej serii w dwóch różnych systemach... No chyba, że planujesz dokupić Sukodena 1 w PAL, a 2 w NTSC... ;)

A poważnie - robi wrażenie. Ciekaw jestem źródła, ale nie naciskam byś podał, bo od razu zleci się tam pół retroage...;)

Manifesto
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 417
Rejestracja: 2013-06-18, 11:22
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Kolekcjonowanie gier na PSX i PS2

Post autor: Manifesto » 2013-09-28, 12:42

Wiem, że nie piszesz poważnie, ale przy tak słabej dostępności Suikodenów cieszę się, że mam jakąkolwiek wersje obydwu :). Cieszy mnie przede wszystkim stan płytek, pudełek, instrukcji. Nie wiem po ile gry te chodzą na Allegro (nie widziałem tam jeszcze Suikodenów w tym roku), ale jeśli to prawda co pisałeś Don o tym 800 zł za S II w PALu to...chyba zrobiłem dobry interes :)
A co do źródła - powiem tylko, że nie kupiłem tych gier przez neta, więc dla większości forumowiczów i tak byłaby to raczej bezwartościowa informacja ;)

Manifesto
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 417
Rejestracja: 2013-06-18, 11:22
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Kolekcjonowanie gier na PSX i PS2

Post autor: Manifesto » 2013-10-06, 16:33

Wybaczcie że piszę post jeden pod drugim, ale chciałem co nieco rozruszać ten temat. Chodzi mi o dwie sprawy:

1. Jak podchodzicie do kolekcjonowania gier? Polujecie na jakieś konkretne tytuły i szukacie ich nie wydając pieniędzy na nic innego dopóki ich nie zdobędziecie? Czy też widząc jakąś dobrą okazję nie zważacie na wcześniejsze plany i kupujecie grę (tzw. nieplanowany wydatek). Ja muszę się przyznać, że choć niejednokrotnie obiecałem sobie iż będę się trzymał "wyznaczonego planu" nie mogę oprzeć się niektórym okazjom (np. jakiś czas temu gdy wygrałem licytację na obydwie części Broken Sworda i Space Hulk - opóźniło to moje "growe" plany dość znacznie). Sposobem na to byłoby po prostu nie przeglądanie Allegro, ale pokusa niestety jest zbyt silna :P

2. Od jakich sprzedawców kupujecie na Allegro (skupiam się na tym źródle gdyż patrząc po wcześniejszych postach wnioskuje że mało kto nie robi tam zakupów)? Od ludzi którzy masowo sprzedają gry (tzn. od firm) czy też od osób które wystawiają gry np wyprzedając kolekcję? Ja osobiście wolę właśnie czyhać na okazje od kolekcjonerów, bardzo nie lubię kupować od masowych sprzedawców, gdyż bardzo pobieżnie zazwyczaj opisują oni stan przedmiotu. Niektórzy z nich niechętnie również odpowiadają na pytania. Kolekcjoner zazwyczaj prócz oceny ogólnej dodaje coś więcej niż słowa "stan bardzo dobry". Punkt widzenia na to czy gra jest w stanie b. dobrym czy gorszym jest niestety bardzo subiektywny (o wiele lepiej ta sprawa jest rozwiązana na eBayu, tam wybiera się odpowiednią zakładkę i zazwyczaj stan "very good" oznacza grę używaną lecz praktycznie pozbawioną rys). Niestety ze względu na spore koszty wysyłki tanich, pojedyncznych gier na eBayu praktycznie kupować się nie opłaca

A z luźnych przemyśleń odnośnie kupowania gier na Allegro muszę przyznać że robię tam zakupy coraz rzadziej. Niektórych tytułów w tym roku nie widziałem tam wcale (np. Blood Omen: Legacy of Kain w wersji 3xA), za to takich Final Fantasy jest tam zatrzęsienie. Rozumiem, że chodzi o popularność danej gry, ale bez przesady - Soul Reavera w stanie idealnym lub co najmniej bardzo dobrym+ nie mogę znaleźć od kilku miesięcy, a przecież nie jest to jakiś rzadki tytuł. Stan gier imo coraz częściej w moim przypadku bywa niezgodny z opisem - MGS musiałem kupować i zwracać sprzedawcy dwa razy, zanim za trzecim razem kupiłem w końcu stan idealny tej gry (dla niektórych sprzedawców rysy widoczne pod światło to nie żadne rysy). Dobrze, że od czasu do czasu można jeszcze trafić na kolekcjonera wyprzedającego kolekcję - z moich doświadczeń wynika że stan takich gier jest o wiele częściej zgodny z opisem niż ludzi "przypadkowych".

Don
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 285
Rejestracja: 2013-04-20, 11:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kolekcjonowanie gier na PSX i PS2

Post autor: Don » 2013-10-07, 20:44

Odpowiadając na Twoje pierwsze pytanie:

Mam listę 120 tytułów które chcę skompletować. Zaczynałem od równej 100, ale im dalej w las tym bardziej okazywało się, że zapomniałem o którymś z tytułów (stąd "nadprogramowe" 20 rekordów). W tej chwili mam skompletowanych 51 egzemplarzy gier, wiec połmetek ciągle przede mną. Ostatnio zwolniłem tempo - kupno mieszkania i urządzanie wymarzonego gaming roomu sprawiły, że skutecznie odłożyłem w czasie zakupy. Ale wrócę do nich. Na pewno. Z ciekawszych rzeczy - ubzdurałem sobie, że skompletuję w pełnych wersjach cały set z najlepszego krążka demo one rozdawanego wraz z pierwszymi modelami konsol w Europie (chodzi mi o krążek z Tekken 2, Wipeout 2097, Crash Bandicoot, Die Hard Trilogy, Addidas Power Soccer, Monster Truck itd.).

Awatar użytkownika
mentor93
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1201
Rejestracja: 2012-02-12, 15:20

Re: Kolekcjonowanie gier na PSX i PS2

Post autor: mentor93 » 2013-10-07, 21:16

1. Chcę skompletować całą kolekcję gier na PSX-a, ale pierwszeństwo mają u mnie moje "must have'y" i te "lepsze" gry. Nie szukam na razie konkretnych tytułów, jeśli przeczesuję aukcje, to patrzę na te gry, które są znane i cenione. Dlatego też raczej nie wyczekuję specjalnych okazji, po prostu kupuję co jakiś czas kilka tytułów, które mnie interesują.

A jakbyś nie przeglądał Allegro, to pozbawiłbyś się dobrego i dużego źródła gier :)

2. Choć myślę, że mało kto chciałby podawać komuś swoje sprawdzone źródło, to monikar41 jest chyba dosyć znana temu forum, więc mogę Ci polecić tę Allegrowiczkę. Miałem z nią jeden problem, kiedy kupiłem u niej jakąś grę, która na PSX-ie nie działała, a na PS2 i PS3 - już tak. Ale po tym zaczęła chyba sprawdzać inne gry dokładniej, bo odwołała licytowaną przeze mnie aukcję gry Resident Evil, bo okazało się, że i ta gra na PSX-ie nie działa. Mimo to, lepiej chyba kupować u niej te płyty, które mają stan przynajmniej "dobry" :)

Mi jest obojętne, czy kupuję w sklepie czy u prywatnego, małego sprzedawcy - ważne, aby facet był w porządku i nie olewał klientów. I wątpię, aby większość Allegrowiczów, którzy deklarują się jako "kolekcjonerzy" faktycznie nimi była. Pewnie mówią tak, bo to brzmi lepiej i bezpieczniej...

Co do Twoich "luźnych przemyśleń", to lepiej chyba mieć sprawdzonego sprzedawcę i kupować u niego. A jeśli nie ma on pożądanego przez Ciebie tytułu, to kupić u kogoś innego, ale na aukcji z rzeczywistymi zdjęciami przedstawiającymi przedmiot z każdej strony.
Obrazek
PSX | PS2 | PS3 | PS4 | Gamecube

ODPOWIEDZ