Zamknięcie PS Store dla PS3, PSP i PS Vita

PS, PS2, PS3, PS4, PS5
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Brzostek
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 257
Rejestracja: 2011-01-08, 00:00
Lokalizacja: Wrocław

Zamknięcie PS Store dla PS3, PSP i PS Vita

Post autor: Brzostek » 2021-03-31, 18:06

Update: Sony na swoim oficjalnym blogu oznajmiło, że PS Store zostanie zamknięty tylko dla PSP, natomiast dla PS3 i PSV pozostają na razie nietknięte.

Z racji tego, że Sony wycofuje możliwość kupowania cyfrowo gier na PS3, PSP i Vitę, pomyślałem, że warto założyć wątek zbiorczy, gdzie moglibyśmy polecać gry, które nie zostały wydane inaczej niż cyfrowo na te konsole póki jest jeszcze taka możliwość.

Zamknięcie PS Store nastąpi dla:
PSP - 2 lipca 2021

Od siebie mogę polecić Hard Corps: Uprising. Świetna część Contry stworzona przy współpracy Arc System Works i Konami z charakterystyczną hard-rockową muzyką, którą skomponował Daisuke Ishiwatari (odpowiedzialny za m.in serię Guilty Gear, do której zresztą do dziś komponuje muzykę).

Na PS3 zostało wydane też całe mnóstwo portów z PS1 i PS2 i z tego, co widzę, co jakiś czas dochodzą one do oferty PS4, ale możliwe, że duża część z nich prędko się tego nie doczeka. Jedną z takich gier jest pierwsza część JRPGa Wild Arms, ale nie powiem nic więcej, bo dopiero czeka w kolejce do ogrania :D
Ostatnio zmieniony 2021-04-21, 22:28 przez Brzostek, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Zamknięcie PS Store dla PS3, PSP i PS Vita

Post autor: Axi0maT » 2021-04-01, 06:18

Ruch ze strony Sony jest na swoj sposob zrozumialy ale potepiam te zagrywke z ich strony. Licze jeszcze na jakas spora wyprzedaz przed zamknieciem sklepu (ale patrzac na historie PSP szanse na to sa niemal zerowe). Od siebie polecam

DeathSpank - fajny i sympatyczny hack'n'slash na wesolo. Ogolnie chyba niezbyt znana gra ale warta uwagi, szczegolnie ze nie jest zbyt droga
Superfrog HD - wielu narzeka, szczegolnie amigowcy podkreslaja ze to nedza, ale ja tam bawilem sie calkiem dobrze. Zwazajac ze zaba bywala na wyprzedazach ponizej 10 zyka to moim zdaniem warto.
Rain - jak nie lubie przygodowek tak ten ttul nawet przypadl mi do gustu. Fajne patenty na wykorzystanie niewidzialnosci.

Awatar użytkownika
Y2K
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 167
Rejestracja: 2006-08-02, 14:22
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Zamknięcie PS Store dla PS3, PSP i PS Vita

Post autor: Y2K » 2021-04-01, 11:07

Może wymagam zbyt wiele, ale straszna lipa, że gry kupione w cyfrze na PS3, PSP, PSX i Vitę nie da się odpalić na PS5. W ogóle to Sony totalnie się odcięło od tych gier, nawet ich w sklepie nie widać. Z tego co widziałem to MS ma dużo lepsze podejście. W ich sklepie dalej można znaleźć gry z X360-tki i można je normalnie pobrać na XOX, więc podejrzewam, że na XSX też da je się odpalić...

"For the players" - a ludzie i tak łykną tą akcję Sony bez skrzywienia i PS5 sprzeda się dwa/trzy razy lepiej od XSX
Obrazek

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Zamknięcie PS Store dla PS3, PSP i PS Vita

Post autor: Axi0maT » 2021-04-01, 14:57

Akurat ta wsteczna kompatybilnosc to mnie tylko irytuje (ale co kto tam lubi). To ze na ps4 czy ps5 nie da sie odpalic gier z ps3 to dla mnie nie jest problem. Ale sam fakt ze juz nic nie bedzie mozna kupic jest raczej do dupy. Trzeba bedzie teraz przewietrzyc co tez tam ciekawego wyszlo zeby zdazyc to kupic bo inaczej gry przepadna bezpowrotnie.

ODPOWIEDZ