Który Everdrive wybrać

Master System, Mega Drive, Saturn, Dreamcast
ODPOWIEDZ
bartek2075
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 17
Rejestracja: 2017-08-02, 19:48

Który Everdrive wybrać

Post autor: bartek2075 » 2018-08-11, 12:20

Cześć :)

Przymierzam się do zakupu katridża Everdrive.
Do wyboru mam: x3, x5, x7 oraz everdrive z aliexpress/ebay. Który wybrać? Może osoby które mają mogłby coś ze swojej strony powiedzieć. Cena nie gra aż tak znaczącej roli choć wiadomo że jak będzie troszke taniej to reszte $$$ można przeznaczyć na inne retro zabawki.

Pozdrawiam
Bartek

alf
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 281
Rejestracja: 2017-07-14, 21:29

Re: Który Everdrive wybrać

Post autor: alf » 2018-08-13, 10:21

Lepiej nie oszczędzaj tych kilku $$ i kup pewny produkt.
Everdrive jest tworzony przez krizza i najpewniej jest zamówić bezpośrednio od niego:
https://krikzz.com/store/

Na Aliexpress są tanie podróbki które na dodatek sa kiepsko wykonane. Co gorsza, chińczycy często oszczędzają na układach scalonych i omijają pewne układy zabezpieczające aby było taniej (przykładowo podłączają po chamsku do zasilania 5V układy które powinny być zasilane 3.3V). Niby to działa wporządku, no ale elementy w Twojej konsoli mogą nadmiernie się nagrzewać co może spowodować szybsze ich zużycie w niedalekiej przyszłości.

fixxxer1
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1242
Rejestracja: 2011-01-03, 14:14
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: Który Everdrive wybrać

Post autor: fixxxer1 » 2018-08-14, 06:44

Problem w tym, że sklep Krikzza nie wysyła do Polski i nie ma nawet tego w planach, a zakup ze sklepów partnerskich jest dużo droższy.

alf
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 281
Rejestracja: 2017-07-14, 21:29

Re: Który Everdrive wybrać

Post autor: alf » 2018-08-14, 08:17

Ano. W takim razie pozostaje zakup chinola albo przebolenie hajsu i zakup w oficjalnym sklepie partnerskim.

bartek2075
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 17
Rejestracja: 2017-08-02, 19:48

Re: Który Everdrive wybrać

Post autor: bartek2075 » 2018-08-14, 08:24

Co do ceny to nie mam problemu, bardziej mi zależało na opinii id osób które posiadają, bo może mi w zupełności wystarczyć wersja x5.
Sklep namierzyłem, jest drożej ale cena do przełknięcia :lol:

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Który Everdrive wybrać

Post autor: Axi0maT » 2018-08-18, 07:43

Odnosnie chinoli - te z aliexpress szczerze odradzam. Znam 3 osoby ktorym wytrzymaly te podrobki everdrive lekko ponad rok i sypaly sie doszczetnie ze nic juz nie dalo sie z nimi zrobic. Kasa w bloto. Ponoc nowy wypust zrobily male zolte ludziki i jest lepiej (nie wiem jednak na ile). Jaka jest szansa ze trafisz na nosnik z nowego wypustu a jaka ze ze starego? Loteria.

Polecam zamowic sprawdzone produkty od Krikzza. Ja zamawialem ze sklepu na Cyprze. Cena byla niewiele wyzsza i dalo sie przelknac jak to napisales.

Odnosnie modelu to wszystko zalezy od tego do czego bedziesz go uzywal... Ale zwazajac na to do czego uzywa go 99% ludzi to moze lepiej o tym nawet nie wspominac zwazajac na regulamin forum bo mozna przymusowy urlop dostac ;)
X3 - wariant podstawowy ale tez najtanszy. W zasadzie wystarczajacy do gier z Sega Mega Drive. Wg mnie najbardziej optymalny zakup dla zwyklego zjadacza chleba.
X5 - prawie jeszcze raz tyle trzeba za niego zabulic,ale przeznaczony glownie dla tych co chca odpalac gry z Sega CD oraz SMS. Moim zdaniem wariant najmniej godny uwagi glownie ze wzgledu na cene ktora jest o wiele za wysoka w stosunku do oferowanych dodatkow wzgledem X3
X7 - to w zasadzie tylko dla osob ktore pisza oprogramowanie dla Sega Mega Drive. Zlacze USB umozliwia szybkie wgrywanie romow i testowanie kodu. Dla szarego uzytkownika zbedny gadzet, bo normalny czlowiek wgrywa jakis romset na karte SD raz na rok i czesciej nie potrzebuje wiec po co przeplacac? Cena skutecznie odstrasza, ale jak ktos chce miec max mozliwosci to tu jest taka opcja.

bartek2075
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 17
Rejestracja: 2017-08-02, 19:48

Re: Który Everdrive wybrać

Post autor: bartek2075 » 2018-08-21, 12:02

I na taką wypowiedź czekałem. Krótko i na temat :D
Co do wersji x3 to po wedle informacji tam zawartych nie ma funkcji pauzy w przypadku emulacji SMS.
Więc jak będę zamawiać to wezmę wersję x3 ew. jak świnka skarbonka pozwoli to x5

ayran
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 12
Rejestracja: 2020-12-11, 23:12

Re: Który Everdrive wybrać

Post autor: ayran » 2020-12-17, 21:32

o ile wiem w everdrive pro jest segacd w fpga co oznacza możliwość odpalenia gier na segacd bez podłączania segacd do konsoli. jeśli ktoś ma kolekcję płyt segacd, a siadł mu sprzęt albo mu szkoda lasera to jest to opcja.

Kartoflany
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 1
Rejestracja: 2022-02-07, 21:41

Re: Który Everdrive wybrać

Post autor: Kartoflany » 2022-02-07, 22:01

Witam, czy istnieje już sposób na zakup Everdriva od producenta (krikzz)?
Ewentualnie u którego z partnerów realizujących zamówienia do PL obecnie jest najtaniej?

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Który Everdrive wybrać

Post autor: Axi0maT » 2022-02-08, 10:18

Kartoflany pisze:
2022-02-07, 22:01
Witam, czy istnieje już sposób na zakup Everdriva od producenta (krikzz)?
Ewentualnie u którego z partnerów realizujących zamówienia do PL obecnie jest najtaniej?
U Krikzza nie da sie zamowic do Polski i chyba to sie juz nigdy nie zmieni. Na chwile obecna w sklepach w Unii Europejskiej wszedzie pustki wiec pozostaje zamawiac z poza UE - USA/Kanady/Wielkiej Brytanii. Niestety wtedy dowalaja clo dodatkowo wiec cena bedzie taka sobie. Mozesz posprawdzac sklepy oficjalnych dystrybutorow... Moze cos gdzies jeszcze znajdziesz:
https://krikzz.com/information/distributors.html

siudym
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 332
Rejestracja: 2006-05-05, 23:20

Re: Który Everdrive wybrać

Post autor: siudym » 2022-03-10, 11:13

Ma ktoś może SMD/GEN z Mega Everdrive? Chodzi o odpalenie jednego romu testowego na konsoli i sprawdzenie czy działa.

ODPOWIEDZ