Zmiany, zmiany...

ODPOWIEDZ
Gimiak
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2120
Rejestracja: 2005-12-18, 22:55
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Zmiany, zmiany...

Post autor: Gimiak » 2006-02-16, 14:52

Jak zapewne przeczytaliscie na stronie glownej widnieje info o pewnych zmianach. Sprawa wyglada nastepujaco, ze caly serwis poloze od nowa, czeka mnie sporo pracy, ale musze (i chce) to zrobic. Jezeli nasunely wam sie jakies sugestie to smialo pisac. Umieszcze tez kilka ankiet, ktore zostana rozwazone w fazie 'produkcji'. Licze na szczerosc.
Pisac co wam lezy na sercu ;)

Edit:
Na pewno chce aby strona stala sie bardziej uniwersalna, tzn konsole nie tylko firmy Nintendo, co za tym idzie w przyszlosci zmiana nazwy strony.
Ostatnio zmieniony 2006-09-17, 13:23 przez Gimiak, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
froger3
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1471
Rejestracja: 2005-12-21, 00:33
Lokalizacja: 3 City / Toronto
Kontakt:

Re: Zmiany, zmiany...

Post autor: froger3 » 2006-02-16, 15:11

- Przemodelowac strone glowna/strone z newsami. Obecna jest srednia.
- Przebudowa strony z linkami(moze kategorie i ogolnie linkownia o pozycjach nintendo?)
- Moze integracja forum ze strona?
- Nic nie usuwac ze strony, uwazam ze NW jest bogata witrynaw ciekawostki itp i niech tak pozostanie:)

Nic innego nie przychodzi mi do glowy narazie, ale pewnie jeszcze cos napisze:)

soberpl
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1984
Rejestracja: 2005-12-20, 23:41
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Zmiany, zmiany...

Post autor: soberpl » 2006-02-16, 19:19

Dobrze prawisz froger3 ,tyle ze nie laczylbym forum z strona ; to jedyne moje zastrzezenie.

Inlagd sill
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1384
Rejestracja: 2006-02-25, 07:56

Re: Zmiany, zmiany...

Post autor: Inlagd sill » 2006-02-26, 11:05

Ja bym ja troche zrewolucjonizowal i odswiezyl. Ramki (border=1) dookola obrazkow poprawilyby ich wyglad. Menu potrzebuje zmiany, zwlaszcza to, ze nie wiadomo czy wybierajac cos z menu otworzy sie podmenu, czy otworzy sie strona (nie ma podmenu) - a to mozna rozwiazac zwykla strzalka przy menu z podmenu. I jeszcze jedna gruba rzecz: uzywajac FireFoxa nie moge w menu korzystac z mojego ulubionego 3 klawisza do otworzenia zawartosci w nowym panelu, bo wyswietla sie tylko zawartosc centralnej frame. To chyba tez da sie jakos obejsc, a poprawiloby funkcjonalnosc strony.

Jak mi cos jeszcze przyjdzie do glowy, to napisze. :D
Dla bardziej wymagających: Serwis i forum Syzygia.pl

Awatar użytkownika
froger3
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1471
Rejestracja: 2005-12-21, 00:33
Lokalizacja: 3 City / Toronto
Kontakt:

Re: Zmiany, zmiany...

Post autor: froger3 » 2006-02-26, 12:26

" jeszcze jedna gruba rzecz: uzywajac FireFoxa nie moge w menu korzystac z mojego ulubionego 3 klawisza do otworzenia zawartosci w nowym panelu, bo wyswietla sie tylko zawartosc centralnej frame. To chyba tez da sie jakos obejsc, a poprawiloby funkcjonalnosc strony."

Mam to samo:)
Jakos strasznie to nie przeszkadza, ale faktycznie funkcjonalnosc strony by poprawilo.

Apropo recek gier to przypomne proponowane:

- cennik przy kazdym z tytulow(ambitnie mozna by rozdzielic na nowe i uzywane[wersja z boxem i bookletem i bez]) ale to zajmie mase czasu.
- fotki gry(to juz jest) + pudelka i bookletu jezeli jest mozliwosc.

Gimiak
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2120
Rejestracja: 2005-12-18, 22:55
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Zmiany, zmiany...

Post autor: Gimiak » 2006-02-26, 12:34

Menu jest wlasnie tak specjalnie napisane aby nie otwieralo nic :P, a dlaczego? Bo musialbym dodac strone z wyborem konsol :P, a teraz to juz nie ma znaczenia, bo ta wersja jest ostatnia faza przed zmiana ;)

Edit:
Ramki wiem, ze sa fajne, ale lisek nie obsluguje tej funkcji CSS, zobaczcie strone w IE :)

Awatar użytkownika
froger3
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1471
Rejestracja: 2005-12-21, 00:33
Lokalizacja: 3 City / Toronto
Kontakt:

Re: Zmiany, zmiany...

Post autor: froger3 » 2006-02-26, 12:43

"zobaczcie strone w IE"

jak dobrze miec IE taba w FF(tab otwiera sie w FF, ale przez IE:) )

A faktycznie obecnie nie ma sensu nic robic ze strona skoro i tak planujesz co planujesz.
Oby bylo lepiej niz jest teraz po prostu.

Inlagd sill
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1384
Rejestracja: 2006-02-25, 07:56

Re: Zmiany, zmiany...

Post autor: Inlagd sill » 2006-02-26, 17:28

Ceny gier to IMHO nie jest dobry pomysl. One sa po prostu bardzo zmienne. Wezcie GBA i ceny tej samej gry w roznych miejscach. WarioWare Inc. w Empiku 219,00 (!!!), a w Media wykupili zapas jak bylo po 40,00. W cenach gier uzywanych jest jeszcze rozniej!

Mam pomysl w zamian - moze by tak oceniac wartosc kolekcjonerska gier/sprzetow przy pomocy np. skali 5 gwiazdek? To jest bardziej stabilne i daje ciekawe pojecie o przegladanym tytule. Np. edycje standardowe konsol to 1 gwiazdka, a specjalne kilka (w zaleznosci od ich rzadkosci, not-for-sale i.in.). Hm?
Dla bardziej wymagających: Serwis i forum Syzygia.pl

Awatar użytkownika
froger3
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1471
Rejestracja: 2005-12-21, 00:33
Lokalizacja: 3 City / Toronto
Kontakt:

Re: Zmiany, zmiany...

Post autor: froger3 » 2006-02-26, 17:48

Ceny gier to IMHO nie jest dobry pomysl. One sa po prostu bardzo zmienne. Wezcie GBA i ceny tej samej gry w roznych miejscach. WarioWare Inc. w Empiku 219,00 (!!!), a w Media wykupili zapas jak bylo po 40,00. W cenach gier uzywanych jest jeszcze rozniej!

Podaje sie wtedy cene srednia, ale masz racje ze z nowymi grami moze byc problem.

Co do uzywanych jest roznica medzy za ile gre ludzie sprzedaja a ile tak naprawde jest warta(to baardzo dobrze widac na allegro). Mi chodzilo o to aby podawac wartosc gry aby kupujacy nie zostali nabijani w butelke i nie kupowali np. golego carta z tetrisem za 30zl. Bylby to tez drogowskaz dla sprzedajacych, ktoryz kompletnie nie maja pojecia za ile dana gre opchnac.

Pomysl apropo wartosci kol. imho jest super, ale powinno byc wiecej niz 5 gwiazdek. Na niektorych spisach stosuje sie standardowa "szkolna" skale (1-6) i wypada to bardzo dobrze.

Inlagd sill
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1384
Rejestracja: 2006-02-25, 07:56

Re: Zmiany, zmiany...

Post autor: Inlagd sill » 2006-02-26, 18:09

Skala szkolna do mnie nie przemawia, bo na uczelni nam skale 2-5 (a dokladniej nzal.-zal. :wink: ). Lepiej juz 10, ale z 10 jest za duza swoboda. 1-5 to najlepszy pomysl, ale to jest IMO.

A z "drogowskazem dla kupujacych", to mysle, ze bedzie to wygladalo tak jak z cennikami karcianek klekcjonerskich. Cenniki swoje, a rynek swoje.
Dla bardziej wymagających: Serwis i forum Syzygia.pl

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Zmiany, zmiany...

Post autor: Axi0maT » 2006-03-16, 08:46

W ankiecie zabraklo okreslenia "Brak zbednych elementow - strona jest idealna"... z tego wzgledu musialem cos zaznaczyc wiec wybralem reklamy (ktore az tak bardzo mnie nie draznia). Co do poprawek to moze tylko wiecej tekstu. Fakt ze ilosc zdjeci w wiekszosci przypadkow jest w sam raz albo nawet za duzo, ale opisy sa bardzo skape np TransferPak do N64... ktos kto sie nie orientuje to tak naprawde nie wie do czego to ma sluzyc. Opisy musza byc dluzsze i wyczerpujace temat... moze rozdzielone na kilka fragmentow aby kazdy mogl latwo znalez to co chce ale WIECEJ TEKSTU to moj jedyny postulat.

eviltwin1
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 1
Rejestracja: 2006-03-17, 18:31

Re: Zmiany, zmiany...

Post autor: eviltwin1 » 2006-03-17, 18:40

Hmm...

W twojej stronie, zrob przycisk forum!Nie odrazu na forum leciec!


Inaczej- www.nintendoworld.szu.pl - Normalna strona.W menu jest Forum- Naciskam i mnie przenosii :) :o 8)
Administratorzy

Glupki ! :)

Gimiak
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2120
Rejestracja: 2005-12-18, 22:55
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Zmiany, zmiany...

Post autor: Gimiak » 2007-01-12, 17:38

Po zainstalowaniu nowych statystyk przyznam wam, ze jestem w szoku w jaki sposob ludzie zwiedzaja lub raczej nie zwiedzaja mojego serwisu...
Dla mnie dzialy konsole, akcesoria czy gry brzmia jednoznacznie, czyli szukajac danej konsoli klikam konsole itd. Po tym co zobaczylem od poprzedniego miesiaca dochodze do wniosku, ze ludzie chyba jednak nie bardzo widza to co ja widze. Czesciowo uzmyslowila mi to ksiazka Nie kaz mi myslec!, reszte zrobily statystyki.
Kieruje pytanie do was:
- cze serwis retroage.net jest dla ciebie czytelny? Jezeli nie to co cie drazni, odpycha itp. Pomozmy sobie zbudowac serwis, ktory zadowoli wszystkich. :|

Lien
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 271
Rejestracja: 2006-08-06, 13:18

Re: Zmiany, zmiany...

Post autor: Lien » 2007-01-12, 18:23

No jak dla mnie to serwis RA czytelniejszy juz byc nie moze :)

Kiedy interesuje mnie jakas konsola to kilkam na:"Konsole", kiedy gra to oczywiscie na:"Gry" itd.

Nic prostszego nie widze..
Hell was full so I came back

Gimiak
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2120
Rejestracja: 2005-12-18, 22:55
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Zmiany, zmiany...

Post autor: Gimiak » 2007-01-12, 21:47

No kiedys rozpatrywalem ponizsza opcje:

Obrazek Konsole
Nintendo
Sega
Sony
Obrazek Akcesoria
Nintendo
Sega
Obrazek Gry
Nintendo
Obrazek Spolszczenia
Obrazek Linki
itd..

Wtedy moze byloby to jeszcze bardziej czytelne. Co wy na to?

ODPOWIEDZ