Zmiany, zmiany...

ODPOWIEDZ
Gimiak
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2120
Rejestracja: 2005-12-18, 22:55
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Zmiany, zmiany...

Post autor: Gimiak » 2007-01-28, 19:43

Dla mnie to jest wlasnie najwiekszy bezsens. Przeca retro to nie hotnews a'la ps3 czy Wii, ale ludzie szukaja baz z info. nie ma info? Ida dalej, przewaznie na strony zagraniczne bo tam sa cale bazy budowane od razu(via swietne Moby) i to bardziej pewne zrodla niestety. U nas takie podejscie + raczkujacy swiatek retro w internecie zniecheca polskiego usera.
Czesciowo masz racje, ale zawsze lepiej oglada sie witryny, ktore sa aktualizowane co jakis czas. A nie martwe przez 3 miesiace lub wiecej... To ze nie chce zrobic od razu wszystkiego uwarunkowane jest tez tym, ze nie moge przeznaczyc az tyle czasu na hobby, ktore jest strasznie czasochlonne.

Awatar użytkownika
froger3
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1471
Rejestracja: 2005-12-21, 00:33
Lokalizacja: 3 City / Toronto
Kontakt:

Re: Zmiany, zmiany...

Post autor: froger3 » 2007-01-28, 20:04

Gimiak pisze:
Dla mnie to jest wlasnie najwiekszy bezsens. Przeca retro to nie hotnews a'la ps3 czy Wii, ale ludzie szukaja baz z info. nie ma info? Ida dalej, przewaznie na strony zagraniczne bo tam sa cale bazy budowane od razu(via swietne Moby) i to bardziej pewne zrodla niestety. U nas takie podejscie + raczkujacy swiatek retro w internecie zniecheca polskiego usera.
Czesciowo masz racje, ale zawsze lepiej oglada sie witryny, ktore sa aktualizowane co jakis czas. A nie martwe przez 3 miesiace lub wiecej... To ze nie chce zrobic od razu wszystkiego uwarunkowane jest tez tym, ze nie moge przeznaczyc az tyle czasu na hobby, ktore jest strasznie czasochlonne.
co jakis czas, tzn co jaki? Osobiscie lubie jak stronka updejtowana jest nawet codziennie jakas totalna pierdola niz raz na miech dostajemy 10 mb textu i 100 mb fotek. Mysle ze up 2-3 razy w tyg. jedna rzecza, recka lub textem jest o wiele ciekawszy niz raz na 2 tyg. Za przykald niech posluzy mi nielubiana przeze mnie(Ze wzgledu na dosc "luzne" podejscie do spraw legalnosci) http://rpg.bajtnet.pl/index.php . Tak, tak, wiem ile tam ludzi pisze:)

I uwazam ze to iz zabraknie Ci materialow to jest najmniejszy z Twoich problemow. Zawsze znajdzie sie ktos kto podesle cos nowego..

Gimiak
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2120
Rejestracja: 2005-12-18, 22:55
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Zmiany, zmiany...

Post autor: Gimiak » 2007-01-28, 20:33

Czasy, kiedy robilem tyle aktualizacji w tygodniu minely bezpowrotnie. Aktualizacja ma byc i obecnie jest przyjemnoscia a nie nakazem. Nie zamierzam tego zmienic. :P

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8535
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Zmiany, zmiany...

Post autor: Axi0maT » 2007-01-29, 08:58

Gimiak pisze:Co z tego jezeli bym robil codziennie aktualizacje pozbywajac sie wszystkich niespodzianek, ktore mam na dysku? Potem by nic nie zostalo oprocz recenzji, a tak to nie wiadomo co sie pojawi.
Nieeeeeee.... no teraz przegiales... Jak moze zabraknac materialow... Jest tyle do opisania, a Ty tu mowisz o jakims potencjalnym braku!?!?!? Ciagle pojawia sie cos nowego i to co wczoraj bylo na czasie dzis jest juz retro... Jeszcze pol roku i do retro trzeba bedzie wrzucic GameCube, XBOXi PS2. A na chwile obecna nie ma nawet Sega Master System i Sega Mega Drive!!! Mysle ze w chwili obecnej poruszenie sprwy dzialu Sega jest absolutnym priorytetem. Koncze juz przygotowywac pokazna ilosc materialow wiec mysle ze w koncu cos sie ruszy w tej kwestii. Warunek jest jeden jesli ja zwiekszam tempo to Ty Gimiaku rowniez. Ja wiem ze mozesz nie miec czasu, ale jak masz juz gotowy material to przeciez wrzucenie tego na stronke zajmie Ci niewiele czasu. I nie mow ze nie zostanie nic do opisania - z tego co sie orientujesz masz tyle moich materialow ze w chwili obecnej przy takim tempie aktualizacji moge spokojnie lezec do gory brzuchem przez 2 miechy i czekac zanim sie wszystko pojawi. A mam jeszcze sporo materialow. Kilka konsol, grubo ponad 100 gier do sfotografowania i co najmnie 3 razy tyle do recenzji, a wciaz przybywa kolejnych pozycji wiec nie martw sie. MATERIALY BEDA - TY JE TYLKO WRZUCAJ. Tak jak napisala frogger - 3 aktualizacje w tygodniu to absolutne minimum!

PS: Wyszukiwarka o ktorej wspomniales bylaby banalna do zrobienia gdybys teksty mial w bazie danych wtedy wyszukiwanie dowolnego ciagu tekstowego jest po prostu banalne do wykonania, no... ale jak juz wspomnialem wymagaloby to przebudowy calego serwisu co na chwile obecna jest nie do zrobienia.

Awatar użytkownika
froger3
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1471
Rejestracja: 2005-12-21, 00:33
Lokalizacja: 3 City / Toronto
Kontakt:

Re: Zmiany, zmiany...

Post autor: froger3 » 2007-01-29, 09:27

Gimiak: moge polecic Ci jeszcze metode ktora opracowalam sobie kiedy prowadzilam webcomica i bylam przed matura: poswiecilam caly wolny dzien(co pare miechow) na przygotowanie parnunastu aktualizacji, ktore sukcesywnie wrzucalam w dany dzien(up'y byly 1-2 razy w tygodniu). Bylo troche roboty, ale potem wystarczylo tylko klikac panel adm i kopiuj wklej!

Jak dla mnie prio dotyczace materialow na strone to:

- poradniki odnosnie naprawy/czyszczenia konsol - ludzie szukaja takich info.
- Sega MS/MD/S/DC - prawdziwe retro + plus doskonala baza gier.
- PSX gry / Ps2 - badz co badz, konsola przezywa u nas renesans ze wzgledu na cene maszynbki jak i gier. Ludzie tego szukaja.

I jak pisze Axi0maT, materialow Ci wystarczy. Na upartego mozna jeszcze otworzyc dzial z gazetami o grach(stare NEO, NEO+, SS). Ale do tego czasu to Ty juz bedziesz smigal na jakims nextgenie :D

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8535
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Zmiany, zmiany...

Post autor: Axi0maT » 2007-01-29, 10:26

Widzisz Gimiaku? Wszyscy sie domagaja!!! Skoro ludzie wywieraja juz presje to pora wziac sie do roboty :mrgreen:

Gimiak
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2120
Rejestracja: 2005-12-18, 22:55
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Zmiany, zmiany...

Post autor: Gimiak » 2007-01-29, 11:26

Axi0maT pisze:Widzisz Gimiaku? Wszyscy sie domagaja!!! Skoro ludzie wywieraja juz presje to pora wziac sie do roboty :mrgreen:
Absolutnie sie z wami nie zgodze. Rozwaze tutaj dwa przypadki aktualizacji:
1. moj artykul - w zaleznosci od tego co to jest, najpierw wykonuje zdjecia - zwykle nie robie zdjecia jednemu przedmiotowi tylko lece jak zbierze mi sie wieksza partia. Musze rozlozyc i przygotowac stol do zdjec, dobrac oswietlenie itd - samo przygotowanie to 10 minut. Wykonanie zdjec przedmiotom - roznie od 30 minut do nawet i 4 h.Rekordem jest 8 h nieustajacej sesji zdjeciowej. Wybor i przerobienie zdjec, nadanie im odpowiednich nazw i skatalogowanie - 1 do 3 h. Dodanie opisu - roznie od 30 min do nawet i 3 dni z przerwami. (art o piratach na gba). Az wreszcie upragniona aktualizacja - nawet do 1 h.

2. art. Axi0mata - jak do tej pory sprowadzalo sie to do przeczytania calej recenzji, dodania kodu html, dodania linkow, doprowadzenia zdjec do odpowiedniej szerokosci i jezeli danej gry nie ma jeszcze w bazie zmniejszenie i dodanie podpisu. Oprocz strony z recenzja, aktualizuje jeszcze 3-4 strony. Zajmuje mi to 1 - 3 godzin.
Podsumowanie:
W obu przypadkach na dodanie czegokolwiek trace BARDZO duza ilosc czasu - wystarczy pododawac sobie czasy. I co dalej? Przyjmujac, ze potencjalny uzytkownik zechce zerknac na aktualizacje i nawet ja przeczyta do konca - zajmie mu to maksimum 15 minut.
czas_produkcji.≠.czas_przeczytania

Dlatego nie mam zamiaru sie trzepac i wypruwac flaki tylko dla tego ze ktos chce 3 aktualizacje w tygodniu. Byc moze tok mojego myslenia w tym dosc nieciekawym okresie jest bledny ale nie mam mentalnej potrzeby walczyc z serwisem poniewaz ostatnio mnie to meczy.
Koniec przekazu.
Aha to, ze nie widac aktualizacji nie oznacza to, ze ja nie pracuje. Wielokrotnie zmieniam, dodaje itp. Tak jak teraz - dodalem fotki do gier GB/GBC/GBA, ktore posiadaja opis. :P
Nie znasz dnia ani godziny kiedy pojawi sie aktualizacja. :evil:

Inlagd sill
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1384
Rejestracja: 2006-02-25, 07:56

Re: Zmiany, zmiany...

Post autor: Inlagd sill » 2007-01-29, 11:34

Ja tam sie nie domagam trzech aktualizacji w tygodniu, dajcie spokoj. Jaki jest w tym sens? Taki, ze Gimiak bedzie mial dosyc serwisu po kilku miesiacach tylko z racji oczekiwan czytelnikow? Wydaje mi sie, ze Retro Age jest dla Gimiaka przyjemnoscia, a nie obowiazkiem i tak tez powinien byc traktowany. Jak do tej pory Gimiak robil wszystko swoim tempem, ale konsekwentnie i dlatego Retro Age jest dzis tym czym jest (a nie dla tego, ze wrzucal nowe materialy 3 razy w tygodniu).

Obecne aktualizacje (ktore pojawiaja sie okolo raz tygodniowo) uwazam za zupelnie satysfakcjonujace.
Dla bardziej wymagających: Serwis i forum Syzygia.pl

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8535
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Zmiany, zmiany...

Post autor: Axi0maT » 2007-01-29, 12:08

Gimiak pisze:Przyjmujac, ze potencjalny uzytkownik zechce zerknac na aktualizacje i nawet ja przeczyta do konca - zajmie mu to maksimum 15 minut.
czas_produkcji.≠.czas_przeczytania
No tak... masz racje, ale zapomniales o jednym. Jesli sie sprezymy to damy rade zrobic te 3-4 aktualizacje tygodniowo. A wowczas strona bedzie rosla w oczach, a co za tym idzie bedzie mozna znalezc na niej sporo informacji. Wnioskowac by mozna ze bedzie rowniez bardziej popularna. Jesli w chwili obecnej nie warto sobie wyprowac flakow dla 100-200 user'ow to przy wiekszej popularnosci strony, robienie tego dla 5 tysiecy bedzie chyba mile.. nawet jesli mialbys ogladac swoje flaki na zewnatrz... Proponuje zrobic ankiete - ile powinno byc aktualizacji tygodniowo na RetroAge - i wtedy sie przekonamy co mysla odwiedzajacy to forum... mysle Gimiaku ze nie zrobisz tej ankiety chocby dlatego ze przerazi Cie jak wielkie jest "zapotrzebowanie" wsrod ludzi na material Retro...

Inlagd sill
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1384
Rejestracja: 2006-02-25, 07:56

Re: Zmiany, zmiany...

Post autor: Inlagd sill » 2007-01-29, 12:45

Po pierwsze: taka ankieta jest bez wiekszego celu, bo badana grupa jest niereprezentatywna (ile ludzi odwiedza strone, ile jest zarejestrowanych na forum, a ile w ogole zabiera na nim glos?). Po drugie: jesli nawet grupa bylaby reprezentatywna, to jesli wygralaby opcja "aktualizacja codziennie", czy znaczyloby to, ze Gimiak musi prowadzic serwis tak, jak chca inni, a nie on sam? Prowadzenie strony pod jakakolwiek presja to NIC przyjemnego.

Sugeruje wiecej dystansu i zrozumienia dla tego, ze ktos moze miec swoje zycie poza tworzeniem strony. :)
Dla bardziej wymagających: Serwis i forum Syzygia.pl

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8535
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Zmiany, zmiany...

Post autor: Axi0maT » 2007-01-29, 13:05

Inlagd Sill pisze:jesli wygralaby opcja "aktualizacja codziennie", czy znaczyloby to, ze Gimiak musi prowadzic serwis tak, jak chca inni, a nie on sam?
Nie, ale niewatpliwie daloby to obraz zapotrzebowania na materialy Retro
Inlagd Sill pisze: Sugeruje wiecej dystansu i zrozumienia dla tego, ze ktos moze miec swoje zycie poza tworzeniem strony. :)
Pewnie ze moze... ale sugeruje ze skoro juz ma takiego konia pociagowego (to o mnie :? ) to nalezy to wykorzystac. Jesli przygotowanie materialow zajmuje tak wiele czasu to niech zostawi to innym a sam niech tylko zajmuje sie wrzucaniem tego na stronke co jak sam stwierdzil - zajmuje zdecydowanie mniej czasu. Nie chce wywierac na nikim jakiejkolwiek presji - to jest po prostu moje zdanie na ten temat. I tak bedzie tak jak Gimiakowi pasuje a ja staram sie tylko podkrecic tempo... moze jak troche ponarzekam to cos sie zmieni w tej kwestii.

Awatar użytkownika
froger3
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1471
Rejestracja: 2005-12-21, 00:33
Lokalizacja: 3 City / Toronto
Kontakt:

Re: Zmiany, zmiany...

Post autor: froger3 » 2007-01-29, 15:12

Inlagd Sill: nikogo nie zmuszam, nie siedze z pistoletem przy glowie. Tylko sugeruje i podaje rozwiazania na niektore problemy. Gimiak prosil o wypowiedzi na temat to podalam.
A i dalej zgadzam sie z panem z Koszalina(nie czesto sie zdarza ale jednak :D).

Awatar użytkownika
barman
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 450
Rejestracja: 2005-12-21, 10:42
Lokalizacja: Łukow
Kontakt:

Re: Zmiany, zmiany...

Post autor: barman » 2007-01-29, 19:03

Czasy, kiedy robilem tyle aktualizacji w tygodniu minely bezpowrotnie. Aktualizacja ma byc i obecnie jest przyjemnoscia a nie nakazem. Nie zamierzam tego zmienic.
Przychodzi dzien kiedy nic juz nie jest takie jak bylo. Teraz wiem, ze matura przy sesji to buleczka z maslem. Historia starozytna tak zryla mi mozg, ze starcilem ochote na wszystko. Zeby napisac dobra recenzje trzeba dobrze poznac gre, a ja ostatnio gram w "gry na 5 minut" :?

Wystarczy tydzien nieobecnosci w necie i nie wiesz czego sie chwycic:/ Na forum przybylo ponad 300 postow.
- poradniki odnosnie naprawy/czyszczenia konsol - ludzie szukaja takich info.
- Sega MS/MD/S/DC - prawdziwe retro + plus doskonala baza gier.
- PSX gry / Ps2 - badz co badz, konsola przezywa u nas renesans ze wzgledu na cene maszynbki jak i gier. Ludzie tego szukaja.
I :arrow: wymaga duzo czasu; trzeba obcowac z conajmniej kilkoma egzemplarzami danej konsoli by zdobyc doswiadczenie i miec pojecie o jej problemach.
II :arrow: trzeba najpierw w gry zainwestowac a to kosztuje, S i DC nawet chcac to bedzie ciezko :P zobacz ile czasu Set nad tym pracuje (NN i P)
III :arrow: zgadza sie, ale o tym jest bardzo duzo stron.

Gimiak ma to czego inni nigdy miec nie beda np Virtual Boy i Nintendo G&W. Chcialbym zeby te dzialy sie kiedys rozrosly. Wiem ze tu jest jeszcze trudniej niz w przypadku Segi ale IMO warto by pociagnac ten watek.

Awatar użytkownika
orzelek
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 45
Rejestracja: 2007-01-23, 14:57
Lokalizacja: Lodz
Kontakt:

Re: Zmiany, zmiany...

Post autor: orzelek » 2007-02-05, 19:31

MEJS:
dzieki za udzielenie odpowiedzi a zarazem informacji ;)
Bede czekal na odpowiedz
--------------------------------
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
mog123
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 946
Rejestracja: 2006-08-13, 00:37
Kontakt:

Re: Zmiany, zmiany...

Post autor: mog123 » 2007-02-05, 19:45

Gimiaczku, Autologin nie dziala, uzywam firefoxa. Za kazdym razem jak wlaczam retro age, klikam na login, wpisuje nicka, haslo i zaznaczam okienko "zapamietaj mnie", i nadal, za kazdym razem mnie nei zapamietuje.

ODPOWIEDZ