Koszulki retroage

Ktory projekt koszulki najchetniej widzialbys na swojej klacie?

Pierwszy
13
72%
Drugi
1
6%
Trzeci
4
22%
 
Liczba głosów: 18

Awatar użytkownika
kanarekkk
Administrator forum
Administrator forum
Posty: 2512
Rejestracja: 2011-06-09, 12:51
Lokalizacja: TRN
Kontakt:

Re: Koszulki retroage

Post autor: kanarekkk » 2012-04-20, 16:23

DizzyX pisze:A ja TERAZ sobie uzmysłowiłem, że miałem już do czynienia z produktami cupsell.pl ... i też była taka chała, że czarny kolor nie dodrukowany itepe -> tak że chyba norma u nich, trzeba cisnąć :)
Robią masówkę, więc większość rzeczy na szybko :)
O, i co zrobiles? I jak do tego podeszli? Napisz cos wiecej, to bede wiedzial jak z nimi postepowac.
Obrazek

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Koszulki retroage

Post autor: ramzes64 » 2012-04-20, 17:15

ja nic jeszcze nie dostalem - wiec pewnie po weekendzie zdam sprawozdanie z placu boju
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

kawka
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 511
Rejestracja: 2007-08-29, 15:43
Lokalizacja: Perła Mazur
Kontakt:

Re: Koszulki retroage

Post autor: kawka » 2012-04-20, 19:11

kanarekkk pisze:Dostalem dzis koszulki. Nie wiem czemu, ale mam wrazenie, ze nadruk jest inny niz w tej zamawianej wczesniej z pac manem. Oprocz tego na bialej jest sam Marian, bez zadnych napisow. Niebieska jest okej,wszystko jak na projekcie. Wyslalem juz im wszystkie uwagi i fotki tej koszulki, czekam na odpowiedz. Zly jestem, bo ta koszulka nie jest dla mnie :/ Ciekawe, czy Ramzes dostanie z napisami?
Axi0maT pisze:Sorry za wyrazenie, ale (kwiatuszek) niezle gowno zrobili... Jakis praktykant to robil czy jaki (kwiatuszek)? Mario ma rozowe spodnie i brak napisow, grzybal nie ma obwodki... jak na moj gust to tylko Pac-Man jest ok. Dzis do nich napisze bo to jakas kpina.
To ja powiem pokrótce co i jak :wink:

DTG to nie taka prosta sprawa - w stylu, że się wrzuci pod drukarę, przejedzie i już. Najpierw koszulkę spryskuje się specjalnym płynem w miejscu nadruku, potem wkłada się na chwilę pod gorącą prasę. Następnie koszulka idzie na tacę miejscem nadruku w górę. Wcześniej obowiązkowo robi się test drukarki i sprawdza pojemniki z tuszami. Jeśli jest wszystko ok, przygotowuje się projekt na kompie i wysyła do drukary. Teraz kwestia tego czy głowica jest ustawiona na uni (druk przy jeździe w jednym kierunku), czy na bi (druk tam i nazad). W pierwszym przypadku jest lepsza jakość, ale najdłuższy czas wykonania. W drugim relatywnie jakość gorsza, czas drukowania dużo szybszy. No i rzecz zależy od koloru odzieży - na białych drukuje jedną warstwę. Natomiast na ciemnych drukuje dwie warstwy (czas się wydłuża dwukrotnie) - najpierw wszystko białe, potem kolory, w przeciwnym wypadku kolory druku mieszałyby się z kolorami koszulki i zamiast np. żółtych wychodziłyby jakieś... sraczkowate. Czasem zdarza się, że nie trafia dokładnie w to samo miejsce i wtedy widać takie białe obwódki. Na sam koniec trzeba utrwalić jeszcze druk pod gorącą prasą z użyciem papieru woskowanego, przez ok. 2 minuty.

Tak mniej więcej wygląda prawidłowa procedura wykonania nadruku w DTG, także trochę tego jest. Więc jeśli zabierała sie za to osoba niedoświadczona, to mogła coś zwyczajnie schrzanić i pewnie tak było.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Koszulki retroage

Post autor: Axi0maT » 2012-04-20, 20:23

kawka pisze:DTG to nie taka prosta sprawa - w stylu, że się wrzuci pod drukarę, przejedzie i już.
kawka... tylko jedna sprawa... co to mnie (kwiatuszek) obchodzi jako klienta? Klient placi, klient wymaga... a w powyzszym przypadku na koszulkach kanarkkka wyszla fuszerka.
kawka pisze:Tak mniej więcej wygląda prawidłowa procedura wykonania nadruku w DTG, także trochę tego jest. Więc jeśli zabierała sie za to osoba niedoświadczona, to mogła coś zwyczajnie schrzanić i pewnie tak było.
Pomysl czy czasem nie chcialbys przejac sklepiku retroage. Wiem ze twoja firma nie zajmuje sie sprzedaza detaliczna, ale moze jakbys to wzial na siebie to moglbys to jakos zorganizowac. Wzory w zasadzie mamy, wiec moze lepiej zebys to ty sobie tam zarobil niz jakis cupsell.

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Koszulki retroage

Post autor: ramzes64 » 2012-04-23, 17:05

dziś dostałem sms i e-mail że koszulki wysłano.
Czas dostarczenia przesyłki to 24 godziny w przypadku wysyłki
kurierem i 2-4 dni w przypadku Poczty Polskiej.
czekam więc na paczkę - może jutro (wtorek już będzie) - w końcu BLISKO mają do Koszalina. Choć nie wiem, gdzie ta poczta wysyła do sortowni.
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Awatar użytkownika
kanarekkk
Administrator forum
Administrator forum
Posty: 2512
Rejestracja: 2011-06-09, 12:51
Lokalizacja: TRN
Kontakt:

Re: Koszulki retroage

Post autor: kanarekkk » 2012-04-23, 17:56

Ja dostalem smsa i maila we wtorek, a koszulki byly w czwartek :)
Obrazek

DizzyX
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1233
Rejestracja: 2009-09-15, 15:25
Kontakt:

Re: Koszulki retroage

Post autor: DizzyX » 2012-04-23, 18:12

kanarekkk, ja nic nie zrobiłem, bo to nie moje koszulki były ;)
kolega, który zajmował się zamówieniem wiem, że interweniował, ale nie wiem czy coś wskórał, wiem jednak że zmienił firmę w której wykonuje zamówienia.
Ja osobiście mam dojścia do robienia koszulek, ale koszulki robią w niej chyba na zasadzie wprasowanek, nie wiem jak z trwałością ;)

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Koszulki retroage

Post autor: ramzes64 » 2012-04-24, 19:34

koszuli mam - wieczorem bedzie foto, narazie zapakowane - wyglądają OK - ciekawe jak po rozfoliowaniu będzie.
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Awatar użytkownika
kanarekkk
Administrator forum
Administrator forum
Posty: 2512
Rejestracja: 2011-06-09, 12:51
Lokalizacja: TRN
Kontakt:

Re: Koszulki retroage

Post autor: kanarekkk » 2012-04-24, 20:39

Pokaz co dostales :d Bo mamy juz 2 wersje bubli, mam nadzieje, ze wiecej nie bedzie :D
Obrazek

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Koszulki retroage

Post autor: ramzes64 » 2012-04-25, 00:00

u mnie wszystko OK - nie mam żadnych zastrzeżeń i jestem zadowolony.

Obrazek

więcej zdjęć:
http://ramzes64.nsurf.eu/retro/

zdjęcia były robione po kilka razy, z lampą i bez... zdjęć nie podkręcałem w photoshopie - dodałem tylko znak wodny "retroage", a same zdjęcia troszkę zmniejszyłem. W kilku dodałem moje Mii.

Porównując dwie koszulki, zauwżyłem że space invader ma niewiele większe "pixele" (kwadraty) - to samo tyczy się loga i liter - różnica jest jednak widoczna tylko w porównaniu obok siebie dwóch koszulek.

Ciekawe czy to grafika była tak samo robiona, czy może w innej nieco zmienionej rozdzialce? Ogolnie jest dobrze - NIE MA LIPY i polecam.

* a tamte wasze trefne musicie jakoś wyjaśnić - bo tu spisali sie dobrze.
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Koszulki retroage

Post autor: Axi0maT » 2012-04-25, 04:28

Ramzesowe wygladaja idealnie - tak jak powinny. Widac Kanarekkk mial pecha po prostu.
ramzes64 pisze:Porównując dwie koszulki, zauwżyłem że space invader ma niewiele większe "pixele" (kwadraty) - to samo tyczy się loga i liter - różnica jest jednak widoczna tylko w porównaniu obok siebie dwóch koszulek.
Musza byc wieksze, bo jest ich mniej na invadersie niz na marianie.... Gdyby proporcje kwadratow byly takie same to invader by byl za maly.

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Koszulki retroage

Post autor: ramzes64 » 2012-04-25, 06:56

Axi0maT pisze:Ramzesowe wygladaja idealnie - tak jak powinny. Widac Kanarekkk mial pecha po prostu.
ramzes64 pisze:Porównując dwie koszulki, zauwżyłem że space invader ma niewiele większe "pixele" (kwadraty) - to samo tyczy się loga i liter - różnica jest jednak widoczna tylko w porównaniu obok siebie dwóch koszulek.
Musza byc wieksze, bo jest ich mniej na invadersie niz na marianie.... Gdyby proporcje kwadratow byly takie same to invader by byl za maly.
no właśnie - dlatego uważam, że jest OK - tak jak powinno być.
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Awatar użytkownika
kanarekkk
Administrator forum
Administrator forum
Posty: 2512
Rejestracja: 2011-06-09, 12:51
Lokalizacja: TRN
Kontakt:

Re: Koszulki retroage

Post autor: kanarekkk » 2012-04-25, 08:40

Ja dzis dostalem odpowiedz, wrecz z predkoscia swiatla odpowiedzieli. Tyle, ze twierdza, ze nie dostali ode mnie zadnego maila wczesniej, mam zapisane w wyslanych, i jeszcze Axiu ma kopie wszystkich 3 :D Dziwne troche :D
Obrazek

kawka
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 511
Rejestracja: 2007-08-29, 15:43
Lokalizacja: Perła Mazur
Kontakt:

Re: Koszulki retroage

Post autor: kawka » 2012-04-26, 21:08

Axi0maT pisze:Pomysl czy czasem nie chcialbys przejac sklepiku retroage. Wiem ze twoja firma nie zajmuje sie sprzedaza detaliczna, ale moze jakbys to wzial na siebie to moglbys to jakos zorganizowac. Wzory w zasadzie mamy, wiec moze lepiej zebys to ty sobie tam zarobil niz jakis cupsell.
Pozostaje kwestia wyceny. Nie wiem, czy mój szef zgodziłby sie na bardziej atrakcyjną cenę, niż ta w cupsell. Obawiam się, że to mogłaby być bariera nie do przeskoczenia :(

Awatar użytkownika
kanarekkk
Administrator forum
Administrator forum
Posty: 2512
Rejestracja: 2011-06-09, 12:51
Lokalizacja: TRN
Kontakt:

Re: Koszulki retroage

Post autor: kanarekkk » 2012-05-10, 13:44

Cena w cupsell jest w miare. Taka sama moglaby byc, jednak ich najwiekszym plusem jest wysylka darmowa przy dwoch sztukach :)

Ja to chyba musialem pechowo trafic, bo Ramzesa koszulki sa ok. Moglby sie reszta pochwalic, bo wiem ze troche koszulek jednak zeszlo, a zdjecia daly 3 osoby :)



Edit.

W końcu załatwiłem reklamację, troche to trwało, jednak udało się , dostane nowe koszulki z poprawnym wzorem:)
Obrazek

ODPOWIEDZ