Problemy w kwestiach organizacyjnych...

ODPOWIEDZ
Gimiak
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2120
Rejestracja: 2005-12-18, 22:55
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Problemy w kwestiach organizacyjnych...

Post autor: Gimiak » 2006-09-20, 13:55

W okresie kiedy planowalem swoj serwis najwidoczniej nie wzialem pod wieksza uwage pewnego faktu, mianowicie pewnie sami zauwazacie, ze przy podziale na konsole/akcesoria/gry nie ma podzialu na firmy.
http://www.retroage.szu.pl/index.php?id ... /snes/snes
^ Stara wersja
[Konsole > Super Nintendo Entertainment System > Super NES]
http://www.retroage.szu.pl/index.php?id ... /game_gear
[Konsole > Sega > Game Gear]
^ wersja odrobine przerobiona ale nie skonczona.

Ostatnio wrocil ten problem po dodaniu Sega Game Gear... z jednej strony dodanie linku do firmy bylby tez ciekawa opcja. Problemem jest tez katalog plikow z produktami, bez podzialu na firmy za jakis czas moze sie okazac, ze w katalogu na serwerze [konsole] bede mial 50 plikow glownych + 100 pomocniczych i dotarcie do wlasciwego zajmie wiecej czasu anizeli powinno. To drugi aspekt - z perspektywy mojej pracy. :)

Jezeli mozecie to prosze o wypowiedzenie sie co sadzicie o tym dodatkowym linku do firmy, przykladem moze byc ten link:
http://www.retroage.szu.pl/index.php?id=akcesoria/sega
Link chwilowy.

To nie koniec... zawsze pojawiaja sie kolejne aspekty... mozna by zrobic podzial konsol na 8bit, 16bit ..., stacjonarne i przenosne itd.
Wypowiedzcie sie jak bylo by wam wygodniej gdyz na tym mi takze zalezy.
Moj serwis oprocz swojej zawartosci jest robiony dla najwiekszych leniwcow w sieci, ktorzy nie chca wysilac swoich komorek do myslenia ' co tu kliknac aby zobaczyc ...'. Ma byc latwo, lekko i przyjemnie.

EDIT: Najgorsze z tego wszystkeigo jest to, iz wszelkie zmiany zmuszaja do zmiany kazdej strony - zarowno linkow jak i zdjec. :( FAK!

Inlagd sill
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1384
Rejestracja: 2006-02-25, 07:56

Re: Problemy w kwestiach organizacyjnych...

Post autor: Inlagd sill » 2006-09-20, 15:27

Staralem sie rozwazyc rozne za i przeciw i mysle, ze powinienes wprowdzic w/w podzialy (nie tylko na firmy). To rzecz z ktorej na pewno wiele osob skorzysta. Troche roboty przy tym pewnie jest, jesli nowych podzialow nie zakladales i biezacy kod tego nie wytrzyma. Jesli jednak to dobrze zorganizujesz tym razem, to dodawanie kolejnych podzialow bedzie latwe. Wg. mnie to kwestia zrobienia dynamicznie zmieniajacych sie wyswietlanych sciezek dostepu (you are here), do stron, bo strona docelow pozostaje ta sama. Np. sciezki "Sega > Sega Game Gear" i "Konsole przenosne > Sega Game Gear" powinny prowadzic do tej samej strony, na ktorej powinna byc sciezka, ktora doprowadzila uzytkownika. Jesli nie dasz rady zrobic czegos takiego, to zawsze mozna uwzglednic na stronie docelowej wszystkie sciezki.

Tak czy siak powodzenia. Sam mecze sie z arkuszami i nowa nie-blogowa odslona Inlagd DS. <faja>
Dla bardziej wymagających: Serwis i forum Syzygia.pl

Awatar użytkownika
froger3
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1471
Rejestracja: 2005-12-21, 00:33
Lokalizacja: 3 City / Toronto
Kontakt:

Re: Problemy w kwestiach organizacyjnych...

Post autor: froger3 » 2006-09-20, 18:06

Jak dla mnie idealem bylo by to zrobic w JAVIe: klikasz i nazwy same sie wysuwaja. No i tak jak pisal Inlagd Sill.

Gimiak
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2120
Rejestracja: 2005-12-18, 22:55
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Problemy w kwestiach organizacyjnych...

Post autor: Gimiak » 2006-09-25, 19:12

Widze, ze aktywnosc pisarzy na forum jest ogromna, zatem doszedlem do wniosku, ze taka zmiana jednak nie bedzie potrzebna.
Konsole Nintendo pozostaja tak jak sa, moja naucza na przyszlosc bedzie skrupulatne dodawanie nowych konsol przydzielonych takze do firm.
Temat zamkniety. Zreszta wybierajac firme i tak mozna dotrzec gdzie sie chce.
Nie ma ulatwien dla leniwcow. :P

ODPOWIEDZ