Obiady czwartkowe przy homebrew.

Awatar użytkownika
kanarekkk
Administrator forum
Administrator forum
Posty: 2512
Rejestracja: 2011-06-09, 12:51
Lokalizacja: TRN
Kontakt:

Obiady czwartkowe przy homebrew.

Post autor: kanarekkk » 2013-01-19, 16:24

Wiem, ze wielu z was na strone glowna zaglada sporadycznie, albo i wcale. Dlatego serdecznie zapraszamy na konsumpcje mini artykulow opisujacych baze homebrew na dostepne autorom platformy ;)

Oto otwierajaca cykl czwartkowych obiadow mini recenzja:
http://retroage.net/index.php?option=co ... Itemid=158

Zapraszamy do lekturay, a takze nadsylania materialow, nie tylko na Wii :)
Obrazek

Awatar użytkownika
kanarekkk
Administrator forum
Administrator forum
Posty: 2512
Rejestracja: 2011-06-09, 12:51
Lokalizacja: TRN
Kontakt:

Re: Obiady czwartkowe przy homebrew.

Post autor: kanarekkk » 2013-01-24, 23:08

Dzis czwartek, wiec mamy kolejna porcje homebrew na biesiadnym stole.
http://retroage.net/index.php?option=co ... Itemid=158

Zapraszamy do czytania recenzji, czekamy takze na wasze opinie na temat cyklu ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Bodzio
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1645
Rejestracja: 2010-09-22, 16:43
Kontakt:

Re: Obiady czwartkowe przy homebrew.

Post autor: Bodzio » 2013-01-24, 23:35

Ja mam pytanie, ale napiszę tu, żeby głównej nie zaśmiecać. To w ogóle legalne takie przeróbki gier? :)

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Obiady czwartkowe przy homebrew.

Post autor: Axi0maT » 2013-01-25, 06:34

Chodzi Ci o wersje na inne platformy niz pierwotnie? id software uwolnilo dosc dawno temu silnik Quake'a, wiec jego porty mozna znalezc m.in na Linuxa, xboxa, GameCube i Wii wlasnie. Jest to w pelni legalne. Inna sprawa czy przerobienie konsoli tak aby umozliwiala odpalenie gier homebrew jest w pelni legalne. Producent konsoli (w tym przypadku Nintendo), moze scigac niejako z urzedu wszystkich ktorzy przerabiaja konsole w celu grania na nielegalnych kopiach gier. W przypadku Wi mozna jednak ograniczyc sie do minimalnej przerobki pozwalajacej odpalac homebrew - czyli oprogramowanie nielicencjonowane i jest to w zasadzie chyba na pograniczu prawa (bo jednak grzebac w sofcie konsoli odrobine trzeba). Niemniej homebrew na Wii jest tak bogate ze niesposob nie pisac o tych grach. W planach mamy oczywiscie przywrocenie do zycia calego dzialu homebrew, wiec wkrotce mozecie spodziewac sie tez opisu gier (i nie tylko) na GC, DC, DS, GBA, Xboxa... Czyli w zasadzie na wszystko na czym demoscena zagoscila na dluzej co zaowocowalo ciekawymi pozycjami.

Awatar użytkownika
Bodzio
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1645
Rejestracja: 2010-09-22, 16:43
Kontakt:

Re: Obiady czwartkowe przy homebrew.

Post autor: Bodzio » 2013-01-25, 14:28

Z Duck Hunt jest tak samo? Bo tu raczej ciężko mówić o uwolnieniu silnika. Nie jest tak, że w tego typu gry nie można ingerować? Pytam z ciekawości bo o ile w kwestiach romów mam jakieś pojęcie, tak to mnie zaciekawiło jak się pojawiło tutaj.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Obiady czwartkowe przy homebrew.

Post autor: Axi0maT » 2013-01-25, 18:05

Duck Hunt nie jest tak do konca wiernym odzwierciedleniem Duck Hunta z NESa. W zasadzie pozostala sama idea gry, dzwieki i zripowana grafika. Kaczki sa mniejsze i lataja szybciej, przez co nie jest wcale tak latwo trafic w nie wiilotem. Ciezko powiedziec jaki jest status prawny tej gry, ale biorac pod uwage ze autor nic na tym nie zarabia i jest to produkcja typowo fanowska to watpie by ktos potepial ten twor, nawet mimo oczywistych faktow ze wzoruje sie na konkretnej grze. Sama gra nie lezy tez u nas na serwerze, a jedynie informujemy ze taka gra istnieje i gdzie ja mozna znalezc. Ogolnie temat homebrew jest bardzo sliski ale to wszystko dziala na pograniczu prawa wlasnie i ciezko jednoznacznie okreslic czy jest to w pelni legalne czy nie. Tak czy siak nie poczuwamy sie aby nasze czyny mialy jakas wielka szkodliwosc... W koncu to tylko informacje - ani nie rozpowszechniamy tego oprogramowania, ani go nie stworzylismy tak na prawde.

Awatar użytkownika
Bodzio
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1645
Rejestracja: 2010-09-22, 16:43
Kontakt:

Re: Obiady czwartkowe przy homebrew.

Post autor: Bodzio » 2013-01-25, 18:37

Aha, ok dzięki za wyjaśnienie, moja ciekawość, choć nie całkowicie, ale została zaspokojona.

Awatar użytkownika
kanarekkk
Administrator forum
Administrator forum
Posty: 2512
Rejestracja: 2011-06-09, 12:51
Lokalizacja: TRN
Kontakt:

Re: Obiady czwartkowe przy homebrew.

Post autor: kanarekkk » 2013-01-25, 19:14

Jak zaspokoiles ciekawosc, to teraz mozesz zaspokoic moja. Czy teksty, ktore do tej pory sa, zainteresowaly Cie na tyle, zebys sprawdzil te gierki?
Obrazek

Awatar użytkownika
Bodzio
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1645
Rejestracja: 2010-09-22, 16:43
Kontakt:

Re: Obiady czwartkowe przy homebrew.

Post autor: Bodzio » 2013-01-25, 19:51

Teksty zainteresowały mnie na pewno. Co do sprawdzenia to jeszcze nie sprawdziłem, ale kusi mnie bardzo Quake i to na pewno zrobię. Niemniej do niedzieli muszę przejść Raymana i nie odpalam nic co by moją uwagę od tego odciągało ;)

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2740
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Obiady czwartkowe przy homebrew.

Post autor: kolo » 2013-01-25, 22:19

Zainteresowały mnie na tyle żeby wam pomóc.
Osobiście wolałbym bardziej o grach których wcześniej nie widziałem wydanych komercyjnie, to że piszecie jak dotąd tylko o Wii też nie pomaga (wywaliłem homebrew channel przy aktualizacji).
Ogólnie tak trzymać, nie wiem czy zdołacie utrzymać tempo jednej gry co tydzień, ale powodzenia.
Sega, Sega über alles
Obrazek

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Obiady czwartkowe przy homebrew.

Post autor: Axi0maT » 2013-01-26, 17:32

kolo pisze:Zainteresowały mnie na tyle żeby wam pomóc.
Osobiście wolałbym bardziej o grach których wcześniej nie widziałem wydanych komercyjnie, to że piszecie jak dotąd tylko o Wii też nie pomaga (wywaliłem homebrew channel przy aktualizacji).
Ogólnie tak trzymać, nie wiem czy zdołacie utrzymać tempo jednej gry co tydzień, ale powodzenia.
Jak pomozesz to damy rade :) Gry niekomercyjne beda na pewno. Platformy beda rozne z cala pewnoscia. To ze akurat padlo na poczatku na Wii jest czystym zbiegiem okolicznosci.

Awatar użytkownika
kanarekkk
Administrator forum
Administrator forum
Posty: 2512
Rejestracja: 2011-06-09, 12:51
Lokalizacja: TRN
Kontakt:

Re: Obiady czwartkowe przy homebrew.

Post autor: kanarekkk » 2013-01-31, 15:43

Kolejne czwartkowe danie homebrew wzywa do stołu ! :)
Tym razem serwujemy grę na Dreamcasta, a głównym kuchmistrzem został Kolo :)

Zapraszamy do lektury, a także opinii i nadsyłania materiałów :)
http://retroage.net/index.php?option=co ... Itemid=158


P.S. Kolo, ta "para Retroage", nie powiem, dobry żarcik :D
Obrazek

Awatar użytkownika
kanarekkk
Administrator forum
Administrator forum
Posty: 2512
Rejestracja: 2011-06-09, 12:51
Lokalizacja: TRN
Kontakt:

Re: Obiady czwartkowe przy homebrew.

Post autor: kanarekkk » 2013-02-07, 07:08

Dzisiejszym daniem dnia sa puzzle ;) Zgodnie z obietnica, gra nie jest portem komercyjnej gry, a zwykla ukladanka pozerajaca nasz czas ;)
Szef kuchni Homebrew zaprasza biesiadnikow do stolu :
http://retroage.net/index.php?option=co ... Itemid=158
Obrazek

Awatar użytkownika
kanarekkk
Administrator forum
Administrator forum
Posty: 2512
Rejestracja: 2011-06-09, 12:51
Lokalizacja: TRN
Kontakt:

Re: Obiady czwartkowe przy homebrew.

Post autor: kanarekkk » 2013-02-14, 06:45

W dniu dzisiejszym zapraszamy do zabawy pod tytulem "Ucieczka z twierdzy hitlerowskiej". Po zakonczeniu zabawy czekaja na was 3 rodzaje obiadu, mozna skosztowac kazdej wersji. Zyczymy smacznego :)

http://retroage.net/index.php?option=co ... Itemid=158

Zapraszam do pozostawiania opinii, a takze do pomagania w tworzeniu dzialu homebrew. Moje mozliwosci sa ograniczone do 2 platform, tj Wii i DS, takze kazda inna platforma jest mile widziana :)
Obrazek

Awatar użytkownika
kanarekkk
Administrator forum
Administrator forum
Posty: 2512
Rejestracja: 2011-06-09, 12:51
Lokalizacja: TRN
Kontakt:

Re: Obiady czwartkowe przy homebrew.

Post autor: kanarekkk » 2013-02-21, 09:27

Za dzisiejszy obiadek odpowiedzialny jest Kolo, ktory wyciagajac z czelusci szafy kociol zwany DC, przygotowal nam ponizsze danie:
http://retroage.net/index.php?option=co ... Itemid=158

Zapraszamy do lektury :)
Obrazek

ODPOWIEDZ