Co w najblizszym czasie...

Gimiak
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2120
Rejestracja: 2005-12-18, 22:55
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Co w najblizszym czasie...

Post autor: Gimiak » 2006-11-26, 00:24

Wczoraj przegladalem katalogi ze zdjeciami. Myslalem o 30, a jest ponad 60 tylko troche mam to porozpieprzane.
Co moge powiedziec, pelno nowych gier... az przyznam, ze zostawiam je na koniec poniewaz dodawanie gier idzie powoli.
Najblizsza aktualizacja to:
- artykul o Nintendo,
- PSone - dzial konsole,
- podmiana gier do N64.

Gimiak
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2120
Rejestracja: 2005-12-18, 22:55
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Co w najblizszym czasie...

Post autor: Gimiak » 2006-12-12, 22:27

Jezeli macie jakies inne konsole w swoich kolekcjach i macie mozliwosc wykonania zdjec to z wielka ochote je przyjme do serwisu. Rozmiar zdjec moze byc od 800x600 w gore. Ja je przerobie do odpowiedniego formatu i dodam podpis www.retroage.net.
Obecnie w kolejce czekaja zdjecia do:
Sega Mega Drive,
Sega Master System,
Xbox Crystal,
GBA SP Tribal.
Nie ukrywam, ze z wielka ochota przyjal bym PS2, PSP i cala armie konsol Atari. :) Nie czaj sie! Wysylaj.
Zdjecia wystarcza aby byly robione aparatem 3mpx. Jezeli uda sie zrobic zdjecia na bialym tle to super, jezeli nie to i tak nie bedzie zle. Najwazniejsze aby pojawila sie kolejna konsola w bazie. :evil:

EDIT: A jezeli ktos by jeszcze chcial napisac opis do danej konsoli to juz by byl wypas!
Ostatnio zmieniony 2006-12-12, 22:32 przez Gimiak, łącznie zmieniany 1 raz.

Oldschoolowy dziad
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 228
Rejestracja: 2006-06-19, 18:33

Re: Co w najblizszym czasie...

Post autor: Oldschoolowy dziad » 2006-12-12, 22:31

Z tego posta wyczytalem, ze dzial danej konsoli maja tworzyc same zdjecia, a chyba nie o to Ci chodzilo Gimiak :wink: .
Tak na marginesie : na RetroAge wiecej by sie przydalo tekstow. Jest sporo zdjec, ale dobrze by bylo gdyby chociaz 1/4 byla opisana. Wtedy byloby naprawde bogato!

Awatar użytkownika
froger3
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1471
Rejestracja: 2005-12-21, 00:33
Lokalizacja: 3 City / Toronto
Kontakt:

Re: Co w najblizszym czasie...

Post autor: froger3 » 2006-12-12, 23:03

Jak tylko uporam sie z problemem "dyskowym" to podesle Ci fotki gier na Ps1/2 / GBA / SNES .

Mam jeszcze odebrac skany reklam gier(ps1/n64/snes/gb) z czasowpism. Daj znac czy jestes zainteresowany. W sumie to moze przydac sie do bazy..

Oldschoolowy dziad: opisy by sie przydaly, ale kto ma zdolnosci i czas..

Gimiak
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2120
Rejestracja: 2005-12-18, 22:55
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Co w najblizszym czasie...

Post autor: Gimiak » 2006-12-12, 23:13

fro: Jasne, mozesz chomikowac a potem pakietami slac do mnie na maila. smialo mozesz tez zrobic fotki konsol i akcesoriow, ktorych nie mam.
O dziad: Latwo ci pisac, jestem sam jak palec. :P Dzial gier N64 rozwija sie dzieki Axi0matowi, dzial DS zostanie wzbogacony o recenzje Inlagda i kolejne SoberPL. Ja chwilowo nie mam czasu pisac nic dluzszego, poniewaz przygotowuje sie do obrony pracy mgr. Jutro oddaje do dziekanatu, obrona 3 stycznia, a przede mna 140 pytan.

Ostatnio zainstalowalem nowe, niewidoczne statystyki i musze przyznac - domena .net jest naprawde niezla! Wyszukiwarki wyzej typuja moj serwis, chociaz czasami wybierane frazy sa smieszne.
Przyklady:
http://www.google.pl/search?hl=pl&clien ... Szukaj&lr=
http://www.google.pl/search?hl=pl&clien ... Szukaj&lr=
http://www.google.pl/search?hl=pl&q=psp ... 20gier&lr=
i komiczne:
http://www.google.pl/search?hl=pl&clien ... Szukaj&lr=
http://www.google.pl/search?hl=pl&clien ... Szukaj&lr=
http://www.google.pl/search?hl=pl&q=skl ... lr=lang_pl

Im wiecej rzeczy bedzie w bazie tym serwis bedzie czesciej odwiedzany poniewaz wyszukiwarki szybciej indeksuja strony o pelnym adresie (w tym .net). :mrgreen:

Awatar użytkownika
mog123
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 946
Rejestracja: 2006-08-13, 00:37
Kontakt:

Re: Co w najblizszym czasie...

Post autor: mog123 » 2006-12-12, 23:18

ile placisz za to dobrodziejstwo
bozydarze ;d

Awatar użytkownika
froger3
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1471
Rejestracja: 2005-12-21, 00:33
Lokalizacja: 3 City / Toronto
Kontakt:

Re: Co w najblizszym czasie...

Post autor: froger3 » 2006-12-12, 23:19

Chomikuje to to od wakacji:)
Co do akcesoriow to slabo bo praktycznie nic nie mam(oprocz rzeczy do ps1, ale tych standartowych + dex drive). Aby to sfocic musze kupic brystol wiekszy, ale to dopiero jak zachacze o papierniczy(wybieram sie do neigo juz od 2ch tyg - porazka..)

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Co w najblizszym czasie...

Post autor: Axi0maT » 2006-12-13, 10:07

Gimiak pisze:Wyszukiwarki wyzej typuja moj serwis, chociaz czasami wybierane frazy sa smieszne.
No widzisz, tak jak ci mowilem, bardzo wazny jest tekst. Z kilku "glupich" recenzji juz pojawiaja sie linki. Sam fakt ze ktos trafi przez przypadek na RetroAge jest jak najbardziej pozytywny - czesc z takich ludzi z pewnoscia w mniejszym lub wiekszym stopniu interesuje sie grami. Niech nawet 5 na 100 przypadkowo wchodzacych bedzie milo zaskoczonych to i tak sukces. To najprostsza i najtansza forma reklamy stronki (choc oczywiscie tekst musi ktos pisac... jak widac nawet recenzje sie przydaja). Pomysl sobie teraz jak do kazdej podstrony RetroAge dodac po 50-70 linijek tekstu... chyba RetroAge byloby na dobrej drodze do wygryzienia z pierwszych pozycji wp i onet'u :wink:

Gimiak
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2120
Rejestracja: 2005-12-18, 22:55
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Co w najblizszym czasie...

Post autor: Gimiak » 2006-12-13, 14:33

Axi0maT pisze: No widzisz, tak jak ci mowilem, bardzo wazny jest tekst. Z kilku "glupich" recenzji juz pojawiaja sie linki. Sam fakt ze ktos trafi przez przypadek na RetroAge jest jak najbardziej pozytywny - czesc z takich ludzi z pewnoscia w mniejszym lub wiekszym stopniu interesuje sie grami. Niech nawet 5 na 100 przypadkowo wchodzacych bedzie milo zaskoczonych to i tak sukces. To najprostsza i najtansza forma reklamy stronki (choc oczywiscie tekst musi ktos pisac... jak widac nawet recenzje sie przydaja). Pomysl sobie teraz jak do kazdej podstrony RetroAge dodac po 50-70 linijek tekstu... chyba RetroAge byloby na dobrej drodze do wygryzienia z pierwszych pozycji wp i onet'u :wink:
Jep, ciekawa sprawa z ta domena. Najgorsza sprawa jest fakt iz najgorzej jest przy wyszukiwaniu pojedynczych slow (np nintendo), ale moze i to sie zmieni za jakis czas. Obecnie zaindeksowanych jest ponad 507 stron i jest to 1/10 tego co znajduje sie w bazie. retroage.szu.pl poki co ma zaindeksowane 5280 stron. Oprocz samego tekstu indeksowane sa zdjecia, niestety nie wiem gdzie mozna sprawdzic ile zdjec jest juz zaindeksowanych. :(
Przyklad:
http://images.google.com/images?hl=pl&q ... a=N&tab=wi
Z tego co zauwazylem po odwiedzinach to spora ilosc osob szuka zdjec, ktore znajduje ale z uwagi, ze sa zaindeksowane na szu.pl nie sa widoczne. Mozecie to sami sprawdzic klikajac powyzszy link.^

Wracajac do aktualizacji to w tym miesiacu bedzie biednie, w weekend skoncze aktualizacje gier do DS'a, dodam kolejna recenzje SoberPL i cos tam jeszcze porobie - jeszcze nie wiem. :) I bedzie to przedostatnia aktualizacja w tym roku. 3.01.07 to tzw. doomsday zwany dalej obrona pracy mgr. Jezeli komus sie ze chce zrobic zdjecia / opis / recenzje i podeslac mi na maila to bede wdzieczny.

Awatar użytkownika
Mejs
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 498
Rejestracja: 2006-08-09, 17:52
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Co w najblizszym czasie...

Post autor: Mejs » 2006-12-13, 21:31

Kurde najbardziej przydalyby sie chociaz nawet bardzo krotkie opisy do gier. Tak rzeczywiscie skanow jest masa ale nawet jak najbardziej powierzchowne opisy by sie przydaly. Ja sam deklaruje mozliwosc opisania tych gier z twoich baz ktore mam, jest jednak to nie wiele bo moja kolekcja glownie stoi na PSX. Zdjec niestety nie moge urzyczyc poniewaz nie mam dostepu do aparatu. Prawde mowiac to jakby kazdy zrobil jeden podpis, oczywiscie poswiecajac mu chwile czasu na sprawdzenie bledow itp. to serwis by po prostu byl pelniejszy. Mamy ok. 50 gier na Snes nie ma ani jednego opisu.

"Nie pytajcie sie co Retroage moze zrobic dla was, lepiej pomyslcie co mozecie zrobic dla Retroage"

Jakby kazdy z jakimikolwiek umiejetnosciami wzialby i napisal jeden opis korona z glowy by nie spadla nikomu a baza bylaby bardziej tresciwa. Nalezy tez zrozumiec Gimiaka ktorego system wartosci jest jak najbardziej ok. Ma strone no ale praca magisterska jest wazniejsza, i tak dobrze ze cos wogole pisze, mogl przeciez ja zostawic calkowicie a jednak nadal dlubie.

Awatar użytkownika
froger3
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1471
Rejestracja: 2005-12-21, 00:33
Lokalizacja: 3 City / Toronto
Kontakt:

Re: Co w najblizszym czasie...

Post autor: froger3 » 2006-12-13, 21:54

Nie kazdy ma zdolnosci "pisarskie" albo nie moze sie po prostu wpasowac w konwencje recenzji na RA(np. ja:). Z drugiej strony, znajac Gimiaka, watpie by pare zdan mu wystarczylo.

Dobrze ze dlubie, ale jak mowilam kiedys warto stronke rozreklamowac(+ forum:) i ciagle dodawac cos nowego. I oby w tych materiach bylo jak najlepiej.

Gimiak
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2120
Rejestracja: 2005-12-18, 22:55
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Co w najblizszym czasie...

Post autor: Gimiak » 2006-12-13, 23:13

Zgadza sie, no jest brak recenzji/opisow gier. Brakuje mi po prostu brata klona, ktory bylby odpowiedzialny za ta czesc pracy, a poniewaz takiego nie mam to jest jak jest.
Ogolnie od nowego roku zmienie troche taktyke aktualizacji na retroage.net.
W tygodniu pojawia sie jedna lub dwie aktualizacje, oprocz tego nie bede dodawal ciagle nowych konsol/gier/akcesoriow poniewaz juz mnie to troche znudzilo po maratonie jaki prowadzilem do tej pory. Raz na dwa tygodnie postaram sie zrobic opis do jakiejs gry. Zaczne od gier na DS'a, GC, GB, GBC i GBA, ktore mam w kolekcji i do ktorych nie ma zadnej recenzji. najgorzej jest z grami na NES i Super NES. Do tych dzialow przydalby sie jakis 'dziad' z NEScaffe. ;)
Recenzje do gier zostana czasem zamienione na jakies specjalne artykuly (piraty, nintendo lub inne z imprez itp.).

Przegladajac dysk, kolejne dzialy gier to Sega Mega Drive, Master System, Game Gear, Sony PlayStation. Z uwagi na fakt, iz gry do powyzszych konsol nie naleza do mnie, a ja tych konsol nie posiadam (sega) nie mam fizycznej mozliwosci napisania czegokolwiek. Chyba, ze pogram na emu. Dlatego w momencie kiedy dany typ gier sie pojawi zachecam do pisania recenzji.
Nie musza byc to dlugasne recenzje, wiadomo, ze nie kazdy urodzil sie poeta i potrafi pisac (np. ja nie potrafie :P). Nie mam jakis wygorowanych wymagan jezeli chodzi o recenzje. Z uwagi na sposob 'lapania' moich stron przez wyszukiwarki pelen tytul i ew. skrot powinien pojawic sie przynajmniej 2 razy.

Z innej beczki, to jezeli jestesmy juz przy temacie retro to zastanawialem sie czy aby nie dodac (w dalekiej przyszlosci) dzialu 'komputery', w ktorym mozna by opisac komputery: - Amige,
- Atari,
- Commodore lub inne, ktorych byla dosc spora ilosc.
Moze ktos z was takie posiada. Co myslicie o takim pomysle? Wlasnie dlatego chcialem uniwersalna nazwe serwisu. :evil:

Jezeli macie inne sugestie to smialo.

soberpl
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1984
Rejestracja: 2005-12-20, 23:41
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Co w najblizszym czasie...

Post autor: soberpl » 2006-12-13, 23:41

C64 + stacja dyskietek i gry ktos chetny? :P W koncu to tez retro, wiec czemu by nie stworzyc takiego dzialu. Jestem 'za' :wink:

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Co w najblizszym czasie...

Post autor: Axi0maT » 2006-12-14, 09:34

froger3 pisze:Nie kazdy ma zdolnosci "pisarskie" albo nie moze sie po prostu wpasowac w konwencje recenzji na RA(np. ja:)
Czy to jakas aluzja do mnie? Mam nadzieje ze nie postailem zbyt wysoko poprzeczki... Po prostu moje zdanie na temat recenzji jest takie ze opis powinien wyczerpywac maksymalnie temat, stad moje recenzje przypominaja czasem prawie solucje... Staram sie nic nie ominac, tak aby dla czytajacego wszystko bylo jasne (mam nadzieje ze tak jest) i mial pelen obraz gry. Taki juz jestem.. uwielbiam pisac... choc pisarzem nie bylem, nie jestem i pewnie nie bede :evil:
Gimiak pisze: Z innej beczki, to jezeli jestesmy juz przy temacie retro to zastanawialem sie czy aby nie dodac (w dalekiej przyszlosci) dzialu 'komputery', w ktorym mozna by opisac komputery: - Amige,
.....
Jezeli macie inne sugestie to smialo.
Sega Master System z tego co pamietam juz u ciebie na twardzielu wyladowala. Mam tez Amige 500, Amige 600 i Amige 1200 wiec jakbys chcial szturchnac komputery to tez moge conieco namazac na ten temat + fotki.

Inlagd sill
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1384
Rejestracja: 2006-02-25, 07:56

Re: Co w najblizszym czasie...

Post autor: Inlagd sill » 2006-12-14, 11:22

Co innego opis gry, a co innego recenzja. Opis powinien byc maksymnalnie zwiezly i obecny przy kazdej grze na retro age. Recenzja zas powinna byc maksymalnie pokrywajaca to wszystko, co moze zainteresowac potencjalnego nabywce lub osobe ktora chce sie o grze jak najwiecej dowiedziec (czyli podzielam tu w duzej czesci zdanie Axiomata). Niedwuznacznie sugeruje oddzielenie przy grach opisow od recenzji. Wtedy moznaby na biezaco uzupelniac opisy (ktorych przy ich krotkiej formie by nie brakowalo) i w miare mozliwosci dodawac recenzje. Uniknie sie przy tym pseudo-recenzji obejmujacych kilka(nascie) powierzchownych zdan, ktorych autor lubiac krotkie formy przyczynilby sie lepiej przygotowujac zwiezly opis.

Co na to mr. G?
Dla bardziej wymagających: Serwis i forum Syzygia.pl

ODPOWIEDZ