Co w najblizszym czasie...

Awatar użytkownika
froger3
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1471
Rejestracja: 2005-12-21, 00:33
Lokalizacja: 3 City / Toronto
Kontakt:

Re: Co w najblizszym czasie...

Post autor: froger3 » 2006-12-14, 12:01

Axi0maT: nie, ogolnie mowilam:) Zadnych aluzji, po prostu czyste stwierdzenie.

Co do starych kompow to jak najbardziej za! Ale wtedy pewnie i Amigi i starsze Piece mogly by pojsc i gry na nie:)) Wtedy to bedzie prawdziwa baza gierek i growego sprzetu. Szkoda ze matka pozbyla sie mojego Atari i kupy kaset - inaczej byly by fotki..

Wogole to niech Blacki sfoci cosze swojej kolekcji jak bedzie w domu:))

Gimiak
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2120
Rejestracja: 2005-12-18, 22:55
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Co w najblizszym czasie...

Post autor: Gimiak » 2006-12-14, 13:58

Wlasnie mr. B! Wypadalo by abys wzbogacil baze a nie tak tylko ogladasz. :P

Oldschoolowy dziad
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 228
Rejestracja: 2006-06-19, 18:33

Re: Co w najblizszym czasie...

Post autor: Oldschoolowy dziad » 2006-12-14, 14:18

No ja rozumiem, wszystkim teraz brakuje czasu. Nie uczestnicze tak w zyciu forum, na strone tez zagladam rzadko. Jakis czas temu co wpisalem adres RetroAge, to czytalem nowy news - szkoda ze informujacy mnie, ile przybylo zdjec. Az za duzo tych fot. Mozliwe ze tylko ja mam takie przekonania, ale przy przybytku nowych fotografii w nowych dzialach spodziewalbym sie takze jakis artykulow.
Nie chce mi sie wracac juz na poprzednia strone w celu zacytowania Cie Gimiak - postaram sie jakos wspomoc RetroAge, moze jakos w swieta, bo teraz ciagle chce cos zrobic dla mojej 'strony macierzystej' EMU-NES. Udaje mi sie tylko pisac na forum. Dobre i to.

Awatar użytkownika
setezer
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 654
Rejestracja: 2005-12-22, 13:59
Lokalizacja: Borzymin
Kontakt:

Re: Co w najblizszym czasie...

Post autor: setezer » 2006-12-14, 16:07

Czy to jakas aluzja do mnie? Mam nadzieje ze nie postailem zbyt wysoko poprzeczki... Po prostu moje zdanie na temat recenzji jest takie ze opis powinien wyczerpywac maksymalnie temat, stad moje recenzje przypominaja czasem prawie solucje... Staram sie nic nie ominac, tak aby dla czytajacego wszystko bylo jasne (mam nadzieje ze tak jest) i mial pelen obraz gry. Taki juz jestem.. uwielbiam pisac... choc pisarzem nie bylem, nie jestem i pewnie nie bede :evil:
Blad, recenzja ma zachecic do kupna, a nie wyczerpujaco opisac gre. Znacie moze Eternal Darkness? Schizy sa swietne, ale wymienianie ich rodzajow w recenzji jest wrecz nie do wybaczenia - autor zabiera potencjalnemu nabywcy tej gry mase radosci z: "o kurde, karta pamieci sie popsula".

Inlagd sill
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1384
Rejestracja: 2006-02-25, 07:56

Re: Co w najblizszym czasie...

Post autor: Inlagd sill » 2006-12-14, 16:39

setezer pisze:Blad, recenzja ma zachecic do kupna, a nie wyczerpujaco opisac gre.
A nie wprost odwrotnie? To reklama ma zachecic do kupna, a recenzja powinna jednak jak najdokladniej opisac gre (taka jakaby ona nie byla, czyli nie musi zachecac do jej kupna).

A to co dalej opisujesz z Eternal Darkness to czystej krwi spoilery, ktorych mozna w najobszerniejszych nawet recenzjach uniknac, jesli tylko sie o tym tylko pamieta (miejsce na spoilery jest co najwyzej w solucjach).
Dla bardziej wymagających: Serwis i forum Syzygia.pl

Awatar użytkownika
barman
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 450
Rejestracja: 2005-12-21, 10:42
Lokalizacja: Łukow
Kontakt:

Re: Co w najblizszym czasie...

Post autor: barman » 2006-12-14, 16:55

Nie kazdy ma zdolnosci "pisarskie" albo nie moze sie po prostu wpasowac w konwencje recenzji na RA(np. ja:). Z drugiej strony, znajac Gimiaka, watpie by pare zdan mu wystarczylo.
Nie musisz pisac zgodnie z "ramowka". Moja recenzja MK DS znalazla sie troche przez przypadek, ale to przyklad ze nie musisz pisac w formie takiej jak Gimiak czy Axi0mat, czyli OPIS, GRAFIKA, KOMENATARZ...

Gimiak
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2120
Rejestracja: 2005-12-18, 22:55
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Co w najblizszym czasie...

Post autor: Gimiak » 2006-12-14, 17:25

Zgodze sie z toba IS, ze powinien byc podzial na recenzje i opis. Swoje uznaje od zawsze za opisy lub czesto mini-opisy. Nie narzucam konkretnego szablonu w jaki sposob dana recenzja musi byc napisana. Chcialbym aby znalazly sie podstawowe informacje o produkcie (data wydania, platforma, oceny, ilosc graczy itp. plus opis/recenzja). Kazdy pisze jak potrafi. Najwazniejsze to sie odwazyc. :P

Ja odczuwam od dluzszego czasu ochote do opisania czegos ale jakos gnalem do przodu z tymi zdjeciami. Wyszlo jak wyszlo. Czlowiek sie ciagle czegos uczy, dlatego tak jak wspominalem po nowym roku nastapi zmiana w sposobie aktualizacji strony. :oops:

Inlagd sill
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1384
Rejestracja: 2006-02-25, 07:56

Re: Co w najblizszym czasie...

Post autor: Inlagd sill » 2006-12-14, 20:39

Az za duzo tych fot. Mozliwe ze tylko ja mam takie przekonania, ale przy przybytku nowych fotografii w nowych dzialach spodziewalbym sie takze jakis artykulow.
Dla mnie retroage stal zawsze wlasnie zdjeciami na czele i ja sobie mysle, ze dalej tak powinno byc, zamiast dazenia w strone blizej nie okreslonej wizji serwisu. Dlaczego? Opisy, recenzje, artykuly i wszystko inne jest na miejscu, ale to wlasnie potezna biblioteka zdjec wyroznia retroage sposrod innych.
Dla bardziej wymagających: Serwis i forum Syzygia.pl

Oldschoolowy dziad
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 228
Rejestracja: 2006-06-19, 18:33

Re: Co w najblizszym czasie...

Post autor: Oldschoolowy dziad » 2006-12-17, 01:07

Niby tak, ale jak chce sie dowiedziec jak wygladala jakas gra, jej pudelko badz konsola na jaka zostala wydana, to raczej wpisuje dany tytul w Google images i 'wlala'. Zalezy, kazdy ma inne zdanie, ja akurat najbardziej cenie artykuly na stronach. Inna sprawa, ze niektore specjalizuja sie w czym innym...

Gimiak
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2120
Rejestracja: 2005-12-18, 22:55
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Co w najblizszym czasie...

Post autor: Gimiak » 2006-12-17, 01:53

Dzieki Sill. Wlasnie taka koncepcje serwisu mialem kiedy zaczynalem prace nad NW. Zdjecia oryginalnych produktow (w tym m.in. gier), ktore pokazywalyby jak wyglada oryginalny produkt. Dziadu, wszystkiego samemu nie dam rady zrobic, zauwaz ile jest dostepnych gier na poszczegolne konsole. Aby zapelnic luke nalezaloby pracowac dzien i noc, bez wytchnienia i raczej bys tematu nie wyczerpal. Btw. mogliby za to placic. ;) Z jednej strony dodajac konsole innych firm zwiekszam kupke 'nicosci' o kolejne tytuly. Trudno, zamierzam isc dalej w tym kierunku, ktory sobie wyznaczylem modyfikujac jego obecna postac do wspomnianej powyzej.
W dniu dzisiejszym odkopalem mini-opis do Dextera i bazujac na czesci informacji zawartych w starej wersji napisalem nowa i udostepnilem na www. Szczerze mowiac to musze przyznac, ze pisanie recenzji/opisow daje niezla frajde - dawno juz tego nie robilem. Postanowilem, ze po cichu pakuje 4 gierki i GBA SP do plecaka do domu. Zamierzam w przerwie pomiedzy rysowaniem a nauka pytan opisac te tytuly.
Wielkim plusem opisywania takich gier jest ich jest to iz nie sa zbyt dlugie i przy odrobinie szczescia i wytrwalosci mozna przejsc dana gierke za jednym tchem. Takze, oficjalnie informuje, ze dzial gier GB, GBC i GBA bedzie przeze mnie rozbudowywany o kolejne opisy. Tak jak wspominalem wczesniej, przydalby sie ktos kto moglby wyprowadzic dzialy snes i nes na prosta. Ktos chetny?

Ps: uwierzycie, ze podczas moich prac w marcu nad nowa odslona serwisu bylem pewien, ze uda mi sie opisac wiekszosc gier, ktore posiadam? Ale bylem naiwny, nie zrobilem gier i jeszcze spoznilem sie 6 dni. ;)

Gimiak
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2120
Rejestracja: 2005-12-18, 22:55
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Co w najblizszym czasie...

Post autor: Gimiak » 2007-04-10, 07:11

W dniu dzisiejszym odslaniam opracowywany juz od jakiegos czasu artykul 100407, ktory jest podsumowaniem roku istnienia retroage.net.

Awatar użytkownika
setezer
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 654
Rejestracja: 2005-12-22, 13:59
Lokalizacja: Borzymin
Kontakt:

Re: Co w najblizszym czasie...

Post autor: setezer » 2007-04-10, 19:56

Tekst bardzo mi sie podoba, przeczytalem caly od razu.

Kilka drobnych uwag:
- jest sporo powtorzen, ktore mozna bez problemu usunac, na przyklad: "Oprocz wyzej wymienionych zmian zaszla jeszcze jedna dosc istotna zmiana, a mianowicie zmiana kodu witryny." -> "Oprocz wyzej wymienionych zmian zaszla jeszcze jedna dosc istotna, a mianowicie poprawienie/ulepszenie/modyfikacja kodu witryny." (i jeszcze kilka innych).

- ostatnio zwracam uwage na przecinki (sam stawiam ich w nadmiarze) i zauwazylem, ze w artykule troche ich brakuje (pewnie tylko mi sie wydaje)

- czasem pogrubiona jest nazwa strony, a czasem nie

ODPOWIEDZ