RetroAge 3.0 beta - błędy, uwagi...

Awatar użytkownika
tbxx
Administrator serwisu
Administrator serwisu
Posty: 731
Rejestracja: 2007-10-09, 17:16
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

RetroAge 3.0 beta - błędy, uwagi...

Post autor: tbxx » 2016-04-11, 10:28

Jeśli znajdziecie jakieś błędy w działaniu "nowego" RetroAge, lub masz jakieś uwagi, pytania - pisz śmiało.

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2740
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: RetroAge 3.0 beta - błędy, uwagi...

Post autor: kolo » 2016-04-11, 10:59

Przydałaby się możliwość logowania / rejestracji i parę innych funkcji związanych z ustawieniami profilu na forum (na przykład awatary spoza gravatara), ale to pewnie planowałeś zrobić w niedalekiej przyszłości.

EDIT:
Zauważyłem też że po wejściu w recenzję nie ma informacji na jaką konsolę jest gra (znika znaczek z obrazka).
Sega, Sega über alles
Obrazek

Awatar użytkownika
tbxx
Administrator serwisu
Administrator serwisu
Posty: 731
Rejestracja: 2007-10-09, 17:16
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: RetroAge 3.0 beta - błędy, uwagi...

Post autor: tbxx » 2016-04-11, 19:56

Prace nad "silnikiem" RetroAge 3.0 podzieliliśmy na 3 części - w tej chwili działają 2, pozostała obsługa użytkowników i nie ukrywam, że to najtrudniejsza część nad którą może nam jeszcze dość długo zejść :/ odnośnie rejestracji/logowania/avatarów - w tej chwili rejestracja/avatary działają poprzez old.retroage.net, logowanie natomiast na chwilę obecną na "nowej głównej" nie jest do niczego potrzebne.

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: RetroAge 3.0 beta - błędy, uwagi...

Post autor: Ukukuki » 2016-04-11, 21:06

Poprzednie listy rozwijane były dużo bardziej praktyczniejsze. Wszystko było alfabetycznie i w listach, dużo łatwiej się po tym było poruszać i sprawdzać co jest. Teraz to szczerze tragedia, strona główna wygląda jak blog, ciężko w tym nawigować zwłaszcza ,że treści dużo. Strasznie to wszystko się teraz nieczytelne zrobiło w bazach z grami na daną platformę.

Wiadomo strona główna wygląda teraz dużo lepiej, bardziej minimalistycznie i ze smakiem, poprzednio był taki miszmasz wszystkiego. Jednak nawigacja w tym co jest to tragedia, a co dopiero będzie jak uzupełnicie to co brakuje. Retroage to taka nasza Polska encyklopedia growa, a nawigacja kuleje strasznie. Fajnie jakby powróciły listy jak na starej stronie, gdzie były podstawowe informacje i wszystko ładnie widoczne.

Dobrym pomysłem było by gdyby belka najlepsze z dobrych jak wejdziemy np. w recenzje Mega Drive to pokazywała w tej belce artykuły dotyczące danej konsoli. Wiadomo pierdoła ale fajnie by to wyglądało.

Kiedy baza artykułów będzie w pełni kompletna z tym co było? jak to kopiujecie ręcznie to współczuję:P
Famicom!

Awatar użytkownika
tbxx
Administrator serwisu
Administrator serwisu
Posty: 731
Rejestracja: 2007-10-09, 17:16
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: RetroAge 3.0 beta - błędy, uwagi...

Post autor: tbxx » 2016-04-12, 07:55

Niestety cała zawartość "starego" RetroAge jest przenoszona ręcznie...

Rozwijane listy? masz na myśli "menu" z lewej strony? teraz menu jest pod logo, można najechać np.na "Nintendo" i rozwinie się lista konsol Nintendo, klikasz na 'Nintendo DS' (bo tam jest najwięcej materiału) i otrzymasz "bloga" sekcji "Nintendo DS" gdzie możesz nad "listą wpisów" wybrać sobie czy chcesz mieć same opisy konsol, akcesoriów, czy recenzje...

Awatar użytkownika
mentor93
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1201
Rejestracja: 2012-02-12, 15:20

Re: RetroAge 3.0 beta - błędy, uwagi...

Post autor: mentor93 » 2016-04-12, 16:34

Ukukukiemu chodziło chyba o to, że na starej stronie wchodziliśmy w sekcję danej platformy i mieliśmy alfabetyczną listę gier, dzięki czemu szybciej mogliśmy odnaleźć grę, która nas interesowała. Wystarczyło kliknąć na daną pozycję i mieliśmy wszystko odnośnie tej gry - zdjęcia, screeny, recenzje, solucje, a teraz wszystko przegląda się osobno. Mi to w sumie nie sprawia większej różnicy, brakuje jedynie takiego wpisu encyklopedycznego samej gry, który był na starej stronie.
Obrazek
PSX | PS2 | PS3 | PS4 | Gamecube

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: RetroAge 3.0 beta - błędy, uwagi...

Post autor: Ukukuki » 2016-04-12, 16:56

Dokładnie o to mi chodziło, obecnie nie jest to czytelne tak jak było.
Famicom!

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2740
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: RetroAge 3.0 beta - błędy, uwagi...

Post autor: kolo » 2016-04-12, 18:19

mentor93 pisze:brakuje jedynie takiego wpisu encyklopedycznego samej gry, który był na starej stronie.
Z tego co słyszałem wpis encyklopedyczny ma być osobno od recenzji razem z tym co było kiedyś przy samych skanach, gameplayu itp pod "Encykopedią" (to między Skarbonką a starym retroage), tylko że jak widać obecnie to leży odłogiem, bo nawet recenzje jeszcze nie wszystkie przeniesione.

Ja też byłbym za przywróceniem zwykłej listy, zamiast robić z działu miniaturową główną, łatwiej znaleźć to czego się szuka.
Sega, Sega über alles
Obrazek

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: RetroAge 3.0 beta - błędy, uwagi...

Post autor: Ukukuki » 2016-04-12, 18:44

Fajnie ,że nie tylko ja jestem za tym:P
Famicom!

Awatar użytkownika
tbxx
Administrator serwisu
Administrator serwisu
Posty: 731
Rejestracja: 2007-10-09, 17:16
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: RetroAge 3.0 beta - błędy, uwagi...

Post autor: tbxx » 2016-04-12, 19:52

1. Ok, myślę że "listy" są do zrobienia (i generalnie powinny być praktyczniejsze od mini-bloga)
2. Generalnie zamysł RA3.0 jest taki, że "główna" jest czytelnią - z recenzjami, opisami konsol/akc., artykułami, newsami, natomiast część encyklopedyczna (wy)ląduje w encyklopedii.
Na chwilę obecną znajdują się tam "wpisy testowe", i 2 z nich dają pogląd jak to mniej więcej będzie wyglądać:
http://encyklopedia.retroage.net/gry/le ... ndercover/
http://encyklopedia.retroage.net/gry/super-mario-64-2/

Awatar użytkownika
mentor93
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1201
Rejestracja: 2012-02-12, 15:20

Re: RetroAge 3.0 beta - błędy, uwagi...

Post autor: mentor93 » 2016-04-12, 20:42

O, i to wygląda całkiem fajnie ;) Jeszcze jakieś krótkie opisy na jeden akapit o danej grze i będzie git. Będzie taki retro-GoL :D Screeny można by dać poniżej zdjęć pudełka i karta/płyty. Myślę, że dobrze by było dodać recenzje danej gry zagranicznych mediów, które ukazały się mniej więcej w czasie premiery (coś jak na Mobygames).
Obrazek
PSX | PS2 | PS3 | PS4 | Gamecube

Awatar użytkownika
Forte
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 821
Rejestracja: 2011-11-23, 09:27
Lokalizacja: Dom

Re: RetroAge 3.0 beta - błędy, uwagi...

Post autor: Forte » 2016-04-13, 10:37

Wydaje się okej.
Sega!

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2740
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: RetroAge 3.0 beta - błędy, uwagi...

Post autor: kolo » 2016-06-15, 22:39

Zauważyłem że przy większej ilości zdjęć, artworków czy innych obrazków strona nie wyświetla poprawnie wszystkich miniaturek, przykład: http://encyklopedia.retroage.net/gry/chromehounds/ Z tego co się orientuję przy dodawaniu korzystam z opcji wyświetlania galerii której mi kazałeś, ale może mi się popierniczyło.
Poza tym dolny odnośnik do YT prowadzi donikąd, znaczy się do miejsca skąd go kliknęliśmy.
Sega, Sega über alles
Obrazek

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: RetroAge 3.0 beta - błędy, uwagi...

Post autor: Ukukuki » 2016-09-19, 16:22

Rozumiem ,że stare komentarze już nie wrócą pod recenzjami? Część starych recenzji zostanie już na starej wersji?

Po za tym może warto by jakoś wyszczególnić przycisk odpowiedz pod danym komentarzem aby tworzyły się drzewka bo z tego co widzę część osób pisze jako odrębny komentarz a odnosi się on do innego. Przez to nie tworzą się fajne drzewka tylko mieszanina, przy większych dyskusjach będzie chaos.
Famicom!

Awatar użytkownika
cissic
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 923
Rejestracja: 2016-03-16, 09:58

Re: RetroAge 3.0 beta - błędy, uwagi...

Post autor: cissic » 2016-09-19, 18:58

Mam małą zagwostkę i pewną sugestię odnośnie komentarzy pod recenzjami gier na głównej. Po pierwsze gdy jestem zalogowany to nie dodaję komentów jako ja - jestem jakimś anonimem. Nie wiem o co kaman. Jeśli to wina tego, że nie wszystko jest spięte w całość i będzie poprawione to ok. Dziwne tylko, że inni userzy są zalogowani. Może też być, że jestem totalnym matołem i czegoś nie umiem zrobić ;)
Gdy patrzę na ostanie komentarze to mam wrażenie, że przydał by się przycisk więcej i podstrona z ostatnimi komentarzami - coś jak wall na FB. Nie wiem na ile to ma dla Was znaczenie, ale ja lubię dyskutować i czytać opinie innych a ten box jest taki mikro, że kilkudniowej nieobecności właściwie nie daje szansy na dotarcie do tego co się wydarzyło pod recenzjami.

ODPOWIEDZ