Koncert Życzeń

Awatar użytkownika
tbxx
Administrator serwisu
Administrator serwisu
Posty: 731
Rejestracja: 2007-10-09, 17:16
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Koncert Życzeń

Post autor: tbxx » 2021-03-09, 20:51

Hej, zbliża się 15 lecie funkcjonowania serwisu pod nazwą RetroAge.net
Jak do tej pory dorobiliśmy się 10 wyglądu strony głównej, co daje nam średnią 1.5 roku na jednym motywie. Obecny motyw ma już prawie 5 lat i przydałby się jakiś "refresh" co niestety ze względu na nasze zerowe zasoby web-dev jest niemożliwe. Ale, pomarzyć zawsze można, bo marzenia są za darmo. Napiszcie co chcielibyście zmienić na RetroAge a co Wam się podoba z tego co jest?

Ja sobie jedynie wymarzyłem retro-fana, wolontariusza lubiącego RetroAge i znającego takie czary ja WordPress, PHP, js, CSS...

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Koncert Życzeń

Post autor: Axi0maT » 2021-03-09, 21:03

Dla mnie jest ok jak jest teraz. Co prawda zniknelo duzo wanzych rzeczy w stosunku do starej odslony retroage - jak chocby galerie gier - zdjecia pudelek, instrukcji i nosnikow. Ale byly tez informacje o producencie i wydawcy gry, roku wydania oraz potencjalnych inncyh platformach na jakich dany tytul sie pojawil. To mnie w sumie najbardziej boli. Reszta jak dla mnie jest ok. Nawet do tego layoutu sie przyzwyczailem z czasem, Q@sor odwalil kawal dobrej roboty... wiec nie mam specjalnych potrzeb na chwile obecna.

Kiriki-kun
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1042
Rejestracja: 2014-11-21, 01:48

Re: Koncert Życzeń

Post autor: Kiriki-kun » 2021-03-09, 21:39

Więcej ludzi XD nie wiem czy jest sens coś zmieniać. Wiesz, jak nie jest zepsute, to nie naprawiaj :)

Awatar użytkownika
tbxx
Administrator serwisu
Administrator serwisu
Posty: 731
Rejestracja: 2007-10-09, 17:16
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Koncert Życzeń

Post autor: tbxx » 2021-03-09, 22:02

Zepsute nie jest ;) Ale w kilku miejscach jest tak drutowane amelinum, że to tylko kwestia czasu...

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2740
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Koncert Życzeń

Post autor: kolo » 2021-03-09, 23:24

Wincyj kubków.
Sega, Sega über alles
Obrazek

Awatar użytkownika
tbxx
Administrator serwisu
Administrator serwisu
Posty: 731
Rejestracja: 2007-10-09, 17:16
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Koncert Życzeń

Post autor: tbxx » 2021-03-10, 08:19

kolo pisze:
2021-03-09, 23:24
Wincyj kubków.
No tak, ostatnio w styczniu była walka o kubek... Oczywiście nie zapomniałem ale z powodu covid (uniwersalne wytłumaczenie opóźnień wszelakich) zabawa została przeniesiona w okolice urodzin RetroAge...

Q@sor
Sponsor
Sponsor
Posty: 281
Rejestracja: 2006-03-03, 09:30

Re: Koncert Życzeń

Post autor: Q@sor » 2021-03-10, 14:17

Nowa szata graficzna przy pozostawieniu dawnej struktury/ jej delikatnej modyfikacji to tak naprawdę najmniejszy problem. Mnie jako osobę mającą dostęp do panelu najbardziej boli sposób zarządzania treścią - ale tutaj jakiekolwiek zmiany wiązałyby się najpewniej z kolejnym przenoszeniem treści a o ile dobrze kojarzę to nawet migracja na WP nie jest w całości zakończona. Z rzeczy w miarę prostych, które według mnie sporo by poprawiły w kwestii funkcjonowania strony to dynamiczne doładowanie treści na stronie konkretnej konsoli. W tym momencie jak jesteśmy np na stronie Playstation zmiana taba z Recenzje na Konsole powoduje przeładowanie strony. Jak Ci to Tbxx też przeszkadza to wrzuć mi taska na Jirę, zrobię w wolnej chwili.

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2740
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Koncert Życzeń

Post autor: kolo » 2021-03-10, 20:13

@tbxx: Myślałem raczej o naszym sklepie, ale dobrze wiedzieć że pamiętasz o odnowionej wersji starej, zapomnianej tradycji.
Sega, Sega über alles
Obrazek

Awatar użytkownika
tbxx
Administrator serwisu
Administrator serwisu
Posty: 731
Rejestracja: 2007-10-09, 17:16
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Koncert Życzeń

Post autor: tbxx » 2021-03-12, 14:09

A jakiego typu treści by Was interesowały na głównej? Teraz dajemy recenzje i z oglądalnością jest słabo, powyżej 100 odsłon ma dopiero tekst z lipca 2020 - kiedyś dobra recenzja ponad 200 odsłon wykręcała przez weekend...

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Koncert Życzeń

Post autor: Axi0maT » 2021-03-12, 18:16

Mysle ze to nie kwestia tekstow tylko mniejszej liczby odwiedzajacych. Ale jesli juz przy materialach jestesmy to mysle ze warto pomyslec o wiekszej ilosci opisow akcesoriow i sprzetow. Mam tez w glowie z tuzin poradnikow technicznych z zakresu lutowaniai modowania.

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2740
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Koncert Życzeń

Post autor: kolo » 2021-03-12, 19:12

Rzeczy które zdecydowanie cieszyły się największym zainteresowaniem na współczesnym (mniej zarobaczonym) retroage są różne listy i poradniki, dodatkowo opisy trochę, ale nie za bardzo egzotycznych konsol oraz akcesoriów. Recenzje są raczej "od nas dla nas" i prawie nikt spoza bywalców do nich nie zagląda.

Warto by było mieć parę poradników rocznie + promować się z nimi na wykopie czy gdzie tam teraz ludzie zaglądają. Można się też zastanowić nad zrobieniem wielkiej listy tutków i podpięcie odnośnika do niej w jakimś widocznym miejscu.
Sega, Sega über alles
Obrazek

Awatar użytkownika
Forte
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 821
Rejestracja: 2011-11-23, 09:27
Lokalizacja: Dom

Re: Koncert Życzeń

Post autor: Forte » 2021-03-15, 21:28

kolo pisze:
2021-03-12, 19:12
Rzeczy które zdecydowanie cieszyły się największym zainteresowaniem na współczesnym (mniej zarobaczonym) retroage są różne listy i poradniki, dodatkowo opisy trochę, ale nie za bardzo egzotycznych konsol oraz akcesoriów. Recenzje są raczej "od nas dla nas" i prawie nikt spoza bywalców do nich nie zagląda.

Warto by było mieć parę poradników rocznie + promować się z nimi na wykopie czy gdzie tam teraz ludzie zaglądają. Można się też zastanowić nad zrobieniem wielkiej listy tutków i podpięcie odnośnika do niej w jakimś widocznym miejscu.
Polać mu bo dobrze prawi.
Ogólnie szkoda, że teksty pisane nie przyciągają już takiej ilości ludzi jak dawniej. Prawie wszyscy teraz oglądają YouTube, Twitche czy inne OnlyFansy i tam gromadzą się społeczności. A szkoda, szkoda.

Życzeń nie mam, jeno co by więcej ludzi do nas zaglądało.
Sega!

Tomek Walancik
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 643
Rejestracja: 2021-01-20, 11:00
Lokalizacja: Polska (Zachodniopomorskie)
Kontakt:

Re: Koncert Życzeń

Post autor: Tomek Walancik » 2022-07-10, 16:51

Nie wiem czy ten post jest aktualny ale mam taki pomysł (nie do końca oryginalny bo gdzieś mi chyba mykneło już coś takiego). Otóż uważam że fajnie by było gdyby pod recenzją każdej gry na RetroAge, użytkownik mógłby dodać informacje publiczmą jaki czas zajęło mu przejście danej gry, w jakim celu? Może argumentacja nie powali z nóg ale uważam że wzbogaciło by to RetroAge o nową treść co by mogło przyciągnąć nowych użytkowników - co prawda może nie do forum ale co do strony głównej. I ogólnie można by było zrobić tak że było by można dodać informacje ile zajęło przejście głównego wątku gry (fabuły) a ile zajmuje przejście gry na 100%.
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2740
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Koncert Życzeń

Post autor: kolo » 2022-07-11, 23:18

Pomysł nie jest zły, ale chyba nie ma sensu go wprowadzać przy tak niewielkiej liczbie użytkowników. Zebranie jakiejkolwiek sensownej grupy danych z której można by coś było wywnioskować to jakieś kilkanaście osób + trochę matmy bo samo klepnięcie średniej jak na gamefaqs na dobrą sprawę nic nam później i tak nie powie.
Trochę prostsza w implementacji i potencjalnie przydatniejsza może być na przykład ocena gry przez użytkowników, choć tutaj też nie jestem pewien czy ma to jakiś większy sens przy ~50 wejściach na wpis (przy dobrych wiatrach).
Sega, Sega über alles
Obrazek

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Koncert Życzeń

Post autor: Axi0maT » 2022-07-12, 07:48

Wedlug mnie to zdublowanie funkcjonalnosci serwisu hltb - czyli how long to beat. Jak dla mnie maja oni pokazna liczbe uzytkownikow i w ten sposob uzyskaja bardzidj wiarygodne dane niz tak jak kolo wspomnial przy malej liczbie uzytkownikow. Oceny uzytkownikow sa juz lepszym pomyslem, z tego wzgledu ze liczba odwiedzin jest jednak wieksza niz kolo sugeruje. Ok, zgodze sie ze liczba stalych uzytkownikow nie jest zbyt duza, wiec nowe recenzje nie maja wykreconego licznika. Ale sila retroage jest baza artykulow. Wystarczy spojrzec na recenzje sprzed roku, dwoch, czy trzech, ze nie wspomne o 5ciu. Z czasem ludzie wchodza czy to z linkow w googlach czy po prostu przegladajac strone i wchodzac w interesujace ich materialy. Glowna nie jest mocna ale baza artykulow juz tak - wystarczy wspomniec ze mamy pokazna liczbe artykulow ktore przekroczyly 10 tys odwiedzin. To juz cos znaczy. Ja sam czesto jestem zaskoczony tym ze jakas moja recka sprzed kilku lat ktora w ciagu pierwszych 3 miesiecy miala problem z dobiciem do 100 odwiedzin, potrafila ostatecznie wykrecic jakies 5 tysiakow. Tak wiec wystawianie ocen przez uzytkownikow ma wedlug mnie sens. Inna sprawa ze to powinno byc tylko dla zarejestrowanych uzytkownikow - bo tylko tak sie da zweryfikowac zeby ktos kilka razy nie ocenial tej samej gry... a zarejestrowanych wiadomo ilu jest..

ODPOWIEDZ