Page Rank

ODPOWIEDZ
Inlagd sill
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1384
Rejestracja: 2006-02-25, 07:56

Page Rank

Post autor: Inlagd sill » 2007-04-26, 07:29

Chyba kazdemu tworcy strony swiadomemu jego znaczenia, Page Rank (PR) spedza sen z powiek. Warto sie tym przejmowac jednak zwlaszcza wtedy, jesli PR jest rowny zero.

Wartosc PR dla dowolnej strony mozna sprawdzic na jednym z wielu serwisow do tego przeznaczonych. Kilka aktualnych wynikow:

PR 4 Color Rebellion: 6/10
PR Retro Age: 4/10
PR Panthergames: 3/10
PR Czescmichael.pl: 0/10

Po wyniku mojej strony juz wiecie, dlaczego sie tym zajmuje. Podejrzewam, ze to zero w ostatnim wyniku moze pochodzic z niezamierzonego link farmingu, za jaki moga byc uznane moje podpisy z linkami na forach, ale np. Setezer rowniez ich uzywa, wiec nie moge byc tego pewien.

Do czego zmierzam? Do tego, czy ktos posiada - i chcialby sie podzielic - informacjami, jak mozna utrzymac PR powyzej zera (ew. innymi przydatnymi podpowiedziami dot. PR).
Dla bardziej wymagających: Serwis i forum Syzygia.pl

Awatar użytkownika
mog123
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 946
Rejestracja: 2006-08-13, 00:37
Kontakt:

Re: Page Rank

Post autor: mog123 » 2007-04-26, 10:13

Dodawanie tekstu o bardzo malym rozmiarze i kolorze czcionki wtapiajacym sie w tlo.

W ten sposob ludzie wyszukujac np "Naruto jpf" znajda sie na twojej stronie

Gimiak
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2120
Rejestracja: 2005-12-18, 22:55
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Page Rank

Post autor: Gimiak » 2007-04-26, 14:36

mog123 pisze:Dodawanie tekstu o bardzo malym rozmiarze i kolorze czcionki wtapiajacym sie w tlo.

W ten sposob ludzie wyszukujac np "Naruto jpf" znajda sie na twojej stronie
Inlagd nie o to pyta. Z tego co ja sie dowiedzialem to PR dodawany jest co jakis czas - nie z dnia na dzien. Ostatnio zmiana byla luty - marzec. Poprzednio nadawany byl chyba w pazdzierniku

Inlagd sill
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1384
Rejestracja: 2006-02-25, 07:56

Re: Page Rank

Post autor: Inlagd sill » 2007-04-26, 15:58

Sztuczki oszukujace algorytmy i algorytmy je znajdujace. Walka miedzy nimi to jedna z dwoch drog budowania PR strony. Droga szybka i efektowna, ale wymagajaca i niepewna.

Druga droga to budowa PR strony w oparciu o znane i sprawdzone algorytmy zw. z poprawnym pisaniem stron, oraz unikanie sztuczek (ktorych rozpoznanie jest zawsze odpowiednio karane). To droga dluga, ale pewna i ja ja wole.

A wiec sztuczek nie stosuje, tym bardziej jednak nie rozumiem utrzymujacego sie juz dlugi czas PR 0/10 dla mojej strony, zwlaszcza, ze po wpisaniu najistotniejszych dla niej slow kluczowych (czesc michael), pojawia sie na pierwszej stronie (z czego akurat ogromnie sie ciesze :) ), a strony z PR 0/10 umieszczane sa na koncach list wyszukiwania.

Jestem w kropce.
Dla bardziej wymagających: Serwis i forum Syzygia.pl

Awatar użytkownika
ashka
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 687
Rejestracja: 2006-08-01, 16:29
Lokalizacja: z Innej Planety
Kontakt:

Re: Page Rank

Post autor: ashka » 2007-04-26, 16:33

Tak jak napisal Gimiak: Page Rank jest aktualizowany raz na kilka miesiecy, bardzo mozliwie, ze twoja strona jeszcze sie na aktualizacje nie zalapala.
Indeksowanie jest aktualizowane znacznie czesciej, co wyjasnia, dlaczego "google znajduje", a PR nadal zero.

Po drugie i w sumie najwazniejsze: im wiecej masz linkow przychodzacych, tym twoj PageRank bedzie wyzszy. Obecnie Google twierdza, ze jedyna strona linkujaca do http://www.czescmichael.pl/ jest forum retroage.
Linkowanie to obecnie jedyna sprawdzona metoda na podnoszenie PR: oczywiscie nie nalezy tego robic zbyt prostacko, bo Google srogo karza za farming ....

I tu: http://www.google.pl/support/webmasters ... topic=8524

ODPOWIEDZ