Ogolne zazalenia, uwagi i sugestie

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
tbxx
Administrator serwisu
Administrator serwisu
Posty: 732
Rejestracja: 2007-10-09, 17:16
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Ogolne zazalenia, uwagi i sugestie

Post autor: tbxx » 2009-07-09, 18:37

Sprawa głównie do redaktorów.
Dobrze byłoby ustandaryzować zawartość galerii.

1. Kolejność zdjęć w galerii bo róznie z tym bywa. Ja zazwyczaj daję najpierw pudełka, później instrukcje a na koncu nośniki z gry.

2. Opisy pod zdjęciami - z tym to już bardzo róznie u nas bywa. Ja stosuję taki system

TYTUŁ GRY [REGION] TO CO JEST NA ZDJĘCIU
np:
SUPER MARIO 64 [NTSC-U] BOX PLATINUM

z tym że przy kosolach stacjonarnych używam regionalizacji PAL,NTSC-U,NTSC-J
a przy przenoścnych EU,US,JP

3. Wstawiając fotkę na stronę mamy możliwość powiązania jej z podpisem. Natomiast my stosujemy podpisywanie zdjęć niezależne od nich. Problem pojawia się gdy zmienimy kolejność zdjęć. Zastanowiłbym sie nad zmianą na 1 sposób.

Nie mówię że mój sposób jest najlepszy, ale warto by było wypracować 1 styl i trzymac się go przy wstawianiu nowych zdjęć. Ew. mogę się podjąć poprawy całej galerii na wypracowany wspólny schemat.

Awatar użytkownika
mrSin
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 723
Rejestracja: 2007-07-01, 11:54
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Re: Ogolne zazalenia, uwagi i sugestie

Post autor: mrSin » 2009-07-10, 08:17

Mądrze prawi, porządek i konsekwencja jest podstawą!

Awatar użytkownika
Storms
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1433
Rejestracja: 2007-06-23, 08:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Ogolne zazalenia, uwagi i sugestie

Post autor: Storms » 2009-08-19, 17:32

Pantere właściciele zabrali do lasu i zabili strzałem w potylice już dawno temu. A obrazki na forum dalej reklamują świętej pamięci serwis. Coś u nas z grafikami cienko.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Ogolne zazalenia, uwagi i sugestie

Post autor: Axi0maT » 2009-08-19, 17:55

Poki coz tego co sie orientuje to pantera wisi w necie do konca wrzesnia. Do tego momentu mysle ze powinny obowiazywac obecne grafiki. Wraz z zejsciem z tego swiata serwisu z kociakiem w nazwie trzeba bedzie wrzucic inne obrazki... Troche szkoda bo te ktore obecnie mamy sa naprawde bardzo fajne i az zal je zmieniac. Chcialoby sie zostawic chociaz czesc z nich.

Awatar użytkownika
mrSin
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 723
Rejestracja: 2007-07-01, 11:54
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Re: Ogolne zazalenia, uwagi i sugestie

Post autor: mrSin » 2010-04-29, 07:34

Wywalcie proszę ten smutny 3d banner ( nagłówek ) z głównej strony i wróćcie do starej formy, to wygląda autentycznie słabo.
Kiedy wreszcie wylecą bannerki z panthergames?

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Ogolne zazalenia, uwagi i sugestie

Post autor: Axi0maT » 2010-04-29, 08:49

mrSin pisze:Wywalcie proszę ten smutny 3d banner ( nagłówek ) z głównej strony i wróćcie do starej formy, to wygląda autentycznie słabo.
Poza ramzesem jestes jedyna osoba ktorej sie to nowe logo nie podoba. W ankiecie wyszlo ze stronka wymaga przebudowy co tym samym czynimy. Logo i zmiana rozlozenia elementow na stronie jest pierwszym powaznym krokiem do zmian i w tym kierunku zamierzamy isc. Kolejnym krokiem bedzie dopasowanie kolorystyczne pozostalych elementow stronki pod nowe logo. Sam banerek jest bardzo retro - obraz ze starego TV z rozjezdzajacymi sie kolorami. Klasyczny przyklad tego co nam wypalalo oczy na poczatku lat 80tych. Jezeli pojawi sie wiecej glosow sprzeciwu to rozwazymy mozliwosc zmiany, ale na chwile obecna komentarze ktore do nas docieraja sa raczej entuzjastyczne niz sceptyczne. Tak jak wspomnialem - dwom osobom sie nie podoba.
mrSin pisze:Kiedy wreszcie wylecą bannerki z panthergames?
Jak ktos zrobi inne na ich miejsce. Jest ktos chetny? Nasze sily przerobowe sa ograniczone. Wyniki ostatniej ankiety sugeruja ze najwazniejsze sa zmiany strony glownej i to sie wlasnie dzieje na waszych oczach :) Kolejne etapy to zasilenie strony kolejnymi materialami. Banerki na forum nikomu poki co nie przeszkadzaja, a juz na pewno nie sa priorytetem.
Ostatnio zmieniony 2010-04-29, 08:50 przez Axi0maT, łącznie zmieniany 1 raz.

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Ogolne zazalenia, uwagi i sugestie

Post autor: Ukukuki » 2010-04-29, 08:49

Mi się również ten banerek/nagłowek średnio podoba (chodzi mi o to strona głowna forum ). Co do nowego loga wczoraj wydawało mi się "oczoj****";p ale teraz mi się nawet podoba powiem więcej lepsze od starego. Jeszcze jakby całą stronkę dopasować do nowego loga to już będzie idealnie. Przydałby się też jakiś nowy motyw może z Pac-Man albo coś innego w stylu 8 bitów. Nie wiem jakie macie wyobrażenie o stronie ale jestem ciekawe efektu końcowego.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Ogolne zazalenia, uwagi i sugestie

Post autor: Axi0maT » 2010-04-29, 08:53

Ukukuki pisze:Co do nowego loga wczoraj wydawało mi się "oczoj****";p ale teraz mi się nawet podoba powiem więcej lepsze od starego.
Zgodnie wczoraj stwierdzilismy ze to jest prawdziwe retro. Poprzednie logo poza invaderem i retro w nazwie kompletnie nie sugerowalo z czym mamy do czynienia.
Ukukuki pisze:Przydałby się też jakiś nowy motyw może z Pac-Man albo coś innego w stylu 8 bitów.
Tez mi chodzily po glowie takie ikonki, ale zobaczymy co da sie zrobic.
Ukukuki pisze:Nie wiem jakie macie wyobrażenie o stronie ale jestem ciekawe efektu końcowego
Gdyby wszystkie zmiany wprowadzic od razu to pewnie zebraloby to lepsze opinie, a tymczasem pracujemy (a raczej tbxx pracuje) na biezaco. Efekt koncowy bedzie widoczny w przeciagu najblizszego miesiaca.

soberpl
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1984
Rejestracja: 2005-12-20, 23:41
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Ogolne zazalenia, uwagi i sugestie

Post autor: soberpl » 2010-04-29, 11:50

Przyłączam się do opozycji. Zgadzam się, aby logo było bardziej w klimatach retro, ale to co jest teraz to wygląda jak spóźniona żałoba...

Awatar użytkownika
Spyro1993
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2184
Rejestracja: 2008-06-29, 16:49
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

Re: Ogolne zazalenia, uwagi i sugestie

Post autor: Spyro1993 » 2010-04-29, 13:18

Daje to mocno po oczach. Mi osobiście wcześniejsze logo się bardziej podobało, ale to nie jest złe.
Mój friendcode:
Nintendo 3DS: 1075-0891-4847
Nintendo Switch: SW-7223-6894-3313

(2b v ~2b) - Szekspir

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Ogolne zazalenia, uwagi i sugestie

Post autor: Axi0maT » 2010-04-29, 13:55

soberpl pisze:to co jest teraz to wygląda jak spóźniona żałoba...
Zaloba to jest ale po soberku ktory kiedys pisal newsy, a teraz narzeka na nowe logo :P
Spyro1993 pisze:Daje to mocno po oczach
Ehhh... Pozapominalo sie jak to sie za mlodu gralo na takim obrazie i bylo ekstra. Teraz jak nie ma LCD to od razu do dupy...

Zapraszam innych do wyrazenia swojej opinii... Moze akurat uda sie wam przekonac nas do zmian na cos innego.

Awatar użytkownika
emde
Wsparcie sprzętowe
Wsparcie sprzętowe
Posty: 1336
Rejestracja: 2007-06-25, 10:36
Kontakt:

Re: Ogolne zazalenia, uwagi i sugestie

Post autor: emde » 2010-04-29, 16:25

Stare logo było w pewnym sensie bardziej komunikatywne, przejrzyste, to obecne też mi się podoba, ale przez swój odmienny charakter (taki właśnie mniej banalny) sprawia wrażenie nie pasującego do reszty layoutu. Przynajmniej ja tak to widzę.

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Ogolne zazalenia, uwagi i sugestie

Post autor: ramzes64 » 2010-04-29, 17:14

soberpl pisze:Przyłączam się do opozycji. Zgadzam się, aby logo było bardziej w klimatach retro, ale to co jest teraz to wygląda jak spóźniona żałoba...
no wlasnie spozniona zaloba - bleeeeeeeeeeeeeeeeeee ;)

powiedzcie mi co mam zrobic, a cos zrobie :) / jakie banerki chciecie zmienic, co na nich cchecie miec (nie znam sie na starych strasznie grach retro) ... ale nie odchodzmy tez do czasow Atari - mnie tu trzyma glownie najwieksza baza Nintendo i nie tylko retro (N64), czy GC ... jest cos o Wii, jest cos o Xboxach - niech to bedzie retro, ale nie az tak stare, ze wszyscy "nowoczesniejsi" zrezygnuja ze stronki ... niech na 5(np zmieniajacych sie banerkow, bedzie jakis 1 nowy - aby nie bylo tak bardzo STARO
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Awatar użytkownika
hat
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1718
Rejestracja: 2009-03-14, 22:03
Lokalizacja: miasto biznesu i seksu

Re: Ogolne zazalenia, uwagi i sugestie

Post autor: hat » 2010-04-29, 17:42

Nawet nie zauważyłem że jest nowe logo :grin: . Ja głosowałem konserwatywnie. A wracając do logo to całkiem spoko tylko ta kolorystyka szaro-bura jest niefajna.
Axi0maT pisze: Efekt koncowy bedzie widoczny w przeciagu najblizszego miesiaca.
Jak reszta ładnie zagra z logo to stronka będzie się dobrze prezentować. A mnie i tak bardziej interesuje treść niż wygląd. A stary styl mi odpowiadał. Surowy i przejrzysty prawdziwy oldskul :smile:
Obrazek

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Ogolne zazalenia, uwagi i sugestie

Post autor: Ukukuki » 2010-04-29, 17:58

Mi nawet pasuje taka strona szaro bura ale gdyby logo jakoś rozjaśnić. Czcionka jest bardzo fajna i ci obcy atakujący coś tam;p. Ale gdyby wprowadził coś takiego ,że ten obrazek zmieniał by się losowo? Raz by były te ufoki raz Pac-Man, Mario, Excitebike czy coś nowszego jak Conker czy Tekken. Bardzo fajnie jest to zrobione na http://gameonly.pl/ raczej nie jest to trudne do zrobienia bo non stop dodają jakieś nowe tło a wygląda to super. Również świetnie by to wyglądało gdyby zamienić motyw z grami na konsole. Ale tutaj pole do manewru było by zdecydowanie mniejsze.


Cieszy ,że wreszcie coś uszyło się w serwisie jeśli chodzi o wygląd. tutaj można zobaczyć jak to kiedyś wyglądało http://www.retroage.net/index.php?optio ... Itemid=204

ODPOWIEDZ