Ogolne zazalenia, uwagi i sugestie

ODPOWIEDZ
ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Ogolne zazalenia, uwagi i sugestie

Post autor: ramzes64 » 2010-04-29, 18:47

Obrazek

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . >> POWIEKSZ

a tak sie bawilem, ale rewelacji nie ma, pierwsza lepsza czcionka wzieta, wiec wiele mozna zmienic
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

SopeL
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 66
Rejestracja: 2007-11-15, 20:55

Re: Ogolne zazalenia, uwagi i sugestie

Post autor: SopeL » 2010-04-29, 20:28

Widzę, że ostatnio coraz większa ilość serwisów decyduje się na jakieś poronione zmiany (bez urazy).
Wchodząc od kilku ostatnich dni na stronę główną, mam wrażenie, że za ogólny wygląd jest odpowiedzialnych kilka osób i każdy wprowadza zmiany na własną rękę (w dodatku mając wyjebane na efekt końcowy), bez porozumienia z innymi.

http://img168.imageshack.us/img168/4366/ladida.jpg

Logo, nie wiem czy przy mojej rozdzielczości widzę je w pełni, jeśli tak to coś niedopracowane jest, jeśli nie, to też nie powinno tak wyglądać jak wygląda (ale ogólnie to sama grafika jest fajna). Dodatkowo ta belka, której tak uporczywie szukałem (gdy jeszcze była na szczycie strony), żeby wejść na forum, osadzona po środku, a po bokach próżnia, jakby się komuś nie chciało tła powtórzyć. Flagi od tłumaczeń wyróżniają się poprzez wyrastanie ponad górną krawędź tabeli. Jeszcze coś mam na myśli... ale ja tu się nie udzielam znacząco, to nie będę narzekał.

Keitaro
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 785
Rejestracja: 2007-11-13, 20:22

Re: Ogolne zazalenia, uwagi i sugestie

Post autor: Keitaro » 2010-04-29, 21:16

2 centy ode mnie. Logo jest ok, tylko problemem jest to że logo ni jak ma się do serwisu. Tak samo te napisy pod logo, wszędzie widać wielką przeróbkę jakiegoś starego laya, każdy grafik to wychwyci w 1sek. Widać że lay nie podołał ilości materiałów, oraz nowym dodatkom (takim jak reklamy), po czym wprowadzono rozpaczliwą próbę ratunku całości.

Moja propozycja: od zera wszystko (można nowe logo zostawić)

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Ogolne zazalenia, uwagi i sugestie

Post autor: ramzes64 » 2010-04-29, 21:41

no ze tak powiem jest do bani wg mnie, bo tak jak napisal SopeL, wyglada na to, ze robione jest to na naszych oczach, po jednym elemencie na tydzien. a powinno byc tak, ze przygotowuje sie calosc, pozniej w nocy (gdy wszyscy spia i niema ruchu na stronie) wrzucic NOWĄ STRONE/STYL/GRAFIKE i aby to dzialalao, a tak mamy te kwiatki, ktore wskazal SobeL / te nierownosci tez widzialem, ale moze tak maja wygladac? ;/

ogolnie jest lipa / strona w rozwalce ... lepiej usunac reklamy, wrocic do starego naglowka strony i niech bedzie tak jak jest, a jak zmiany zostana zrobione / wtedy je zaktualizowac w calosci / i nie bedziemy sluchac ze zmiany sa w trakcie i ciagle robione, a dostaniemy efekt koncowy, ktory bedziemy musieli zaakceptowac - bo teraz jestesmy wszyscy w TRAKCIE, widzimy co sie dzieje, komentujemy, niby nic nie zmienimy, ale skoro jest w TRAKCIE to zawsze mozna podrzucic swoje 3grosze z nadzieją ze skoro w TRAKCIE, to cos z naszych uwag zostanie uwzglednionych / a tak nie bedzie, bo jak widac, podobno moce przeborowe sa ograniczone, a co za tym idzie, bedziemy w tym TRAKCIE ZMIAN przebywac znacznie dluzej niz nam sie wydaje :angry:

wg troche ta zmiana nie przemyslana / ktos musi podac sie do dymisji 8) (z dymisja zartowalem, ale nie przemyslane wrzucanie wszystkiego na naszych oczach, a nie dokonczone)
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Ogolne zazalenia, uwagi i sugestie

Post autor: Axi0maT » 2010-04-30, 06:01

ramzes - to logo co zarzuciles jest po prostu... Napisze lagodnie - nijak ma sie do retro - te kwadraty sa po prostu ni z gruszki ni z pietruszki.
ramzes64 pisze:komentujemy, niby nic nie zmienimy, ale skoro jest w TRAKCIE to zawsze mozna podrzucic swoje 3grosze z nadzieją ze skoro w TRAKCIE, to cos z naszych uwag zostanie uwzglednionych
Tak, mysle ze wasze uwagi jesli trafne to beda brane pod uwage - po to cala ta dyskusja.
SopeL pisze:Logo, nie wiem czy przy mojej rozdzielczości widzę je w pełni
Logo widziane jest w pelni bez wzgledu na rozdzielczosc w jakiej pracujesz.
SopeL pisze:jeśli tak to coś niedopracowane jest, jeśli nie, to też nie powinno tak wyglądać jak wygląda (ale ogólnie to sama grafika jest fajna).
Tak ma byc. Jesli grales na starym TV to wiesz zapewne ze bylo cos takiego jak znieksztalcenie obrazu - tak jest wlasnie w prawym dolnym rogu zaznaczonym przez ciebie. A przesuniecie o 1 piksel od lewej tez jest zamierzone. Tak po prostu sie to wyswietlalo kiedys na kiepskich TV.
SopeL pisze:Dodatkowo ta belka, której tak uporczywie szukałem (gdy jeszcze była na szczycie strony), żeby wejść na forum, osadzona po środku, a po bokach próżnia, jakby się komuś nie chciało tła powtórzyć.
Beda tam jeszcze inne elementy wiec pasek bedzie zajmowal cala przestrzen. Grafika samego paska rowniez ulegnie zmianie.
SopeL pisze:Flagi od tłumaczeń wyróżniają się poprzez wyrastanie ponad górną krawędź tabeli.
Tak, to tez bedzie do poprawki. Bylo przy tym troche walki ale poki co nie udalo nam sie tego elementu ujarzmic :(
SopeL pisze:Jeszcze coś mam na myśli... ale ja tu się nie udzielam znacząco, to nie będę narzekał.
Wal smialo, chetnie poznamy opinie na temat innych elementow.
ramzes64 pisze:lepiej usunac reklamy
reklamy beda w innym miejscu.
ramzes64 pisze:wyglada na to, ze robione jest to na naszych oczach, po jednym elemencie na tydzien. a powinno byc tak, ze przygotowuje sie calosc, pozniej w nocy (gdy wszyscy spia i niema ruchu na stronie) wrzucic NOWĄ STRONE/STYL/GRAFIKE i aby to dzialalao
Dokladnie tak jest robione. Poszczegolne elementy sa robione i testowane a nastepnie pojedynczo dorzucane na strone, stad chwilowy chaos. Odnosnie jednorazowej wrzutki - moze i masz racje ze tak powinno byc, ale na chwile obecna ktos kto wchodzi na strone widzi ze cokolwiek sie dzieje (nawet jak jest to chaos). A tak to nie byloby ani artykulow/materialow, ani zmian przez miesiac wiec ludzie mysleliby ze stronka zdechla i mielibysmy sytuacje jak w zeszle wakacje ze zrobilismy sobie miesiac wolnego po czym liczba odwiedzin spadla tak bardzo ze do dnia dzisiejszego jeszcze nie odrobilismy tych strat.
hirikawa pisze:Moja propozycja: od zera wszystko
Nie ma nikogo kto by sie tego podjal.
hirikawa pisze:Logo jest ok, tylko problemem jest to że logo ni jak ma się do serwisu
Logo to pierwszy krok, reszta zmian wchodzic bedzie stopniowo, stad "gryzaca" sie kolorystyka.

Ukukuki pisze:Czcionka jest bardzo fajna i ci obcy atakujący coś tam;p.
Mysle ze pora zdradzic cos wiecej. Na chwile obecna mamy statyczny obrazek, ale docelowo bedzie tam animowany baner. Obcy bombarduja miasto... Pewnie cos tam jeszcze ulegnie zmianie. To co widzicie na chwile obecna to tylko 1 klatka animacji, ale zgodnie stwierdzilismy ze i tak wyglada to tak fajnie ze warto wrzucic to juz teraz.
Ukukuki pisze:Ale gdyby wprowadził coś takiego ,że ten obrazek zmieniał by się losowo?
Jak najbardziej jestem ZA. Pytanie kto sie tego podejmie?

Awatar użytkownika
mrSin
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 723
Rejestracja: 2007-07-01, 11:54
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Re: Ogolne zazalenia, uwagi i sugestie

Post autor: mrSin » 2010-04-30, 10:48

Powróćmy do starej czytelnej formy na czas gdy wszystkie planowane zmiany będą gotowe do wrzucenia, obecny ( stary ) wygląd strony jest fajny, spartański i jednoznacznie kojarzący się z pikselami i atrakcyjny wizualnie. Nie ma potrzeby śpieszyć się ze zmianami.

kawka
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 511
Rejestracja: 2007-08-29, 15:43
Lokalizacja: Perła Mazur
Kontakt:

Re: Ogolne zazalenia, uwagi i sugestie

Post autor: kawka » 2010-04-30, 15:06

Z tym nowym banerem to już pewnie postanowione, ale mimo wszystko również chwilkę się pobawiłem i stworzyłem coś takiego :)

Obrazek

Proste, czarno-białe z delikatnym gradientem i bez żadnych zbędnych dodatków - to właśnie moja wizja. Już sama dwukolorowa paleta kojarzy się mocno z retro (Pong itd.).

Jeżeli chodzi o te nowe. Nie pasują mi zabawy z literami: "E" i "T" połączone, "R" odwrócone, "E" powalone. Masakra. Równie dobrze mogłoby być napisane od tyłu. Logo powinno być czytelne, przejrzyste. To pierwszy element jaki się widzi po załadowaniu strony i tu już trzeba poświęcić więcej (niż zwykle) czasu by odczytać całość i upewnić się czy to aby ta strona z wyszukiwarki (mam tu głównie na myśli gości, potencjalnych graczy retro).

No i trochę dziwny zabieg z kolorowymi krawędziami. Niby ma symulować stary TV, fajnie. Ale w TV obraz jest w ruchu, więc mogliście wrzucić to od razu jako animację. W tej chwili jako pojedynczej klatce można się temu dokładnie przyjrzeć. W sekwencji ogląda się animację i nie ma czasu na analizę poszczególnych klatek, dlatego zakładam że ten efekt lepiej będzie się prezentował w ruchu.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Ogolne zazalenia, uwagi i sugestie

Post autor: Axi0maT » 2010-04-30, 16:22

kawka pisze:Jeżeli chodzi o te nowe. Nie pasują mi zabawy z literami: "E" i "T" połączone, "R" odwrócone, "E" powalone. Masakra. Równie dobrze mogłoby być napisane od tyłu. Logo powinno być czytelne, przejrzyste. To pierwszy element jaki się widzi po załadowaniu strony i tu już trzeba poświęcić więcej (niż zwykle) czasu by odczytać całość i upewnić się czy to aby ta strona z wyszukiwarki (mam tu głównie na myśli gości, potencjalnych graczy retro).
Axi0maT pisze:To co widzicie na chwile obecna to tylko 1 klatka animacji, ale zgodnie stwierdzilismy ze i tak wyglada to tak fajnie ze warto wrzucic to juz teraz.

Awatar użytkownika
Bijman
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 608
Rejestracja: 2007-05-18, 22:07
Kontakt:

Re: Ogolne zazalenia, uwagi i sugestie

Post autor: Bijman » 2010-05-01, 16:26

IMO logo wygląda ładnie i stylowo, ale trzeba było, przed wrzuceniem tego na stronę, skończyć animację.

Awatar użytkownika
tbxx
Administrator serwisu
Administrator serwisu
Posty: 731
Rejestracja: 2007-10-09, 17:16
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Ogolne zazalenia, uwagi i sugestie

Post autor: tbxx » 2010-05-05, 11:12

Szkic roboczy:

Obrazek

ps. Kolory będą jaśniejsze (bardziej neonowe)

Podsyłajcie swoje opinie/propozycje

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Ogolne zazalenia, uwagi i sugestie

Post autor: Ukukuki » 2010-05-05, 11:18

Jak dla mnie boskie :grin: , jeszcze jak będzie to animowane logo to będzie to wyglądać jeszcze lepiej :smile: . Naprawdę wygląda to fajnie ale kolory czcionek za dużo ich i niektóre są do niczego.
Famicom!

Awatar użytkownika
tbxx
Administrator serwisu
Administrator serwisu
Posty: 731
Rejestracja: 2007-10-09, 17:16
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Ogolne zazalenia, uwagi i sugestie

Post autor: tbxx » 2010-05-05, 11:22

Tak, kolory czcionek są do zmiany, grafikiem nie jestem. Zasadniczo kolory mają być jaśniejsze, bardziej neonowe, coś w stylu kolorowych przebić z banera.

Awatar użytkownika
emde
Wsparcie sprzętowe
Wsparcie sprzętowe
Posty: 1336
Rejestracja: 2007-06-25, 10:36
Kontakt:

Re: Ogolne zazalenia, uwagi i sugestie

Post autor: emde » 2010-05-05, 11:22

Jeżeli rzeczywiście będzie to choć troszkę jaśniejsze to popieram ideę w 100%.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Ogolne zazalenia, uwagi i sugestie

Post autor: Axi0maT » 2010-05-05, 11:32

Czcionka bedzie do podmiany (szczegolnie jesli chodzi o kolor) i troche to ostatecznie inaczej ma wygladac (w koncu to tylko szkic). Za jakis czas wrzucimy tez druga propozycje... mam nadzieje ze rownie dobra :)

Awatar użytkownika
hat
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1718
Rejestracja: 2009-03-14, 22:03
Lokalizacja: miasto biznesu i seksu

Re: Ogolne zazalenia, uwagi i sugestie

Post autor: hat » 2010-05-05, 21:07

Ukukuki pisze:Jak dla mnie boskie :grin:
Tak daleko bym się nie posunął :grin: ale wygląda obiecująco .
Obrazek

ODPOWIEDZ