"Gdzie się podzialy tamte....." automaty.

Automaty do gier znajdowaly sie zwykle na dworcach,w pubach, w "salonach gier" itp. na ktorych mozna bylo pograc wrzucajac zeton. Stick, przyciski ekran TV lub lapki i fliper. Przezycia nie do z'emulowania.
Awatar użytkownika
PapaHerbal
Moderator
Moderator
Posty: 1557
Rejestracja: 2011-12-15, 14:15
Lokalizacja: Solny Gród

Re: "Gdzie się podzialy tamte....." automaty.

Post autor: PapaHerbal » 2012-11-06, 19:27

Czyżby Sega Periscope?
http://segaretro.org/Periscope
Obrazek

Baieros
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2976
Rejestracja: 2010-07-10, 10:23
Kontakt:

Re: "Gdzie się podzialy tamte....." automaty.

Post autor: Baieros » 2012-11-06, 23:03

Tak to wyglądało, ale nie kojarzę tego napisu sega

Awatar użytkownika
PapaHerbal
Moderator
Moderator
Posty: 1557
Rejestracja: 2011-12-15, 14:15
Lokalizacja: Solny Gród

Re: "Gdzie się podzialy tamte....." automaty.

Post autor: PapaHerbal » 2012-11-07, 22:20

To może "Morskoi Boi" stało na nim cyrylicą? :P
http://morskoy-boy.15kop.ru/en/
Obrazek

Baieros
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2976
Rejestracja: 2010-07-10, 10:23
Kontakt:

Re: "Gdzie się podzialy tamte....." automaty.

Post autor: Baieros » 2012-11-08, 07:11

Cyrlice bym zapamiętał :) Bardziej bym stawiał na jakąś podróbkę bo się tam od tego roiło :) Od podróbek na A2600 przez GB/GG, GBA, DS po MD. Automaty podejrzewam więc, że też mogły się jakieś podrobione zdażyć. Bo wyglądało to identyko jak od segi tylko nie kojarzę logo.

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: "Gdzie się podzialy tamte....." automaty.

Post autor: ramzes64 » 2013-07-05, 16:03

Dziś w Mielnie (kurort nadmorski) zobaczyłem na głównym wejściu na plażę, że zrobili Salon Gier (nic konkretnego: pare automatów, więcej bzdetów z których wypadają konsole, aparaty itd... i reszta dla dzieci typowo).

ale stał tam Mario Kart Arcade GP2 ... ale spękałem i nie zagrałem. Myślę aby sie poprawić w najbliższej przyszłości i pyknąć tam kilka tras. Może uda się za dwa niecałe dwa tyg (może szybciej).
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

Awatar użytkownika
Affciu
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 182
Rejestracja: 2012-05-03, 15:50

Re: "Gdzie się podzialy tamte....." automaty.

Post autor: Affciu » 2013-07-30, 21:54

Ja z kolei niedawno w Wiśle widziałem też coś podobnego co ramzes, tylko z House of the Dead 2. Ależ ta gierka miodna, chyba kupię konsolową ;).

fixxxer1
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1242
Rejestracja: 2011-01-03, 14:14
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: "Gdzie się podzialy tamte....." automaty.

Post autor: fixxxer1 » 2013-08-01, 07:14

Siedzę teraz w Łebie i spotykam tu głównie automaty z Time Crisis 2 i 4, Sega Rally, Terminator: Salvation i inne cymbergaje :)

MrRzepa
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 156
Rejestracja: 2013-07-24, 16:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: "Gdzie się podzialy tamte....." automaty.

Post autor: MrRzepa » 2013-08-19, 21:07

A w Karwi (też nad naszą Bałtycką sadzawką*) widziałem automat z Daytona USA. Czy było tam coś więcej nie wiem, bo tylko tamtędy przejeżdżałem rowerem.

* - żeby nie było, ją Bałtyk bardzo lubię :)
For the king, for the land, for the mountains,
For the green valleys where dragons fly,
For the glory the power to win the black lord,
I will search for the emerald sword!

Zapraszam: http://www.jrkrpg.pl

Awatar użytkownika
wx45
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 4
Rejestracja: 2011-12-14, 15:41
Lokalizacja: Kraków

Re: "Gdzie się podzialy tamte....." automaty.

Post autor: wx45 » 2013-10-28, 19:09

Ja w te wakacje odwiedziłem disneyland w paryżu i okazuje się że w tak nowoczesnym parku rozrywki znalazło się rownież miejsce na automaty. Oczywiście prym wiodły cymbergaje i dance dance revolution ale znalazlo się rownież parę starszych automatow z wyścigami i grami ze świata star wars. Żetony chyba po 1 euro a automatow 20-30 wiec jesli ktoś planuje odwiedzić disneyland to informuję że jest również taka atrakcja.

A jeśli chodzi o kraków to czy wie ktoś o jakimkolwiek miejscu z automatami oprócz parku wodnego? Trzeba się wybrać póki jeszcze można :wink:

Kwaśny
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1222
Rejestracja: 2011-10-09, 13:08
Lokalizacja: BDG

Re: "Gdzie się podzialy tamte....." automaty.

Post autor: Kwaśny » 2013-10-28, 19:58

Dobrze, że piszesz, bo zapomniałem o tym temacie :P

Pewnie mieszkańców Warszawy to nie ruszy, ale jak byłem w Level Upie (pub z grami) miałem okazję pograć na automacie w Tekkena 2 i byłem oczarowany. Coś niezapomnianego, polecam :)
 Pokaż
Obrazek

Baieros
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2976
Rejestracja: 2010-07-10, 10:23
Kontakt:

Re: "Gdzie się podzialy tamte....." automaty.

Post autor: Baieros » 2013-10-30, 07:09

Ja w wakacje byłem we Włoszech w różnych miejscowościach od małych pipidówek po Rzym i zawsze jakaś knajpa z automatami czy cała buda poświęcona tylko im się znalazła. Pograłem trochę w pistoletówki, bo te mnie szczególnie interesują :) Jedna, której nie znałem, a była dosyć ciekawą propozycją od Segi to.... No właśnie zapomniałem tytułu. Pierwszy Stage na bagnach, na stateczku jakimś, baryłki z zieloną mazią wybuchające...

mikoREAL
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 446
Rejestracja: 2012-02-21, 13:41
Lokalizacja: Września

Re: "Gdzie się podzialy tamte....." automaty.

Post autor: mikoREAL » 2015-05-03, 18:55

Orientuje się ktoś czy coś z automatów można znaleźć w Poznaniu? Na starym dworcu pamiętam ze Tekken był, ale no starego dworca już nie ma niestety. :(
Atari 2600 Jr, Sega Megadrive II, Super Nintendo, Nintendo 64, Nintendo Gamecube, Sony Playstation, Sony Playstation 2, Sony Playstation 3, Sony Playstation 4, Sony Playstation Portable

mattek
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 216
Rejestracja: 2013-04-25, 15:06
Lokalizacja: Mysłowice

Re: "Gdzie się podzialy tamte....." automaty.

Post autor: mattek » 2015-05-03, 20:56

Ostatnio w ramach lekcji WFu wybraliśmy się do sosnowieckiego Laserhouse. Jakież było moje zdziwienie po wejściu do środka, gdy obok stojącego pod ścianą Boxera, znalazła się również Daytona USA. Już chciałem sprawdzać jak uda się wykorzystać skille z wersji saturnowej granej na kierownicy, ale niestety był wyłączony. Pani obsługująca nas coś nie była w humorze, więc nawet nie pytałem o jakąkolwiek możliwość gry. Był jeszcze Mortal Kombat i jakiś flipper.

Tak z reszty co kojarzę to Punkt 44 w Katowicach ma trochę automatów. No i będąc kiedyś w Tunezji okazało się, że hotel miał swój salon arcade. Pamiętam dokładnie, od wejścia były to Virtua Cop 2, Cruis'n USA (który nie przyjmował wszystkich monet), Metal Slug 2, pinball ze Star Wars, Virtua Striker (normalnie wyłączony z powodu jakichś pasów na ekranie, ale nam to nie przeszkadzało), Manx TT Superbike (zagrywałem mocno, bo za jednym wrzutem były dwa kredyty, a praktycznie każdy wykorzystywał tylko jeden xD) oraz cybergaj bez blokady krążka w jednej bramce.
Ostatnio zmieniony 2015-05-04, 14:17 przez mattek, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Obrazek

Kwaśny
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1222
Rejestracja: 2011-10-09, 13:08
Lokalizacja: BDG

Re: "Gdzie się podzialy tamte....." automaty.

Post autor: Kwaśny » 2015-05-04, 12:29

Na majówkę byłem w Suszu (małe miasteczko na mazurach) i tam w pubie stał arcade Midwaya z Terminatorem 2, o takim:

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

Niestety, automat nie łykał żadnych pieniędzy i mogłem jedynie popatrzeć.

https://www.youtube.com/watch?v=HZ0Nfan4MHk
 Pokaż
Obrazek

twojtyp

Re: "Gdzie się podzialy tamte....." automaty.

Post autor: twojtyp » 2015-12-15, 14:50

Często tamtędy przejeżdżam, muszę chyba wpaść zagrać. Brakuje mi tego typu automatów. Jednak z braku laku gram w [good try] . Maja sporo gier więc jest w czym wybierać

ODPOWIEDZ