Gry salonowe, które powinny pojawić się na konsolach

Automaty do gier znajdowaly sie zwykle na dworcach,w pubach, w "salonach gier" itp. na ktorych mozna bylo pograc wrzucajac zeton. Stick, przyciski ekran TV lub lapki i fliper. Przezycia nie do z'emulowania.
Damjen
Wsparcie sprzętowe
Wsparcie sprzętowe
Posty: 1481
Rejestracja: 2005-12-21, 02:50
Lokalizacja: Miasto Smoka
Kontakt:

Gry salonowe, które powinny pojawić się na konsolach

Post autor: Damjen » 2011-06-24, 10:11

Dzięki konsolom mamy możliwość pograć w domu m.in. w wiele salonowych hitów. Jednak jest sporo gier arcade, które pomimo tego, że prezentowały bardzo wysoką jakość i były non-stop oblegane przez graczy to jednak nigdy nie pojawiły się na żadnej konsoli.
Jakie tytuły, wg Was, zasługiwały na konwersję na domowe platformy a nigdy się jej nie doczekały? :smile:
Moja lista wygląda tak:
1. Progear
2. Cadillacs and Dinosaurs
3. Alien vs Predator
4. Gunforce 2
5. The Punisher (DOBRA konwersja, nie taka jak na Genesis)
6. Golden Axe - Revenge of Death Adder
7. Metamorphic Force
8. Hook (od Irem)
GBC, TV POKER, BSS-01, C64, CDTV, A800XE, A2600 Jr, FC, SMS 2, GEN 2+32X, SNESx2+SGB, SATURN, PSX, N64x2, DC, NGC+AGP, PS2, XBOX, WII :roll:

"Two things that kill videogaming: piracy and TASes"

Baieros
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2976
Rejestracja: 2010-07-10, 10:23
Kontakt:

Re: Gry salonowe, które powinny pojawić się na konsolach

Post autor: Baieros » 2011-06-24, 11:02

Przecież Aliena masz na SNES albo JAG, a jak mało to poszedł chyba na PS3 i XBOX 360 ;) Cadilaci są chyba na Sega CD, ale nie wiem czy to nie sequel....

Mi jakoś nie brakuje tytułów tylko jakości, albo odpowiedniego kontrolera jak np motor do konsoli ;) Gry wyścigowe nie są już takie fajne na zwykłej kierownicy czy kierownicy motocyklowej. Bez przechyłów już mnie to jakoś nie bawi.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Gry salonowe, które powinny pojawić się na konsolach

Post autor: Axi0maT » 2011-06-24, 11:13

Baieros pisze:Przecież Aliena masz na SNES albo JAG, a jak mało to poszedł chyba na PS3 i XBOX 360
To wszystko sa inne wersje. Wydaje mi sie ze AdamGilmore mysli o tej:
byly.Obrazek

Cadillacs and Dinosaurs - z tego co kojarze to tylko na arcade

Wg mnie dobrze jakby kazda gierka zostala skonwertowana na konsole... ale z drugiej strony to spora wiekszosc z nich stracilaby wiele ze swojego arcadowego klimatu.

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2740
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Gry salonowe, które powinny pojawić się na konsolach

Post autor: kolo » 2011-06-24, 15:20

Baieros pisze:Cadilaci są chyba na Sega CD, ale nie wiem czy to nie sequel....
To nawet nie jest sequel, tylko jakaś zupełnie inna gra, znacznie gorsza, przynajmniej tyle wynikało z tekstów które kiedyś czytałem o tym.
Sega, Sega über alles
Obrazek

Awatar użytkownika
Lord Epson
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 42
Rejestracja: 2010-07-24, 19:49

Re: Gry salonowe, które powinny pojawić się na konsolach

Post autor: Lord Epson » 2011-06-24, 20:51

Fakt, że istnieje SPORO tytułów nigdy nie przeniesionych na domowe platformy wzbudza rozczarowanie zwłaszcza, że niegdyś cieszyły sie ogromnym powodzeniem (jak wspomniał AdamGilmore) Miejmy nadzieję, że choć część z nich w nieodległej przyszłości zawita na konsole :smile: Jako miłośnik tematyki arcade szczególnie załuje na brak konsolowej wersji wyśmienitego, aczkolwiek nieco zapomnianego dziś Beat 'em up'a spod rąk RARE, a mianowicie SUPER BATTLETOADS wydanego w 1994 :cry: A ponadto Bucky O'Hare (1992), Aliens (1990 konami)...... ehhhhh

Snow
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 7
Rejestracja: 2011-04-05, 21:53

Re: Gry salonowe, które powinny pojawić się na konsolach

Post autor: Snow » 2011-06-26, 08:19

A ja chciałbym zobaczyć wierną konwersje Spike Out
(nie jakąś podrasowaną tak jak Battle Street) na domowe platformy.
Mogli by też zrobić Zero Team (genialny beat'em up) na jakiś Xbox Live.
Goodness reflects the light and
evil bears the seed of all darkness.
These are mirrors of the soul,
reflections of the mind.
Choose well...
Unknown

SroQ
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 34
Rejestracja: 2010-11-14, 20:21
Lokalizacja: Malbork/Toruń
Kontakt:

Re: Gry salonowe, które powinny pojawić się na konsolach

Post autor: SroQ » 2011-07-16, 11:38

Star Wars Arcade. Matko, oddałbym nerke za możliwosc pogrania w domu w tą grę (a najlepiej na moim Dreamcaście xD) a żaden emulator jej zgrabnie nie obsługuje.
See you, space cowboy...
PSX, PSP, GBC, GBA, 3DS, Dreamcast, Saturn

BloodyClaw
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 354
Rejestracja: 2011-12-31, 13:20
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Re: Gry salonowe, które powinny pojawić się na konsolach

Post autor: BloodyClaw » 2012-01-25, 11:19

Mi zawsze najbardziej tęskno do odpalenia na konsoli Cadillacs & Dinosaurs - najbardziej grywalnej "chodzonki" ever. Podobno ktoś, gdzieś, kiedyś wydał :grin: "mame'ową" wersję na DeCeka, ale osobiście jej nie testowałem.

Punisher na MD nie był oczywiście arcade perfect, ale patrząc na niektóre 16bitowe konwersje tamtych czasów ( np. tragiczny Pit Fighter) , z pewnością prezentował górną półkę tytułów.
Ostatnio zmieniony 2012-01-25, 11:50 przez BloodyClaw, łącznie zmieniany 1 raz.

Hayabusa
Wsparcie sprzętowe
Wsparcie sprzętowe
Posty: 692
Rejestracja: 2011-07-28, 14:03
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Gry salonowe, które powinny pojawić się na konsolach

Post autor: Hayabusa » 2012-01-25, 11:37

Fakt... Cadillacs & Dinosaurs to też moja ulubiona chodzonka z automatów, poluję na ten tytuł od lat. O ile Punisher jest równie świetny, brakuje w nim tego klimatu, bardziej przypomina typową młóckę i w tej roli sprawdza się świetnie. Inna sprawa żę Kadilaki miały, jak dla mnie, lepiej wyważony poziom trudności i na jednym żetonie naprawdę można sobie pograć. Inna sprawa że sporo gier przeportowanych na konsole dużo odbiega jakościowo od oryginalnych wersji z arcade'ów. Wiadomo też, że konsole nie oddają tego klimatu, co godziny spędzone przy niektórych cabinetach (Pole Position, Hang-On, czy Harley Davidson).

Awatar użytkownika
Zanette
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 74
Rejestracja: 2010-12-22, 21:32
Kontakt:

Re: Gry salonowe, które powinny pojawić się na konsolach

Post autor: Zanette » 2012-02-22, 07:10

A pamiętacie grę Baseball Stars 2 na automaty? To ta gra w której byli tacy przystojni wysportowani zawodnicy, dawało się wybierać super kije a zawodnik, który oberwał piłką od miotacza biegł w jego kierunku i walił go prosto w pysk. Boziu, ile ja bym dała by w to cudo pograć swobodnie na konsoli!!!

Obrazek

Gdzieś znalazłam obrazek z tej gry, to o ta gierkę mi chodzi.
Obrazek

Hayabusa
Wsparcie sprzętowe
Wsparcie sprzętowe
Posty: 692
Rejestracja: 2011-07-28, 14:03
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Gry salonowe, które powinny pojawić się na konsolach

Post autor: Hayabusa » 2012-02-25, 09:33

Z konsol pozostaje tylko Neo-Geo, bazowo gra wyszła właśnie na tę platformę ;)

Awatar użytkownika
Bodzio
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1645
Rejestracja: 2010-09-22, 16:43
Kontakt:

Re: Gry salonowe, które powinny pojawić się na konsolach

Post autor: Bodzio » 2012-02-25, 10:25

Ogólnie zawsze byłem i wciąż jestem fanem gier typu beat'em up z automatów i ogólnie gier z salonów, dlatego czasami mi brakuje tego klimatu na konsolach. (W tej kwestii pomijam Neogeo bo chyba szczyt moich marzeń i pewnie coś czego się nigdy nie dorobię) Z gier, które bym chciał mieć u siebie na jakiejś bardziej dostępnej platformie niż NeoGeo to:

1.Cadillacs & Dinosaurs, chyba wiadomo dlaczego. Osobiście zawsze wolałem Warriors of Fate, ale to ponoć jest na PSX i SS choć chyba trudno dostępne.

2.Street Hoop, nie mogę pojąć czemu nie ma tej gry na inne platformy niż automaty i NG. Ja nie jestem wielkim fanem gier sportowych, a tym bardziej koszykówki, ale w ten tytuł zagrywałem się namiętnie przez lata. Według mnie najlepsza koszykówka w historii.

3.Alien 3 The Gun, jeden z moich ulubionych shooterów.

4.Battletoads, ta wersja arcade. Kiedyś myślałem, że nic lepszego niż ta gra na Pegasusie nie znajdę. Myliłem się. Przy okazji jedna z najtrudniejszych gier w jakie grałem chyba. Na jednym kredycie raczej nie do przejścia.

5.Tank Force. tak jak w przypadku "żaboli", nie myślałem, że jest coś lepszego od Battle City, ale ta gra zweryfikowała dość szybko mój pogląd w tej kwestii.

6.Blood Bros., fajny shooter na Dzikim Zachodzie.

7.Knights of Valour, gierka w stylu Warriors of Fate, czyli klasyczny beat'em up tyle że bardziej zaawansowany i graficznie i w sterowaniu.

8.Knights of the Round, nie wiem nawet czy jest na jakąś konsolę, ale tak jak w Warriors of Fate, Cadillac & Dinosaurs czy Sunset Riders bym mógł grać godzinami.

9.World Cup Volley 95, zawsze zastanawiałem się czemu nie zrobiono do tej pory żadnej liczącej się i po prostu dobrej siatkówki. Ta gra pokazuje, że można. Podobnie jak w Street Hoop, grywalność przednia.


Póki co tyle mi się skojarzyło.

EDIT

I jeszcze jedna pozycja, której nie mogę pominąć - Vendetta, czy jak tam ktoś woli Crime Fighters 2, a więc znów genialny beat'em up.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Gry salonowe, które powinny pojawić się na konsolach

Post autor: Axi0maT » 2012-02-25, 15:01

Bodzio pisze: 8.Knights of the Round, nie wiem nawet czy jest na jakąś konsolę, ale tak jak w Warriors of Fate, Cadillac & Dinosaurs czy Sunset Riders bym mógł grać godzinami.
Wyszlo tez na SNESa, ale cena taka ze chyba lepiej monety do automatu wrzucac ;) Swoja droga tez uwielbiam te gierke. Miodzio :)

Awatar użytkownika
Bijman
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 608
Rejestracja: 2007-05-18, 22:07
Kontakt:

Re: Gry salonowe, które powinny pojawić się na konsolach

Post autor: Bijman » 2012-02-27, 12:46

Knights of the Round jest w składance Capcom Classics Collection Vol. 2 na PS2 i XBOX.

Awatar użytkownika
Bodzio
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1645
Rejestracja: 2010-09-22, 16:43
Kontakt:

Re: Gry salonowe, które powinny pojawić się na konsolach

Post autor: Bodzio » 2012-02-27, 15:28

Dobrze wiedzieć. Chyba trzeba PS2 kupić :)

ODPOWIEDZ