Uszkodzony ekran Sega Rally 1995?

Automaty do gier znajdowaly sie zwykle na dworcach,w pubach, w "salonach gier" itp. na ktorych mozna bylo pograc wrzucajac zeton. Stick, przyciski ekran TV lub lapki i fliper. Przezycia nie do z'emulowania.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
cissic
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 923
Rejestracja: 2016-03-16, 09:58

Uszkodzony ekran Sega Rally 1995?

Post autor: cissic » 2019-01-26, 11:04

Obrazek

Kumplowi zdechł ekran w automacie ze zdjęcia. Najpierw świeciła tylko jego połówka, a potem cały zgasł cały. Gra oczywiście działa, ale wizji brak. Ekran ogólnie jest już mocno sfatygowany (ma lekkiego ducha) i jeśli nie ma sensu przy nim dłubać, to kumpel chętnie by go wymienił. Macie pomysł co by tu pasowało? Mówimy oczywiście o czymś na kształt oryginalnego

fixxxer1
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1242
Rejestracja: 2011-01-03, 14:14
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: Uszkodzony ekran Sega Rally 1995?

Post autor: fixxxer1 » 2019-01-26, 14:09

Ile to ma cali w ogóle? Ekran jest płaski czy zaokrąglony?

Awatar użytkownika
cissic
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 923
Rejestracja: 2016-03-16, 09:58

Re: Uszkodzony ekran Sega Rally 1995?

Post autor: cissic » 2019-01-26, 18:28

fixxxer1 pisze:
2019-01-26, 14:09
Ile to ma cali w ogóle? Ekran jest płaski czy zaokrąglony?
Klasyczna bańka 29", choć kumpel twierdzi, że 28. Nie widziałem go jeszcze na oczy, ale to chyba jest rozczłonkowany Twin, więc 29":
https://segaretro.org/images/9/9e/SegaR ... l_Twin.pdf

Tak sobie gadaliśmy i kolega zauważył, że gdyby to był ekran, to chyba by przestał świecić cały, a tu były jakieś połówki ekranu etc. Ma to dla mnie sens, choć oczywiście możemy się mylić

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Uszkodzony ekran Sega Rally 1995?

Post autor: Axi0maT » 2019-01-28, 13:40

Hmmm... Z wymiana nie pomoge, bo nie wiem co tam w srodku jest i czym go zastapic. Moge sie odniesc do tego ze bylo widac widac polowe ekranu - to calkiem mozliwe ze jakis tranzystor (takie efekty daje). Jak w ogole nic sie juz nie wyswietla to albo kolejne tranzystory albo (co prawdopodobne w tych wysluzonych sprzetach) padniety trafopowielacz. Ogolnie trzeba jakiegos kolesia co zna sie na starych TV i je naprawia po dzien dzisiejszy. Niech przyjdzie i zajrzy. Naprawy moga byc od 50 zyka po tekst ze "tego sie nie oplaca robic". Sa jednak ludzie co przewijaja trafopowielacze (nikt rozsadny tego nie robi jednak, wiec to musi byc jakis retromagik), ale koszty moga byc juz wieksze. Ja swego czasu szukalem kogos kto mi przewinie trafo do Macintosh Classica i niestety nie znalazlem - sprzedalem sprzet ostatecznie.

Awatar użytkownika
cissic
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 923
Rejestracja: 2016-03-16, 09:58

Re: Uszkodzony ekran Sega Rally 1995?

Post autor: cissic » 2019-01-31, 10:31

Axi0maT pisze:
2019-01-28, 13:40
Hmmm... Z wymiana nie pomoge, bo nie wiem co tam w srodku jest i czym go zastapic. Moge sie odniesc do tego ze bylo widac widac polowe ekranu - to calkiem mozliwe ze jakis tranzystor (takie efekty daje). Jak w ogole nic sie juz nie wyswietla to albo kolejne tranzystory albo (co prawdopodobne w tych wysluzonych sprzetach) padniety trafopowielacz. Ogolnie trzeba jakiegos kolesia co zna sie na starych TV i je naprawia po dzien dzisiejszy. Niech przyjdzie i zajrzy. Naprawy moga byc od 50 zyka po tekst ze "tego sie nie oplaca robic". Sa jednak ludzie co przewijaja trafopowielacze (nikt rozsadny tego nie robi jednak, wiec to musi byc jakis retromagik), ale koszty moga byc juz wieksze. Ja swego czasu szukalem kogos kto mi przewinie trafo do Macintosh Classica i niestety nie znalazlem - sprzedalem sprzet ostatecznie.
Będziemy kombinować. Dzięki

ODPOWIEDZ