Prośba o pomoc

Automaty do gier znajdowaly sie zwykle na dworcach,w pubach, w "salonach gier" itp. na ktorych mozna bylo pograc wrzucajac zeton. Stick, przyciski ekran TV lub lapki i fliper. Przezycia nie do z'emulowania.
ODPOWIEDZ
Valdi
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 2
Rejestracja: 2019-11-07, 12:46

Prośba o pomoc

Post autor: Valdi » 2019-11-07, 13:06

Dzień dobry - witam wszystkich na forum.
Przeglądam już posty tutaj od jakiegoś czasu i zdecydowałem się napisać po raz pierwszy z prośbą o pomoc.
Jakiś czas temu kupiłem okazyjnie automat o nazwie Magnum w celu zamontowania w nim Padnory.
Po zakupie z Pandory z Chin - szybko się jej pozbyłem - jakość emulacji jest faktycznie fatalna, gorsza niż na przeciętnym pececie.
Po niedawnej wizycie w muzeum arcade - zostałem przekonany, że chyba nie ma sensu trzymać wielkiego automatu, po to aby odpalać w nim emulowane programy.
I tu zaczyna się problem - gdzie kupować oryginalne programy?
Czy poza allego jest jakiś dystrybutor, który zajmuje się fachowo sprzedażą i serwisem płyt do starych automatów?

Z góry dziękuję za pomoc.

Awatar użytkownika
PapaHerbal
Moderator
Moderator
Posty: 1557
Rejestracja: 2011-12-15, 14:15
Lokalizacja: Solny Gród

Re: Prośba o pomoc

Post autor: PapaHerbal » 2019-11-08, 13:22

Witaj, też jestem posiadaczem automatu Magnum i w gry zaopatruje się zazwyczaj na Allegro, choć wybór raczej niewielki a i ceny nierzadko z kosmosu.
Możesz próbować skontaktować się z którymś z operatorów takich maszyn, ja w ten sposób, kupując swoją "budę" zakupiłem kilka tytułów. Niestety było to dość dawno i z tego co widzę nie mam już żadnego kontaktu do sprzedawcy. Pamiętam jedynie, że sprzęt przyjechał do mnie z Kęt.
Oczywiście trzymanie automatu, aby korzystać na nim z kiepskiej jakości emulacji to takie lizanie lizaka przez szybkę i raczej nie będę się tu na ten temat rozwodził, bo nie zezwala na to regulamin niniejszego forum.
Prawdziwą frajdę z korzystania z automatu arcade dają faktycznie oryginalne gry. Możesz np. zaopatrzyć się w matkę systemu MVS (do wyrwania za ok 200zł) i polować na carty. Dzięki temu otwierasz sobie dostęp do bogatej biblioteki tytułów Neo-Geo. Ceny cartów bywają różne w zależności od konkretnego tytułu. Odnoszę wrażenie, że dzięki obudowie są one mniej awaryjne niż "gołe" płyty PCB.
Takich systemów podłączanych via Jamma jest trochę, ale ich dostępność jest raczej znikoma. Warto wspomnieć np. ST-V od Segi, czyli de facto Saturn ze swoją arcadową biblioteką (tu uwaga na dość awaryjne płyty-matki), czy Capcom'owski CPS (tutaj też należy uważać w związku z awaryjnością związaną z zastosowaniem podtrzymującej system baterii).
Reasumując; MVS od SNK to bardzo przyjazny system dla początkującego arcade'owca a przy tym swego czasu bardzo popularny w naszym kraju. Tutaj dostępność jest relatywnie największa.
Obrazek

Valdi
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 2
Rejestracja: 2019-11-07, 12:46

Re: Prośba o pomoc

Post autor: Valdi » 2019-11-08, 14:13

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź.
Teraz widzę, że wyszedłem z błędnego założenia (pandora) i w pełni się z zgadzam, z opinią, że prawdziwa frajdę z korzystania z automatu arcade dają oryginalne gry.
Operator od którego kupiłem Magnum już nie ma niczego, dostałem od niego telefony do "kolegów po fachu" ale oni też nic nie mają - wszystko zostało hurtem kupione jakiś czas temu przez muzea tematyczne.
Chyba na początek zdecyduje się faktycznie na neo geo - cena kieszeni (matki?) neo geo w miarę przystępna i niektóre gry również są niedrogie.
Na olx i allegro jest tego trochę, ale niestety cześć oferentów nie chcą sprzedawać tylko się wymieniać...
Widziałem też fajną płytę na allegro, ale dziejącą "w pionie" - czy jakoś da się ustawić aby się wyświetliła na monitorze, który w Magnum jest "na poziom"?
Szukałem też w innych miejscach - na ebay to "cenowy kosmos". Znalazł też coś takiego https://sprzedajemy.pl/flipper-arkada-a ... nr60360892
Czy te niesprawdzone płyty z oferty nadają się do sprawdzenia w automacie Magnum?
Trzeba chyba też założyć, że cześć może być uszkodzona - przeczytałem post na forum, że opłaca się naprawiać tylko oryginały - czy jest jakaś firma która je naprawia?
Jeszcze raz dziękuję.

ODPOWIEDZ