D-pad skrzypi

ODPOWIEDZ
mikoREAL
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 446
Rejestracja: 2012-02-21, 13:41
Lokalizacja: Września

D-pad skrzypi

Post autor: mikoREAL » 2012-07-19, 23:34

Witam, mam problem z jednym padem od Megadrive. Otóż zauważyłem, że jego d-pad jakoś tak dziwnie skrzypi i kierunki ciężko chodzą. Czy zwykłe przeczyszczenie pomoże w tym ? Czy w ogóle przeczyszczenie tego pada jest jakieś skomplikowanie ? Nie chcę zepsuć czegoś, także więc wolałem zapytać tutaj na forum. Być może obejdzie się bez rozkręcania, ale wątpię. Jest to oryginalny 3-buttonowy pad od Megadriva II.
Atari 2600 Jr, Sega Megadrive II, Super Nintendo, Nintendo 64, Nintendo Gamecube, Sony Playstation, Sony Playstation 2, Sony Playstation 3, Sony Playstation 4, Sony Playstation Portable

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2741
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: D-pad skrzypi

Post autor: kolo » 2012-07-19, 23:43

Rozkręcasz, skręcasz, przekręcasz... Pada od Mega Drive jest banalnie łatwo wyczyścić.
Pad z dwójki miał chyba trochę bardziej fikuśny krzyżak - styki były od dołu a nie od góry, ale to też łatwe do rozebrania, wystarczy pociągnąć (trzymasz za plastiki nie płytkę) - wyczyść i jeśli nie ma / jest mało smarowidła to możesz wyczyścić i wymienić, może pomoże na skrzypienie. Przy okazji wyczyść brzegi krzyżaka (w tej części gdzie wystaje / prawie wystaje), możliwe że to właśnie 20-letni syf skrzypi, a to znaczy że zaczyna wykazywać inteligencję ;)

PS
Jeśli efekt czyszczenia gumek i styków (a co za tym idzie gładkość działania) nie będzie zadowalający (nie poprawi się prawie wcale albo będzie nawet gorzej) to wyczyść je jeszcze raz, do skutku :3
Sega, Sega über alles
Obrazek

mikoREAL
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 446
Rejestracja: 2012-02-21, 13:41
Lokalizacja: Września

Re: D-pad skrzypi

Post autor: mikoREAL » 2012-07-19, 23:57

Spróbuje rano, póki co czekam na głosowanie na Steamie, a po tym kładę się w kimę. Jutro dam znać czy pomogło.
Atari 2600 Jr, Sega Megadrive II, Super Nintendo, Nintendo 64, Nintendo Gamecube, Sony Playstation, Sony Playstation 2, Sony Playstation 3, Sony Playstation 4, Sony Playstation Portable

mikoREAL
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 446
Rejestracja: 2012-02-21, 13:41
Lokalizacja: Września

Re: D-pad skrzypi

Post autor: mikoREAL » 2012-07-20, 12:34

Mimo tego, że wyczyściłem d-pada to nadal skrzypi i jak chcę skoczyć w kogoś stronę grając w powiedzmy Mortal Kombat to nadal postać nic nie robi. Spróbuje później nasmarować tego d-pada. Brzegi czyściłem i nadal to samo.
Atari 2600 Jr, Sega Megadrive II, Super Nintendo, Nintendo 64, Nintendo Gamecube, Sony Playstation, Sony Playstation 2, Sony Playstation 3, Sony Playstation 4, Sony Playstation Portable

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2741
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: D-pad skrzypi

Post autor: kolo » 2012-07-20, 13:30

A wyczyściłeś styki i gumki? Smarowanie i czyszczenie plastików miało być na skrzypienie.
Sega, Sega über alles
Obrazek

mikoREAL
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 446
Rejestracja: 2012-02-21, 13:41
Lokalizacja: Września

Re: D-pad skrzypi

Post autor: mikoREAL » 2012-07-20, 13:33

Tak, czyściłem. Później spróbuje jeszcze raz to zrobić.
Atari 2600 Jr, Sega Megadrive II, Super Nintendo, Nintendo 64, Nintendo Gamecube, Sony Playstation, Sony Playstation 2, Sony Playstation 3, Sony Playstation 4, Sony Playstation Portable

ODPOWIEDZ