Mega Drive II co to za mod ?

ODPOWIEDZ
FRUNEK1
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 83
Rejestracja: 2013-02-04, 15:46

Mega Drive II co to za mod ?

Post autor: FRUNEK1 » 2019-03-08, 13:41

Witam. Na pobliskim targu zakupiłem konsolkę z niemcowni po taniości, pierwsze co to wziąłem się za rozkręcanie i napotkałem dziwny kabelek który na pewno nie jest tam oryginalnie, czy ktoś wie może co to za mod ?

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Mega Drive II co to za mod ?

Post autor: Axi0maT » 2019-03-12, 11:37

Na JP3 i JP4 robi sie region free EU/USA ale uzywa sie wowczas przelacznika zeby moc sobie ten region zmieniac. Wyglada tak jakby ktos to na sztywno ustawil? Trzebaby dokladnie sprawdzic do czego w tym ukladzie jest przylutowany ten kabelek - prawdopodobnie do GND. W mojej opinii ktos na sztywno zrobil region locka - albo na USA albo na EU. Slyszalem o sprzetach przywozonych z Niemiec z bylych amerykanskich baz i tam chlopaki od wuja Sama mieli rozne takie dziwne fixy porobione (zeby na europejskiej konsoli odpalac swoje gry ze USA) - moze ktos poszedl na latwizne i cos takiego zamontowal? Troche strzelam, bo plyty SMD nie znam na wylot, przydaloby sie zeby ktos bardziej obeznany z elektronika rzucil na to okiem.

Melvin.FoX
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 406
Rejestracja: 2012-04-20, 10:43
Lokalizacja: P-ń

Re: Mega Drive II co to za mod ?

Post autor: Melvin.FoX » 2019-03-28, 14:07

Prawy pin od JP3 to jest ground, idzie do 16 nóżki VRAMu. Bardzo osobliwe... Może coś było nie tak z VRAMem, więc ktoś uziemił jakiś sygnał. Nie jestem w stanie dokopać się z czym połączona jest ta 16 nóżka (sam mam tylko Model 1).
Ogólnie całość działa?
xo - that was for the players

ODPOWIEDZ