Problem z streamowaniem Segi Mega Drive I.

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
02klaaus
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 2
Rejestracja: 2020-01-30, 11:13

Problem z streamowaniem Segi Mega Drive I.

Post autor: 02klaaus » 2020-01-30, 11:24

Witam,
posiadam problem z przesyłaniem obrazu do OBS'a. Ekran non stop przesuwa się w lewo z gliczami obrazu, jest również niewyraźny. Grę widać i "normalnie" można grać, normalnie mam na myśli że pad działa itd.. Dźwięk również działa.
Ten sam problem również pojawia się z Segą Master System oraz Atari 2600 Jr.. Konsole NES; Pegasus; SNES; PS1; PS2; Xbox Original, działają bez zarzutu.

Grabber jaki posiadam to Avermedia Ezmaker 7, czyli w teorii nie jakiś tani badziew.

Co dotychczas wywnioskowałem: Nie jest to wina kabli, mam kilka zestawów, na wszystkim sprawdzone. Wina grabbera też prawdopodobnie nie, bo skoro działa na NES'ie, SNES'ie etc. to czemu miałoby nie działać na nich?

Jeśli ktoś jest zaznajomiony z tematem i wie jak pomóc, byłbym bardzo wdzięczny.

(I jako że jest to pierwszy post na forum, to witam wszystkich raz jeszcze!)

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2740
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Problem z streamowaniem Segi Mega Drive I.

Post autor: kolo » 2020-01-30, 22:03

Kiedy nagrywam z Mega Drive to również mam zakłócenia obrazu, ale zawsze przyjmowałem że była to wina nieoryginalnego kabla, wygląda to tak: https://www.youtube.com/watch?v=YvJ3DcDvf6M
Co do uciekającego w lewo obrazu masz na myśli że jest stale przesunięty, czy że przesuwa się na bieżąco? Bo jeśli jest to stałe przesunięcie to jest to normalne w starych konsolach, pozostałe też prawdopodobnie nie są idealnie na środku, tylko jest to mniej widoczne. Pogrzeb w ustawieniach, możliwe że będzie tam funkcja przesunięcia obrazu. Jeśli przesuwa się w trakcie trwania przechwytu obrazu to nie mam pojęcia co jest grane.
W sprawie zakłóceń możesz zobaczyć też czy da się ręcznie zmienić system kodowania obrazu, może coś źle wybrało z automatu.
Z OBSa nigdy nie korzystałem, więc nie wiem jak tam wygląda kwestia dostępności takich opcji, bawię się raczej w nagrywanie i robienie screenów więc używam innego softu działającego tylko pod XP (nie pamiętam nazwy).
Sega, Sega über alles
Obrazek

Awatar użytkownika
02klaaus
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 2
Rejestracja: 2020-01-30, 11:13

Re: Problem z streamowaniem Segi Mega Drive I.

Post autor: 02klaaus » 2020-01-31, 10:15

Mam zbyt mało opcji w OBSie by móc próbować. I tak przesuwa się na bieżąco. Ogólnie jakościowo (jeśli mój wzrok akurat wyłapie wgl grę) jest na prawdę dobrze. Problem jest z tą Avermedią że nawet nie mam programu do ustawień. (coś jak np. sterowniki Elgato z całym oprogramowaniem) No cóż dziękuje za odpowiedź. ;d

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Problem z streamowaniem Segi Mega Drive I.

Post autor: Axi0maT » 2020-05-20, 10:01

Dlaczego ten temat trafil do niechcianych? Moim zdaniem dosc istotna kwestia zostala tu poruszona.

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2740
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Problem z streamowaniem Segi Mega Drive I.

Post autor: kolo » 2020-05-20, 17:24

@Axi0mat
02klaaus przez pomyłkę założył go tutaj i nikt się nie zainteresował żeby go przenieść.
Sega, Sega über alles
Obrazek

ODPOWIEDZ