Czy forum RA schodzi na psy? A może jeszcze niżej...

Wszystkie tematy dotyczace forum
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
PapaHerbal
Moderator
Moderator
Posty: 1557
Rejestracja: 2011-12-15, 14:15
Lokalizacja: Solny Gród

Re: Sprawa w toku postępowania.

Post autor: PapaHerbal » 2013-01-31, 00:08

Damjen - ordynuj wszystkim po listku Relanium a atmosfera z pewnością się poprawi. :D
Obrazek

Antari
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 174
Rejestracja: 2007-06-28, 13:17
Lokalizacja: gbforever.pl
Kontakt:

Re: Sprawa w toku postępowania.

Post autor: Antari » 2013-01-31, 12:19

To juz nie jest to co zapoczatkowal Gimiak ponad 8 lat temu i czemu wtorowalem na kazdym kroku. Retroage nie jest juz miejscem elity i kolekcjonerow. Nie wskazuje nikogo konkretnego, ale powiem ze grono z uzytkownikow to entuzjasci, a niestety zabraklo tych dla ktorych byla to prawdziwa pasja. Tacy jak Blackie, Gimiak, sober, AdamGilmore, Twilight czy frogger ktorzy niejako napedzali to forum przed laty, teraz juz tu albo nie zagladaja, albo pisza na tyle sporadycznie ze stali sie zaledwie tlem wydarzen. Tym samym nie zalezy mi juz na retroage - pewna niepisana granica zostala przekroczona.
Mówcie co chcecie ale ciężko nie przyznać Axi0matowi racji w tym akapicie. Sporo w tym prawdy, sam pamiętam czasy, w których Gimiak zarządzał całością i wyglądało to inaczej. Dyskusje o innych rzeczach, na innym poziomie. Inni ludzie. Chodziło o coś innego.

Ban dla axi0mata - dla mnie brzmi śmiesznie nawet teraz. Nie dziwne, że nazwał to miejsce piaskownicą i oddał wam zabawki. Bo to dość... dziecinne rozwiązanie, mówiąc najprościej. DizzyX udowodnił tym samym, że kompletnie nie ma predyspozycji do bycia moderatorem. Bo ta funkcja paradoksalnie nie polega na biernym podciąganiu do regulaminu forum określonych sytuacji. Trzeba na bieżąco analizować i dokonywać rachunku zysków i strat. Nierzadko chować dumę do kieszeni i robić coś wbrew zasadom dla dobra sceny. Ty pojechałeś z prywatą i strata dla forum, całej sceny retro jest ogromna. Ale pewnie przemyślałeś to wszystko za bilion sposobów. Wiadomo, nie popieram specyficznego języka Axi0mata, ale jego wkład w scenę był ogromny. Zalety zdecydowanie przewyższały wady, więc rachunek w tym przypadku jest oczywisty.

A inna sprawa to kwestia ilości moderatorów. Czy to forum naprawdę wymaga aż takiej ilości? Nie wiem czy nie głupim rozwiązaniem byłoby ograniczenie ilości do jednego. Zwłaszcza teraz gdy macie "szałta".

frodo666
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1386
Rejestracja: 2011-03-03, 15:01

Re: Sprawa w toku postępowania.

Post autor: frodo666 » 2013-01-31, 12:47

Antari pisze:
Axiomat pisze:To juz nie jest to co zapoczatkowal Gimiak ponad 8 lat temu i czemu wtorowalem na kazdym kroku. Retroage nie jest juz miejscem elity i kolekcjonerow. Nie wskazuje nikogo konkretnego, ale powiem ze grono z uzytkownikow to entuzjasci, a niestety zabraklo tych dla ktorych byla to prawdziwa pasja. Tacy jak Blackie, Gimiak, sober, AdamGilmore, Twilight czy frogger ktorzy niejako napedzali to forum przed laty, teraz juz tu albo nie zagladaja, albo pisza na tyle sporadycznie ze stali sie zaledwie tlem wydarzen. Tym samym nie zalezy mi juz na retroage - pewna niepisana granica zostala przekroczona.
Mówcie co chcecie ale ciężko nie przyznać Axi0matowi racji w tym akapicie. Sporo w tym prawdy, sam pamiętam czasy, w których Gimiak zarządzał całością i wyglądało to inaczej. Dyskusje o innych rzeczach, na innym poziomie. Inni ludzie. Chodziło o coś innego.
Ale jaki ma sens rozpamiętywanie tego co było? Nie ma sensu. To jest naturalna kolej rzeczy, że ludzie na forum się zmieniają i mają odmienną wizję hobby. Odmienną nie znaczy gorszą, a skoro tzw. "dawna gwardia" opuściła już RetroAge to znaczy, że zmieniła zainteresowania, prawda? Nikt ich stąd nie wyganiał. Nie ma najmniejszego sensu porównywanie teraźniejszości z przeszłością, ani też sztuczne podtrzymywanie dawnego ekosystemu.


Antari pisze:Ban dla axi0mata - dla mnie brzmi śmiesznie nawet teraz. Nie dziwne, że nazwał to miejsce piaskownicą i oddał wam zabawki. Bo to dość... dziecinne rozwiązanie, mówiąc najprościej. DizzyX udowodnił tym samym, że kompletnie nie ma predyspozycji do bycia moderatorem. Bo ta funkcja paradoksalnie nie polega na biernym podciąganiu do regulaminu forum określonych sytuacji. Trzeba na bieżąco analizować i dokonywać rachunku zysków i strat. Nierzadko chować dumę do kieszeni i robić coś wbrew zasadom dla dobra sceny. Ty pojechałeś z prywatą i strata dla forum, całej sceny retro jest ogromna. Ale pewnie przemyślałeś to wszystko za bilion sposobów. Wiadomo, nie popieram specyficznego języka Axi0mata, ale jego wkład w scenę był ogromny. Zalety zdecydowanie przewyższały wady, więc rachunek w tym przypadku jest oczywisty.
Nie wiem Antari jak bardzo jesteś na bieżąco z forum RA, ale już od dosyć długiego czasu każdy nowy user forum, który napisał na forum cokolwiek co się Axiomatowi nie spodobało był z marszu mieszany z błotem, zwyzywany i najzwyczajniej w świecie gnojony. Chyba mi nie powiesz, że o to chodzi na forum? Nie ma równych i równiejszych. Przynajmniej kilku już takich było, którzy się fajnie zapowiadali, ale albo to mieli w kolekcji gry na PCta, albo pisali źle o N64 a dobrze o PSX, albo nick się nie spodobał... ja rozumiem, że strona kiedyś traktowała o Nintendo, ale to było tak dawno temu, że mógłby sobie spokojnie odpuścić to fanboyostwo. Na scenie się teraz nabijają z RA, że to forum dla nadętych bufonów kochających bezwarunkowo N64.

Antari pisze:A inna sprawa to kwestia ilości moderatorów. Czy to forum naprawdę wymaga aż takiej ilości? Nie wiem czy nie głupim rozwiązaniem byłoby ograniczenie ilości do jednego. Zwłaszcza teraz gdy macie "szałta".
Z takimi sugestiami to uderzaj do admina.
Obrazek

Antari
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 174
Rejestracja: 2007-06-28, 13:17
Lokalizacja: gbforever.pl
Kontakt:

Re: Sprawa w toku postępowania.

Post autor: Antari » 2013-01-31, 13:27

Oczywiście, że są równi i równiejsi :P Pobudka, to nie teoria a praktyka. To życie :P Różnimy się między sobą charakterem, osobowością, to rodzi konflikty. Równość użytkowników forum? To rozdajcie uprawnienia moderatora, admina wszystkim userom. Wtedy będziemy równi. Równość w przestrzeganiu praw i obowiązków to żadna równość. To wygodny mit.

Jeżeli już mówimy o tym co było, a co jest. Jeżeli mam być szczery, mnie o wiele bardziej niż "wybryki" Axi0mata przeszkadza to wieczne biadolenie o dzieciach, pociechach, przekazywaniu pałeczki młodszemu pokoleniu itd. Zdjęcia niemowlaków na avatarach, relacje z przewijania z rękami na padzie itd. Wszystko to tworzy dość jednoznaczny anturaż, który różni się skrajnie od tego co było kiedyś. Człowiek czuje się jakby siedział na jakimś różowym forum dla młodych rodziców i potem nic dziwnego, że niektórzy muszą jakoś "odreagować".

frodo666
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1386
Rejestracja: 2011-03-03, 15:01

Re: Sprawa w toku postępowania.

Post autor: frodo666 » 2013-01-31, 13:59

Antari pisze:Oczywiście, że są równi i równiejsi :P Pobudka, to nie teoria a praktyka. To życie :P Różnimy się między sobą charakterem, osobowością, to rodzi konflikty. Równość użytkowników forum? To rozdajcie uprawnienia moderatora, admina wszystkim userom. Wtedy będziemy równi. Równość w przestrzeganiu praw i obowiązków to żadna równość. To wygodny mit.
Antari, przynajmniej Ty mnie nie obrażaj :P Poważnie myślałeś, że pisałem o tego typu równości, user=admin? Nieprawda. Chodziło mi o to, że Axiomat pisząc na forum ma obowiązek przestrzegania regulaminu, który zaakceptował podczas rejestracji. Regulamin się zmienił, bo był wielce niedoskonały, ale i całe forum przeszło odnowę. Jeśli mu nie pasują obecne zasady - nie pisze, proste. W końcu nie jest tutaj administratorem.
Antari pisze:Jeżeli już mówimy o tym co było, a co jest. Jeżeli mam być szczery, mnie o wiele bardziej niż "wybryki" Axi0mata przeszkadza to wieczne biadolenie o dzieciach, pociechach, przekazywaniu pałeczki młodszemu pokoleniu itd.
Tak, ale to Tobie mało przeszkadzają te "wybryki", prawda? A Ty jesteś z GBF. Popytaj lepiej userów RA czy im zachowanie Axiomata też nie przeszkadza, a się zdziwisz.
Sprowadzanie każdej rozwijającej się dyskusji do rynsztoka, mieszanie z błotem nowych, awantury o nieistotne rzeczy. To wszystko wyniszczało forum od środka. I nie są to błahostki na które można ciągle przymykać oko.
Antari pisze:Zdjęcia niemowlaków na avatarach, relacje z przewijania z rękami na padzie itd. Wszystko to tworzy dość jednoznaczny anturaż, który różni się skrajnie od tego co było kiedyś. Człowiek czuje się jakby siedział na jakimś różowym forum dla młodych rodziców i potem nic dziwnego, że niektórzy muszą jakoś "odreagować".
Mnie to też irytuje, ale to nie jest rzecz na ten temat.
Obrazek

Antari
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 174
Rejestracja: 2007-06-28, 13:17
Lokalizacja: gbforever.pl
Kontakt:

Re: Sprawa w toku postępowania.

Post autor: Antari » 2013-01-31, 14:49

No właśnie, "nie jest administratorem" i to mi się w głowie nie mieści. To skąd Axi0mat miał passy do FTP skoro nie jest adminem/zarządzającym treścią etc. Rozumiem, że wy rozgraniczacie RA na stronę główną i forum, i obie te rzeczy traktujecie autonomicznie? Na głównej ma, na forum nie ma. Dziwna rzecz, bo z takim rozwiązaniem jak żyje to się nie spotkałem. Dlatego może danie adminowi bana mnie rozśmieszyło :P

To w takim razie już rozumiem i sorry :]

Awatar użytkownika
kanarekkk
Administrator forum
Administrator forum
Posty: 2512
Rejestracja: 2011-06-09, 12:51
Lokalizacja: TRN
Kontakt:

Re: Sprawa w toku postępowania.

Post autor: kanarekkk » 2013-01-31, 15:00

Mialem to skomentowac, ale sobie daruje do czasu oficjalnej decyzji StormSa.

Antari, widze, ze jako jeden z niewielu przeczytales miedzy wierszami i odebrales dobrze najwazniejsza tresc ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
PapaHerbal
Moderator
Moderator
Posty: 1557
Rejestracja: 2011-12-15, 14:15
Lokalizacja: Solny Gród

Re: Sprawa w toku postępowania.

Post autor: PapaHerbal » 2013-01-31, 15:01

Antari pisze: Jeżeli mam być szczery, mnie o wiele bardziej niż "wybryki" Axi0mata przeszkadza to wieczne biadolenie o dzieciach, pociechach, przekazywaniu pałeczki młodszemu pokoleniu itd. Zdjęcia niemowlaków na avatarach, relacje z przewijania z rękami na padzie itd. Wszystko to tworzy dość jednoznaczny anturaż, który różni się skrajnie od tego co było kiedyś. Człowiek czuje się jakby siedział na jakimś różowym forum dla młodych rodziców i potem nic dziwnego, że niektórzy muszą jakoś "odreagować".
To NATURALNA kolej rzeczy, że userzy dorastają, wychodzą ze wspomnianej piaskownicy, mają dzieci (a postaraj się mi uwierzyć na słowo, że to większa radość niż kolejny kolor obudowy GBC który właśnie dołączył do kolekcji :P ). Taka sytuacja powinna tylko cieszyć i napawać dumą, że mimo lecących latek zainteresowania nie zostały przysłonięte przez pogoń za królem Midasem (jak co poniektórym "legendarnym" już usuerom przydażyło się). Życie pędzi do przodu i bardzo dobrze, że zmienia się pokolenie użytkowników forum, tu potrzeba świeżej krwi a nie zdziadziałych pryków stojących w miejscu.
Do Axi0mata nic nie mam, nigdy nie udało mu się wjechać mi na pagony :) i szanuję jego dorobek dla strony i forum. Ma chłop swoją jazdę i bardzo dobrze. Walą mnie infantylne konflikty na zasadzie "że gdzieś, ktoś, coś twoją starą". Dla mnie liczy się klimat tego forum związany z retrogamingiem a nie jakimiś osobistymi najazdami.

Antari, z całą sympatią dla Ciebie wnioskuję, że dzieci nie masz, ale życzę Ci, żebyś kiedyś zasmakował radości z widoku własnej latorośli dzierżącej w ręku pada - to lepsze niż kolejny kawałek plastiku w kolekcji. :D
Obrazek

DizzyX
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1233
Rejestracja: 2009-09-15, 15:25
Kontakt:

Re: Sprawa w toku postępowania.

Post autor: DizzyX » 2013-01-31, 15:35

Antari, akurat z prywatą to nie poleciałem....
Ban poleciał na tydzień a nie na zawsze (bo chyba niektórzy myslą, że on dostał tu bana na dobre - a tak nie było). Ban był tylko dla ochłonięcia. Wielokrotnie wałkowane na forum było to, że niby predysponujemy do tego, by liczyć się w środowisku jako portal+forum. Jednocześnie rzucanie takim językiem na lewo i prawo ciągnie forum i portal w dół...
Sorry, ale nie można tolerować takich naprawdę soczystych bluzgów ze względu na to kto-jest-kim. Bo właśnie chodzi o to, żeby nie było równych i równiejszych. Pomijam fakt, że na owe bluzgi w ostatnim czasie wszyscy baaardzo przymykali oko, ale w pewnym momencie przekroczyło to pewną barierę i przestało być "smaczne". Niestety, nawet delikatne upomnienia nie pomogły...
Axi0maT nie miał na forum ani moda ani admina ze względu an swój temperament, o czym sam wspominał.
Dodatkowo z pewnych źródeł wiem, że Axi0 stwierdził, że sam osobiście wlepiłby sobie tego tygodniowego bana za słownictwo..... Pomijam też fakt, że jest to już druga taka akcja - i dziwnym sposobem wcześniej nie było żadnych lamentów...

Awatar użytkownika
hat
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1718
Rejestracja: 2009-03-14, 22:03
Lokalizacja: miasto biznesu i seksu

Re: Sprawa w toku postępowania.

Post autor: hat » 2013-01-31, 15:37

Muszę przyznać że jestem rozdarty niczem opakowanie od Snickersa.
Z jednej strony lubię i szanuję Axia, świetnie mi się z nim współpracowało przez te kilka lat.
Z drugiej jednak irytujące były te bluzgi i glebowanie nowych userów.
Z mojej strony wielkie dzięki za wszystko i przyjacielski kopniak w zadek na nową drogę życia :)
Obrazek

BloodyClaw
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 354
Rejestracja: 2011-12-31, 13:20
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Re: Sprawa w toku postępowania.

Post autor: BloodyClaw » 2013-01-31, 16:11

DizzyX słusznie zauważył jedną rzecz. Axiomat jakiś czas temu sam postulował za tym, aby być traktowanym na równi z normalnymi użytkownikami, bo wcześniej jak twierdził, tak nie było ze względu na jego zasługi dla portalu. Gdy zaczął być tak traktowany (w sensie: karany za łamanie regulaminu) słabo to zniósł...szkoda.

P.S. A ja tak długo pracowałem nad recenzją DMC, żeby w końcu mu ją przesłać :cry:
Obrazek

Awatar użytkownika
kanarekkk
Administrator forum
Administrator forum
Posty: 2512
Rejestracja: 2011-06-09, 12:51
Lokalizacja: TRN
Kontakt:

Re: Sprawa w toku postępowania.

Post autor: kanarekkk » 2013-01-31, 17:08

BloodyClaw, reckę możesz podesłać komuś z redakcji, w ostateczności nawet mi, przekażę komu trzeba, żeby tekst się ukazał :)
Obrazek

Antari
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 174
Rejestracja: 2007-06-28, 13:17
Lokalizacja: gbforever.pl
Kontakt:

Re: Sprawa w toku postępowania.

Post autor: Antari » 2013-01-31, 17:50

@PapaHerbal: Nie no ja nie chciałem nikogo obrazić ani nic z tych rzeczy. Mam specyficzne podejście do życia osobistego i dokonywania pewnych wyborów. Jak sam zauważyłeś życie i świat pędzą nieustannie do przodu. Jeżeli spotka mnie kiedyś ten zaszczyt [posiadania własnej latorośli] to raczej zrezygnuję w pełni z tego hobby. Jestem graczem hardkorowym i jakbym miał lawirować, zaliczać pozycje na pół gwizdka, czy grać w multi w jakichś prostych grach z kilkulatkiem to po paru latach byłbym spalony. W sensie nie potrafiłbym już się odnaleźć w tych bardziej wymagających produkcjach i najpewniej nie czułbym takiej potrzeby. Nie mnie oceniać czy to naturalna kolej rzeczy [pozytyw] czy upadek i stetryczenie [negatyw]. Jest też druga strona medalu - krzywdzenie najbliższych, olewanie i dalsze zgłębianie pasji mimo posiadania latorośli. Z trojga złego wybieram nowy kolor obudowy GBC :P

A odnośnie Axi0mata, to wreszcie wszystko jasne. Zazwyczaj jak przesyłałem jakiś text do zamieszczenia na główną to kontaktowałem się właśnie z nim. Stąd moje błędne przeświadczenie, że zajmował jakieś wysokie struktury w tej organizacji :] Cóż mogę powiedzieć... w przeciągu tych paru lat mnie nigdy nie obraził, a nasze kontakty uważam za bardzo dobre.

Awatar użytkownika
Storms
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1433
Rejestracja: 2007-06-23, 08:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Dokąd zmierza forum Retroage?

Post autor: Storms » 2013-02-01, 08:50

Powiem wprost, mam dość całej tej sytuacji. Najchętniej to bym wypieprzył całe to forum, pozostawiając główną. Jednak szkoda tracić to co już osiągnięto, + przynajmniej pchli targ jakoś tu kwitnie.
Po licznych odezwach w stylu "ratuj sytuacje". Mam już dość administrowania, zależy mi na utrzymaniu przede wszystkim strony głównej. Żeby zacząć niejako od nowa, wszyscy moderatorzy przechodzą w stan spoczynku, a i Ja będę szukał sposobu by przejść na zieloną trawkę. Dotychczasowym moderatorom bardzo dziękuje za pomoc, współpracę, rady i ten jakże specyficzny wolontariat na który poświęciliście czas.

Wkrótce powołam moderatora pomocniczego. Gdyż jak powszechnie wiadomo, gnojówkę ogarniam z rana, a łajno do wieczora może się nazbierać i podśmierdywać.

Usunięte zostają również frakcje. Nie ma sensu utrzymywać tego podziału, skoro i tak formuła zabawy już dawno się wypaliła.

Tyle na początek Lutego, i dajcie mi już spokój.

frodo666
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1386
Rejestracja: 2011-03-03, 15:01

Re: Czy forum RA schodzi na psy? A może jeszcze niżej...

Post autor: frodo666 » 2013-02-01, 13:57

Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ