Czy forum RA schodzi na psy? A może jeszcze niżej...

Wszystkie tematy dotyczace forum
Awatar użytkownika
PapaHerbal
Moderator
Moderator
Posty: 1557
Rejestracja: 2011-12-15, 14:15
Lokalizacja: Solny Gród

Re: Czy forum RA schodzi na psy? A może jeszcze niżej...

Post autor: PapaHerbal » 2012-06-30, 23:15

Kurt, nie dziwię się Twojemu oburzeniu bo sam kiedyś taki byłem, ale życie uczy pokory i teraz wiem, że czasem nie warto się szarpać.
A jeśli chcesz naginać zasady, to rób to z klasą. :smile:
Pokój!
Obrazek

Awatar użytkownika
kanarekkk
Administrator forum
Administrator forum
Posty: 2512
Rejestracja: 2011-06-09, 12:51
Lokalizacja: TRN
Kontakt:

Re: Czy forum RA schodzi na psy? A może jeszcze niżej...

Post autor: kanarekkk » 2012-07-01, 00:12

Generalnie Kurt ma rację, to za co dostał ostrzeżenia, jest trochę śmieszne. Wcale mu się nie dziwię, a Spyro się nie popisał zbytnio. W regulaminie nic o pisaniu postu pod postem nie ma, tak samo jak i o offtopach, więc za co karać? Za to drugiego ostrzeżenia nawet nie bede komentował.

Co do łaciny, od ładnych paru lat na tym forum Axio rzuca łaciną i jakoś nikt z Modów go nie karał, obecnych czy byłych, a teraz to potrafią wypominać o łamaniu pkt. 1 (Tak Ukukuki, Ciebie mam na myśli :P ). Jeśli tylko widze przegięcie zwracam uwagę, pomimo tego, że to jest tak samo nieskuteczne, jak warny. Kończąc watek, jestem zdania, że pomimo swojego języka, dużo wnosi do życia serwisu i forum, więc ja go nie zbanuje. To tyle odnośnie Axi0mata.

Jeśli jednak użytkownik jest nowy i rzuca "pipeczkami" w stosunku do użytkowników, dostanie warna(przykładem jest Szalitar), bo nie wnosi nic innego prócz wypocin z błędami ortograficznymi, stylistycznymi i wulgaryzmami.

To tyle ode mnie.

P.S. Aż taki małolat ze mnie nie jest ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
PapaHerbal
Moderator
Moderator
Posty: 1557
Rejestracja: 2011-12-15, 14:15
Lokalizacja: Solny Gród

Re: Czy forum RA schodzi na psy? A może jeszcze niżej...

Post autor: PapaHerbal » 2012-07-01, 00:49

kanarekkk pisze:Generalnie Kurt ma rację, to za co dostał ostrzeżenia, jest trochę śmieszne. Wcale mu się nie dziwię, a Spyro się nie popisał zbytnio. W regulaminie nic o pisaniu postu pod postem nie ma, tak samo jak i o offtopach, więc za co karać?
Skoro tak, to stoję murem za Kurtem. Miałeś prawo się chłopie wpienić. :yell:
Obrazek

Awatar użytkownika
kanarekkk
Administrator forum
Administrator forum
Posty: 2512
Rejestracja: 2011-06-09, 12:51
Lokalizacja: TRN
Kontakt:

Re: Czy forum RA schodzi na psy? A może jeszcze niżej...

Post autor: kanarekkk » 2012-07-01, 00:55

Moze inaczej, jest o kilku postach pod rzad, jednak zawsze mozna zwrocic uwage, tak? Zazwyczaj to skutkuje i juz sie nie powtarza.
Obrazek

Awatar użytkownika
emde
Wsparcie sprzętowe
Wsparcie sprzętowe
Posty: 1336
Rejestracja: 2007-06-25, 10:36
Kontakt:

Re: Czy forum RA schodzi na psy? A może jeszcze niżej...

Post autor: emde » 2012-07-01, 01:48

Czy to drugie ostrzeżenie dla Kurta, jakie otrzymał kilka godzin temu od Spyro:
Punkt 1 regulaminu - obraza moderatora forum zdaniem "No ale tak jest w momencie gdy małolat jeden z drugim jest "panem" Moderatorem".
To jakiś chory żart?

Spikain
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 948
Rejestracja: 2011-09-11, 10:16
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Czy forum RA schodzi na psy? A może jeszcze niżej...

Post autor: Spikain » 2012-07-01, 05:21

Użyłem wulgaryzmu, bo niestety tylko on był w stanie oddać moje emocje. :) Słowo "kurde" zupełnie by tam nie pasowało.

Zresztą, wulgaryzmy są przykładem bogactwa naszego języka. No ale rozumiem, regulamin to regulamin, poniosłem konsekwencje i obiecuję poprawę :angel:

Awatar użytkownika
hat
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1718
Rejestracja: 2009-03-14, 22:03
Lokalizacja: miasto biznesu i seksu

Re: Czy forum RA schodzi na psy? A może jeszcze niżej...

Post autor: hat » 2012-07-01, 05:31

@Papa
No daj spokój, dorabiasz. ideologię do zwykłego prostactwa :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Storms
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1433
Rejestracja: 2007-06-23, 08:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Czy forum RA schodzi na psy? A może jeszcze niżej...

Post autor: Storms » 2012-07-01, 06:30

hat, Było walić wprost jak coś ci nie pasuje, a nie mi tu publicznie pierzesz brudy. ;) Rozumiem jednak że coś sprawiło że poczułeś to zniesmaczenie (BTW. Próbowałem zainstalować tego taptalka co mnie tak męczyłeś jak dziecko o słodycze, niestety trochę poczytałem i nasz moduł "phpbb by przemo" nie obsługuje tego ustrojstwa, rozwiązaniem jest przejście w tryb phpbb3, ale to wiąże się z naprawdę gruntownym przerobieniem forum. Na razie zostawiam jak jest bo mam trochę na głowie. Ale do sprawy wrócę.)

Nie odczytuje "małolata" jako obrazę, to tak jakby mnie w sklepie, przy zakupie alkoholu o dowód pytali. (Co zresztą się często zdarza, chyba że ekspedientki tak podrywają klientów "Tyle lat? A nie wygląda pan!") Ten warn zostanie umorzony. Natomiast za post pod postem (który został napisany w krótkim odstępie czasu) warna pozostawiam. Uznaje to oczywiście za nadgorliwość moderatora, gdyż osobiście po prostu zwrócił bym uwagę, nie mniej jednak jest to w ramach regulaminu i de facto leży w interpretacji moderatora.

Spikain, I to mi się podoba. Zdawać sobie sprawę z konsekwencji.
Ludzie, po to wprowadziłem warny 100 dniowe żeby totalnie ludzi nie banować a karać za niesubordynacje w stosunku do regulaminu, wcześniej moderatorzy się hamowali bo nie było administratora , tym samym żadnej instancji odwoławczej, a warny były dożywotnie. Teraz nawet jeżeli ktoś zasłużony przegnie pałkę to może wylądować u mnie na dywaniku. Jak będzie chciał wrócić do forum wcześniej to zadam mu jakąś pokutę (niech napiszę recenzje jakiejś gry dla serwisu czy coś).

Sam regulamin zostanie zreformowany (uściśli kilka kwestii, bo obecny został napisany dawno i przez osobę którą tylko najstarsze wyżarciuchy na forum pamiętają ;)), może więc pytanie do was. Jakich paragrafów brakuje? Co byście dodali? Wymieńmy się pomysłami.

Pozdrawia wasz leniwy jak leniwiec Admin.

DizzyX
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1233
Rejestracja: 2009-09-15, 15:25
Kontakt:

Re: Czy forum RA schodzi na psy? A może jeszcze niżej...

Post autor: DizzyX » 2012-07-01, 07:30

Storms, generalnie postaram się to i owo w temacie regulaminu Ci podrzucić... a może sklekcić cały regulamin? Nie raz już pisałem i o dziwo takowe funkcjonowały ;)

Generalnie jako modom ciężko nam tak naprawdę kogokolwiek "karać" w odniesieniu do obecnego regulaminu, bo... taki jest regulamin ;)

Ja osobiście jako mod staram się wypełniać obowiązki, jednak często gęsto wyjazdy nie pozwalają mi na nic innego niż przeglądanie forum :) o ile w ogóle mam dostęp do internetu ;)

Ważne, że forum chociaż żyje, hehe ;) a nie umarło śmiercią naturalną :)

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Czy forum RA schodzi na psy? A może jeszcze niżej...

Post autor: Axi0maT » 2012-07-01, 07:36

Kurt pisze:Uppss przepraszam źle się wyraziłem, gdy szanowni panowie moderatorzy mają
mniej niż 20 lat :D i jedyne co potrafią to dać ostrzeżenie bez racji :)
Z moderatorem sie nie dyskutuje, jak ma ochote dac ci ostrzezenie to ci da. Bez wzgledu czy chodzi o dlubanie w nosie, wyraz twojej geby czy moze uzywanie niestosownych sformulowan. Taka jego rola.
hat pisze:Tak sobie ostatnio czytam forum i coraz mniejszą mam na to ochotę. Kurwy i chuje są na porządku dziennym i nikt nie reaguje. Gdzie jest administracja/moderacja ja się pytam?
Po pierwsze wyraze swoje zdanie na temat moderatorow. Mimo ze ich osobiscie bardzo lubie i utrzymuje kontakty przyjacielskie rowniez poza forum, to musze przyznac ze niestety StormS sobie gowniana ekipe na modow dobral. Od dawna ciesze sie tu poblazliwoscia, mieszam ludzi z blotem za pomoca przeklenstw i nikt nie reaguje. Jedyne co, to moderuja moje posty usuwajac lacine lub piszac zebym wyluzowal troche... no (kwiatuszek) za przeproszeniem.. pytam sie dlaczego? W koncu oni sa tu od pilnowania porzadku! Ja rozumiem, upomniec kogos, raz, drugi, trzeci... ale kilka razy w tygodniu przez kilka lat? Rozumiem ze wiele robie dla serwisu.. do tego stopnia ze wielokrotnie (nie wiedziec dlaczego) ludzie mysla ze jestem administratorem serwisu (a jest nim przeciez tbxx, a przed nim byl Gimiak), lub co gorsze adminem forum :D Niemniej mysle ze nalezy oddzielic kwestie serwisu od zycia na forum - nie musicie sie bac ze rzuce prace przy stronie glownej z racj tego ze dostane jakies ostrzezenie na forum... Nie obrazam sie o takie pierdoly... Pozwole sobie wiec powiedziec wprost ze moderatorzy sa tu do dupy tak jak czopki i papier toaletowy. I albo StormS ich zmobilizuje, albo niech sobie dobierze nowych, bo inaczej kazdy bedzie tu robil co mu sie podoba.
hat pisze: Ja rozumiem ze co niektórzy nie umieją sklecić porządnego argumentu i muszą się podpierać tymi uroczymi słówkami... ale litości zachowajmy choć odrobinę kultury. Robi się tu chlewik a ja nie mam zamiaru się taplać w takim gnoju (mam nadzieję że nie tylko ja :smile: ).
Nie wiem czy to akurat o mnie, bo uwazam ze czesto argumenty mam i to mocne... no moze w ostatniej dyskusji z Kurtem polecialem po linii prostej bo najzwyczajniej w swiecie nie bylo sensu rozmawiac o czyms kiedy drugi rozmowca wykazuje sie KOMPLETNA niewiedza w temacie. Odnosnie taplania sie w gnoju - kto mnie zna to wie ze taki jestem... za grosz kultury, chamski i wulgarny. Nic na to nie poradze. W maju praktycznie mnie nie bylo na forum wiec mieliscie ode mnie troche wolnego... teraz nadrabiam zaleglosci :P
Storms pisze:Jakich paragrafów brakuje? Co byście dodali? Wymieńmy się pomysłami.
Ode mnie mala uwaga. To co doprowadza mnie do szalu wrecz to luzne traktowanie regulaminu na pchlim targu. Odnosze wrazenie ze nikt tego regulaminu nie czyta. Wnosze o natychmiastowe usuwanie postow z ofertami sprzedazy nie posiadajacych cen. Dawanie 24h na dopisanie cen i tak niewiele zmienia - wszyscy i tak przejrza taki temat i sprzedajacy dopina swego - bo nawet jak nie dopisze cen i temat zostanie usuniety to on i tak ma reklame lamiac przy tym regulamin.

Awatar użytkownika
Storms
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1433
Rejestracja: 2007-06-23, 08:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Czy forum RA schodzi na psy? A może jeszcze niżej...

Post autor: Storms » 2012-07-01, 07:52

Dziś o poranku wysłałem wytyczne do wszystkich moderatorów by ograniczyć swobodną interpretacje protokołów bezpieczeństwa. Będzie też wkrótce zmiana kadrowa.
Z dnia na dzień będę miał więcej czasu by się wami zająć moje dzieci.

Regulaminy zarówno ogólny jak i pchli targu będzie zmieniony. To jest pewne jak śmierć. Od 4 lipca powinienem mieć już więcej czasu niż dotychczas.

Awatar użytkownika
Bodzio
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1645
Rejestracja: 2010-09-22, 16:43
Kontakt:

Re: Czy forum RA schodzi na psy? A może jeszcze niżej...

Post autor: Bodzio » 2012-07-01, 08:33

Jakich paragrafów brakuje? Co byście dodali? Wymieńmy się pomysłami.
Przede wszystkim bym napisał ten regulamin po polsku :) Wiem, że o polskich znakach było już nieraz i nie wnikam w to kto z czego korzysta i co mu się wyświetla, ale co jak co regulamin powinien być napisany jak należy, a nie tak jak teraz.

BloodyClaw
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 354
Rejestracja: 2011-12-31, 13:20
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Re: Czy forum RA schodzi na psy? A może jeszcze niżej...

Post autor: BloodyClaw » 2012-07-01, 11:01

Raczej tylko na psy - nie jest jeszcze tak tragicznie.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Czy forum RA schodzi na psy? A może jeszcze niżej...

Post autor: Axi0maT » 2012-07-01, 11:05

Raczej tylko na psy - nie jest jeszcze tak tragicznie.
Chcialbym tylko zauwazyc ze merytorycznie akurat jest dobrze jak zawsze... Z kultura duzo gorzej.

Awatar użytkownika
kanarekkk
Administrator forum
Administrator forum
Posty: 2512
Rejestracja: 2011-06-09, 12:51
Lokalizacja: TRN
Kontakt:

Re: Czy forum RA schodzi na psy? A może jeszcze niżej...

Post autor: kanarekkk » 2012-07-01, 11:30

Odnośnie regulaminu, mam jedną uwagę. Obecnie jest on mało widoczny, bo jest tylko w informacjach o forum, a przydałby się przyklejony w każdym dziale. Szczególnie regulamin pchlego targu powinien być przyklejony w pchlim targu. Wtedy można wymagać znajomości regulaminu pchlego targu, i zacząć bezwzględnie wymagać znajomości i przestrzegania go ;)
Obrazek

ODPOWIEDZ