Czy forum RA schodzi na psy? A może jeszcze niżej...

Wszystkie tematy dotyczace forum
Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Czy forum RA schodzi na psy? A może jeszcze niżej...

Post autor: Ukukuki » 2012-07-01, 21:10

Mam 459 postów nieprzeczytanych, strasznie płodni jesteście, zupełnie jak moje przekopnice :P


Forum jest zdecydowanie brutalniejsze, gry są coraz brutalniejsze, czy tylko ja widzę związek?


A tak serio są dwie barykady, siłą rzeczy krew się musi lać a jęzor mielić :P Jeśli nie powstanie neutralna brutalna moderacja nic z tego nie będzie tylko koloseum:P Pare miesięcy temu już w jakimś temacie wspominałem ,że mi się nie podoba to co dzieje się z RA. Szmacenie języka na każdym kroku i ogólnie jakieś dziwne dzielenie ludzi ale obecnie się przyzwyczaiłem i mi się szczerze nawet to spodobało:P Od czasu do czasu można coś sprowokować czy coś:P Jak się ma do tego podejście niech się dzieje co się ma dziać to ziemia lekką jest:P

Co nie zmienia faktu ,że do merytorycznej dyskusji zawsze chętny, niestety o nią już coraz trudniej. A zawsze milej się dyskutuje w szacunku do drugiej strony i tu biję się w pierś bo sam często jej nie mam :wink:
Famicom!

Awatar użytkownika
Spyro1993
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2184
Rejestracja: 2008-06-29, 16:49
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

Re: Czy forum RA schodzi na psy? A może jeszcze niżej...

Post autor: Spyro1993 » 2012-07-01, 22:31

Jestem zwolennikiem ogonków, bo to takie piękne, polskie litery, a do tego dużo wyraźniej jest wtedy napisane (przykład - jest spora różnica między laską a laska). :)
Mój friendcode:
Nintendo 3DS: 1075-0891-4847
Nintendo Switch: SW-7223-6894-3313

(2b v ~2b) - Szekspir

kawka
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 511
Rejestracja: 2007-08-29, 15:43
Lokalizacja: Perła Mazur
Kontakt:

Re: Czy forum RA schodzi na psy? A może jeszcze niżej...

Post autor: kawka » 2012-07-01, 22:53

Cóż - muszę przyznać, że również zauważyłem ostatnio wiekszą ilość wulgarności na forum, którego częściej lub rzadziej jestem użytkownikiem, od paru już lat. Sam nie jestem zwolennikiem takiego wypowiadania się i podejścia do jakiejkolwiek dyskusji lub jej uczestnika. Wszystko powinno odbywać się z zachowaniem podstawowych zasad kultury i dobrego wychowania. Trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że to jest forum otwarte. Każdy użytkownik internetu, bez względu na wiek - będzie mógł sobie tu wejść i przeczytać dosłownie wszystko. Zdajecie sobie z tego sprawę? Czy taki chcecie budować wizerunek elitarnego można powiedzieć w naszym kraju hobby, jakim jest retro-gaming?

Osobiście po prostu dziwię się takiemu przyzwoleniu na jakiekolwiek wulgaryzmy i chamskie formy wypowiedzi - bez względu na to, w jakim kontekście są używane !!!
Ostatnio zmieniony 2012-07-01, 22:55 przez kawka, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Czy forum RA schodzi na psy? A może jeszcze niżej...

Post autor: Axi0maT » 2012-07-01, 22:55

Bodzio pisze:A tak na serio to jeszcze raz powtórzę chodzi mi o sam regulamin, żeby był napisany wedle punktu 4, a więc poprawną polszczyzną i tyle
Ale ja przeciez napisalem pierwszy punkt regulaminu poprawna polszczyzna... Tak jak chciales misiaczku. Z mojego punktu widzenia to ty masz problem - nie ja.
hat pisze:A ja myślałem że tylko w pracy Ci się nie koduje :)
Zgadza sie, ale przestawilem specjalnie tez w domu zeby Bodzio poczul co ja czuje kiedy czytam te stolce jego autorstwa. Zreszta przegladajac forum na Amidze tez nie mam polskich znakow...

Awatar użytkownika
hat
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1718
Rejestracja: 2009-03-14, 22:03
Lokalizacja: miasto biznesu i seksu

Re: Czy forum RA schodzi na psy? A może jeszcze niżej...

Post autor: hat » 2012-07-01, 23:13

To w sumie nie jest takie głupie bo jak napiszesz gowno to nikt się nie może przyczepić że to wulgaryzm.
Obrazek

frodo666
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1386
Rejestracja: 2011-03-03, 15:01

Re: Czy forum RA schodzi na psy? A może jeszcze niżej...

Post autor: frodo666 » 2012-07-02, 09:14

Spyro1993 pisze:przykład - jest spora różnica między laską a laska
Albo pomiędzy walkami a wałkami. Jest taki jeden dosyć popularny temat na forum gdzie razi po oczach ten brak Ł.
Obrazek

Awatar użytkownika
emde
Wsparcie sprzętowe
Wsparcie sprzętowe
Posty: 1336
Rejestracja: 2007-06-25, 10:36
Kontakt:

Re: Czy forum RA schodzi na psy? A może jeszcze niżej...

Post autor: emde » 2012-07-02, 10:26

A ja do dziś się zastanawiam czy coś ma tam razić. W końcu chodzi o walki czy wałki? Ktoś mnie oświeci?

DizzyX
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1233
Rejestracja: 2009-09-15, 15:25
Kontakt:

Re: Czy forum RA schodzi na psy? A może jeszcze niżej...

Post autor: DizzyX » 2012-07-02, 10:31

O wałki. Zmieniłem, żeby było ok :)

Kurt
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 902
Rejestracja: 2007-04-14, 09:09

Re: Czy forum RA schodzi na psy? A może jeszcze niżej...

Post autor: Kurt » 2012-07-02, 11:28

Spyro1993 pisze:
Kurt pisze:A tam Kanarekkk. Kto jak kto, ale Ty jesteś tu jednym z lepszych modów :P Może trochę pobłażliwy jesteś, ale przynajmniej bezpodstawnie warnów nie wstawiasz, a i dogadać się z Tobą można.

Co jak co, ale mod u Kanarkkka powinien zostać :P
Na wszystko znajdzie się pozycja w regulaminie forum, więc wszystko było zgodne z przepisami.
Można polemizować :)

Ale ja to widzę tak i mnie poniosło i Ciebie. Dajmy sobie na zgodę, nie ma co sobie wytykać błędów i się kłócić bo nie o to tutaj chodzi :P

Awatar użytkownika
emde
Wsparcie sprzętowe
Wsparcie sprzętowe
Posty: 1336
Rejestracja: 2007-06-25, 10:36
Kontakt:

Re: Czy forum RA schodzi na psy? A może jeszcze niżej...

Post autor: emde » 2012-07-02, 11:43

DizzyX pisze: O wałki. Zmieniłem, żeby było ok :)
Walki i wałki w tym kontekście mają podobne znaczenie, no ale w końcu będzie wiadomo już na pewno. No to mamy święto wśród grupy forumowych polskoznakowców.

Awatar użytkownika
Spyro1993
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2184
Rejestracja: 2008-06-29, 16:49
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

Re: Czy forum RA schodzi na psy? A może jeszcze niżej...

Post autor: Spyro1993 » 2012-07-02, 11:48

Kurt pisze:Ale ja to widzę tak i mnie poniosło i Ciebie. Dajmy sobie na zgodę, nie ma co sobie wytykać błędów i się kłócić bo nie o to tutaj chodzi
Ok, jestem za. No to po browarku na zgodę? :wink:
emde pisze:
DizzyX pisze: O wałki. Zmieniłem, żeby było ok :)
Walki i wałki w tym kontekście mają podobne znaczenie, no ale w końcu będzie wiadomo już na pewno. No to mamy święto wśród grupy forumowych polskoznakowców.
A mi się w oczy nie rzuciło, że tam wałki miały być. No to jest dobrze - bastion kolejnych ogonków zdobyty! :grin:
Mój friendcode:
Nintendo 3DS: 1075-0891-4847
Nintendo Switch: SW-7223-6894-3313

(2b v ~2b) - Szekspir

Awatar użytkownika
hat
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1718
Rejestracja: 2009-03-14, 22:03
Lokalizacja: miasto biznesu i seksu

Re: Czy forum RA schodzi na psy? A może jeszcze niżej...

Post autor: hat » 2012-07-02, 11:57

Spyro1993 pisze:
Kurt pisze:Ale ja to widzę tak i mnie poniosło i Ciebie. Dajmy sobie na zgodę, nie ma co sobie wytykać błędów i się kłócić bo nie o to tutaj chodzi
Ok, jestem za. No to po browarku na zgodę? :wink:
no widzicie polityka miłości już skutkuje :smile:

A co do tych wałków, też zawsze myślałem że chodziło o walki
Obrazek

BloodyClaw
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 354
Rejestracja: 2011-12-31, 13:20
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Re: Czy forum RA schodzi na psy? A może jeszcze niżej...

Post autor: BloodyClaw » 2012-07-02, 13:14

Zapoznałem się z czterema stronami tematu i naszły mnie następujące wnioski (poparte wcześniejszymi przykładami z życia, których dane mi było doświadczyć). Mianowicie:

Sztywne stosowanie zasad regulaminu też może być szkodliwe dla życia forum, bo jeśli wszystkie przepisy będzie się przestrzegać zbyt restrykcyjnie, to dojdzie do tego, że wszyscy porzucą jakiekolwiek dyskusje w obawie przed warnami i zaczną sobie włazić w odbyt ( :grin:). Prócz tego, rola moderatora moim zdaniem wymaga od jej posiadacza tego, żeby oceniając sytuację (w kwestii łamania regulaminu) znaleźć ten "złoty środek". Nie ma się co oszukiwać, zbyt restrykcyjne przyporządkowanie aktywności użytkowników forum kilku wypunktowanym przepisom na dłuższą metę spowoduje zastój. Oczywiście z drugiej strony nie może być tak, że np. Axiomat napisał 100 recek, jest wiodącą postacią i przez to ma więcej przywilejów niż inni - jak ktoś tu wcześniej stwierdził. Dyskusje to sprawa jeszcze bardziej śliska, ponieważ każdy jest inny i może mieć problem o coś, do kogoś z powodów, z których drugi już tych problemów by nie miał. Dlatego można stwierdzić, że ewidentne nazwanie kogoś "ujem" lub innym takim powinno być natychmiastowo karane, ale np stwierdzenie: "nic o tym nie wiesz, pleciesz bzdury bo jest tak i tak" to już inna para kaloszy i moim zdaniem to jest jak najbardziej dopuszczalne podczas prowadzonych konwersacji. Tyle.
Ostatnio zmieniony 2012-07-13, 09:51 przez BloodyClaw, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8536
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Czy forum RA schodzi na psy? A może jeszcze niżej...

Post autor: Axi0maT » 2012-07-02, 13:39

hat pisze:A co do tych wałków, też zawsze myślałem że chodziło o walki
I nie zastanowilo cie dlaczego ludzie tam wrzucaja aukcje z przekretami? :D

Awatar użytkownika
Bodzio
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1645
Rejestracja: 2010-09-22, 16:43
Kontakt:

Re: Czy forum RA schodzi na psy? A może jeszcze niżej...

Post autor: Bodzio » 2012-07-02, 14:02

A co do tych wałków, też zawsze myślałem że chodziło o walki
Nie jesteś sam ;)

ODPOWIEDZ