Czy forum RA schodzi na psy? A może jeszcze niżej...

Wszystkie tematy dotyczace forum
ODPOWIEDZ
DizzyX
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1233
Rejestracja: 2009-09-15, 15:25
Kontakt:

Re: KTOŚ niszczy forum.....

Post autor: DizzyX » 2013-01-30, 09:12

Zmieniłem tytuł tematu...

Awatar użytkownika
Storms
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1433
Rejestracja: 2007-06-23, 08:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Sprawa w toku postępowania.

Post autor: Storms » 2013-01-30, 10:59

Na chwilę obecną mogę powiedzieć tylko tyle że mieliśmy tu w szeregach pewne niesnaski. Rozmawiałem z jednym podejrzanym w tej sprawie, i doszedłem do wniosku że wypuszczę go z karceru by przedstawił jasno swoje stanowisko. Czekamy.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8535
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Sprawa w toku postępowania.

Post autor: Axi0maT » 2013-01-30, 11:35

frodo666 pisze:W każdym razie jeśli masz z nim jakiś kontakt to każ mu się wyspowiadać i naprawić to co zepsuł.
Rozkazywac to mozesz swojej starej kiedy ja posuwasz. Jesli jestes tak tepy to ci wytlumacze ze w takich sytuacjach prosi sie, a nie rozkazuje. Nie bylo zadnego hackowania, bo jak tu moze byc mowa o hackowaniu kiedy jest sie czlonkiem serwisu i ma sie hasla do absolutnie wszystkiego? Gdybym na prawde chcial utrudnic wam zycie to bym pousuwal konta stormsowi oraz tbxxowi i byloby pozamiatane. Oddalem wam wasze zabawki po kilku godzinach, bo jak widze jestescie (czyt. frodo + dizzy) zbyt ograniczeni aby zrozumiec co sie tak na prawde wydarzylo. Nie mialo to nic wspolnego z fochami ani zemsta - bylo tylko i wylacznie lekcja pokory po to zeby moderacja w koncu zrozumiala ze nie jestescie tu bogami, a jedynie czarnuchami od zapierdalania (z wlasnej nieprzymuszonej woli dodajmy), tak samo zreszta jak ja (tyle ze rola nieco inna). Jak jednak widac po waszych wypowiedziach nawet tego nie skumaliscie, bo nie raczyliscie nawet zrozumiec co napisalem w jednym zdaniu "Nadszedl czas przemyslen dla moderacji" - co tymczasem robi moderacja? Podnosi raban i ROZKAZUJE... No ludzie... moderacja!!! :D Czujecie tego bluesa? Wspolczuje wszystkim uzytkownikom forum retroage. Przywrocilem sajta (a nie StormS jak tu jakis geniusz zasugerowal), bo to nie fair zeby inni cierpieli za dwoch polglowkow (tym bardziej ze nic z tego nie wyniesli).

Wyzwisk od taboretow, zalosnych gosci itd, za ktore nie dostales oczywiscie ostrzezenia nawet nie skomentuje. Liczac jednak lekka reka obrazanie to wyliczylem ci bana jak w morde strzelil. Na forum jednak jak widac sa rowni i rowniejsi :D Bawcie sie dalej w swojej piaskownicy, ale juz beze mnie - z tym co tu sie dzieje od jakiegos czasu ja juz sie nie identyfikuje. To juz nie jest to co zapoczatkowal Gimiak ponad 8 lat temu i czemu wtorowalem na kazdym kroku. Retroage nie jest juz miejscem elity i kolekcjonerow. Nie wskazuje nikogo konkretnego, ale powiem ze grono z uzytkownikow to entuzjasci, a niestety zabraklo tych dla ktorych byla to prawdziwa pasja. Tacy jak Blackie, Gimiak, sober, AdamGilmore, Twilight czy frogger ktorzy niejako napedzali to forum przed laty, teraz juz tu albo nie zagladaja, albo pisza na tyle sporadycznie ze stali sie zaledwie tlem wydarzen. Tym samym nie zalezy mi juz na retroage - pewna niepisana granica zostala przekroczona.

Zycze wam drodzy uzytkownicy forum retroage powodzenia i przede wszystkim zmiany moderacji na forum, ktora to na chwile obecna niestety nadal nie rozumie roznicy miedzy slowem administrator a moderator. Mowiac o moderacji mam na mysli oczywiscie froda i dizzego, bo o kanarku zlego slowa nie moge powiedziec. Jesli ktos by nie wiedzial to wiem co jest wypisywane w ukrytym dziale administracji, za plecami wszystkich i w PW owych osobnikow (nie martwcie sie, do innych nie zagladalem, bo mnie to nie interesuje - nie jestem az tak wscibski). W sumie najbardziej rozczarowal mnie dizzy ktory okazal sie dwulicowa szuja - dobrze wam radze - uwazajcie na tego typa (nie chcij dizzy zebym cie tu cytowal i pral publicznie brudy). Podpowiem tylko jeszcze ze frodo praktycznie nic nie robi - jak jest cos do zrobienia to rozkazuje innym zamiast samemu zabrac sie do roboty... chlopie admin ci sie widze marzy. Powiem krotko na koniec - nie fikajcie niewlasciwym ludziom i nie wkurwiajcie ich dobilnymi postami - jestescie tylko moderatorami. Ja juz na retroage nie zamierzam zagladac, wiec nie silcie sie na odpowiedzi, bo i tak tego nie bede czytal, ale jak dotrze do mnie ze za bardzo podskakujecie i probujecie bawic sie w adminow to wam pousuwam konta, zablokuje dostep do forum waszym IP i tyle bedzie waszej zabawy. Zeby nie bylo watpliwosci ze wymyslicie wymuszenie na adminach zmiane hasel na FTP oraz bazie forum (co zostalo juz zrobione) i sprawa bedzie zalatwiona - backdorow na retroage jest wystarczajaco duzo zebysmy mogli sie bawic w kotka i myszke jeszcze przez kilka ladnych miesiecy, wiec zajmijcie sie tym co do was nalezy zamiast robic sie na bogow. Troche pokory i skromnosci nikomu nie zaszkodzi, a wam w szczegolnosci. Tyle w temacie.

Dziekuje wybranym osobom za wspolprace - nie musze ich nawet wymieniac, bo wiedza ze o nich mowa (czyt. cala redakcja + spora czesc osob z forum). Nie bede sie rozdrabnial, wiec powiem ogolnie - tych co do nich nie polecialy "kurwy" moga uwazac ze sa w tej grupie :) Bylo fajnie, ale pora cos zmienic dla dobra ogolu. Mam nadzieje ze tbxx znajdzie wielu chetnych do pomocy - w koncu nie ma ludzi niezastapionych.

frodo666
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1386
Rejestracja: 2011-03-03, 15:01

Re: Odp: Sprawa w toku postępowania.

Post autor: frodo666 » 2013-01-30, 11:53

Dziękujemy Aksiu, gdybyś miał odrobinę jajec to byś chociaż przeprosił, ale jak widać robisz to co zwykle czyli rzucasz mięchem na lewo i prawo i grasz najbardziej poszkodowanego.

Odnoszę tez wrażenie, że z naszej trójki (ja, Dizzy, Ty) to właśnie Ty uważasz się tutaj najbardziej za boga, można to łatwo wywnioskować z tego posta.

I nie szantażuj tutaj wszystkich, nie rób scen ani fochów tylko najzwyczajniej w świecie okaż odrobinę pokory. Na forum jest regulamin, prawda? Wszyscy, którzy tutaj piszą go akceptują i przestrzegają. Wszyscy oprócz Ciebie, a jak sam powiedziałeś, nie ma równych i równiejszych. Lamiesz regulamin - ponosisz karę, proste jak nos pinokia.
Obrazek

Awatar użytkownika
tbxx
Administrator serwisu
Administrator serwisu
Posty: 732
Rejestracja: 2007-10-09, 17:16
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Sprawa w toku postępowania.

Post autor: tbxx » 2013-01-30, 11:58

W związku z powyższym postem Axi0maTa w serwisie retroage mamy wakat na stanowisku "wolontariusz koder php, korektor, obrabiacz/wrzucacz materiału, administrator konta FaceBook". Chętnych aktualnie prosimy o nie składanie podań - muszę przemyśleć kilka spraw.

Axi0maTowi dziękuje za kilka lat wspaniałej współpracy.

Pozostałym polecam lekturę poniższych linków:

karawana.eu
Skizo.org
my3DS.pl
Neo+
Syzygia.pl
Wiiem.pl
Retrogames.pl
Świat Nintendo

DizzyX
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1233
Rejestracja: 2009-09-15, 15:25
Kontakt:

Re: Sprawa w toku postępowania.

Post autor: DizzyX » 2013-01-30, 12:11

Axi0maT, i znów lecą wyzwiska, teksty na poziomie przedszkola i tym podobne... Nie chcę nic mówić, ale... jaki poziom sobą reprezentujesz rzucając teksty:
Rozkazywac to mozesz swojej starej kiedy ja posuwasz.
Pomijam już fakt czytania PW, bo jest to cios poniżej pasa i pokazuje tylko Twój poziom :) co do mnie - w PW do froda wypowiadałem się o Tobie dwa razy, w listopadzie, kiedy zacząłeś siać ferment na forum i rzucać k***mi na lewo i prawo, no i wczoraj, po tym jak dostałeś bana:
tak że Axio nie odpisze... echh... co jak co, ale tym wyzywaniem od cweli to już przesadził :/
co zresztą napisałem również publicznie na Shoucie i w temacie.

Przykro mi, ale jesteśmy dorośli, a zachowujesz się momentami jak byś tych 30-paru lat nie miał...

Szczerze mówiąc - nie wiem co chciałeś uzyskać podmianką strony głównej i kogo "nauczyć pokory". Chcesz innych "uczyć pokory", a sam nie potrafisz wyciągnąć prostych wniosków z zaistniałej sytuacji, jednocześnie ośmieszasz siebie no i cały portal. Nie tak dawno walczyłeś o to, żeby całość była promowana, żeby byli nowi userzy, a teraz sam niszczysz wszysko... trochę nie rozumiem Twojego postępowania.

Tak jak pisałem - bana NA TYDZIEŃ nie dostałeś za wyzwanie froda, a za całokształt, bo upominany byłeś wielokrotnie o to, żebyś hamował język, a nie potrafiłeś tego zrobić. Tak jak to stwierdziłeś - jako "czarnuchy" od "zap....nia" wykonałem swoją pracę polegającą na utrzymaniu tu porządku i jako takiego poziomu.

BTW - nikt tu raczej nie wymuszał na adminach zmiany haseł. A kolejne groźby... cóż... przemilczę je :)
Mam tylko nadzieję, że admin wyciągnie odpowiednie wnioski...

Awatar użytkownika
Storms
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1433
Rejestracja: 2007-06-23, 08:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Sprawa w toku postępowania.

Post autor: Storms » 2013-01-30, 12:41

Myślę że na chwilę obecną sobie darujmy już to drapanie blizn. Wypominanie sobie w kółko tego samego nas do niczego nie zaprowadzi, a i ja mam przez was wszystkich nie małe kłopoty. Każdy z was wystrzelił po poście i wystarczy, na chwile obecną wstrzymajcie się od dalszych komentarzy

Damjen
Wsparcie sprzętowe
Wsparcie sprzętowe
Posty: 1481
Rejestracja: 2005-12-21, 02:50
Lokalizacja: Miasto Smoka
Kontakt:

Re: Sprawa w toku postępowania.

Post autor: Damjen » 2013-01-30, 14:53

Odchodzi jedna z najbardziej zasłużonych osób dla serwisu...obawiam się czy to nie stanie się powszechne teraz...

Naprawdę nie dogadacie się jakoś? Załatwcie to jak faceci - skoczcie na piwo, pogadajcie na żywo, dajcie sobie po mordzie z raz czy ze dwa jeśli będzie trzeba, nie wiem, cokolwiek!
GBC, TV POKER, BSS-01, C64, CDTV, A800XE, A2600 Jr, FC, SMS 2, GEN 2+32X, SNESx2+SGB, SATURN, PSX, N64x2, DC, NGC+AGP, PS2, XBOX, WII :roll:

"Two things that kill videogaming: piracy and TASes"

Antari
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 174
Rejestracja: 2007-06-28, 13:17
Lokalizacja: gbforever.pl
Kontakt:

Re: Sprawa w toku postępowania.

Post autor: Antari » 2013-01-30, 19:37

Ale masakra. Bez Axi0mata to już nie jest RA. Taki portal, tyle lat tradycji, tyle wysiłku i wszystko idzie w stronę syzygii, karawany i innych projektów. Lipa jednym słowem.

BloodyClaw
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 354
Rejestracja: 2011-12-31, 13:20
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Re: Sprawa w toku postępowania.

Post autor: BloodyClaw » 2013-01-30, 20:56

Nie znam dogłębnie tematu, ale sytuacja wygląda tak, że każdy chce rządzić i to jest problemem. Każdy chce być Bogiem, jak to ujął Axiomat, inna sprawa, iż jego akcje na zasadzie "to była kara", cuchną tym samym, więc Damjen chyba słusznie sugeruje, żeby kilka osób schowało głupią dumę do kieszeni i nie zmarnowało wieloletniego dorobku w postaci tego portalu, idąc ze sobą na jakieś ustępstwa. Antari (chyba też Kelo) też ma trochę racji, więc pasowałoby, żeby ludziska jakoś się dogadały. To takie trudne?
Obrazek

DizzyX
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1233
Rejestracja: 2009-09-15, 15:25
Kontakt:

Re: Sprawa w toku postępowania.

Post autor: DizzyX » 2013-01-30, 21:19

BloodyClaw, to ja może powtórzę - nie było żadnego rządzenia, Axi0maT dostał tygodniowego bana za wielokrotne przekleństwa. Jest to obecnie normalny "oręż" moderatora, pomijam fakt, że już był raz wobec Axi0maTa użyty, także za rzucanie mięsem.
Może przypomnę regulamin

Kod: Zaznacz cały

2. Moderator może przyznać użytkownikowi bana o określonym czasie trwania, zamiast ostrzeżenia, jeżeli sytuacja tego wymaga. Jednak czas trwania bana nie powinien przekraczać tygodnia, a użytkownik wobec którego można to zastosować posiada maksymalnie pięć ostrzeżeń.
3. Bądźmy kulturalni - za przekleństwa, wyzwiska i celowe obrażanie innych użytkowników Moderator/Administrator może przyznać ostrzeżenie wartości 1 bez wcześniejszej uwagi słownej.
W "odwecie" została podmieniona strona główna, a wina na to zrzucona na moderatorów.

Pomijam fakt, że ciężko jest dogadać się z osobą, która po odbanowaniu i otrzymaniu możliwości wyjaśnienia sprawy, rzuca tekstami o czyimś rzekomym uprawianiu stosunku z własną matką. Jest to niesmaczne, podobnie jak czytanie działów administracji czy prywatnych wiadomości (tą kwestię zresztą też już poruszałem i wyjaśniłem).

Można iść na ustępstwa, ale są też rzeczy, których tolerować nie można - chociażby takiej podwórkowej łaciny...

Awatar użytkownika
kanarekkk
Administrator forum
Administrator forum
Posty: 2512
Rejestracja: 2011-06-09, 12:51
Lokalizacja: TRN
Kontakt:

Re: Sprawa w toku postępowania.

Post autor: kanarekkk » 2013-01-30, 21:51

Storms pisze:Myślę że na chwilę obecną sobie darujmy już to drapanie blizn. Wypominanie sobie w kółko tego samego nas do niczego nie zaprowadzi, a i ja mam przez was wszystkich nie małe kłopoty. Każdy z was wystrzelił po poście i wystarczy, na chwile obecną wstrzymajcie się od dalszych komentarzy
Ten post chyba nie dla kazdego jest jasny. Podobnie jak i Tbxxa.
Ja to skwituje cytatem" kto jest bez winy, niech pierwszy rzuci kamieniem" . I zapadla martwa cisza. Czy jakos tak.
Obrazek

Awatar użytkownika
Dred
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1051
Rejestracja: 2010-01-06, 19:11
Lokalizacja: Gniezno:]

Re: Sprawa w toku postępowania.

Post autor: Dred » 2013-01-30, 22:50

Bardziej poważnie. Spodziewałem się, że drama zakończy się typowym dla RA, kilkunastostronicowym shitstormem, w którym to obie strony będą na siebie nawzajem rzucać różnymi pikantnymi epitetami. Tak, przyznaję się, uwielbiam takie rzeczy czytać. :D

Ale niestety, sprawa poszła w bardzo dla mnie niespodziewanym kierunku. W rezultacie odeszła z redakcji prawdziwa osobowość. Dla mnie jest on synonimem, a może nawet ikoną Retro Age, bo wiele osób, w tym ja, stawia znak równości między nickiem Axi0mata a samym serwisem. I piszę to mimo tego, że nie zgadzałem się z wieloma rzeczami, które tutaj głosił (jego stosunek do mangi/anime, jRPG, Playstation, Sony i paru innych rzeczy).

Podobnie jak w przypadku wojenki wykopowej (Spikain vs Axio), widzę tutaj winę po obu stronach. IMO, każda ze stron powinna przyznać się do błędu i podać sobie ręce. Chociaż tyle, nie mówię tutaj od razu o jakiejś wielkiej sympatii.

ramzes64
Redaktor
Redaktor
Posty: 4174
Rejestracja: 2006-02-26, 01:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Sprawa w toku postępowania.

Post autor: ramzes64 » 2013-01-30, 23:14

Czy ja dobrze zrozumiałem ... Axx znika z forum? I ze strony też? :cry:

zawsze mówił chyba, że strona to co innego. Strone można dalej prowadzić, niewchodząc na forum. No ale skoro jest forum, to jak je pomijać.

.. ja od początku roku 2013 wszystkim powtarzam, że jest to ****wy rok. No i tak jest - bo sam mam wiele rozterek.

dobra chłopaki - ochłońcie i wracamy do normalnego retroage
Professional N I N T E N D O Game Tester - od 1998r.

BloodyClaw
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 354
Rejestracja: 2011-12-31, 13:20
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Re: Sprawa w toku postępowania.

Post autor: BloodyClaw » 2013-01-30, 23:27

Ja bym na miejscu łkających po ikonie portalu (bez ironii) nie płakał zbyt długo, bo Axiomat (wesoły człowiek - tym razem ironia stwierdzona) oświadczył w poście powyżej, iż jak coś będzie jeszcze nie teges (mimo, że już odszedł) to wróci pobawić się w kotka i myszkę z moderatorami. Podejrzewam, że będzie "czuwał" nad portalem cały czas, a jak mu przejdzie złość, to może nawet wróci, nerwosol czyni cuda. Keep smiling, guys :D
Obrazek

ODPOWIEDZ