Skargi na moderatorow

Wszystkie tematy dotyczace forum
Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Skargi na moderatorow

Post autor: Axi0maT » 2012-09-03, 14:43

Temacik z pewnoscia przyda sie na przyszlosc wiec jak ktos ma uwagi co do moderacji to walic tutaj.

Chcialem wyrazic swoje niezadowolenie i zniesmaczenie moderacja, a w szczegolnosci Dizzym. W moim mniemaniu osoba ta kompletnie nie rozumie na czym polega bycie moderatorem. Nie wiem czy Dizzy nie ma czasu zajmowac sie moderacja, czy to co robi wynika ze zwyklego lenistwa, ale po pierwsze olal zliczanie i podsumowywanie komentarzy na pchlima targu - i musza to inni robic za niego. Druga sprawa jest jeszcze bardziej irytujaca. Dizzy w przypadku offtopow zamiast zakasac rekawy i wydzielic posty do niechcianych albo innego tematu - zamyka calosc blokujac dyskusje. Pytam sie - czy to lenistwo czy niewiedza? Jesli nie potrafi (a na to wyglada, bo temat o handlu bogo to nie pierwszy zamkniety temat przez tego pana) to moze powinien przejsc jakies przeszkolenie? A jesli to lenistwo - to chyba ktos inny komu zalezy powinien zostac moderatorem na jego miejsce.

W zwiazku z powyzszym wnioskuje oficjalnie o upomnienie albo o zmiane moderatora.

Awatar użytkownika
Xiuhtecuhtli
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 151
Rejestracja: 2012-01-31, 10:10
Lokalizacja: Kraków

Re: Skargi na moderatorow

Post autor: Xiuhtecuhtli » 2012-09-03, 15:00

Zgadzam sie z Axiomatem co do kwestii zamknięcia tematu o handlu bogo i resellingu. Wprawdzie było tam trochę offtopu, ale wystarczyło to uprzątnąć i temat zostawić. Zwłaszcza, że niektórzy nie mieli nawet okazji odpowiedzieć czy wypowiedzieć się na ten temat.
"This is my game. I run, you give chase. I am the hart, and you the hunter. But this hart has laid a few snares of his own..."

Awatar użytkownika
hat
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1718
Rejestracja: 2009-03-14, 22:03
Lokalizacja: miasto biznesu i seksu

Re: Skargi na moderatorow

Post autor: hat » 2012-09-03, 15:06

Nie wiem kto usunął mój ulubiony temat o schodzeniu forum na psy, ale składam oficjalną skargę na tego osobnika.
Obrazek

frodo666
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1386
Rejestracja: 2011-03-03, 15:01

Re: Odp: Skargi na moderatorow

Post autor: frodo666 » 2012-09-03, 15:23

Dizzy pracuje nad czymś bardzo ważnym dla forum, wkrótce się dowiecie co to jest ;-) W komentarzach robiłem niedawno porządek, Dizzy robił ostatnio wiec o co chodzi?
Obrazek

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Odp: Skargi na moderatorow

Post autor: Axi0maT » 2012-09-03, 15:31

hat pisze:Nie wiem kto usunął mój ulubiony temat o schodzeniu forum na psy, ale składam oficjalną skargę na tego osobnika.
Jest tutaj
http://www.retroage.net/forum/viewtopic ... 9&start=60
tylko ktos wyciachal pol tematu...
frodo666 pisze:Dizzy pracuje nad czymś bardzo ważnym dla forum, wkrótce się dowiecie co to jest
Nie zmienia to faktu ze zamyka tematy bez powodu. Jak nie potrafi moderowac to niech sie za to nie bierze.
frodo666 pisze: W komentarzach robiłem niedawno porządek
I o tym wlasnie mowie - inni robia jego dzialke.

DizzyX
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1233
Rejestracja: 2009-09-15, 15:25
Kontakt:

Re: Skargi na moderatorow

Post autor: DizzyX » 2012-09-03, 15:32

I znów Axiomat masz do mnie żale... w przeciwieństwie do Ciebie mam prywatne życie i forum nie jest dla mnie najwyższym priorytetem...
Fakt, zaniedbałem zliczanie pointsów, w ramach rekompensaty przygotowałem dla forum coś innego, zresztą napisał o tym frodo. Cały czas na dodatek moderowałem inne działy i jeśli ktoś mógłby mieć do mnie pretensje o komentarze - to TYLKO inni moderatorzy bądź Administrator, zwłaszcza że praca zawsze była wykonana... Zatem o podział prac między moderatorów się nie martw, bo to akurat są NASZE sprawy.

Temat o bogo został zamknięty ze względu na to, że po prostu dyskusja wybiegła daleko poza temat, na dodatek zaczęła się prywata, czepialstwo i najeżdżanie na siebie. Jeśli nie potraficie dyskutować publicznie w sposób cywilizowany - załatwiajcie swoje sprawy na PW.

Pamiętajcie, że forum to też wizytówka strony. Zachowajcie chociaż resztki kultury.

Co do tematu o "schodzeniu na psy" - akurat tu nie mam pojęcia co się stało...

frodo666
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1386
Rejestracja: 2011-03-03, 15:01

Re: Skargi na moderatorow

Post autor: frodo666 » 2012-09-03, 15:36

Co Wyśta oślepli? :P Wydzieliłem z tego tematu o psach handel bogo no i spadł trochę niżej, bo ostatni post jest tam teraz z 2 lip 2012, o 22:23.
http://www.retroage.net/forum/viewtopic ... 9&start=60
Obrazek

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Skargi na moderatorow

Post autor: Axi0maT » 2012-09-03, 15:40

DizzyX pisze:I znów Axiomat masz do mnie żale...
Tak, bo odwalasz chalture, wiec sie nie dziw.
DizzyX pisze:w przeciwieństwie do Ciebie mam prywatne życie i forum nie jest dla mnie najwyższym priorytetem...
Tez mam prywatne zycie ale jakos daje rade ciagnac swoje obowiazki. Jesli nie masz czasu na moderowanie to odstap miejsce komus kto bedzie mial czas i checi na zajmowanie sie moderacja. Jak to sie mowi - trzeba wiedziec kiedy ze sceny zejsc
DizzyX pisze: to akurat są NASZE sprawy.
Wasze sprawy, ale wplywajace na komfort wszystkich forumowiczow. Tak ciezko ci przyznac ze dajesz ciala?
DizzyX pisze: Temat o bogo został zamknięty ze względu na to, że po prostu dyskusja wybiegła daleko poza temat, na dodatek zaczęła się prywata, czepialstwo i najeżdżanie na siebie. Jeśli nie potraficie dyskutować publicznie w sposób cywilizowany - załatwiajcie swoje sprawy na PW.
A co powiesz na wydzielenie postow i wyrzucenie ich do niechcianych? Czy to cie przerasta? Jesli wolisz poswiecic czas na mizianie sie z laska niz na moderacje - daj innym sie wykazac. W czym problem?

Antari
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 174
Rejestracja: 2007-06-28, 13:17
Lokalizacja: gbforever.pl
Kontakt:

Re: Skargi na moderatorow

Post autor: Antari » 2012-09-03, 16:07

Też nie podoba mi się działalność moda DizzyX. Forum jest chyba od tego żeby dyskutować, rozmawiać a zamykanie niewygodnych tematów uniemożliwia wypowiedzenie się danym osobom. Wydaje Ci się, że najlepiej zamknąć na 4 spusty podpalony wcześniej dom i wszystko będzie cacy. Ogień tylko nabierze na sile i wystarczy, że jedna osoba delikatnie uchyli drzwi i będziecie mieli pożar na forum. Uważam podobnie jak Axi0mat, że to czyste lenistwo poparte prostą kalkulacją. Za 5 stron OT trzeba by przyznać warny obu panom (którzy byli jego autorami), a nieodpowiednie posty wydzielić do niechcianych. Łatwiej, szybciej zamknąć temat i problem z głowy.

DizzyX
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1233
Rejestracja: 2009-09-15, 15:25
Kontakt:

Re: Skargi na moderatorow

Post autor: DizzyX » 2012-09-03, 16:16

Antari pisze:Za 5 stron OT trzeba by przyznać warny obu panom (którzy byli jego autorami), a nieodpowiednie posty wydzielić do niechcianych.
Ta, wtedy byłyby pretensje "bo dostałem warna", "bo posty pokasowane".


Antari, popatrz z drugiej strony - a nie łatwiej byłoby, gdyby użytkownicy przestrzegali regulaminu? Pisali w sposób cywilizowany, a nie co chwilę wyzywali się i najeżdżali na siebie? Byłoby łatwiej. Ale jeszcze łatwiej jest narzekać.

W takim razie od dzisiaj bez pobłażania będę siał warnami i banami. I wydzielał/kasował posty. Ku uciesze zgromadzenia :) Vox populi, vox Dei :)

Aha, Axiomat - nadal nie rozumiem stwierdzenia o "komforcie użytkownika" w związku z punktami z działu giełda, skoro zawsze przez kogoś były podliczone... chyba że tak bardzo podoba Ci się mój nick koło daty ostatniego podliczania ;)

Awatar użytkownika
hat
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1718
Rejestracja: 2009-03-14, 22:03
Lokalizacja: miasto biznesu i seksu

Re: Skargi na moderatorow

Post autor: hat » 2012-09-03, 16:49

frodo666 pisze:Co Wyśta oślepli? :P Wydzieliłem z tego tematu o psach handel bogo no i spadł trochę niżej, bo ostatni post jest tam teraz z 2 lip 2012, o 22:23.
http://www.retroage.net/forum/viewtopic ... 9&start=60
To zwracam honor, tak głęboko nie zajrzałem :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Skargi na moderatorow

Post autor: Axi0maT » 2012-09-03, 16:54

DizzyX pisze:"bo posty pokasowane".
Kto mowi o kasowaniu? Ja wspomnialem o przesunieciu do niechcianych lub do nowego tematu. Kasowanie postow to domena forum ktorego nazwy tu nie przytocze. Zamiatanie brudow pod dywan to najgorszy z mozliwych pomyslow.
DizzyX pisze:Aha, Axiomat - nadal nie rozumiem stwierdzenia o "komforcie użytkownika" w związku z punktami z działu giełda, skoro zawsze przez kogoś były podliczone... chyba że tak bardzo podoba Ci się mój nick koło daty ostatniego podliczania ;)
Oj Dizzy, Dizzy... Bez mydlenia oczu prosze. Bywalo tak ze punkty byly niepodliczone przez 3 czy 4 miesiace i zeby nie bylo - byly komentarze do podliczenia wiec nie sugeruj mi tu czasem ze nie bylo czego zliczac. Dobrze o tym wiem ja, i ty jak tez kilka innych osob, wiec daruj sobie sciemnianie bo ci zaraz wyciagne backup forum i wskaze kiedy i jak bylo przeprowadzane zliczanie. Dlaczego nie potrafisz sie przyznac do bledow i lenistwa? Pycha nie pozwala ci na posypanie glowy popiolem?

DizzyX
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1233
Rejestracja: 2009-09-15, 15:25
Kontakt:

Re: Skargi na moderatorow

Post autor: DizzyX » 2012-09-03, 16:58

Axi0maT, ale czy ja napisałem, że ja dopełniłem zawsze obowiązków z naliczaniem? Czy nie przyznałem się już do błedów?
Patrz mój pierwszy post w tym temacie:
Fakt, zaniedbałem zliczanie pointsów, w ramach rekompensaty przygotowałem dla forum coś innego
więc to, co nie dopełniłem - w kręgu moderacji (i "charytatywnie dla forum") już odrobiłem, bo odwaliłem pewną pracę za pare osób (a co to przekonasz się niedługo, tak jak pisał frodo już).
Niemniej jednak od naprawdę długiego czasu zawsze-ktoś podlicza owe punkty, a dla zwykłego usera chyba to jest najważniejsze?
Mniejsza z tym, bo i tak ja jestem ten niedobry... przywykłem jako mod na innych forach ;)

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Skargi na moderatorow

Post autor: Axi0maT » 2012-09-03, 17:03

DizzyX pisze:przywykłem jako mod na innych forach ;)
Myslalem ze tylko nasze forum ma ta watpliwa przyjemnosc posiadac takiego nieudolnego moderatora...

DizzyX
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1233
Rejestracja: 2009-09-15, 15:25
Kontakt:

Re: Skargi na moderatorow

Post autor: DizzyX » 2012-09-03, 17:11

Axi0maT pisze:Myslalem ze tylko nasze forum ma ta watpliwa przyjemnosc posiadac takiego nieudolnego moderatora...
Poproś Stormsa o stanowisko i pokaż swój "bezstronny" sposób moderowania :)

Poza tym czepiasz się w tym momencie z nudów, czy już dla zasady?

Jeśli dalej masz mieć do mnie jakieś prywaty - napisz na PW i nie śmieć forum, proszę :)

ODPOWIEDZ