Kryteria Opisu w giełdzie

Wszystkie tematy dotyczace forum
Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2740
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Kryteria Opisu w giełdzie

Post autor: kolo » 2012-09-18, 14:28

O RLY?
Obrazek
Jak dla mnie kontakt jest.
Sega, Sega über alles
Obrazek

DizzyX
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1233
Rejestracja: 2009-09-15, 15:25
Kontakt:

Re: Dla każdego coś miłego - Offer List by stoodio v.2

Post autor: DizzyX » 2012-09-18, 14:42

kolo pisze:O RLY?
Obrazek
Jak dla mnie kontakt jest.
6. SPRZEDAM - kryteria:
a) tytuł opisujący przedmiot, który sprzedajemy
b) krótki, zwięzły opis przedstawiający sprzedawany przedmiot (można dodać zdjęcie)
c) kontakt
d) cenę przedmiotu / link do aukcji
Czy naprawdę tak ciężko przeczytać KRYTERIA OPISU podane w regulaminie? Wymagany jest kontakt i wraz z innymi moderatorami będziemy na razie przypominać o stosowaniu się do niego, w przyszłości ogłoszenia nie spełniające kryteriów będą po prostu kasowane...
I prosiłbym bez dalszych OT :)

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2740
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Dla każdego coś miłego - Offer List by stoodio v.2

Post autor: kolo » 2012-09-18, 14:46

Punkt 6c wymaga kontaktu, kontakt jest - nie wiem o co się ciskasz.
No chyba że uznajesz tylko kontakt telefoniczny albo coś.

Poniżej posta masz (jak na załączonym obrazku) kontakt z sprzedającym w postaci "prywatnej wiadomości" i "AIM" (w rzeczywistości pewnie "GG").
Sega, Sega über alles
Obrazek

DizzyX
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1233
Rejestracja: 2009-09-15, 15:25
Kontakt:

Re: Dla każdego coś miłego - Offer List by stoodio v.2

Post autor: DizzyX » 2012-09-18, 14:52

kolo, kryteria opisu wymagają, by kontakt był podany bezpośrednio w ogłoszeniu - czy to gg, czy mail, czy cokolwiek innego. Takie są kryteria opisu, tak zostały zatwierdzone, nikt się nie sprzeciwiał, więc taki regulamin obowiązuje.
Dodam tylko, że na wielu innych forach takie coś obowiązuje i działa - tylko tutaj do każdego pktu regulaminu każdy ma jakieś swoje "ale..." :|
I ostatni raz proszę o koniec OT - kolejne posty nie na temat będą nagradzane :)

Awatar użytkownika
Bodzio
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1645
Rejestracja: 2010-09-22, 16:43
Kontakt:

Re: Skargi na moderatorow

Post autor: Bodzio » 2012-09-18, 15:16

Tak sobie wchodzę na forum po pracy i czytam pierwszy nowy post i oczom nie wierzę. Ja rozumiem nowy regulamin, itd. ale czy ktoś tu nie przesadza, czyt. Dizzy? Chodzi mi o to:

http://www.retroage.net/forum/viewtopic.php?f=37&t=4467

Nie napisze tam bo bym jeszcze bana dostał:P Zgadzam się z kolo w 100% bo jak dla mnie warunek kontaktu jest zawarty automatycznie podczas pisania postu, dzięki PW. Nigdzie nie jest napisane, że to ma być mail, gg więc o co chodzi? Jak dla mnie zbędne czepialstwo i albo coś faktycznie odbiło Dizzy i tak jak pisze Axio nie nadaje się na moda, albo coś trzeba poprawić w regulaminie, czyt. usunąć ten punkt.

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2740
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Dla każdego coś miłego - Offer List by stoodio v.2

Post autor: kolo » 2012-09-18, 15:16

Zgłaszam się na ochotnika do nagrody i proszę o wydzielenie tego offtopu do odpowiedniego tematu, tak aby inni (szczególnie moderatorzy) mogli się wypowiedzieć.

Dizzy. Tak jak cię lubię tak bardzo nie rozumiem twojego stanowiska.

W regulaminie nie ma nigdzie wyszczególnione że kontakt musi być podany w opisie. Ma być podany w ofercie. Ofertę rozumiem jako cały post widoczny dla ludzi: tytuł, tekst (i wszystko inne co może się tam znajdować) i elementy dodawane przez forum, czyli na przykład odnośniki do profilu, PW i pozostałych form kontaktu.
Zapis o kontakcie rozumiem też jako zabezpieczenie na wypadek wyłączonej funkcji PW (istnieje taka możliwość) i maili od zwykłych użytkowników (standardowo chyba wyłączone).

Inne fora...
Ja nie mam ale do regulaminu tylko sposobu jego egzekwowania: czepiania się pierdół podczas gdy moderacja z zaciekawieniem przygląda się pełnym przekleństw i wyzwisk przepychankom między Axiomatem a losowo wybranym innym użytkownikiem (nie mówię o tobie, tylko o ogóle). Gdzie tu jest sens?


Swoją drogą teraz praktyczne pytanie:
Czy jeśli twoje rozumienie regulaminu jest tym oficjalnym, zaakceptowanym przez resztę zielonych i Stormsa to czy usatysfakcjonuje cię dopisek:
Kontakt: PW
Czy też mam stosować jakieś wymyślne metody?

PS
Nie chcę żeby Dizzy rezygnował (jako jedyny ma odwagę dać Axiomatowi warna gdy przesadza), chcę żeby zastanowił się nad swoim podejściem i zaczął zachowywać się rozsądniej.
Ostatnio zmieniony 2012-09-18, 15:29 przez kolo, łącznie zmieniany 1 raz.
Sega, Sega über alles
Obrazek

mcfly12
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 781
Rejestracja: 2011-01-02, 22:19

Re: Skargi na moderatorow

Post autor: mcfly12 » 2012-09-18, 15:20

Dokładnie, Bodzio. Jeszcze przed tym jak kolo pisał to Dizzy czepiał się że nie ma zdjęcia (teraz post chyba został edytowany). Jaki jest sens czepiania się takich pierdół ?
Cycki i Heavy metal to dwie najlepsze rzeczy jakie przytrafiły się ludzkości.

DizzyX
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1233
Rejestracja: 2009-09-15, 15:25
Kontakt:

Re: Kryteria Opisu w giełdzie

Post autor: DizzyX » 2012-09-18, 15:30

Bodzio, regulamin wisiał parę dni, żeby punkty omówić. Są podane w regulaminie kryteria opisu, jednym z kryteriów jest podanie do siebie kontaktu.
Funkcjonuje to na kilku forach na których jestem i działa to dobrze - czasem ktoś podaje swój numer telefonu, innym razem podaje gg w ogłoszeniu, bo nie chce podawać go z różnych przyczyn w profilu, czasem podaje mail.
Czasem ktoś nie chce podawać danych i wtedy wrzuca w ogłoszeniu jedynie : "Kontakt na PW".
Zapis o kontakcie rozumiem też jako zabezpieczenie na wypadek wyłączonej funkcji PW (istnieje taka możliwość) i maili od zwykłych użytkowników (standardowo chyba wyłączone).
Też - i nie tylko, bo czasem jest zapchana skrzynka PW, czasem są jakieś inne errory na forum itepe itede...
czepiał się że nie ma zdjęcia (teraz post chyba został edytowany). Jaki jest sens czepiania się takich pierdół ?
Tak, kanarekkk mnie poprawił, że tutaj ostatecznie zdjęcie jest opcjonalne (co poprawiłem).

A jaki jest sens? Zmienił się regulamin, więc powoli trzeba wszystkich "przyzwyczajać" do niego.
Popatrzcie z drugiej strony - wszyscy chcieli (i widzieli zanim wszedł w życie) nowy regulamin. Wiadomo, są stare przyzwyczajenia, mimo wszystko fajnie byłoby zgodnie z regulaminem się poruszać po forum :)

Temat wydzieliłem, bo widzę że powstały pewne nieścisłości, które chyba po prostu trzeba wyjaśnić :)

Awatar użytkownika
Bodzio
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1645
Rejestracja: 2010-09-22, 16:43
Kontakt:

Re: Kryteria Opisu w giełdzie

Post autor: Bodzio » 2012-09-18, 15:37

Nie cierpię czegoś takiego, z czym na co dzień człowiek się musi użerać po urzędach, czyli cholernego czepialstwa od którego chociaż tutaj chciałbym być wolny. Regulamin każdy widzi, ale znowu nie róbmy sobie jaj, że będziemy od tej pory na każdym roku czepiać się o pierdoły bo naprawdę zepsuje to tylko atmosferę tutaj. I wybacz, ale kompletnym kretynizmem trzeba nazwać to, żeby przy sprzedaży w poście obowiązkowo trzeba dodawać, np. dopisek- "Kontakt PW" skoro chyba każdy tutaj z zamieszczających ogłoszenie wie jak się ze sprzedającym skontaktować za pomocą PW. Robić to tylko dla picu uważam za chore. Ja rozumiem jakby tu byłą masa nowych użytkowników itd., ale tu praktycznie tylko sami swoi piszą, którzy myślę potrafią zadbać o to żeby to się jakoś kręciło, a Waszą rolą zamiast czepiania powinno być tylko ucinanie jakiś przekomarzanek i kłótni, a nie tworzenie kolejnych paragrafów na wszystko.

DizzyX
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1233
Rejestracja: 2009-09-15, 15:25
Kontakt:

Re: Kryteria Opisu w giełdzie

Post autor: DizzyX » 2012-09-18, 15:56

Bodzio, tak jak napisałem - taki regulamin został zaakceptowany i taki działa...
Nie czepiam się "o pierdoły" tylko wymagam przeczytania tych "paru linijek" regulaminu :) Skoro wywalczyliśmy, wspólnie zaprojektowaliśmy i zaakceptowaliśmy regulamin - to działajmy wg niego ;) W innym przypadku - po co było tworzyć cokolwiek?
Dział potocznie zwany giełdą jest dość specyficznym elementem forum, w którym jednak dość spory nacisk kładzie się na regulamin i jego stosowanie oraz na kryteria opisu i swego rodzaju szablonowość - by był tam po prostu porządek, by można było łatwo przeglądać ogłoszenia, by niezbędne informacje były widoczne i dostępne "od ręki"...

W każdym razie regulamin jest jaki jest, a jego interpretacja w odniesieniu do sytuacji zależy od moteratora. Jako współtwórca i moderator w pewnym sensie za ten dział odpowiedzialny (przynajmniej częściowo) interpretuję go w takim zamyśle, w jakim go tworzyłem. W tym momencie doprecyzować wszystko może (a raczej powinien) StormS, by nie było więcej niedomówień (a owo doprecyzowanie powinno znaleźć się w regulaminie jako dodatek).

A tworzenie paragrafów? Bodzio, powtarzam po raz kolejny, każdy widział regulamin i każdy go zaakceptował (był czas na zgłaszanie swoich 'ale', więc mniemam iż kto nie zgłosił nic, ten zastrzeżeń nie miał). A 'paragrafy' powstają, żeby przekomarzań i przykrych sytuacji UNIKAĆ, a nie je przycinać - chyba lepiej "zapobiegać niż leczyć"?

Spikain
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 948
Rejestracja: 2011-09-11, 10:16
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Kryteria Opisu w giełdzie

Post autor: Spikain » 2012-09-18, 16:56

Dizzy, pierniczysz strasznie. To jest regulamin forum, a nie przepisy bhp. Jeśli regulamin przesłania ci logikę, to coś musi być z tobą nie tak - jednak wierzę, że wcale tak nie jest, tylko uparłeś się, chwyciłeś i nie puścisz. Odpuść.

DizzyX
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1233
Rejestracja: 2009-09-15, 15:25
Kontakt:

Re: Kryteria Opisu w giełdzie

Post autor: DizzyX » 2012-09-18, 17:08

Spikain, ja po prostu wychodzę z założenia że zasady zostały określone i zaakceptowane, a skoro są - to wypadałoby ich przestrzegać...

Dany pkt regulaminu powstał i istnieje nie bez powodu, co zostało już LOGICZNIE wyjaśnione, przynajmniej starałem się wyjaśnić sens istnienia tego pktu i dlaczego nalegam na jego stosowanie...

Spikain
'jeszcze jeden stopien i...'
'jeszcze jeden stopien i...'
Posty: 948
Rejestracja: 2011-09-11, 10:16
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Kryteria Opisu w giełdzie

Post autor: Spikain » 2012-09-18, 17:20

Logiczne jest to, że jeśli istnieje przycisk "pw", a ktoś nie podał innego kontaktu, to ewentualnie zainteresowany będzie się kontaktował właśnie przez pw, tak jak ja (i prawdopodobnie wszyscy inni) robię od kiedy się zarejestrowałem na retroage. Wymaganie od kogoś, żeby podawał inny kontakt albo dodawał, że "proszę się ze mną kontaktować przez pw" to kretynizm. Albo masz użytkowników forum za idiotów, którzy bez dopisanego drogowskazu w stronę przycisku "PRYWATNA WIADOMOŚĆ" się pogubią i zamkną w sobie, albo - tak jak wyżej wspomniałem - trzymasz się kurczowo swojego stanowiska, które miałoby zastosowanie w interpretacji konstytucji, ale nie regulaminu forum. Jeśli tak bardzo ci przeszkadza, że nie można się w stu procentach stosować do regulaminu całkowicie olewając logikę, to porozmawiaj ze Stormsem czy z kim tam trzeba i usuń ten punkt z regulaminu. On tam jest, bo nikt się nie spodziewał, że można go w tak kretyńsko ścisły sposób interpretować.

Awatar użytkownika
Bodzio
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1645
Rejestracja: 2010-09-22, 16:43
Kontakt:

Re: Kryteria Opisu w giełdzie

Post autor: Bodzio » 2012-09-18, 17:35

Problem w tym, że w tym co piszesz tej logiki brak choćbyś nie wiem jak się upierał. Jak dla mnie w regulaminie ten punkt "kontakt" od początku pełnił funkcję jak najbardziej informatywną, tzn. jeżeli z jakiegoś względu PW nie jest dla sprzedającego odpowiednią formą kontaktu to podaje sobie np. gg czy mail, ale nikt nie powinien tego narzucać i kontrolować bo wszystko wyjdzie w danym temacie bez pomocy modów. A obowiązek dodawania teraz "Kontakt PW" (w przypadku gdy ja takową formę kontaktu uważam za oczywistą) pod groźbą, że mi takowy temat bez tego usuniesz uważam za śmieszne. Myślałem, że głównym zamysłem jaki przyświecał temu regulaminowi było ukrócenie pewnych zachowań na forum, z którymi nie dawaliście sobie do końca rady, a nie utrudnianie tym którzy i tamten regulamin przestrzegali życia.

Ku chwale biurokracji i chorym interpretacjom przepisów:)

DizzyX
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1233
Rejestracja: 2009-09-15, 15:25
Kontakt:

Re: Kryteria Opisu w giełdzie

Post autor: DizzyX » 2012-09-18, 17:45

Spikain, dlaczego ten punkt tam jest pisałem już tutaj. Proszę, przeczytaj wcześniejsze wypowiedzi, ale ze zrozumieniem - nawet wypowiadałem się o tym, że Storms powinien doprecyzować punkt (lub go usunąć) w odpowiedni sposób. Nie mam jednak wpływu na jego obecność na forum, więc cierpliwie poczekaj, aż się pojawi i wypowie w temacie... ;]

Bodzio, w zamyśle dopisek np. "Kontakt PW" ma również 'ukrucić' pewne zachowania na forum, chociażby OffTopy w giełdzie połączone z rzucaniem ofert publicznei na lewo i prawo i późniejsze przekomarzanki, chociażby tutaj:

http://www.retroage.net/forum/viewtopic ... 780#p72780

dopiskiem o kontakcie kierujesz (w tym przypadku sprzedającego) do siebie na PW, gdzie zgłasza ofertę, co ogranicza późniejsze "bo ja kupiłem taniej", "bo za drogo wołasz" itp..., które to do tej pory nie było regulowane niczym...

Swoją drogą, może wypowiedziałby się też jakiś moderator - wykazał swoje stanowisko, byśmy poczynili kolejne zmiany "ku ułatwieniu"? ....

ODPOWIEDZ