Kupując Saturna w Polsce

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Kupując Saturna w Polsce

Post autor: Axi0maT » 2011-11-24, 09:14

Poluje od ponad 2 lat na takiego Ram Packa i za 2x wieksza cene wzialbym z pocalowaniem reki, wiec raczej nie wierze w takie historie (chyba ze ten Ram-Pack znikl w 4 minut po wystawieniu na aukcje).

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2740
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Kupując Saturna w Polsce

Post autor: kolo » 2011-11-24, 14:26

A tak jeszcze się zapytam, może ktoś kojarzy.
Czy większe rampacki mogą zastąpić te mniejsze? Czy jeśli mam 4MB (do gier Capcom) to gry wymagające 2MB (między innymi od SNK, chyba) będą mi na tym działać, czy muszę kupować dedykowany?
Sega, Sega über alles
Obrazek

Awatar użytkownika
Forte
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 821
Rejestracja: 2011-11-23, 09:27
Lokalizacja: Dom

Re: Kupując Saturna w Polsce

Post autor: Forte » 2011-11-24, 14:41

Axi0maT pisze:Poluje od ponad 2 lat na takiego Ram Packa i za 2x wieksza cene wzialbym z pocalowaniem reki, wiec raczej nie wierze w takie historie (chyba ze ten Ram-Pack znikl w 4 minut po wystawieniu na aukcje).
Możliwe, że coś pokręciłem :sarcasm:
Cart miał kolor białawy - szarawy i nie przekraczał stówki. Może ktoś inny wystawił nie R2pol, nie wiedząc co ma. Ale wydaje mi się, że była to jego aukcja
Sega!

Awatar użytkownika
Dred
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1051
Rejestracja: 2010-01-06, 19:11
Lokalizacja: Gniezno:]

Re: Kupując Saturna w Polsce

Post autor: Dred » 2011-11-24, 15:00

@kolo, wystarczy 4 mb i wsjo działa:]

Gwoździu
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 53
Rejestracja: 2011-03-10, 10:50
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Re: Kupując Saturna w Polsce

Post autor: Gwoździu » 2011-12-13, 09:47

DizzyX pisze:Forte, teoretycznie gry z innych regionów powinny odpalić po SwapTricku[...]
nie sądzę -swap trick nic nie da - obraz gry z innego regionu trzeba spatchować (np. Saturn Country Converter lub Saturn Region Patcher v2.1)

co się tyczy ram packa - tak R2pol miał je kilka lat temu w granicach 50zł z wysyłką
Atari 65XE SIO2SD + 2x A500 + A500Plus + A500Plus HxC + AmigaCD32 + 2x Pegasus IQ-502 + NES + 2x GameBoy + GBC + GBA SP + SNES + 2x SGG + SMS + SMS II + 4x SMD + 2x SMD II + Sega Mega-CD II + Sega Multi-Mega + JVC X'EYE +
Sega Saturn + Atari JAGUAR + 2x PSX + 2x PS2 Slim + PSP Slim

Awatar użytkownika
Forte
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 821
Rejestracja: 2011-11-23, 09:27
Lokalizacja: Dom

Re: Kupując Saturna w Polsce

Post autor: Forte » 2013-03-08, 13:28

Pozwolę sobie odświeżyć mojego Trupa sprzed 2 lat przeszło, z tego co zrozumiałem w Japonii idzie nabyć jeszcze nowe bądź "ładnie używane" saturny? A lasery też są jeszcze dostępne?

Ile wynosiłby koszt takiego zamówienia, (Bono, rozumiem, ze parasz się sprowadzaniem z prowizją :P) w przypadku satka bądź lasera? (i czy laser by działał na Europejskiej konsoli bądź NTSC-U?)

Słyszałem także, że lasery JVC mogłyby pasować do saturnów w których były montowane lasery tej firmy. Stąd moje pytanie - czy np. taki laser mógłby pasować - http://www.logictoyz.com/ld-laser-diode ... -lens.html ?
Wiem, że szansa na to jest dość niska, ale jeśli jest byłoby cudownie, gdyby ewentualnie chociaż po lekkim podkręceniu ośmielił się czytać płyty. Słyszałem, ze istnieja zamienniki do DC, czemu wiec nie miały by do saturna?

Bardzo chcę kupić Saturna do mojej kolekcji, ale odstrasza mnie ryzyko kupienia uszkodzonej konsoli na allegro za 300 zł i brak możliwości wymiany lasera nawet. Znając moje zamiłowanie do Segi, wiem, ze używałbym saturna często...
Sega!

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2740
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Kupując Saturna w Polsce

Post autor: kolo » 2013-03-08, 19:06

Co do zamienników laserów... Pewnie jakieś istnieją ale nikt nie ma o nich pojęcia... Dlaczego? Bo saturnowe lasery należą do najwytrzymalszych jakie możesz znaleźć w jakiejkolwiek konsoli - musisz naprawdę starać się je zarżnąć żeby coś im się stało.
Jeśli kupiłbyś japończyka od bono to wątpię żebyś miał powody się martwić o laser, w konsolach dostępnych na allegro jest już różnie, wiadomo że 80% z nich było używanych na swap tricku, pewnie laser będzie w gorszym stanie, ale osobiście kupiłem już dwa trupy / niesprawdzone na allegro i w obydwu wszystko działało, kupiłem tez raz padnietą NTSC-U, nie działała (coś z płytą główną), ale obstawiam że laser jeszcze śmigał (sprzedałem zanim dorwałem następne egzemplarze i nie miałem jak sprawdzić) o niedziałającym laserze od Saturna słyszałem raz, kolega kupił trupa w szmateksie za 20zł i nie dał rady ustawić go tak żeby czytał gry (najwyżej audio).
Sega, Sega über alles
Obrazek

Awatar użytkownika
Forte
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 821
Rejestracja: 2011-11-23, 09:27
Lokalizacja: Dom

Re: Kupując Saturna w Polsce

Post autor: Forte » 2013-03-08, 20:03

O, to tego nie wiedziałem, na pewno teraz przychylniej będę patrzył na "niesprawdzane" :P

Swoją drogą, ile kasiorki najlepiej przeznaczyć na takiego niesprawdzanego?
Sega!

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2740
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Kupując Saturna w Polsce

Post autor: kolo » 2013-03-08, 20:21

Na twoim miejscu jednak został bym przy kupowaniu pewniejszego sprzętu, nawet jeśli z konsolą nie będzie żadnych problemów to skompletowanie reszty potrzebnego osprzętu będzie kosztować tyle że zakup się za bardzo nie opłaci.
Na allegro "niesprawdzonych" Saturnów jest mało i schodzą za prawie tyle co gołe pewniaki, zgarnięcie za kwotę do 50zł + wysyłka nie należy do najprostszych, a ostatnio sprzedałem dobrego golasa za jakieś 70zł...
Sega, Sega über alles
Obrazek

Awatar użytkownika
Forte
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 821
Rejestracja: 2011-11-23, 09:27
Lokalizacja: Dom

Re: Kupując Saturna w Polsce

Post autor: Forte » 2013-03-08, 21:29

Pytanie tylko skąd zdobyć pewniejszy, wiadomo jak jest z ludźmi z allegro. Nierzadko na wpół działający starają się sprzedać jako "długo nieużywany". Ahh, Nowy saturn to marzenie, ale jak sprawdzałem na Amazonie, nówki około 600 - 700$ (nie pamiętam czy funtów czy dolarów więc nie pamiętam też czy PAL czy NTSC).
Sega!

Awatar użytkownika
Bodzio
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1645
Rejestracja: 2010-09-22, 16:43
Kontakt:

Re: Kupując Saturna w Polsce

Post autor: Bodzio » 2013-03-08, 21:30

A ja kiedyś kupiłem "niesprawdzonego" golasa i niestety nie działał, więc reguły nie ma i lepiej poczekać i jednak upolować coś sprawnego.

ODPOWIEDZ