Kupując Saturna w Polsce

Awatar użytkownika
Forte
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 821
Rejestracja: 2011-11-23, 09:27
Lokalizacja: Dom

Kupując Saturna w Polsce

Post autor: Forte » 2011-11-23, 09:33

Witam użytkowników Forum!

Od lat jestem zapalonym fanem Segi i jej konsolek, postanowiłem więc sprawić sobie tę cudną maszynę jaką jest Saturn :grin:

Zastanawiałem się nad wersją NTSC-J, słyszałem, że właśnie japońskie Saturny są najlepsze pod względem technicznym. Kroi mi się więc kilka pytań, tzn;

Czy na japońskim Saturnie da się odtwarzać gry PAL i NTSC bez grzebania w bebechach? Słyszałem o Action Replayach które umożliwiają odpalanie gier z różnych regionów - czy to działa?

Na co ogólnie zwrócić uwagę przy kupnie? Jest to dość stara konsola więc pewno nie działają już najlepiej, zwłaszcza, że użytkownicy pewno męczyli laser CD-R'kami.

Czy da sie jeszcze nabyć gdziekolwiek nowe fabrycznie lasery do Saturna? Kupiłbym sobie na zapas aby w przyszłości wymienić.

Jaka jest rozsądna cena za Saturna? Japońskie widziałem za 350 zł, PAL za 180 - 250.

Z góry dzięki za pomoc :)

DizzyX
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1233
Rejestracja: 2009-09-15, 15:25
Kontakt:

Re: Kupując Saturna w Polsce

Post autor: DizzyX » 2011-11-23, 10:37

Forte, teoretycznie gry z innych regionów powinny odpalić po SwapTricku, ale to jest dość ryzykowne i męczące dla napędu. Action Replay "da radę" bez problemu :)
Modchip od razu odradzam - uzyskasz co prawda możliwość odpalania "kopii zapasowych", ale i tak nie da Ci to zgodności z innymi regionami
Pamiętaj też o różnicach w wyświetlaniu grafiki PAL/NTSC (rozdzielczość i częstotliwość).
A co do cen konsol - ja kupiłem Saturna NTSC-US (nie odpala gier NTSC-JAP!) za ok 100zł, z domowej produkcji transformatorem ;)), PAL kupiłem za ok 90zł (jak dobrze pamiętam, oczywiście bez kabli i padów). Oczywiście na Allegro, ale jakiś czas temu :)

Awatar użytkownika
Forte
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 821
Rejestracja: 2011-11-23, 09:27
Lokalizacja: Dom

Re: Kupując Saturna w Polsce

Post autor: Forte » 2011-11-23, 11:25

Dzięki za info :smile:
Kopiami zapasowymi się brzydzę, laser wyczerpują strasznie :cry:
Sega!

bono
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1273
Rejestracja: 2011-01-23, 21:05

Re: Kupując Saturna w Polsce

Post autor: bono » 2011-11-23, 12:03

Forte pisze:Witam użytkowników Forum!

Od lat jestem zapalonym fanem Segi i jej konsolek, postanowiłem więc sprawić sobie tę cudną maszynę jaką jest Saturn :grin:

Zastanawiałem się nad wersją NTSC-J, słyszałem, że właśnie japońskie Saturny są najlepsze pod względem technicznym. Kroi mi się więc kilka pytań, tzn;

Czy na japońskim Saturnie da się odtwarzać gry PAL i NTSC bez grzebania w bebechach? Słyszałem o Action Replayach które umożliwiają odpalanie gier z różnych regionów - czy to działa?

Na co ogólnie zwrócić uwagę przy kupnie? Jest to dość stara konsola więc pewno nie działają już najlepiej, zwłaszcza, że użytkownicy pewno męczyli laser CD-R'kami.

Czy da sie jeszcze nabyć gdziekolwiek nowe fabrycznie lasery do Saturna? Kupiłbym sobie na zapas aby w przyszłości wymienić.

Jaka jest rozsądna cena za Saturna? Japońskie widziałem za 350 zł, PAL za 180 - 250.

Z góry dzięki za pomoc :)
Na pewno wiem ze mozna kupic w Japoni fabrycznie nowe konsole,akcesoria tez

Damjen
Wsparcie sprzętowe
Wsparcie sprzętowe
Posty: 1481
Rejestracja: 2005-12-21, 02:50
Lokalizacja: Miasto Smoka
Kontakt:

Re: Kupując Saturna w Polsce

Post autor: Damjen » 2011-11-23, 12:54

Ja kupiłem swojego białego Saturna NTSC-J na ebay za 29$ plus 12$ przesyłki.
Zależy w co chcesz grać na swoim Satku - jeśli rpgi czy też te najpopularniejsze tytuły to nie ma co kupować japońskiej konsoli, bo to wszystko spokojnie kupisz w wersji PAL lub NTSC-U. Poza tym w niektórych grach barierą może być język japoński (no chyba, że go znasz to przepraszam :smile: ).
Jeśli natomiast chcesz mieć Saturna głównie do konwersji arcade (tak jak ja) wtedy najlepszy wybór to właśnie konsola japońska. Sporo świetnych arcade'owych tytułów wyszło tylko w Japonii, no ale będziesz musiał się liczyć ze sporymi cenami takich gier (bardzo często powyżej 100$).
GBC, TV POKER, BSS-01, C64, CDTV, A800XE, A2600 Jr, FC, SMS 2, GEN 2+32X, SNESx2+SGB, SATURN, PSX, N64x2, DC, NGC+AGP, PS2, XBOX, WII :roll:

"Two things that kill videogaming: piracy and TASes"

Awatar użytkownika
Dred
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1051
Rejestracja: 2010-01-06, 19:11
Lokalizacja: Gniezno:]

Re: Kupując Saturna w Polsce

Post autor: Dred » 2011-11-23, 14:39

Według mnie, najlepiej jest w przypadku Satka kupić dwie konsole - PAL i NTSC-J bądź NTSC-U (w sumie obojętne, kieruj się przy wyborze wyglądem ;) ). PAL dla gier z naszego regionu, które można na Allegro czy też na eBay'u czasem kupić za grosze, a konsolka NTSC razem z action replay'em do wszystkiego innego (w sensie, NTSC). Konsola amerykańska i japońska różnią się jedynie regionem, dlatego też wszystkie gry będą śmigać idealnie (pomijając oczywiście PAL).

A najlepiej (jeżeli akceptujesz modyfikacje konsol), jest po prostu dać dwa switche Satkowi do zmiany prędkości (50/60Hz) i do zmiany regionu. Do tego jeszcze jakaś memorka i 4MB RAM cartiridge i praktycznie wszystko, co chcesz śmiga Ci idealnie. :D

Modchipa warto zakupić, główna dla przetłumaczonych Shining Force Scenario 2 i 3 oraz Premium Disc. A za niedługo też Dragon Force 2:3
Zależy w co chcesz grać na swoim Satku - jeśli rpgi czy też te najpopularniejsze tytuły to nie ma co kupować japońskiej konsoli, bo to wszystko spokojnie kupisz w wersji PAL lub NTSC-U
Ta, i wydaj na rzeczone (j)RPGi majątek. :x

Damjen
Wsparcie sprzętowe
Wsparcie sprzętowe
Posty: 1481
Rejestracja: 2005-12-21, 02:50
Lokalizacja: Miasto Smoka
Kontakt:

Re: Kupując Saturna w Polsce

Post autor: Damjen » 2011-11-23, 15:47

No jak ktoś lubi jRPGi to chyba musi wydać na nie kasę :P Ja lubię chodzone mordoklepy i strzelaniny więc wydaję kasę właśnie na to :smile: I wcale wiele mniej mi to nie wychodzi niż te RPGi...
GBC, TV POKER, BSS-01, C64, CDTV, A800XE, A2600 Jr, FC, SMS 2, GEN 2+32X, SNESx2+SGB, SATURN, PSX, N64x2, DC, NGC+AGP, PS2, XBOX, WII :roll:

"Two things that kill videogaming: piracy and TASes"

Awatar użytkownika
Forte
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 821
Rejestracja: 2011-11-23, 09:27
Lokalizacja: Dom

Re: Kupując Saturna w Polsce

Post autor: Forte » 2011-11-23, 19:56

Głównie zależy mi właśnie na tytułach Arcadeowych i konwersjach, czyli tym co Sega robi najlepiej.
Mam Dreamcasta w domu i świetnie sę na nim bawiłem w Crazy Taxi, Soul Calibur'a itp. a Saturn także ma sporą bibliotekę takich tytułów, plus kilka perełek jak NiGHTS w którego od lat chce zagrać :grin:
Sega!

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2740
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Kupując Saturna w Polsce

Post autor: kolo » 2011-11-23, 20:29

Jeśli chodzi o arcade - najlepszy saturn to japoński saturn (w ogóle zresztą, podobnie jak to później było z DC masa świetnych gier nigdy nie przedostała się poza wiśniową kurtynę). I to bezdyskusyjnie, z tym że będziesz musiał przygotować się na pewne dodatkowe wydatki (RAMpacki itp.) które czasem ciężko dostać w Polsce.
A jRPG które zostały wydane po angielsku (nie było ich przesadnie dużo) kosztują małą fortunę (od sztuki).
Sega, Sega über alles
Obrazek

Awatar użytkownika
Forte
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 821
Rejestracja: 2011-11-23, 09:27
Lokalizacja: Dom

Re: Kupując Saturna w Polsce

Post autor: Forte » 2011-11-23, 21:01

Z tego co kojarze, to R2pol na allegro co jakiś czas sprzedaje Ram Packi w cenie trzydziestu paru zł.

Najtrudniej i najdrożej będzie jednak zdobyć japońskiego Saturna :sarcasm:
Sega!

DizzyX
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1233
Rejestracja: 2009-09-15, 15:25
Kontakt:

Re: Kupując Saturna w Polsce

Post autor: DizzyX » 2011-11-23, 21:05

Forte,
Forte pisze:Najtrudniej i najdrożej będzie jednak zdobyć japońskiego Saturna
Pisz do kolegi bono ;)

Awatar użytkownika
Forte
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 821
Rejestracja: 2011-11-23, 09:27
Lokalizacja: Dom

Re: Kupując Saturna w Polsce

Post autor: Forte » 2011-11-23, 21:08

DizzyX pisze:Forte,
Forte pisze:Najtrudniej i najdrożej będzie jednak zdobyć japońskiego Saturna
Pisz do kolegi bono ;)
Okej :P

Na razie jednak mam jeszcze trochę czasu zanim dozbieram na niego. Do tego kusi mnie kilka gierek na Master System do zakupu :wink: więc nie wiem czy sobie nie sprawię ich najpierw
Sega!

Damjen
Wsparcie sprzętowe
Wsparcie sprzętowe
Posty: 1481
Rejestracja: 2005-12-21, 02:50
Lokalizacja: Miasto Smoka
Kontakt:

Re: Kupując Saturna w Polsce

Post autor: Damjen » 2011-11-23, 21:17

Śmiem twierdzić, że trudniej i drożej będzie jednak zdobyć niektóre gry :grin: W cenie Radiant Silvergun czy Battle Garegga zmieszczą się ze 3 japońskie saturny :sarcasm:
GBC, TV POKER, BSS-01, C64, CDTV, A800XE, A2600 Jr, FC, SMS 2, GEN 2+32X, SNESx2+SGB, SATURN, PSX, N64x2, DC, NGC+AGP, PS2, XBOX, WII :roll:

"Two things that kill videogaming: piracy and TASes"

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Kupując Saturna w Polsce

Post autor: Axi0maT » 2011-11-24, 07:23

Forte pisze:Z tego co kojarze, to R2pol na allegro co jakiś czas sprzedaje Ram Packi w cenie trzydziestu paru zł.
A jedynki z przodu nie zgubiles? Ram Packi chodza od 80 (wyjatkowo dobra cena) do 100kilku zlotych, a R2Pol to juz w ogole jest w scislej w czolowce dojarzy, wiec nie mam pojecia skad wziales te cene.

Awatar użytkownika
Forte
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 821
Rejestracja: 2011-11-23, 09:27
Lokalizacja: Dom

Re: Kupując Saturna w Polsce

Post autor: Forte » 2011-11-24, 08:33

Widziałem na pewno za 30 - 40 ok 2 lat temu na allegro Ram Packi do Satka w tej właśnie cenie. Na 90% jestem przekonany, że były R2pol'a :undecided:
Sega!

ODPOWIEDZ