Light Gun vs. Flat & HD

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Forte
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 821
Rejestracja: 2011-11-23, 09:27
Lokalizacja: Dom

Light Gun vs. Flat & HD

Post autor: Forte » 2014-11-04, 21:21

No właśnie, jak w temacie, jak sprawują się pistolety do Saturna w kontakcie z telewizorami kineskopowymi typu flat, oraz z telewizorami HD? Domyślam się, że w drugim przypadku nie działają w ogóle?

Istnieją jakiekolwiek light guny i przejściówki które umożliwiły by grę na którymkolwiek z tych telewizorów?

PS. Wiem, że najlepszym wyjściem byłoby kupno wypukłego kineskopowca, ale miejsca na takiego grata póki co w pokoju nie mam niestety...
Sega!

Baieros
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2976
Rejestracja: 2010-07-10, 10:23
Kontakt:

Re: Light Gun vs. Flat & HD

Post autor: Baieros » 2014-11-04, 21:49

Płaski ekran nie zauważyłem, żeby w czymkolwiek przeszkadzał jeśli jest 60hz wszystko będzie OK. Na LCD pistolet nie działa.
Jeśli CRT jest nowszy i 100Hz też są jakieś nieprzyjemności podobno, ale ja takiego nie posiadam więc nie jestem w stanie powiedzieć co się dzieje.

Jedyna opcja to pistolet, który działa na zasadzie IR, a nie odświeżania ekranu jak Guncon 3 czy Super Scope od SNES.

Awatar użytkownika
PapaHerbal
Moderator
Moderator
Posty: 1557
Rejestracja: 2011-12-15, 14:15
Lokalizacja: Solny Gród

Re: Light Gun vs. Flat & HD

Post autor: PapaHerbal » 2014-11-05, 23:54

Testowałem kiedyś GunCona 2 na 100Hz Panasonic Quintrix i niestety jest problem z kalibracją.
GunCon 3 to już zupełnie inna historia, choć te odbiorniki IR na gumach z obciążnikami, połączone kabelkiem to nie jest najszczęśliwsze rozwiązanie.
Na LCD za to działa bez problemu Power Glove. :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Forte
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 821
Rejestracja: 2011-11-23, 09:27
Lokalizacja: Dom

Re: Light Gun vs. Flat & HD

Post autor: Forte » 2014-11-21, 17:23

Hmm, powinien gdzieś mi się walać CRT, z umieszczeniem go na biurku nie będzie większych problemów. Dzięki za odzew :D
Sega!

ODPOWIEDZ