Dreamcast i laser

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Shadowpl
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 306
Rejestracja: 2008-12-22, 23:04
Lokalizacja: Giżycko
Kontakt:

Dreamcast i laser

Post autor: Shadowpl » 2009-12-16, 18:23

Kiedyś, już nawet nie pamiętam w jakich okolicznościach, nabyłem 5 dc za niewysoką cenę(niesprawdzone). Jak się okazało cztery z nich działały, ale żadna nie chciała odpalić gry. Tak myślałem że może te lasery nie są spisane na straty. macie jakieś pomysły?
<PSX> <GBA> <PS2> <XBOX> <NGC> <PSP> <NDS> <WII> <X360> <3DS>
Obrazek

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Dreamcast i laser

Post autor: Ukukuki » 2009-12-17, 16:54

Jeśli zwyczajne czyszczenie nie pomoże to:

http://dcfans.prv.pl/felietony/31.htm


Ale nadziei bym sobie nie robił, jeśli nawet coś odpali po tym zabiegu to nie jest powiedziane ,że wszystko ruszy a dwa długo nie pociągnie.
Famicom!

frodo666
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1386
Rejestracja: 2011-03-03, 15:01

Re: Dreamcast i laser

Post autor: frodo666 » 2012-04-21, 20:23

odkopię trupa i się podłączę do topica,

Wiadomo, że w DC były stosowane napędy GD-ROM od dwóch producentów: Yamahy i Samsunga.
Jakie macie z nimi doświadczenia? Który lepszy?

W tej chwili mam 5 DC i w jednym mam Yamahę, a w pozostałych Samsungi, a w nich czego jednego trupa :/
Po testach doszedłem do wniosków, że jamaha jest cichsza, ale czasem nie wczyta mocniej porysowanej płyty, z szajsungami jest odwrtonie są głośniejsze (jeden z trzech działających znacznie odstaje od dwóch pozostałych) ale IMO lepiej wczytują płyty pomimo tego, że wydają przy tym dźwięki jakby był to ich ostatni odczyt.

Jakie macie doświadczenie z napędami od DC? Na zagranicznych forach wyczytałem coś wręcz przeciwnego, że Yamahy są głośniejsze :???:
Obrazek

ODPOWIEDZ