Dreamcast - SD reader mod

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Forte
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 821
Rejestracja: 2011-11-23, 09:27
Lokalizacja: Dom

Dreamcast - SD reader mod

Post autor: Forte » 2013-03-17, 21:18

Próbował może ktoś z forum zrobić moda z czytnikiem SD do Dreamcasta? Laserek w mojej konsolce jest już kapryśny, a używanie go tylko do bootowania czytnika jest chyba lepszą opcją niż ciągłe używanie na płytach.

Niedługo wezmę się za tego Moda, przy okazji zrobię coś co chciałem zrobić w moim DC już wcześniej, mianowicie otwory w klapce, żeby było widać jak się kręci płyta 8)

EDIT:
Tutaj znalazłem listę kompatybilności :P
Sega!

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2741
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Dreamcast - SD reader mod

Post autor: kolo » 2013-03-18, 09:13

Miałem czytnik wpinany w serial port, próbowałem odpalić kilka gier homebrew ale nie udało mi się odpalić żadnej, więc sprzedałem koledze :? Ogólnie uważam za przereklamowany, lepiej poszukać innego lasera (najlepiej z całą konsolą).
Sega, Sega über alles
Obrazek

Awatar użytkownika
Forte
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 821
Rejestracja: 2011-11-23, 09:27
Lokalizacja: Dom

Re: Dreamcast - SD reader mod

Post autor: Forte » 2013-03-18, 16:18

Może, ale i tak dalej chętnie zrobie sobie tego Moda. Anyway, jaki polecalibyście czytnik SD? Zależy mi aby był dobrej marki, chce uniknąć lagowania (chociaż i tak pewnie nie da się go uniknąć całkowicie).
Sega!

eldergod
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 104
Rejestracja: 2011-12-15, 22:57
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Dreamcast - SD reader mod

Post autor: eldergod » 2013-03-18, 16:48

Ale gry będą się "cięły" i tak.... Rozumiem, że chcesz połączyć bezpośrednio ten czytnik SD do portu serial w DC'ie (nie łatwiej jest już zamówić gotowy na eBay'u za około 60zł... na pewno będzie ładniej wyglądał... :) )? (czy jak tam to wygląda....)?

Prędkość przepływu danych wynosi wtedy ok 0.6MB (i to maxymalnie tyle)... Z tego co sam sprawdzałem (RE 2 i Eternal Arcadia) i z tego co doczytywałem na innych forach - praktycznie wszystkie działające gry (a nie jest tego za wiele - mimo obiegowej opinii) lubią się przyciąć (pomijając filmiki, które prawie w ogóle nie odpalają się)... Praktycznie przydaje się to tylko do homebrew, emulacji i zrucania obrazów gdi...

Czyli praktycznie każdy (obecnie) czytnik będzie spełniał te standardy przepustowości... No chyba, że masz na myśli zastąpienie napędu GD-Rom czytnikiem kart... Ale z tego co pamiętam Deunan jeszcze tego projektu nie ukończył... Ale mogę się mylić... :?
PS1|2xPS One (PAL, NTSC)|PS2|PS2 Slim|Dreamcast|2xN64 (PAL, NTSC)|Wii

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2741
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Dreamcast - SD reader mod

Post autor: kolo » 2013-03-18, 16:51

Zgadza się, emulatora napędu wciąż nie ma, nie wiadomo kiedy będzie ani ile będzie kosztował.
Sega, Sega über alles
Obrazek

Awatar użytkownika
Forte
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 821
Rejestracja: 2011-11-23, 09:27
Lokalizacja: Dom

Re: Dreamcast - SD reader mod

Post autor: Forte » 2013-03-18, 17:59

eldergod pisze:Ale gry będą się "cięły" i tak.... Rozumiem, że chcesz połączyć bezpośrednio ten czytnik SD do portu serial w DC'ie (nie łatwiej jest już zamówić gotowy na eBay'u za około 60zł... na pewno będzie ładniej wyglądał... :) )? (czy jak tam to wygląda....)?
Nah, wolę sobie pomajsterkować, i zrobić czytnik wbudowany w Dreamcasta. Bardziej mi się podoba ta opcja ;)
eldergod pisze: Prędkość przepływu danych wynosi wtedy ok 0.6MB (i to maxymalnie tyle)... Z tego co sam sprawdzałem (RE 2 i Eternal Arcadia) i z tego co doczytywałem na innych forach - praktycznie wszystkie działające gry (a nie jest tego za wiele - mimo obiegowej opinii) lubią się przyciąć (pomijając filmiki, które prawie w ogóle nie odpalają się)... Praktycznie przydaje się to tylko do homebrew, emulacji i zrucania obrazów gdi...
Hmm, czyli praktycznie bez różnicy jakiego dawcę i kartę SD będę używał, bo sam DC nie pozwoli na więcej... więc faktycznie, zostaje emulacja i homebrew, ale z tego co widziałem na necie bijatyki Arcade chodzą chyba z zadowalającą prędkością (nie uwzględniając doładowywania danych przed K.O. itp.) Tyle mi w zasadzie wystarczy :)
eldergod pisze: Czyli praktycznie każdy (obecnie) czytnik będzie spełniał te standardy przepustowości... No chyba, że masz na myśli zastąpienie napędu GD-Rom czytnikiem kart... Ale z tego co pamiętam Deunan jeszcze tego projektu nie ukończył... Ale mogę się mylić... :?
A to Ci heca, takie coś jest wogóle możliwe?
Sega!

eldergod
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 104
Rejestracja: 2011-12-15, 22:57
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Dreamcast - SD reader mod

Post autor: eldergod » 2013-03-18, 19:03

Gry które ładują całe plansze (z kochanym przez wszystkich napisem Loading... :) ) - będą działały w miarę ok (jeśli w ogóle pójdą i nie będzie innych błędów...ale to też niewielka garstka - muzyka, specjale w bijatykach jednak wymagają dogrywania "w locie" danych...).

W internecie są listy kompatybilności (dziadek google zawsze doradzi) - ja bym radził poszukać tych zapoczątkowanych (na forach o DC) przez np. użytkownika TuxTheWise'a... z tego co wiem są najdokładniejsze (i nie napawają zbytnim optymizmem :( ... ale - co kto lubi).
PS1|2xPS One (PAL, NTSC)|PS2|PS2 Slim|Dreamcast|2xN64 (PAL, NTSC)|Wii

Awatar użytkownika
Forte
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 821
Rejestracja: 2011-11-23, 09:27
Lokalizacja: Dom

Re: Dreamcast - SD reader mod

Post autor: Forte » 2013-03-18, 19:41

Sprawdzę na pewno. Swoją drogą, jeśli ten filmik to nie fake, to RE3 nawet przyzwoicie chodzi. :)
EDIT: (Russian Alert! Czy istnieje gra której oni nie przetłumaczyli? xD)
http://www.youtube.com/watch?v=qhzxEcsNPHM

Szkoda, że GD-Roma nie idzie zastąpić zwykłym DVD albo CD :oops: . Może i równałoby się to z utratą dojścia do oryginalnych gier, ale zawsze można by było zrobić sobie kopię zapasową i śmigać z niej :D

Swoją drogą, istnieją jakieś zamienniki co do tasiemek od lasera? Moja jest pognieciona trochę, przydałoby się wymienić...

Edit: teraz dopiero się rozejrzałem i zauważyłem, ze jest możliwość wymiany :D
Mój laser to jednak Samsung z tego co mi się wydaje (kwadratowy, prostokątny), więc trudniej o zamiennik...
Sega!

Awatar użytkownika
Forte
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 821
Rejestracja: 2011-11-23, 09:27
Lokalizacja: Dom

Re: Dreamcast - SD reader mod

Post autor: Forte » 2013-08-24, 12:35

Mały Update odnośnie modowania z karty SD. Nie zabierałem się niestety jeszcze za niego (pomimo części leżących już w domu) gdyż mój laser zwyczajnie nie działa. Ale za to co ciekawego znalazłem w necie dzisiaj:

http://www.dallaslive.de/vdr/projects/r ... dex-en.php

Idealne rozwiązanie dla ludzi z uszkodzonymi laserami. Za jakieś 6 funtów w sumie (niby mało ale jednak sporo, jak przeliczymy) można kupić Chipa z programowalnym biosem. Co daje? Otóż można zmusić GD-Roma do ostatków sił i na nowo zamontowanym chipie wgrać Dreamshell. Co to oznacza? A to, że można uruchamiać gry z portu SD bez używania lasera za każdym razem, kiedy chcemy coś odpalić. Wygodne? Bardzo.

Jedyny problem? Trzeba mieć sprawny laser chociaż na chwile... więc mnie to niestety nie pomoże :(
Sega!

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2741
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Dreamcast - SD reader mod

Post autor: kolo » 2013-08-24, 13:00

Drugi problem - Dreamshell to wciąż wczesna beta i prawdopodobnie nigdy nie będzie dokończony, kiedy miałem czytnik to nie udało mi się odpalić żadnej gry które oficjalnie powinny działać. Kumpel któremu go odsprzedałem też ma problemy, ale tym razem z obrazem.
Jakaś alternatywa dla martwej konsoli leżącej bez lasera to jest, ale już wolę dołożyć trochę i mieć zamiennik - ludzie strasznie na nie narzekają a u mnie działa już prawie rok i nie mam jakichkolwiek problemów (może po prostu nie szoruję go szczotką drucianą, nie wiem).
Sega, Sega über alles
Obrazek

Awatar użytkownika
Forte
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 821
Rejestracja: 2011-11-23, 09:27
Lokalizacja: Dom

Re: Dreamcast - SD reader mod

Post autor: Forte » 2013-08-24, 14:02

True, ale wrzucenie swojej kolekcji płyt na jakiegoś dużego SD i brak potrzeby żonglowania płytami byłoby piękną perspektywą.

IMO prędzej czy później będe musiał zainwestować w zamiennik, ale na razie skupiam się na Wii. Dreamcast mi potrzebny tylko do Arcadeówek :)
Sega!

ODPOWIEDZ