Oryginalny kabel RGB do Makarona

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
M-Chan
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 474
Rejestracja: 2012-07-17, 10:25
Lokalizacja: Rougetsu Island

Oryginalny kabel RGB do Makarona

Post autor: M-Chan » 2013-06-17, 08:12

Czy ktoś z Forumowiczów posiadający oryginalny RGB firmy Sega do dreamcasta mógłby podzielić się uwagami na temat cech charakterystycznych lub też fotkami? Przeszukuję cały internet i NIGDZIE nie znalazłem ani dobrego zdjęcia, ani strony która opisała by znaki szczególne odróżniające oryginał od zamiennika (uparłem się na RGB, bo nie mam wejścia VGA w TV, a zależy mi na oryginale bo wiem z doświadczenia jaka jest różnica między oryginalnym kablem, a zamiennikiem).

Najlepsze zdjęcia udało mi się znaleźć: (nie widać tu niestety wtyczki)
http://www.ebay.de/itm/Sega-Dreamcast-S ... 485614b0ed

Z przyczyn oczywistych nie chcę dawać ponad 120 zł za kabel, więc rozglądałem się za alternatywą i tak, najtańsze co udało mi się odszukać to:
http://www.ebay.co.uk/itm/Official-Genu ... 3a814fa1a5

Sprzedawca zarzeka się, iż kabel jest oryginalny i do tego ma 100% pozytywów na 3000 aukcji, niemniej jednak zdjęcie poglądowe zbyt wiele nie mówi, a kabel jest bez oryginalnego boxa..., diabeł zaś tkwi w szczegółach i tu moja prośba o pomoc.

Awatar użytkownika
PapaHerbal
Moderator
Moderator
Posty: 1557
Rejestracja: 2011-12-15, 14:15
Lokalizacja: Solny Gród

Re: Oryginalny kabel RGB do Makarona

Post autor: PapaHerbal » 2013-06-17, 17:14

W zeszłym roku znajomy kupił mi taki kabel (zamiennik) we Wrocku na wyprzedaży w sklepie komputerowym (!) za cale 9 zeta. Oryginał posiada chyba Nikczemny, więc po konkrety do Niego. :D
Obrazek

Awatar użytkownika
M-Chan
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 474
Rejestracja: 2012-07-17, 10:25
Lokalizacja: Rougetsu Island

Re: Oryginalny kabel RGB do Makarona

Post autor: M-Chan » 2013-06-17, 19:19

PapaHerbal pisze:W zeszłym roku znajomy kupił mi taki kabel (zamiennik) we Wrocku na wyprzedaży w sklepie komputerowym (!) za cale 9 zeta.

PapaHerbal 9 zł też bym chętnie zaryzykował natomiast na dzień dzisiejszy na alledrogo, gość sprzedaje zamiennik za 37 zł :?

http://allegro.pl/kabel-rgb-do-sega-dre ... 58104.html

I nigdzie indziej nie mogę nic znaleźć. Można wiedzieć co to za sklep w tym Wrocku? - może prowadzą sprzedaż wysyłkową :wink:

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2741
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Oryginalny kabel RGB do Makarona

Post autor: kolo » 2013-06-17, 21:25

Niedawno wziąłem dokładnie ten kabel od tego sprzedawcy, nie mam porównania z oryginalnym ale od czinczy zauważalnie lepszy (choć różnica nie jest powalająca).
Sega, Sega über alles
Obrazek

Awatar użytkownika
PapaHerbal
Moderator
Moderator
Posty: 1557
Rejestracja: 2011-12-15, 14:15
Lokalizacja: Solny Gród

Re: Oryginalny kabel RGB do Makarona

Post autor: PapaHerbal » 2013-06-18, 10:09

@M-Chan, co to za sklep - nie wiem, ale mogę zapytać. Z tego co kojarzę to mieli jeszcze przedłużki do padów makaronowych i inne konsolowe szpeje.
Obrazek

Awatar użytkownika
M-Chan
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 474
Rejestracja: 2012-07-17, 10:25
Lokalizacja: Rougetsu Island

Re: Oryginalny kabel RGB do Makarona

Post autor: M-Chan » 2013-06-18, 10:34

kolo pisze:Niedawno wziąłem dokładnie ten kabel od tego sprzedawcy, nie mam porównania z oryginalnym
Tego się właśnie obawiałem, a nie kosztuje 9 zł... :sarcasm:
PapaHerbal pisze: @M-Chan, co to za sklep - nie wiem, ale mogę zapytać. Z tego co kojarzę to mieli jeszcze przedłużki do padów makaronowych i inne konsolowe szpeje.
Dzięki PapaHerbal, ale po tym co napisał kolo chyba pokuszę się o oryginał. Tylko przydały by mi się jakieś poglądowe fotki od kogoś kto taki posiada bo od sprzedawcy:
http://www.ebay.co.uk/itm/Official-Genu ... 3a814fa1a5
dostałem sporo szczegółowych zdjęć, ale nadal nie mam ich do czego porównać, a trochę mnie zastanawia dlaczego sprzedaje oryginalne o połowę taniej niż reszta świata tylko bez boxa...

ODPOWIEDZ