Dremcast - problem z ekranem i płytami

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dj_Anndzia
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 402
Rejestracja: 2011-08-30, 17:14
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Dremcast - problem z ekranem i płytami

Post autor: Dj_Anndzia » 2013-06-26, 15:05

Witam,
niestety próbowałam rozwiązać sama problem ale niestety bez rezultatów. posiadam 2 konsole Dremcast. I z oby dwiema mam problem.

1 sztuka - włącza się, można chodzić po menu, ale nie czyta w ogóle płyt, nawet się nie kręcą.
2 sztuka - niestety z tą jest gorzej. Świeci się czerwona dioda power i słychać wiatrak.

W 2 sztuce jest tak samo z płytami, wyjęłam laser i włożyłam do 1, ale niestety tak samo nic nie idzie.
Jakieś sugestie co mogę wymienić w laserze żeby płyty się kręciły?
Oraz co zrobić żeby 1 konsola ruszyła?

Z góry dziękuje za pomoc.
Zapraszam na mój nowy blog poświęcony mojej kolekcji:)
http://collector-retrogame.blogspot.com/

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2741
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Dremcast - problem z ekranem i płytami

Post autor: kolo » 2013-06-26, 15:18

Reaguje na zamknięcie klapki? Jeśli nie to może być coś z czujnikiem, spróbuj bez obudowy: włóż płytę i naciśnij czujnik.

Druga sztuka. Rozumiem że nie daje obrazu ani nie reaguje na włożenie płyty? Jeśli jeszcze tego nie zrobiłaś to przeczyść styki zasilacza (pierwszej konsoli też to nie zaszkodzi). I nie będę mówił żebyś użyła do tego WD-40 bo znowu mnie będą próbowali zjeść.
Sega, Sega über alles
Obrazek

frodo666
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1386
Rejestracja: 2011-03-03, 15:01

Re: Dremcast - problem z ekranem i płytami

Post autor: frodo666 » 2013-06-26, 15:25

Zakładam, że wszystko jest podłączone dobrze. Cały moduł napędu dobrze dociśnięty do płyty głównej, a taśmy od laserów nie uszkodzone. Wszystko jest dobrze z czujnikiem otwarcia klapki tak jak radził kolo.
Jakie są modele napędów w tych Dreamcastach? Samsung czy Yamaha? Ciężko cokolwiek stwierdzić nie testując tego wszystkiego na w pełni sprawnej konsoli. Z tego co opisałaś wynika, że obydwa napędy są uszkodzone. I to nie same lasery tylko silniczki bądź elektronika. Drugi DC w ogóle nie daje sygnału na TV?

Polecam Ci jeszcze raz wszystko rozebrać "do rosołu" i sprawdzić następujące kombinacje z tym DC'kiem który w ogóle daje obraz na wyjściu:
1. cały napęd z 1
2. cały napęd z 2
3. napęd z 1 z laserem z 2
4. napęd z 2 z laserem z 1

A najlepiej jak skołujesz w pełni sprawnego DC. Ja mógłbym Ci je przetestować, ale byś musiała wysyłać.
Obrazek

Awatar użytkownika
Dj_Anndzia
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 402
Rejestracja: 2011-08-30, 17:14
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Dremcast - problem z ekranem i płytami

Post autor: Dj_Anndzia » 2013-06-26, 15:35

Wiesz co mam pierwszy raz do czynienia z makaronem, wiec jak sprawdzić ze reaguję na zamknięcie klapki? Jeśli to pomoże to na ekranie cały czas piszę "proszę włożyć płytę". Którym dokładnie miejscu jest ten czujnik?

Tak druga sztuka nie kompletnie nic nie reaguję. WD-40 niestety nic nie dał.

P.S
Oczywiście wszystko jest dobrze podłączone :)
Samsung i Yamaha.

Wszystkie metody sprawdzone. Wszystkie części ze sobą pozamieniane i wszędzie to samo.
Ostatnio zmieniony 2013-06-26, 16:05 przez Dj_Anndzia, łącznie zmieniany 2 razy.
Zapraszam na mój nowy blog poświęcony mojej kolekcji:)
http://collector-retrogame.blogspot.com/

frodo666
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1386
Rejestracja: 2011-03-03, 15:01

Re: Dremcast - problem z ekranem i płytami

Post autor: frodo666 » 2013-06-26, 16:03

Napędy są różne czyli samych laserów nie podmienisz. Na zdjęciu Ci zaznaczyłem gdzie jest ten czujnik ;)
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

Jeśli wszystkie połączenia na 100% posprawdzałaś i silniczki nawet się nie uruchamiają to wychodzi na to, że w obu masz walnięte napędy. Może da się chociaż same lasery odzyskać, ale to musiałabyś sprawdzić na sprawnych napędach.
Ostatnio zmieniony 2013-06-26, 16:06 przez frodo666, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Dj_Anndzia
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 402
Rejestracja: 2011-08-30, 17:14
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Dremcast - problem z ekranem i płytami

Post autor: Dj_Anndzia » 2013-06-26, 16:06

To bez zmian reaguje konsola bez klapki z tym czujnikiem.

Czyli nic sama nie zdziałam?
Zapraszam na mój nowy blog poświęcony mojej kolekcji:)
http://collector-retrogame.blogspot.com/

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2741
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Dremcast - problem z ekranem i płytami

Post autor: kolo » 2013-06-26, 16:10

Po zamknięciu klapki w włączonym DC powinien pojawić się na chwilkę napis "Please wait while disc is being checked" czy jakoś tak, nawet jeśli w środku nie ma płyty. Jeśli ten napis się nie pojawia to DC nie czuje że klapka została zamknięta.

A same lasery można podmieniać, jednak trzeba je odpowiednio po tym ustawić. Wymiana całych modułów powinna być bezbolesna bo pasują do każdego DC.

Jeśli po podmianie elementów z drugiego w pierwszym wszystko się wyświetlało to obawiam się że drugi ma walniętą płytę główną, możliwe że niektóre podzespoły jeszcze są sprawne ale jedynym który ma konkretną wartość jest laser a z tego co mówisz wynika że jest martwy.

------------
Możliwe że ktoś "przekręcił" laser (dał mu za dużą moc) wtedy mogą być problemy z działaniem reszty układu.
Sega, Sega über alles
Obrazek

Awatar użytkownika
Dj_Anndzia
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 402
Rejestracja: 2011-08-30, 17:14
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Dremcast - problem z ekranem i płytami

Post autor: Dj_Anndzia » 2013-06-26, 16:20

W tym sprawnym wyskakiwały mi komunikaty takie jak piszesz. Wiec czujnik jest sprawny.

Konsole były grzebane na pewno, bo w jednym brakuje taśmy od lasera. I po wybrakowanych śrubkach widać.

Straciłam nadzieję :(
Zapraszam na mój nowy blog poświęcony mojej kolekcji:)
http://collector-retrogame.blogspot.com/

frodo666
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1386
Rejestracja: 2011-03-03, 15:01

Re: Dremcast - problem z ekranem i płytami

Post autor: frodo666 » 2013-06-26, 16:49

Skoro już wszystkie opcje sprawdzone to chyba sama więcej nie zdziałasz. Pozostają tylko testy poszczególnych części na sprawnej konsoli.
Obrazek

ODPOWIEDZ