Jaki laser?

ODPOWIEDZ
neko
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 8
Rejestracja: 2011-10-09, 19:14
Lokalizacja: Katowice

Jaki laser?

Post autor: neko » 2013-09-16, 19:26

Witam,
Planuję wymianę lasera w mojej konsoli.
Wyczytałam, że są 2 (a może więcej?) rodzajów lasera do DC: SPU3200 oraz R48.
Czy ktoś mógłby mi pomóc i powiedzieć jaki laser potrzebuję? Konsola jest Pal.
Jak sprawdzić jaki laser muszę kupić, aby wszystko śmigało jak należy?
Obrazek

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2741
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Jaki laser?

Post autor: kolo » 2013-09-16, 19:29

Jakikolwiek, obydwa po odpowiednim ustawieniu obydwa będą działały w twojej konsoli. Oryginalne lasery produkowały Yamaha i Samsung, troszkę się od siebie różniły ale powinny współpracować z każdą jednostką.
Jak zdejmiesz górną obudowę to w prawej dolnej części metalowej trumny układu lasera zobaczysz producenta (Yamaha albo Samsung), sam laser możesz rozpoznać po kształcie: Samsung robił prostokątne a Yamaha nieco owalne.

Jest też jeszcze jedna kwestia, możesz kupić cały moduł lasera, co oznacza że nie będziesz się musiał bawić w jego ustawianie lub sam laser gdzie będziesz musiał odpowiednio ustawić moc aby laser działał prawidłowo.
Sega, Sega über alles
Obrazek

neko
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 8
Rejestracja: 2011-10-09, 19:14
Lokalizacja: Katowice

Re: Jaki laser?

Post autor: neko » 2013-09-16, 19:52

@kolor dzięki wielkie za pomoc.
Mam jeszcze jedno pytanie. Laser planuję kupić tutaj http://www.aliexpress.com/item/Free-Shi ... 15706.html
Wątpię, że są to oryginalne lasery... sądzisz, że laser kupiony stamtąd będzie ok?
Gdzie mogę kupić cały nowy moduł lasera?
Obrazek

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2741
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Jaki laser?

Post autor: kolo » 2013-09-16, 21:27

Właśnie jest taki problem że nie kupisz całego nowego modułu, w końcu Dreamcasty już nie są produkowane - tylko używki a i to niezbyt często (albo kupić trupa i liczyć że laser będzie OK).
Nie mam pojęcia czy tamte lasery będą w porządku, sam mam zamienniki i niestety są zbyt niskie aby dobrze (i długo) działały bez modyfikacji układu, nie wiem jak tamte co podałeś w linku (wyglądają praktycznie tak samo).

Tu masz mój poradnik jak to mniej więcej zrobić: http://sega.c0.pl/faqs/felieton_dreamca ... miana.html
Obecnie korzystam przede wszystkim właśnie z konsoli z zamiennikiem i nie mam praktycznie żadnych problemów (działa jak oryginalny), kwestia szczęścia, dobrego ustawienia i nie katowania szmelcem.
Sega, Sega über alles
Obrazek

ODPOWIEDZ