Tuning wizualny całej obudowy lub pokrywy w Sega Dreamcast

heniek29cr
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 25
Rejestracja: 2015-04-18, 21:30

Tuning wizualny całej obudowy lub pokrywy w Sega Dreamcast

Post autor: heniek29cr » 2015-04-18, 21:52

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Witam

przedstawiam wam do oceny modyfikację wizualną wykonaną na całej obudowie (malowanie na biało całej konsoli oraz ozdobę w klimacie Shenmue na klapie napędu) i modyfikację tylko samej klapki od napędu (wszystko widoczne na zdjęciach). Całość jest wykonana ręcznie i dobrze zabezpieczona (nic nie pęka ani się odbarwia). Co sądzicie o tym tuningu?
Jeżeli ktoś byłby zainteresowany to mogę taką modyfikację wykonać na zamówienie oczywiście można w ten sposób dopasować inny motyw z waszymi typami ulubionych gier.
Jeżeli ktoś jest zainteresowany to proszę śmiało pytać.
Pozdrawiam

heniek29cr
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 25
Rejestracja: 2015-04-18, 21:30

Re: Tuning wizualny całej obudowy lub pokrywy w Sega Dreamca

Post autor: heniek29cr » 2015-04-19, 13:44

Mały update a co sądzicie o tym?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam

heniek29cr
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 25
Rejestracja: 2015-04-18, 21:30

Re: Tuning wizualny całej obudowy lub pokrywy w Sega Dreamca

Post autor: heniek29cr » 2015-04-20, 23:39

Tak w skrócie wyjaśniając nadruk na pokrywę to żadna naklejka ani kawałek kartki wydrukowanej i przyklejonej na pokrywę......tylko odzyskany wydruk laserowy bezpośrednio nałożony na powierzchnię bez efektu "naklejki" w rzeczywistości wyglądający na nadruk na pokrywie:-)
Szczerze spodziewalem się większego zainteresowania tą techniką ale albo dreamcastowców już nie ma albo tylko oryginalne konsole mają znaczenie...szkoda bo można by temat z innymi frontami pociągnąć:-)
A tak technika pozostanie u mnie i tylko u mnie -(
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 2015-04-21, 06:35 przez heniek29cr, łącznie zmieniany 1 raz.

yrkill
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 452
Rejestracja: 2011-07-28, 23:58
Lokalizacja: Łódź

Re: Tuning wizualny całej obudowy lub pokrywy w Sega Dreamca

Post autor: yrkill » 2015-04-20, 23:53

Druga wersja prezentuje się o wiele lepiej. Jednak nie będę ukrywał, że w mojej opinii wygląda to po prostu tandetnie. Jak custom, to taki, taki, albo albo taki. Ale baw się dalej, może niebawem będziesz mógł pokazać nam coś bardziej efektownego :)
n3ds, amiga1200, amiga cdtv, ds lite, n64, ps2, ps3, ps4, psp, smd2, snes, wii, wii u, vita

przemorg
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 297
Rejestracja: 2015-03-01, 16:16
Lokalizacja: Poznan*

Re: Tuning wizualny całej obudowy lub pokrywy w Sega Dreamca

Post autor: przemorg » 2015-04-21, 00:13

i cena tez spora wg mnie, bo mignęło mi sie na allegro 70zł ;) .

heniek29cr
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 25
Rejestracja: 2015-04-18, 21:30

Re: Tuning wizualny całej obudowy lub pokrywy w Sega Dreamca

Post autor: heniek29cr » 2015-04-21, 06:24

Dzięki za odpowiedzi a więc cena z allegro jest wysoka aby aukcja trochę powisiała.....tutaj może być taniej a co do jakości to będzie zawsze kwestia gustu ale aby osiągnąć taki efekt (w moim odczuciu bardzo dobry ale może na żywo wygląda to po prostu lepiej)
To trochę obudów już przemalowalem i czasu stracilem aby wyżej wspomniany efekt powstał i żeby tandecizną to przezwać to się nie zgodzę;-)
Dzięki za sugestie i pozdrawiam

Awatar użytkownika
Bodzio
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1645
Rejestracja: 2010-09-22, 16:43
Kontakt:

Re: Tuning wizualny całej obudowy lub pokrywy w Sega Dreamca

Post autor: Bodzio » 2015-04-21, 16:22

Zdjęcia zdjęciami, ale fajnie by to było na żywo zobaczyć. Przez neta bałbym się coś takiego zlecić, a już na pewno byłoby mi szkoda Dreamcasta. Jeżeli chodzi o wygląd to z Twoich modyfikacji najbardziej podoba mi się ta na klapce i to ta wersja nie rozlana na cała klapkę.

heniek29cr
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 25
Rejestracja: 2015-04-18, 21:30

Re: Tuning wizualny całej obudowy lub pokrywy w Sega Dreamca

Post autor: heniek29cr » 2015-04-21, 22:22

Ja też bym ładnej nie pożółkłej obudowy nie dotykał ale zabawa powstała dla brzydkich mocno zmęczonych DC aby nadać im nieco świeżości i elegancji na co w pełni zasługują:-) A co do widoku na żywo to może macie jakieś zloty czy inne imprezy integracyjne fanów DC czy Segi?

Pozdrawiam

Kaspar84
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 619
Rejestracja: 2013-10-28, 11:52

Re: Tuning wizualny całej obudowy lub pokrywy w Sega Dreamca

Post autor: Kaspar84 » 2015-04-22, 07:21

Trochę mi to przypomina malowanie smoków i innych płomieni na Golfach :)
To co yrkill pokazał jeszcze ujdzie... Nie uważam też, żeby 65 zł było wygórowaną ceną pod warunkiem, że jest to naprawdę fajnie zrobione.
Obrazek

heniek29cr
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 25
Rejestracja: 2015-04-18, 21:30

Re: Tuning wizualny całej obudowy lub pokrywy w Sega Dreamca

Post autor: heniek29cr » 2015-04-24, 22:20

A więc ostatni update niedawno zrobionej konsoli DC i zarazem zamykam temat tego wizualnego moda bo widzę, że coś nie chwyciło:-) a porównywania do wiejskiego tuningu golfa no cóż są chyba kompletnie nie na miejscu bo przecież to Shenmue............

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam

yrkill
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 452
Rejestracja: 2011-07-28, 23:58
Lokalizacja: Łódź

Re: Tuning wizualny całej obudowy lub pokrywy w Sega Dreamca

Post autor: yrkill » 2015-04-24, 22:37

Zobacz różnicę ;)

Chodzi o to, że Twoje modyfikacje wyglądają jak prasowanki na t-shirty, a nie małe dzieła sztuki. Nie twierdzę, że są złe — ba, zakładam, że wielu ludziom się mogą spodobać. Sam jednak stawiam na rzeczy albo z najwyższej półki, albo takie, jakimi są. A sam DC, moim zdaniem, nie potrzebuje modyfikacji. Nawet wtedy, kiedy mu się trochę pożółknie, wciąż prezentuje się z klasą :)
n3ds, amiga1200, amiga cdtv, ds lite, n64, ps2, ps3, ps4, psp, smd2, snes, wii, wii u, vita

heniek29cr
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 25
Rejestracja: 2015-04-18, 21:30

Re: Tuning wizualny całej obudowy lub pokrywy w Sega Dreamca

Post autor: heniek29cr » 2015-04-24, 22:48

Zobacz różnicę.... weź nie rób se jaj jesteś ślepy to jest zwykła naklejka no weź..... już samo położenie lakieru pędzlem na padzie woła o pomstę...... no nie to już mnie obraziłeś.......albo jakość albo oklejaj DC tapetą- popatrz na przyciski z tego zdjęcia z tego Twojego linku...... (Twoja najwyższa półka he he :-)...:-) )

heniek29cr
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 25
Rejestracja: 2015-04-18, 21:30

Re: Tuning wizualny całej obudowy lub pokrywy w Sega Dreamca

Post autor: heniek29cr » 2015-04-24, 23:05

Ja używam farb z sklepu plastycznego dla artystów nie jakieś obi czy castorama potem jest polerowanie zobacz efekt połysku w tym malowanym przeze mnie białym DC :

Obrazek

yrkill
'radzi sobie'
'radzi sobie'
Posty: 452
Rejestracja: 2011-07-28, 23:58
Lokalizacja: Łódź

Re: Tuning wizualny całej obudowy lub pokrywy w Sega Dreamca

Post autor: yrkill » 2015-04-24, 23:12

Nie wiem co to, jak dla mnie może być malowane lakierem do paznokci. Prawda jest taka, że efekt finalny — przynajmniej na zdjęciach, prezentuje się o niebo lepiej. Nie twierdzę, że na żywo może sprawa się mieć zupełnie inaczej.

A jeśli mam być szczery, to ten ostatni DC, biały, wygląda najlepiej ze wszystkich zdjęć, którymi się z nami podzieliłeś. Naturalnie, estetycznie — po prostu pięknie!
n3ds, amiga1200, amiga cdtv, ds lite, n64, ps2, ps3, ps4, psp, smd2, snes, wii, wii u, vita

heniek29cr
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 25
Rejestracja: 2015-04-18, 21:30

Re: Tuning wizualny całej obudowy lub pokrywy w Sega Dreamca

Post autor: heniek29cr » 2015-04-24, 23:26

Ja jestem modelarzem i takie rzeczy jak naklejka ze zdjęcia od razu poznam:-) ale ten "efekt finalny" o którym piszesz to podpada od razu popatrz na przyciski power i open to jest chałtura jakich dużo w sieci... jak bym coś takiego miał robić to nawet na forum mi by było wstyd...
Tu masz czystą robotę z efektem Shenmue, który może na zdjęciach jakoś wam tu podpada ale na żywo w dotyku a przede wszystkim w użytkowaniu jest na lata...... wszystko zabezpieczone i naprawdę fajnie zrobione ale każdy chwali swoje:-)

pozdrawiam

ODPOWIEDZ