TV nie widzi Dreamcasta

ODPOWIEDZ
Peroroncino
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 2
Rejestracja: 2017-07-12, 13:14

TV nie widzi Dreamcasta

Post autor: Peroroncino » 2017-07-12, 13:19

Kupiłem PAL Dreamcasta i zdaje się działać, bo hałasuje i świeci się, ale telewizor wyświetla tylko śnieg. Telewizor Panasonic TX-L32CX3E. Tak to wygląda, te kable obok to od Wii: https://ibb.co/gMU2Xv

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2740
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: TV nie widzi Dreamcasta

Post autor: kolo » 2017-07-12, 14:09

Na wszelki wypadek powiem, bo nie wiem jak bardzo ogarnięty w temacie konsol na kablu antenowych jesteś.
Po podłączeniu kabla i włączeniu konsoli włącz wyszukiwanie kanałów w swoim TV, jeśli nie pomoże to pobaw się przełącznikiem na kostce w kablu i spróbuj jeszcze raz. Z tego co widzę masz nowszy telewizor, więc mogą być problemy ze znalezieniem sygnału, a nawet jeśli ci się uda to jakość obrazu będzie bardzo kiepska. Zrób sobie dobrze i kup minimum kabel czincz, a jeszcze lepiej RGB (EURO/SCART) na allegro (polecam thefoo, ale może znajdziesz coś ciekawego u innych), albo jeśli nie zależy ci na czasie i oryginalności (i potencjalnie jakości) a na cenie to poszukaj na aliexpress.
Sega, Sega über alles
Obrazek

Awatar użytkownika
PapaHerbal
Moderator
Moderator
Posty: 1557
Rejestracja: 2011-12-15, 14:15
Lokalizacja: Solny Gród

Re: TV nie widzi Dreamcasta

Post autor: PapaHerbal » 2017-07-12, 15:15

Jeśli używasz kabla antenowego to oczywiście musisz na TV wyszukać sygnał (programowanie/autoprogramowanie) przy włączonej konsoli. IMO podłączanie DC via RF to profanacja. Zorganizuj sobie jakiś kabel SCART i ciesz się znacznie lepszą jakością sygnału niż z "antenówki".
W międzyczasie kolo wszystko opisał wyżej. :)
Obrazek

Peroroncino
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 2
Rejestracja: 2017-07-12, 13:14

Re: TV nie widzi Dreamcasta

Post autor: Peroroncino » 2017-07-12, 16:56

Udało mi się złapać sygnął przez wyszukiwanie kanałów. Ale jakość obrazu jest faktycznie niska, kupię kabel Scart.

ODPOWIEDZ