Kupno psx

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Kupno psx

Post autor: Axi0maT » 2012-01-31, 10:27

frodo666 pisze:Pewnie uwa�asz, �e powinienem por�wnywa� z za��czony expasion pakiem, nie? :)
Zdesperowana lwica, pr�buj�ca broni� swoich m�odych za wszelk� cen�, cho�by by�y brzydkie i u�omne :undecided:
Ja tak nie uwa�am, lepiej por�wnywa� gry multiplatformowe na konsoli takiej jak� j� fabryka stworzy�a i jest bardziej obiektywnie, a nie na kanapkach.
Czyli zgodnie z twoim tokiem rozumowania Resident Evil lepszy jest jednak na Saturna - bo tam mozna zapisac stan gry, a na PSXie nie mozna (bo przeciez memorka nie jest w komplecie z konsola). Wez ty sie puknij w glowe zanim cos napiszesz... albo chociaz przeczytaj raz jeszcze zanim klikniesz wyslij.
frodo666 pisze:Tutaj masz "taki efekt rozmycia z N64 tylko za darmo"
No widzisz.. zapomnial wol jak cieleciem byl. 15 lat temu wszyscy spuszczali sie nad rozmytymi teksturkami, ale dzis - frodo oswiadcza swiatu wszem i wobec ze to brzydkie i wszyscy maja myslec tak jak frodo! Zeby nie bylo - nie mowie ze rozmycie jest identyczne jak na Voodoo - bo wiadomo ze PeCet mial wiecej ramu i wieksze mozliwosci, niemniej sprzetowe rozmywanie to bylo prawdziwe COS... czego ty chyba nie pojmujesz z tego co widze.
frodo666 pisze:... i bez tekstur, zgadza siďż˝ :smile:
Nie, nie, nie drogi kolego... 13MB razem z teksturkami. Zatkalo kakao? Sprawdzilbys chociaz zanim wyskoczysz jak filip z konopii. Po co pozniej maja sie wszyscy z ciebie smiac?


frodo666 pisze:To jak to z tym ex pakiem? Za darmo byďż˝?
a jak to bylo z memorkami do PSXa i DualShockami... za darmo byly?

frodo666
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1386
Rejestracja: 2011-03-03, 15:01

Re: Kupno psx

Post autor: frodo666 » 2012-01-31, 10:31

Tak to jest rozdrażnić fanboya :lol:
Wyjedziesz mu z dobrymi argumentami a on zacznie Cie obrażać :lol:
Obrazek

BloodyClaw
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 354
Rejestracja: 2011-12-31, 13:20
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Re: Kupno psx

Post autor: BloodyClaw » 2012-01-31, 10:35

Mój punkt widzenia najlepiej ujął BigBoss. Wersja na N64 przy PSXowej jest po prostu mdła. Efekt rozmycia zauważalny, ale majtów nie kosi. Animacja (o dziwo) nieco zasysa, muza - jeden z najważniejszych plusów gry, który konkretnie nakręca klimat sieczki - stonowana. To nadal nie jest zła produkcja, tylko patrząc na nią przez pryzmat wersji PSX rozczarowuje. Najdziwniejsze w tym wszystkim jest to, że w tamtych czasach fpsy rządziły raczej na konsoli Nintendo i mało kto się spodziewał, że w ogólnym rozrachunku konsola Mariana wypadnie w tym porównaniu gorzej. Jak dla mnie w tym starciu PSX > N64.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Kupno psx

Post autor: Axi0maT » 2012-01-31, 10:40

frodo666 pisze: Wyjedziesz mu z dobrymi argumentami a on zacznie Cie obra�a� :lol:
1. Chlopaczku, mozesz zacytowac w ktorym miejscu cie obrazilem?
2. Nagle skonczyly sie najazdki na dokupowanego Expansion Paka jak wytknalem PSXowi brak memorki?
3. Mam nadzieje ze sprawdziles ile faktycznie zajmuje Quake 2 na PSXie bez muzyki i filmikow.
BloodyClaw pisze:muza - jeden z najwa�niejszych plus�w gry, kt�ry konkretnie nakr�ca klimat sieczki - stonowana
Fakt, Quake 2 na N64 klimatem zblizyl sie bardziej do Dooma... Dla mnie to akurat zaleta, chociaz klimatu z pierwszej czesci Quake i tak nic nie przebije :D

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Kupno psx

Post autor: Ukukuki » 2012-01-31, 10:45

Axi0maT pisze:No widzisz.. zapomnial wol jak cieleciem byl. 15 lat temu wszyscy spuszczali sie nad rozmytymi teksturkami, ale dzis - frodo oswiadcza swiatu wszem i wobec ze to brzydkie i wszyscy maja myslec tak jak frodo! Zeby nie bylo - nie mowie ze rozmycie jest identyczne jak na Voodoo - bo wiadomo ze PeCet mial wiecej ramu i wieksze mozliwosci, niemniej sprzetowe rozmywanie to bylo prawdziwe COS... czego ty chyba nie pojmujesz z tego co widze.

Czytając stare czasopisma nie widać jakoś spuszczania się nad tym rozmyciami, pewnie ,że było wspominane wersja na N64 dużo ładniejsza ale wiele to nie zmieniało. Ponieważ minusów też sporo było. Szczerze w niektórych grach pamiętam stękanie ,że rozmyte blebleble a w niektórych ,że wygląda to bardzo ładnie. Widać zależy od gry. Mam akurat czasopisma z recenzją Q2 na PSX i N64 sprawdzę w domu i zobaczymy jak w tamtym czasie widzieli to recenzenci. Z tego co pamiętam wersja na N64 miała lepszą ocenę ale różnica to góra jeden punkt, faktycznie w minusach na N64 było coś wspomniane z animacją. Graficznie na pewno lepsza wersja na N64 ale jakieś tam minusy miała, strasznie chyba nad dźwiękiem stękali. Chociaż granie na jednym analogu w FPS jest średnio przyjemne, strasznie mnie to na DC wkurza ale da się przyzwyczaić i w UT gra się dobrze.
Famicom!

frodo666
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1386
Rejestracja: 2011-03-03, 15:01

Re: Kupno psx

Post autor: frodo666 » 2012-01-31, 10:54

Axi0mat nie muszę się pukać w głowę bo tam jest wszystko dobrze poukładane, a napisane posty przed wysłaniem czytam dokładnie :)

Dyskutowaliśmy o aspektach audio / wizualnych Quake'a II a Ty wyskakujesz jak filip z konopi o zapisywaniu stanów gier :angry:

Wg. mnie takie zagrywki jak eks. pak są żenujące i to jest chwytanie się brzytwy przez tonącego. Kanapki były popularne w czwartej generacji (z resztą tak samo jak carty), a w piątej konkurencja N czyli Sega i Sony nie musiały odpłatnie ulepszać swojej konsoli tak żeby była mocniejszym sprzętem, w jakiej postaci zadebiutowały w takiej umarły.

Dlatego też porównywanie jakości gier na 5 gen. obiektywne jest tylko bez eks paka.

EDIT. nie mam potrzeby sprawdzać ile zajmuje bez muzyki i filmów, bo po co? Na N jakaś tam biedna muzyka leci w tle i nie jest to totalny RIP jakiego mi zapewne kazałeś szukać na PSX
Obrazek

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Kupno psx

Post autor: Axi0maT » 2012-01-31, 11:08

Dyskutowali�my o aspektach audio / wizualnych Quake'a II a Ty wyskakujesz jak filip z konopi o zapisywaniu stan�w gier :angry:
To bylo w odpowiedzi na to ze ponoc porownywac trzeba gry na konsoli w standardowej konfiguracji. Jesli porownujesz Quake 2 na N64 bez Expansion Paka, to wspomniany kilka stron predzej Resident Evil nalezy porownywac na PSXie bez Memorki... to chyba logiczne?
frodo666 pisze:Wg. mnie takie zagrywki jak eks. pak s� �enuj�ce i to jest chwytanie si� brzytwy przez ton�cego. Kanapki by�y popularne w czwartej generacji (z reszt� tak samo jak carty), a w pi�tej konkurencja N czyli Sega i Sony nie musia�y odp�atnie ulepsza� swojej konsoli tak �eby by�a mocniejszym sprz�tem, w jakiej postaci zadebiutowa�y w takiej umar�y.

Dlatego te� por�wnywanie jako�ci gier na 5 gen. obiektywne jest tylko bez eks paka.
Buhahahahaha. To mnie teraz rozbawiles!!! A o przystawce do odtwarzania Video CD do PSXa slyszal? A o dodatkowej pamieci do Saturna moze? Serio nic? Az taki niedoinformowany jestes? :???:

BloodyClaw
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 354
Rejestracja: 2011-12-31, 13:20
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Re: Kupno psx

Post autor: BloodyClaw » 2012-01-31, 11:12

Do Saturna można było chyba dokupić dodatkowe 4mg pamięci, żeby pociągnąć zmiany zawodników w X-Men vs Street Fighter.

EDIT: Video CD to raczej bym zaliczył do akcesoriów, jako że ta przystawka (z tego co mi wiadomo) nie ingerowała w dane techniczne konsoli.

frodo666
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1386
Rejestracja: 2011-03-03, 15:01

Re: Kupno psx

Post autor: frodo666 » 2012-01-31, 11:20

rzeczywiście nie słyszałem i zwracam honor co do Segi (w końcu ona królowała w kanapkach 4 gen.), ale przystawka Video CD do PSXa ma się nijak do mocy konsoli
Obrazek

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Kupno psx

Post autor: Axi0maT » 2012-01-31, 11:25

frodo666 pisze:przystawka Video CD do PSXa ma siďż˝ nijak do mocy konsoli
A brak takich przystawek to wlasnie powod obrazu nedzy i rozpaczy generowanego przez PSXa...

Zreszta gierka na obu platformach zostala ostatecznie oceniona bardzo podobnie.
N64 (81.27% - srednia z 19 recenzji):
http://www.gamerankings.com/n64/198378- ... index.html
PSX (79.81% - srednia z 16 recenzji):
http://www.gamerankings.com/ps/198379-q ... index.html

Kazdy niech wybierze sobie to oc mu sie podoba. Jeden woli rozmyte teksturki, inny ascetyczne piksele... Dla kazdego cos milego.

frodo666
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1386
Rejestracja: 2011-03-03, 15:01

Re: Kupno psx

Post autor: frodo666 » 2012-01-31, 11:32

co do konkluzji się zgadzam, niechaj każdy gra na tym co ma albo na czym woli :]
w każdym razie fajnie się dyskutowało

wracając do tematu kupna PSX to marzy mi się Net Yaroze, kiedyś można było spotkać czasem na allegro w cenie kilkuset zł, od kilku lat już nie, na ebay'u jest parę sztuk ale nie na ludzką kieszeń

one różnią się tylko kolorem czy czymś więcej?
bardzo mi się podoba turkusowa obudowa

Obrazek

EDIT. niebieska służyła do wyłapywania bugów, nie? coś kojarzę, że kiedyś na łamach PSX Extreme się chwalili, że taką mają
Ostatnio zmieniony 2012-01-31, 12:40 przez frodo666, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Dred
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1051
Rejestracja: 2010-01-06, 19:11
Lokalizacja: Gniezno:]

Re: Kupno psx

Post autor: Dred » 2012-01-31, 12:37

Pamiętam, że gdzieś można było sobie kupić obudowę transparentną do kanciastego Szaraka (3rd party, oczywiście).

A co do Net Yaroze, to wnioskując po fotce, ma bezpośrednie wyjścia RCA, i przypomina mi to z lekka pierwsze modele "zwykłe" PSXa. Zatem mam pytanko (może ktoś będzie wiedział): czy w Net Yaroze jest ten sam problem co właśnie w tych pierwszych modelach, czyli szybko zużywający się laser? Gwoli wyjaśnienia, zasilacz konsoli był zbyt blisko czytnika i się szybko on psuł...

mcfly12
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 781
Rejestracja: 2011-01-02, 22:19

Re: Kupno psx

Post autor: mcfly12 » 2012-01-31, 14:04

Chyba yeroze ma tę samą bolączkę bo laser jest umieszczony po lewej stronie....
Cycki i Heavy metal to dwie najlepsze rzeczy jakie przytrafiły się ludzkości.

emet96
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1084
Rejestracja: 2011-05-23, 19:30
Lokalizacja: Płońsk

Re: Kupno psx

Post autor: emet96 » 2012-01-31, 14:25

Chwalili się niebieskim plejakiem w PSMie z maja 99 w artykule o FFVIII :). Yaroze'y mają laser "skosem" i wyjścia rca z tego co pamiętam to ich oznaczenia wyglądały tak: DTL-3000 czyli z okresu "skośnych" laserów. W japonii był SCPH-3000 ;).
/PSX/N64/X360/

Awatar użytkownika
BigBoss
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 703
Rejestracja: 2007-11-03, 16:04
Lokalizacja: Zawadzkie/Opolskie
Kontakt:

Re: Kupno psx

Post autor: BigBoss » 2012-01-31, 15:30

Pięknie prezentują się te konsolki.
N64|GCN|Wii|PSX|PS2|PS3|PS4|PSP|DC|X|360
Kolekcja Last.FM

ODPOWIEDZ