Kupno psx

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
BigBoss
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 703
Rejestracja: 2007-11-03, 16:04
Lokalizacja: Zawadzkie/Opolskie
Kontakt:

Re: Kupno psx

Post autor: BigBoss » 2012-01-29, 19:22

Jakie to tryb ma RE na Satka?
N64|GCN|Wii|PSX|PS2|PS3|PS4|PSP|DC|X|360
Kolekcja Last.FM

Hayabusa
Wsparcie sprzętowe
Wsparcie sprzętowe
Posty: 692
Rejestracja: 2011-07-28, 14:03
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Kupno psx

Post autor: Hayabusa » 2012-01-29, 19:24

Dred pisze:No i wersja na Satka ma dodatkowy tryb, którego nie ma u konkurencji.
Jaki to tryb, jeśli można wiedzieć? Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad kupnem Residenta na Satka ;)

Ukukuki
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 3400
Rejestracja: 2008-01-25, 19:20
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: Kupno psx

Post autor: Ukukuki » 2012-01-29, 19:31

Vib Ribbon za wygląd i ogólnie "czo to jeszt?"!
Famicom!

Awatar użytkownika
Dred
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1051
Rejestracja: 2010-01-06, 19:11
Lokalizacja: Gniezno:]

Re: Kupno psx

Post autor: Dred » 2012-01-29, 19:31

The Sega Saturn version added an unlockable Battle Game minigame in which the player must traverse through a series of rooms from the main game and eliminate all enemies within them with the weapons selected by the player. This minigame features two exclusive enemies not in the main game: a zombie version of Wesker and a gold-colored Tyrant. The player's performance is graded at the end of the minigame. The Saturn version also features exclusive enemy monsters, such as a re-skinned breed of Hunters known as Ticks and a second Tyrant prior to the game's final battle. Exclusive outfits for Jill and Chris were added as well.

Awatar użytkownika
mis_koralgol
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 37
Rejestracja: 2011-08-31, 21:53
Kontakt:

Re: Kupno psx

Post autor: mis_koralgol » 2012-01-29, 19:56

dupy nie urywa, PSX dostal pozniej tez bonus w postaci RE:DC :smile: jeśli chodzi o SS to denerwuje mnie temat save-ów i baterii w konsoli, nie to co memorka w PSX :<
oldschool soldier

Awatar użytkownika
Dred
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1051
Rejestracja: 2010-01-06, 19:11
Lokalizacja: Gniezno:]

Re: Kupno psx

Post autor: Dred » 2012-01-29, 20:01

IMO, zawsze coś więcej;) poza tym, mi się gra o wiele przyjemniej na SS, niż na psx;)

A save'y to nie problem. Ba, save'uje mi się przyjemniej niż na Szaraku, bo nie ma w ogóle loadingu podczas kopiowania:)

A kto Ci karze save'ować tylko na wewnętrzną pamięć? Kup se memory backup i tyle;) Oczywiście nie mówię o tym z Action Replay'a, bo to zupełnie inna bajka.

Bateria? Wymieniasz co pół roku, czy co roku i tyle, no problemo:] Chyba że nie masz Satusia na stałe podłączonego do prądu, to raczej częściej będzie bateria padać.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Kupno psx

Post autor: Axi0maT » 2012-01-29, 20:24

Dred pisze:No i wersja na Satka ma dodatkowy tryb, którego nie ma u konkurencji.
Zaintrygowales mnie tym, ale jak widze raczej ciekawostka niz sensowny dodatek.
emet96 pisze:http://www.youtube.com/watch?v=PQ-UUAa5eGA tutaj małe porównanie :) .
Ten filmik to jak dla mnie ewidentnie robiony na emu. Zobacz w jakiej rozdzialce sa obiekty! Piksele powinny byc wielkosc krowy. Tu jest tez jakies porownanie i musze przyznac ze wyglada to duzo bardziej sensownie:
http://www.youtube.com/watch?v=KUl3Lam8NvA

Awatar użytkownika
BigBoss
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 703
Rejestracja: 2007-11-03, 16:04
Lokalizacja: Zawadzkie/Opolskie
Kontakt:

Re: Kupno psx

Post autor: BigBoss » 2012-01-29, 20:30

No na tym filmiku to ewidentnie wersja PSX wygląda lepiej.
N64|GCN|Wii|PSX|PS2|PS3|PS4|PSP|DC|X|360
Kolekcja Last.FM

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Kupno psx

Post autor: Axi0maT » 2012-01-29, 20:45

BigBoss pisze:No na tym filmiku to ewidentnie wersja PSX wygląda lepiej.
Mowisz o tym zalinkowanym przeze mnie? Wersja na Saturna wydaje sie rozpikselowana jeszcze bardziej niz ta z PSXa (a to przeciez byla pikselowa rzeznia). Zastanawiam sie wiec czy to w ogole mozliwe? Moze roznica wynika np. z innego typu kabelka przy zgrywaniu?

Awatar użytkownika
mis_koralgol
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 37
Rejestracja: 2011-08-31, 21:53
Kontakt:

Re: Kupno psx

Post autor: mis_koralgol » 2012-01-29, 21:05

Dred pisze: Bateria? Wymieniasz co pół roku, czy co roku i tyle, no problemo:] Chyba że nie masz Satusia na stałe podłączonego do prądu, to raczej częściej będzie bateria padać.
Tu jest właśnie problem :< Satka używam baaardzo rzadko, głównie do posiedzeń z serią Panzer Dragoon i Sega Rally. Memory Backup to jakieś wyjście, tyle że dużo droższe aniżeli zakup memorki do PSX;)
oldschool soldier

Awatar użytkownika
Dred
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1051
Rejestracja: 2010-01-06, 19:11
Lokalizacja: Gniezno:]

Re: Kupno psx

Post autor: Dred » 2012-01-29, 21:28

Memory Backup to jakieś wyjście, tyle że dużo droższe aniżeli zakup memorki do PSX;)
Zgadzam się, to jest problem. Bo Saturn ogólnie to konsola dla zapaleńców, którzy mają:

1. Miłość dla konsoli (lub dla konsol Segi ogólnie)
2. Cierpliwość
3. Gruby portfel

:<

Ogólnie to polecam zakupić japońską memorkę, jest tańsza od swych zachodnich odpowiedników.
Mowisz o tym zalinkowanym przeze mnie? Wersja na Saturna wydaje sie rozpikselowana jeszcze bardziej niz ta z PSXa (a to przeciez byla pikselowa rzeznia). Zastanawiam sie wiec czy to w ogole mozliwe? Moze roznica wynika np. z innego typu kabelka przy zgrywaniu?
Raczej to drugie. Nie przypominam sobie, żeby graficznie wersja z Satusia była TAK rozpikselowana, ba jest to wręcz niewykonalne;)

Awatar użytkownika
BigBoss
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 703
Rejestracja: 2007-11-03, 16:04
Lokalizacja: Zawadzkie/Opolskie
Kontakt:

Re: Kupno psx

Post autor: BigBoss » 2012-01-29, 21:41

Saturn zawsze mnie jarał, nie wiem czemu bo nie ma na niego wiele gier, które mnie interesują. Szkoda, że cena konsoli w boxie jest taka wysoka, gierki aż tak drogie nie są na szczęście. Może kiedyś kupię.
N64|GCN|Wii|PSX|PS2|PS3|PS4|PSP|DC|X|360
Kolekcja Last.FM

Awatar użytkownika
Dred
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1051
Rejestracja: 2010-01-06, 19:11
Lokalizacja: Gniezno:]

Re: Kupno psx

Post autor: Dred » 2012-01-29, 21:55

Saturn zawsze mnie jarał, nie wiem czemu bo nie ma na niego wiele gier, które mnie interesują.
Ja powiem tyle, jest wiele ekskluzywnych gier z Saturna, którymi warto się zainteresować. Radzę poczytać artykuły poświęcone bibliotece gier na tę konsolę. Jest w czym przebierać, nawet jeśli mielibyśmy się ograniczyć tylko do wydań na rynek zachodni (a w Japonii to wydano na Saturna więcej gier, niż wszystkich gier na N64 włącznie, coś powyżej tysiąca).
Szkoda, że cena konsoli w boxie jest taka wysoka, gierki aż tak drogie nie są na szczęście. Może kiedyś kupię.
Sama goła konsola to spory wydatek, a co do cen gier... eee... To może lepiej, żebym się nie wypowiadał;)

BloodyClaw
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 354
Rejestracja: 2011-12-31, 13:20
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Re: Kupno psx

Post autor: BloodyClaw » 2012-01-30, 00:32

Resident Evil na Saturna to jedna z gier, które swego czasu wyszły też na PSXa i wyglądały gorzej na konsoli Segi. Inną taką produkcją był chyba któryś Wipeout. Wielu podejrzewało spisek...

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2740
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Kupno psx

Post autor: kolo » 2012-01-30, 00:54

Jak dla mnie to większość multiplatformówek w 3D wygląda lepiej na PSX niż na satku. Niby miał więcej mocy, ale ciężko było nad draństwem zapanować.
Sega, Sega über alles
Obrazek

ODPOWIEDZ