Kupno psx

frodo666
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1386
Rejestracja: 2011-03-03, 15:01

Re: Kupno psx

Post autor: frodo666 » 2012-01-30, 01:04

można przytoczyć wiele tytułów - choćby Tomb Raidera, trochę to przypomina obecną sytuację z Xboxem i PS3, co nie? :wink:
Obrazek

Awatar użytkownika
Spyro1993
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 2184
Rejestracja: 2008-06-29, 16:49
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

Re: Kupno psx

Post autor: Spyro1993 » 2012-01-30, 12:00

Heh... To chyba temat, który jednoczy członków Świętej Inkwizycji Nintendo i opozycji, bo nikt nie skacze sobie do oczu i spokojnie poruszany jest tutaj temat gier na sprzęt Sony. :P

Jeśli ktoś lubi wyścigi to mogę polecić Toca Touring Car Championship - bardzo dobra gra wyścigowa. A tak nawiasem mówiąc, to była moja pierwsza gra na PSone, bo była najtańsza w tamtym sklepie gdzie kupiłem konsolę - była za 49 zł. :wink:
Chyba nikt nie wspomniał, ale dobrą grą do gry w multi jest też Crash Bash - może wydawać się trochę dziecinna, jednakże większość konkurencji jest świetna (szczególnie te z piłkami i to, w którym trzeba było poprostu uśmiercić rywali bijąc ich lub atakując skrzynkami). :wink:
Mój friendcode:
Nintendo 3DS: 1075-0891-4847
Nintendo Switch: SW-7223-6894-3313

(2b v ~2b) - Szekspir

BloodyClaw
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 354
Rejestracja: 2011-12-31, 13:20
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Re: Kupno psx

Post autor: BloodyClaw » 2012-01-30, 12:37

Podpisuję się pod Crash Bashem - pierwszoligowy produkt. Inne multi też dawały ostro radę: Micro Maniacs, Quake 2 (moim zdaniem wersja lepsza niż na N64), Bomberman World, CTR, V-Rally 2 (z tym, że wersji na DC może buty czyścić) Mogę polecić też Tenchu (klimat w tej grze to potęga!) i Vigilante 8:SO ( wersja DC oczywiście najlepsza graficznie, ale w drugiej części chyba nie można grać na levelach z pierwszej osłony, jak w edycji psx) których jestem wielkim fanem do dzisiaj.

mcfly12
'normalnie deBesciak'
'normalnie deBesciak'
Posty: 781
Rejestracja: 2011-01-02, 22:19

Re: Kupno psx

Post autor: mcfly12 » 2012-01-30, 12:42

Nie wiem czy już ktoś wspominał ale Bushido Blade jest świetne !
Cycki i Heavy metal to dwie najlepsze rzeczy jakie przytrafiły się ludzkości.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Kupno psx

Post autor: Axi0maT » 2012-01-30, 13:07

BloodyClaw pisze:Quake 2 (moim zdaniem wersja lepsza niďż˝ na N64
Biorac pod uwage fakt ze Quake 2 na N64 jest w wysokiej rozdzialce to musze przyznac ze twoja opinia jest wyjatkowo odwazna :D

frodo666
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1386
Rejestracja: 2011-03-03, 15:01

Re: Kupno psx

Post autor: frodo666 » 2012-01-30, 13:29

Axi0maT pisze:
BloodyClaw pisze:Quake 2 (moim zdaniem wersja lepsza niďż˝ na N64
Biorac pod uwage fakt ze Quake 2 na N64 jest w wysokiej rozdzialce to musze przyznac ze twoja opinia jest wyjatkowo odwazna :D
pewnie, że jest lepsza, porównaj sobie chociażby szczegółowość tekstur albo jakość oświetlenia na pierwszym lepszym filmiku z YT
Obrazek

Awatar użytkownika
Dred
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1051
Rejestracja: 2010-01-06, 19:11
Lokalizacja: Gniezno:]

Re: Kupno psx

Post autor: Dred » 2012-01-30, 14:36

Co do multiplatformówek, to jak ktoś ładnie powiedział: niech każdy sobie wybiera wersję na preferowaną konsolę;)

BloodyClaw
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 354
Rejestracja: 2011-12-31, 13:20
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Re: Kupno psx

Post autor: BloodyClaw » 2012-01-30, 15:09

Quake'a 2 na N64 kupowałem trochę w ciemno i przyznam, że spodziewałem się cudów na kiju w porównaniu z wersją PSX. Liczyłem oczywiście na nieco lepsze wykonanie, ale przede wszystkim rozbudowane multi na splicie (sugerowałem się świetnymi w tej kwestii Goldeneye oraz Perfect Dark i generalnie tym, że multi na N64 są w wielu grach zajebiste), a tutaj, no cóż - bez rewelacji. Potem dopiero posiedziałem na YT i utwierdziłem się w przekonaniu, że pierwsze wrażenie było trafne. Gra nie jest dużo gorsza od wersji PSX ( kwestie techniczne to nawet drugorzędna sprawa), ale to multi...Mało opcji, mapy też jakieś bezpłciowe (ciekawsze miał PSX) - lekkie rozczarowanie.

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Kupno psx

Post autor: Axi0maT » 2012-01-30, 15:11

frodo666 pisze:pewnie, że jest lepsza, porównaj sobie chociażby szczegółowość tekstur albo jakość oświetlenia na pierwszym lepszym filmiku z YT
Patrze i co widze? Pikseloze na potege w wersji na PSXa i elegancko wygladzone teksturki i gre w wysokiej rozdzialce na N64. Akurat z tym oswietleniem to nie trafiles kompletnie, bo tu Quake 2 z N64 totalnie miazdzy wersje z PSXa. Nie wiem na ile masz wprawne oko, ale od razu widac ze na szaraku to tylko rozjasnienie miejsc + teksturka swiatla (a raczej blysku), natomiast na N64 masz w pelni profesjonalne dynamiczne oswietlenie! To jest roznica co najmniej jednej klasy - PSX czegos takiego nie jest w stanie pociagnac.
BloodyClaw pisze:Mało opcji, mapy też jakieś bezpłciowe (ciekawsze miał PSX) - lekkie rozczarowanie
W kwestii multi to sie akurat zgodze. Odnioslem wrazenie jakby ktos to "na kolanie zrobil".

emet96
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1084
Rejestracja: 2011-05-23, 19:30
Lokalizacja: Płońsk

Re: Kupno psx

Post autor: emet96 » 2012-01-30, 15:36

Na plejce masz lepsze animacje :). Poza tym brałbym wersję na psx dlaczego? Choćby dla muzyki i animacji bo pikseloza mi po prostu wisi :D.
/PSX/N64/X360/

frodo666
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1386
Rejestracja: 2011-03-03, 15:01

Re: Kupno psx

Post autor: frodo666 » 2012-01-30, 15:42

Axi0mat nie przekonałeś mnie bo tak się składa, że akurat mam właśnie podłączonego PSXa i N64 do TV i sobie porównywałem Quake'a II.
Z tym, że nie mam expansion paka i dobrze bo porównanie w ten sposób jest bardziej obiektywne (w końcu za darmo go do N64 nie dokładali, prawda?)

Tekstury na N64 są maksymalnie monotonne i rozmyte, jakieś maleństwo rozciągnięte tak aby pokryło całą płaszczyznę. Ile ma kart z QII? 12MB? 16? Powiedz mi jak, przy zdrowych zmysłach, można uważać, że gra na 12MB będzie ładniejsza od gry na 650MB? Rozmyte tekstury i wszechobecne mgły na N64 nie mogą się równać ze szczegółowymi teksturami PSXa.

Co do pikselozy to się zgadzam, taki już urok szaraka.

No i oczywiście jeszcze został dźwięk. Nasz wojak podczas skoku na PSXsie brzmi jakby posuwał dorodną, zdrową dziunię, natomiast na N64 już nie ma w nim tyle ikry :PP
Obrazek

emet96
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1084
Rejestracja: 2011-05-23, 19:30
Lokalizacja: Płońsk

Re: Kupno psx

Post autor: emet96 » 2012-01-30, 16:19

Cóż nie ma co się wykłócać która wersja lepsza dla jednego ważniejsza są teksturki, rozdziałka np. dla aksia. A drugi woli muzyczkę i animację np ja :). Powtarzam nie ma się co wykłócać o multiplatformy :).
/PSX/N64/X360/

Awatar użytkownika
BigBoss
'calkiem niezly gosc'
'calkiem niezly gosc'
Posty: 703
Rejestracja: 2007-11-03, 16:04
Lokalizacja: Zawadzkie/Opolskie
Kontakt:

Re: Kupno psx

Post autor: BigBoss » 2012-01-30, 17:49

Z tym Quake II macie racje. Kupiłem wersję na N64 spodziewając się nie wiadomo czego, a dostałem wersję gorszą niż PSX'owa. Mniej dynamiczna, animacja lipna (wystarczy porównać animacje przełodowywania shotguna - ma chyba połowe mniej klatek niż na PSX) no i świetna, gitarowa muzyka, której po prostu nie ma, a która stanowi motor napędowy Kłejka Drugiego :).

Co z tego, że nie ma pikselozy, jak gra jest po prostu mdła i nijaka. A expansion pack to trochę przereklamowany gadżet. Kiedy w końcu go kupiłem wraz z DK64, jarałem się strasznie, w końcu tyle na niego czekałem. Wkładam go do konsoli, odpalam Quake II czy THPS2 i... no i tylko tyle? Różnica niewielka, da się obejść i bez tego (może chociaż Rogue Squadron nie będzie tak klatkował ale nie sprawdzałem jeszcze)
N64|GCN|Wii|PSX|PS2|PS3|PS4|PSP|DC|X|360
Kolekcja Last.FM

Awatar użytkownika
Axi0maT
Sponsor
Sponsor
Posty: 8531
Rejestracja: 2006-01-12, 12:40
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Kupno psx

Post autor: Axi0maT » 2012-01-31, 07:21

Axi0mat nie przekona�e� mnie bo tak si� sk�ada, �e akurat mam w�a�nie pod��czonego PSXa i N64 do TV i sobie por�wnywa�em Quake'a II.
Moim zadaniem nie jest cie przekonywac. Moim zadaniem jest cie uswiadomic.
frodo666 pisze:Z tym, �e nie mam expansion paka
Nie mam wiecej pytan.
frodo666 pisze:Tekstury na N64 sďż˝ maksymalnie monotonne i rozmyte
Obrazek
Zapomniales jak za taki efekt rozmycia PeCetowcy placili minimum 5 stowek (a czesto i pod tysiaka)? W N64 bylo to realizowane sprzetowo i to za darmo. A ty jeszcze narzekasz, bo wolalbys jednak pikseloze! :???:
frodo666 pisze: Ile ma kart z QII? 12MB? 16? Powiedz mi jak, przy zdrowych zmys�ach, mo�na uwa�a�, �e gra na 12MB b�dzie �adniejsza od gry na 650MB? Rozmyte tekstury i wszechobecne mg�y na N64 nie mog� si� r�wna� ze szczeg�owymi teksturami PSXa.
Ze sie tak zapytam - uwazasz ze kod + grafika zajmuja te 650 MB na PSXie? No to jestes w bledzie. Otoz Quake 2 bez filmikow i muzyki wazy niecale 13MB. A to ciekawostka, nie? :D
BigBoss pisze:A expansion pack to troch� przereklamowany gad�et. Kiedy w ko�cu go kupi�em wraz z DK64, jara�em si� strasznie, w ko�cu tyle na niego czeka�em. Wk�adam go do konsoli, odpalam Quake II czy THPS2 i... no i tylko tyle? R�nica niewielka, da si� obej�� i bez tego
Widac lepiej bylo zainwestowac w dobre okulary zamiast w Expansion Paka :lol:

frodo666
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1386
Rejestracja: 2011-03-03, 15:01

Re: Kupno psx

Post autor: frodo666 » 2012-01-31, 10:05

Axi0maT pisze:Moim zadaniem nie jest cie przekonywac. Moim zadaniem jest cie uswiadomic.
Jak go zwał, tak go zwał, ale niech Ci będzie - nie uświadomiłeś mnie.
Axi0maT pisze:Nie mam wiecej pytan.
A jednak miałeś w dalszej części posta.
Pewnie uważasz, że powinienem porównywać z załączonym expasion pakiem, nie? :)
Zdesperowana lwica, próbująca bronić swoich młodych za wszelką cenę, choćby były brzydkie i ułomne :undecided:
Ja tak nie uważam, lepiej porównywać gry multiplatformowe na konsoli takiej jaką ją fabryka stworzyła i jest bardziej obiektywnie, a nie na kanapkach.
Axi0maT pisze:Zapomniales jak za taki efekt rozmycia PeCetowcy placili minimum 5 stowek (a czesto i pod tysiaka)?
Porównujesz grafikę z 3dfxa i tą z N64? :lol:
Screen z Voodoo już dałeś. Tutaj masz "taki efekt rozmycia z N64 tylko za darmo"

Obrazek

jeśli nie widać różnicy to po co przepłacać, nie? :lol:


i jeszcze to:

Londyn jesienią:
Obrazek

vs

Obrazek

Axi0maT pisze:Otoz Quake 2 bez filmikow i muzyki wazy niecale 13MB
... i bez ładnych tekstur, zgadza się :smile:
Czyli bez wszystkiego efektownego podnoszącego w znacznym stopniu grywalność.
W zamian dostajemy wycieczkę do Londynu i pięknie rozmyte tekstury jak na kompie z Voodoo tylko, że za darmo. To jak to z tym ex pakiem? Za darmo był?
Obrazek

ODPOWIEDZ