Unikatowe gry na PSX - czyli rzecz o rynku wtórnym

ODPOWIEDZ
Manifesto
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 417
Rejestracja: 2013-06-18, 11:22
Lokalizacja: Przemyśl

Unikatowe gry na PSX - czyli rzecz o rynku wtórnym

Post autor: Manifesto » 2013-10-21, 10:20

W ramach akcji rozruszania tego działu (prawie miesiąc czasu bez żadnego wpisu - chłopaki, co z Wami?) zakładam kolejny topic. Proponuję stworzyć listę gier rzadkich, które bardzo trudno dostać na rynku używek. Z uwagi na to, że większość z nas kupuje gry głównie na Allegro proponuję kierować się kryterium dostępności właśnie na tym serwisie oraz na eBayu, który może być pomocny zwłaszcza przy ustalaniu cen. Temat będę na bieżąco edytował, po tym jak będziecie podawać tu swoje propozycje. Proponuję podzielić je na 3 rodzaje: tj gry bardzo drogie (ceny od 50 do nawet powyżej 100 $ na eBayu), gry dość drogie (od 30 do 50 $), oraz gry w miarę przystępne cenowo (do 30 $) - wszystkie oczywiście trudne do zdobycia, czyli pojawiające się na Allegro lub w innych źródłach rzadko - w pojedynczych kopiach raz na jakiś czas. Kilkanaście pozycji wymieniłem poniżej, ale wiem że to kropla w morzu bowiem zapewne jest cała masa gier, które ciężko dostać nawet jeśli są mniej znane. Oczywiście mówimy o wersjach premierowych, kompletnych i 3xA, nie żadnej platynie czy GH.

1.Gry bardzo drogie:
- Arc The Lad Collection
- Brigandine
- Castlevania SOTN
- Einhander
- Herc's Adventures
- Klonoa
- Kula World
- Lunar: Silver Star Story
- Lunar 2: Eternal Blue
- The Misadventures of Tron Bonne
- Ogre Battle: March of the Black Queen
- Persona I i II
- Rapid Reload
- Strider 2
- Suikoden II
- Tactics Ogre
- Tail Concerto
- Tales of Destiny
- Tales of Destiny II
- Team Buddies
- Tomba (Tombi) I i II
- Thousand Arms
- Thunder Force V
- Vanguard Bandits
- X-men vs Street Fighter
- Valkyrie Profile

2. Gry dość drogie:
- Azure Dreams
- Clock Tower I i II
- Diablo
- Discworld cz. I
- Dragon Quest 7
- Echo Night
- Grandia
- Guardian's Crusade
- Elemental Gearbolt
- Final Fantasy Chronicles (Chrono Trigger + FF IV)
- Final Fantasy Tactics
- Hoshigami: Ruining Blue Earth
- Intelligent Qube
- King's Field I i II
- Legend of Dragoon
- Legend of Mana
- Little Big Adventure
- Mega Man X 4,5,6
- Mortal Kombam Mythologies: Sub Zero
- Musashi: Brave Fencer
- RayCrisis
- RayStorm
- Saga Frontier I i II
- Silhouette Mirage
- Star Ocean: The Second Story
- Starblade Alpha
- Suikoden
- Threads of Fate
- The Adventures of Lomax
- Vandal Hearts I i II
- Wing Commander (seria)
- Wild Arms 1 i 2
- Vib Ribbon
- XCOM: Enemy Unknown
- XCOM: Terrof From the Deep
- Xenogears

3. Przystępne cenowo lecz również trudno dostępne:
- Alone in the Dark: Jack is Back
- Blood Omen Legacy of Kain
- Breath of Fire III i IV
- Bugs Bunny: Lost in Time
- Bugs Bunny & Taz: Time Busters
- Cardinal Syn
- Croc 2
- Crypt Killer
- D
- Devil Dice
- Earth Worm Jim II
- Galaxy Fight
- Galerians
- Gex
- Hexen
- Krazy Ivan
- Omega
- Philosoma
- Project Horned Owl
- Psychic Detective
- Saiyuki: Journey West
- Skullmonkeys
- Space Hulk
- Street Fighter: the Movie
- The City of Lost Children
- The Lost Vikings II: Norse By Norsewest
- Warcraft II
- Warhammer Shadow of the Horned Rat
- Worms cz. I

Czekam na propozycje we wszystkich kategoriach
Ostatnio zmieniony 2014-11-11, 10:03 przez Manifesto, łącznie zmieniany 40 razy.

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2740
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Unikatowe gry na PSX - czyli rzecz o rynku wtórnym

Post autor: kolo » 2013-10-21, 16:22

Żeby się nie rozdrabniać, prawie wszystkie gry wydane w tamtym czasie przez Atlus i Working Designs ukazywały się w niewielkich nakładach i dzisiaj dorwanie kopii w rozsądnym stanie nie należy do zadań łatwych, tym bardziej że praktycznie wszystkie posiadają też wartość jako gry, a nie tylko trofeum na półce.
Sega, Sega über alles
Obrazek

Manifesto
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 417
Rejestracja: 2013-06-18, 11:22
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Unikatowe gry na PSX - czyli rzecz o rynku wtórnym

Post autor: Manifesto » 2013-10-21, 16:59

To może podaj tytuły gier tych firm, które najbardziej Twoim zdaniem zasługują na to aby znaleźć się w tym zestawieniu, w końcu o to chodzi w tym temacie - aby stworzyć jakąś sensowną listę unikatów. Znam tylko dwie gry Working Designs, z czego Alundra, choć zacna, to jest łatwo dostępna na Allegro zaś Vanguard Bandits dopisuję do listy.

Awatar użytkownika
Bodzio
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1645
Rejestracja: 2010-09-22, 16:43
Kontakt:

Re: Unikatowe gry na PSX - czyli rzecz o rynku wtórnym

Post autor: Bodzio » 2013-10-21, 18:41

Dołączę się do tematu tyle, że bazując jedynie na allegro i własnych perełkach, których szukam, a które niestety ciężko jest znaleźć na naszym rodzimym portalu aukcyjnym.

Na pierwszą myśl przychodzą mi takie pozycje jak:

Klonoa
Sheep Dog'n Wolf
Metal Slug 2, Metal Slug X
Legend of Dragon

Manifesto
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 417
Rejestracja: 2013-06-18, 11:22
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Unikatowe gry na PSX - czyli rzecz o rynku wtórnym

Post autor: Manifesto » 2013-10-21, 19:12

Klonoa (faktycznie - bardzo droga gra na eBayu), Legend of Dragoon dopisuję do listy.

Edit: Co do Metal Slug X i Sheep - gry te można czasem spotkać na Allegro (sprawdzałem przed chwilą - są), skupmy się na grach, które naprawdę bardzo rzadko tam występują. Tytuły o których piszesz często sprzedaje jedna i ta sama osoba (fakt, że drogo, ale jednak są wystawiane przez nią często). A co do Metal Slug 2 - nie mogę znaleźć tej gry na eBayu, więc nie wiem do której kategorii ją wsadzić, jakieś propozycje? ;)
Ostatnio zmieniony 2013-10-21, 19:23 przez Manifesto, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
mentor93
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1201
Rejestracja: 2012-02-12, 15:20

Re: Unikatowe gry na PSX - czyli rzecz o rynku wtórnym

Post autor: mentor93 » 2013-10-21, 19:15

Jak można zapomnieć o Tombi! i Tombi! 2? :P Obie części idą do "jedynki". No i Kula World też jest dosyć droga i trudno dostępna. Wydaje mi się też, że edycja DOOM-a w big boxie jest rzadko spotykana. Częściej widuję edycję w long boxie, sama gra chyba nie jest droga.

The City of Lost Children na pewno jest trudno dostępne, ale "chyba" tanie - "chyba", bo kupiłem grę na Allegro za nie więcej jak 30 zł. Na eBayu jest teraz parę aukcji tej gry, ceny są wyższe od 30 zł. Pierwszy Crash Bandicoot też nie jest zbyt często spotykany, w miarę drogi... Zastanawiam się jeszcze nad Carmageddonem... GTA i GTA 2 chyba raczej tu nie pasują?
Obrazek
PSX | PS2 | PS3 | PS4 | Gamecube

eldergod
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 104
Rejestracja: 2011-12-15, 22:57
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Unikatowe gry na PSX - czyli rzecz o rynku wtórnym

Post autor: eldergod » 2013-10-21, 19:30

Ja bym właśnie dodał Tail Concerto (chyba właśnie ATLUS) w wersji NTSC-U... i Thousand Arms (może i nierzadka, ale droga już tak).

A co do Sheep, Dog'n'Wolf... Strasznie dziwna sprawa, gdyż i nakład nie był mały i gra jeszcze rok temu schodziła po około 25 zł na eBay'u...
A Legend of Dragoon to w ogóle nieporozumienie... (szczególnie wersja PAL -> cena!).. Duży nakład i gra dość popularna... :?

Ale kończę offtop... :)
PS1|2xPS One (PAL, NTSC)|PS2|PS2 Slim|Dreamcast|2xN64 (PAL, NTSC)|Wii

Manifesto
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 417
Rejestracja: 2013-06-18, 11:22
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Unikatowe gry na PSX - czyli rzecz o rynku wtórnym

Post autor: Manifesto » 2013-10-21, 19:32

O "Tombi" oczywiście pamiętałem, jednak celowo nie podałem niektórych gier w zestawieniu, gdyż właśnie o to chodzi w tym temacie- rozruszać towarzystwo, któro niezbyt chętnie udziela się w tym dziale. Macie pole do popisu ;)

Dopisuję Tomba 1 i 2 do listy w I kategorii. Kula World - jak najbardziej. Pierwszego Crasha widziałem na Allegro co najmniej kilka razy w tym roku, gra, choć na standardy Allegro dosyć rzadka to raczej nie jest unikatem, skupmy się na prawdziwie rzadkich grach. GTA raczej też odpada.

eldergod - rzeczywiście, Tail Concerto bardzo droga i rzadka gra - leci do I kategorii, Thousand Arms również. Co do LoD - rzeczywiście, cena wersji PAL to nieporozumienie, poluję na tą grę, ale tylko i wyłącznie w wersji NTSC (tańsza).

Edit
mentor93 zapomniałem o The City of Lost Children...hmmm masz rację, dosyć rzadka gra - dopisujemy.

Od siebie dodam do listy grę The Lost Vikings 2 - bardzo rzadko spotykany tytuł na Allegro (choć ostatnio była 1 kopia do zgarnięcia) i na eBayu

Awatar użytkownika
Bodzio
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1645
Rejestracja: 2010-09-22, 16:43
Kontakt:

Re: Unikatowe gry na PSX - czyli rzecz o rynku wtórnym

Post autor: Bodzio » 2013-10-21, 20:37

Manifesto pisze:Klonoa (faktycznie - bardzo droga gra na eBayu), Legend of Dragoon dopisuję do listy.

Edit: Co do Metal Slug X i Sheep - gry te można czasem spotkać na Allegro (sprawdzałem przed chwilą - są), skupmy się na grach, które naprawdę bardzo rzadko tam występują. Tytuły o których piszesz często sprzedaje jedna i ta sama osoba (fakt, że drogo, ale jednak są wystawiane przez nią często). A co do Metal Slug 2 - nie mogę znaleźć tej gry na eBayu, więc nie wiem do której kategorii ją wsadzić, jakieś propozycje? ;)
Nie byłem na bieżąco widocznie bo faktycznie są na allegro, ale tak czy siak są to pozycje unikatowe i wydaje mi się, że rzadziej spotykane niż choćby Breath of Fire IV, ale ten temat nie na tym polega żeby się nad tym zbytnio rozwodzić. Jak mi coś przyjdzie jeszcze do głowy to się odezwę. Nie ukrywam, że najbardziej z tych pozycji to bym przygarnął Team Buddies :)

Dopisałbym jeszcze może do listy Croc 2 bo dość rzadko się pojawia, albo ja nie mam do niej szczęścia oraz Persona 1 & .

Manifesto
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 417
Rejestracja: 2013-06-18, 11:22
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Unikatowe gry na PSX - czyli rzecz o rynku wtórnym

Post autor: Manifesto » 2013-10-21, 20:57

Breath of Fire IV na Allegro pojawiło się w tym roku chyba tylko 2 razy (w tym 1 raz wersja 3xA), chyba, że przeoczyłem jakiegoś "kup teraz" który poszedł błyskawicznie. Sheep i Metal Slug X widziałem tam częściej. Ale masz rację, nie ma potrzeby się nad tym zbytnio zastanawiać i spierać co jest rzadsze. Imo na naszej liście są póki co naprawdę rzadkie tytuły i tego się trzymajmy. Personę dodaję do listy.

Od siebie dorzucę jeszcze Little Big Adventure - ta gra to prawdziwy mega unikat.

warat
'doskakuje do klawiatury'
'doskakuje do klawiatury'
Posty: 29
Rejestracja: 2013-10-20, 16:18

Re: Unikatowe gry na PSX - czyli rzecz o rynku wtórnym

Post autor: warat » 2013-10-21, 21:07

jeśli licząc tylko premiery i allegro można dodać Final Fantasy 7 ?
Bo premierówki nie widziałem nigdy,a reszta pojawia się raz na jakiś czas.

Manifesto
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 417
Rejestracja: 2013-06-18, 11:22
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Unikatowe gry na PSX - czyli rzecz o rynku wtórnym

Post autor: Manifesto » 2013-10-21, 21:16

FF VII w wersji black label pojawia się czasem na Allegro - sam kupiłem taką wersję w tym roku, a parę tygodni temu widziałem dwa premierowe egzemplarze tej gry jednocześnie, więc raczej odpada. Wybaczcie, że się tak "mądrzę" ale mam pamięć wzrokową i codziennie spędzam na Allegro co najmniej 20 minut w poszukiwaniu gier na PSX :) Jeszcze do niedawna spędzałem na tej czynności dwukrotnie więcej czasu.

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2740
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Unikatowe gry na PSX - czyli rzecz o rynku wtórnym

Post autor: kolo » 2013-10-21, 21:42

Z faktycznie rzadszych które kojarzę.
WD:
Lunar: Silver Star Story Complete (same płytki można dostać w miarę tanio, ale komplecik już nie bardzo)
Lunar 2: Eternal Blue Complete (jak wyżej)
Thunder Force V (wersja NTSC-U, niezbyt przystępna cenowo ani ilościowo)
Atlus:
Revelations: Persona - ilościowo tak sobie, dużo gorzej jest z sztucznie wywindowanymi cenami
Persona 2: Eternal Punishment - trochę podobnie
Ogre Battle: March of the Black Queen
Tactics Ogre - w znacznie mniejszym stopniu niż OB: MotBQ, ale wciąż dorwanie "tanio" gry w dobrym stanie nie jest łatwe, wcześniej było gorzej, ale sytuację poprawiło wydanie jej na PSP
Hoshigami - ceny niezłe i ilość też, ale skoro podałem Tactics Ogre to musiałem też podać Hoshigami

Inne:
Vandal Hearts 2 - "mały Suikoden", rzadziej widywana niż jedynka którą można nawet kupić na Allegro jak się człowiek przyczai, trudniej kupić i droższa - warto zwrócić uwagę na obydwie
Dragon Quest 7 - wersja japońska to grosze, gorzej z amerykańską
Grandia - wbrew pozorom znalezienie europejskiego kompletu 3xA w premierze z rozsądną ceną nie jest takie łatwe :)

Wydaje mi się że pamiętałem jeszcze parę gier, ale na chwilę obecną nie mogę sobie przypomnieć, ogólnie polecam zainteresować się wydaniami Working Designs bo prezentują dużo większą wartość kolekcjonerską i estetyczną niż szajs który zazwyczaj dostajemy w europie.
Sega, Sega über alles
Obrazek

Awatar użytkownika
mentor93
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1201
Rejestracja: 2012-02-12, 15:20

Re: Unikatowe gry na PSX - czyli rzecz o rynku wtórnym

Post autor: mentor93 » 2013-10-22, 00:38

Wydaje mi się, że seria Final Fantasy (prócz Tactics) na tyle często gości na aukcjach, że nie ma sensu jej tu wpisywać. Gry są drogie, ale nie są jakoś bardzo rzadkie.

Chyba Discworld warto by tu wpisać. I DOOM w big boxie, black label, jest rzadko spotykany :) W ogóle DOOM na PSX-a jest dosyć rzadką grą (częściej widuje się Final Doom).
Obrazek
PSX | PS2 | PS3 | PS4 | Gamecube

Manifesto
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 417
Rejestracja: 2013-06-18, 11:22
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Unikatowe gry na PSX - czyli rzecz o rynku wtórnym

Post autor: Manifesto » 2013-10-22, 22:04

Personę I i II dodałem już wcześniej, reszta gier, które podał kolo prawdopodobnie znajdzie się w zestawieniu, jak znajdę czas to na dniach sprawdzę ceny i wrzucę te gry do odpowiednich kategorii.

Co do Dooma i Discworlda cz. I - racja, przy edycji posta z pewnością nie zapomnę również i o tych tytułach.

Edit:
Uff...nie wiem czy dodałem te gry do właściwych kategorii bo rozpiętość cen na eBayu jest różna, ale starałem się w miarę możliwości dopasować te gry do naszego zestawienia. Jeśli ktoś ma jakieś uwagi co do kategorii, w której powinna znaleźć się dana gra proszony jest o zabranie głosu ;) Jak będę miał czas posegreguję gry alfabetycznie, ale póki co poczekam z tym, gdyż może ktoś jeszcze zaproponuje jakieś tytuły.

ODPOWIEDZ