Unikatowe gry na PSX - czyli rzecz o rynku wtórnym

ODPOWIEDZ
Manifesto
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 417
Rejestracja: 2013-06-18, 11:22
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Unikatowe gry na PSX - czyli rzecz o rynku wtórnym

Post autor: Manifesto » 2013-10-23, 21:52

Mimo, że w tej chwili gra jest na Allegro dostępna (i to zarówno w wersji GH jak i BL - w tej ostatniej jednak bez instrukcji), to oczywiście nie jest to tytuł zbyt często tam występujący, myślę, że warto go dodać do naszej listy.

Edit- skoro dodałem FF Chronicles to pierwszego Crasha proponowanego wczoraj również dopisuję do listy, gra pojawia się na Allegro na tyle rzadko, że chyba jej się należy ;)

Edit 2
Od siebie dodaję również obydwie części Clock Tower na PSX - bardzo rzadkie tytuły, których do dziś nie mogę kupić :?

Manifesto
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 417
Rejestracja: 2013-06-18, 11:22
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Unikatowe gry na PSX - czyli rzecz o rynku wtórnym

Post autor: Manifesto » 2013-12-07, 20:36

Niestety muszę wykreślić z naszej listy Dooma, gra ostatnio występuje na tyle często na Allegro, że naprawdę nie ma sensu aby dłużej widniała na naszej liście. Poza tym dodaję do listy gry Krazy Ivan oraz Skullmonkeys - bardzo rzadko występujące tytuły na rynku wtórnym.

ps. ludzie, co z Waszą aktywnością? Od ponad miesiąca w naszym dziale jest cisza!

Awatar użytkownika
Bodzio
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1645
Rejestracja: 2010-09-22, 16:43
Kontakt:

Re: Unikatowe gry na PSX - czyli rzecz o rynku wtórnym

Post autor: Bodzio » 2013-12-07, 20:39

Pierwszy Crash też lata często na allegro więc bym go wykreślił, a wrzucił to co pisałem już wcześniej czyli Croc 2. O ile jeszcze jedynkę idzie zdobyć, o tyle o sequel znacznie trudniej.

Manifesto
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 417
Rejestracja: 2013-06-18, 11:22
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Unikatowe gry na PSX - czyli rzecz o rynku wtórnym

Post autor: Manifesto » 2013-12-07, 20:41

OK, czyli Crash leci, a zamiast niego wskakuje Croc 2. Wybacz Bodzio - faktycznie podawałeś ten tytuł, widocznie przeoczyłem ;)

Awatar użytkownika
Bodzio
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1645
Rejestracja: 2010-09-22, 16:43
Kontakt:

Re: Unikatowe gry na PSX - czyli rzecz o rynku wtórnym

Post autor: Bodzio » 2013-12-07, 20:47

Spoko. W sumie takich gier jest na pewno więcej, np. Parappa the Rapper, Earthworm Jim 2 czy choćby Sheep Dog'n Wolf. Problem w tym, że akurat jeden sprzedawca ostatnio sprzedaje te pozycje dość często. Sam już nie wiem skąd ona je bierze.

Manifesto
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 417
Rejestracja: 2013-06-18, 11:22
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Unikatowe gry na PSX - czyli rzecz o rynku wtórnym

Post autor: Manifesto » 2013-12-07, 20:51

Wydaje mi się że Monika (:D) załatwia je ze sklepów handlujących grami retro w UK, chyba że trafia na jakieś mega okazje na eBayu, co jest wielce prawdopodobne zważywszy na to, że większość gier przez nią sprzedawanych do zaledwie stan "dobry".

Edit -chociaż w przypadku gier które wymieniłeś eBay jednak odpada, są one tam cholernie drogie.
Ostatnio zmieniony 2013-12-07, 21:09 przez Manifesto, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
mentor93
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1201
Rejestracja: 2012-02-12, 15:20

Re: Unikatowe gry na PSX - czyli rzecz o rynku wtórnym

Post autor: mentor93 » 2013-12-07, 20:59

Na pewno przynajmniej niektóre pozycje kupuje na eBayu. Ale nie wiem, czy takie sprowadzanie gier i dawanie je na licytacje BCM od 1 zł jest opłacalne.
Obrazek
PSX | PS2 | PS3 | PS4 | Gamecube

Manifesto
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 417
Rejestracja: 2013-06-18, 11:22
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Unikatowe gry na PSX - czyli rzecz o rynku wtórnym

Post autor: Manifesto » 2013-12-07, 21:15

Pojedyncze tytuły zapewne sprowadzać się jej nie opłaca, chyba że poluje na jakieś pakiety gier od jednego sprzedawcy. Ale i tak sądzę, że większość gier sprowadza z UK (można tam znaleźć gry na rozmaitych wyprzedażach czy w sklepach z grami), co wnioskuje po tym, że bardzo rzadko wystawia jakieś gry w innym systemie niż PAL oraz innej wersji językowej niż 3xA.

Awatar użytkownika
Bodzio
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1645
Rejestracja: 2010-09-22, 16:43
Kontakt:

Re: Unikatowe gry na PSX - czyli rzecz o rynku wtórnym

Post autor: Bodzio » 2013-12-07, 21:20

Myślę, że o ebay nie ma mowy bo te tytuły osiągają tam za duże ceny, żeby się to opłacało. Manifesto ma chyba rację, że musi mieć dojście do gier w UK bo często też niektóre z nich mają naklejki z ceną w funtach.

Manifesto
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 417
Rejestracja: 2013-06-18, 11:22
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Unikatowe gry na PSX - czyli rzecz o rynku wtórnym

Post autor: Manifesto » 2013-12-07, 21:27

A swoją drogą, czy zauważyliście że w przypadku niektórych, teoretycznie dosyć unikatowych gier na Allegro działa tzw. "prawo serii"? Chodzi mi o to, że czasem jakiejś gry nikt nie sprzedaje tam przez parę miesięcy, gdy nagle w krótkim okresie czasu (np. w ciągu kilkunastu dni) pojawia się kilka jej egzemplarzy. Tak było kiedyś z Alundrą, Akuji the Heartless, Galerians (właśnie - muszę dodać do naszej listy :)), Alone in The Dark: Jack is Back (gry nie widziałem prze pół roku, a w ciągu ostatniego miesiąca pojawiły się dwa jej egzemplarze), a obecnie to samo jest z pierwszym Doomem.

Awatar użytkownika
Affciu
'dopchal sie i chce pisac'
'dopchal sie i chce pisac'
Posty: 182
Rejestracja: 2012-05-03, 15:50

Re: Unikatowe gry na PSX - czyli rzecz o rynku wtórnym

Post autor: Affciu » 2013-12-07, 21:32

Prawda, podobnie jest z Personą. Pamiętam, że na czwórkę polowałem trochę ponad pół roku, a w ostatnich miesiącach handlarze jakby się skupili i często są 2-3 na raz.

Awatar użytkownika
Bodzio
'wieszcz narodowy'
'wieszcz narodowy'
Posty: 1645
Rejestracja: 2010-09-22, 16:43
Kontakt:

Re: Unikatowe gry na PSX - czyli rzecz o rynku wtórnym

Post autor: Bodzio » 2013-12-07, 22:02

Masz 100% rację. Jakoś tak się trafia ostatnio, że sporo unikatowych tytułów pojawia się w jednym momencie i to u różnych sprzedawców. Dobrze bo zawsze szansa, że rynek się nasyci i którąś z kolei grę uda się wyrwać taniej.

Manifesto
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 417
Rejestracja: 2013-06-18, 11:22
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Unikatowe gry na PSX - czyli rzecz o rynku wtórnym

Post autor: Manifesto » 2013-12-09, 18:25

Do listy dorzuciłem gry Musashi: Brave Fencer (zdecydowanie "rare") oraz UFO: Enemy Unknown (nigdy jej nie widziałem na Allegro, nie wiem czy kiedykolwiek tam się pojawiła w wersji na PSX).

K_slash
'czasem cos napisze'
'czasem cos napisze'
Posty: 383
Rejestracja: 2013-02-07, 19:14
Lokalizacja: 天国

Re: Unikatowe gry na PSX - czyli rzecz o rynku wtórnym

Post autor: K_slash » 2013-12-10, 00:57

Wg mnie Omega Boost jest dosyć rzadko spotykana - szczególnie kompletna, Elemental Gearbolt także nie jest common u nas, a za granicą osiąga horrendalne ceny... Crypt Killera widziałem może raz, Project Horned Owl nigdy, Point Blank 3 bardzo rzadko (jeśli akurat chodzi o gry na pistolet). Tak "na szybko" to tyle ode mnie ;)

Awatar użytkownika
kolo
Redaktor
Redaktor
Posty: 2741
Rejestracja: 2011-01-22, 10:47
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: Unikatowe gry na PSX - czyli rzecz o rynku wtórnym

Post autor: kolo » 2013-12-10, 10:13

Point Blank 3 kupiłem jakiś rok temu bez większych problemów za około 20zł, tak więc nie wiem...
Sega, Sega über alles
Obrazek

ODPOWIEDZ